Ricinový olej na vlasy s kefírem

Ricinový olej na vlasy s kefírem

Přínos a škoda

Ricinový olej a kefír jsou produkty známé všem. Ne každý však ví, že i jednotlivě přinášejí vlasům velké výhody, a pokud současně používáte ricinový olej a kefír, jsou schopni vytvořit skutečný zázrak a vytvořit efekt laminace.

Vlastnosti

Ricinový olej se získává ze semen rostliny z Afriky zvané "ricinový olej". Ricinový olej voní velmi specificky, což se pro ně nemusí zdát docela příjemné. Castorca má ve svém arzenálu tyto kyseliny: ricinoleová, olejová, linolová, stearová, palmitová a další. Ve prospěch léčby vlasů s ním, můžete přinést následující argumenty.

 1. Nejvyšší procento kyseliny mezi ricinovými rostlinami je kyselina ricinolová, která působí jako redukční činidlo pro strukturu, zabraňuje křehkosti a dodává oslnivý lesk.
 2. Kromě toho je schopna zvýšit mikrocirkulaci v krevních cévách, díky čemuž se zlepšuje přísun živin do vlasových kořenů a přívod kyslíku k nim.
 3. Při použití ricinového oleje se rychlost růstu vlasů násobí a účes se stává objemnějším.
 4. Také jsou často používány ve válce proti lupům a nadměrnému mazu.

Kefir je stálým dodavatelem bakterií mléčného kvašení, které ve složení vlasové kosmetiky pomáhají dosáhnout luxusního účinku.

 1. Díky obsahu organických kyselin v kefíru odstraňuje přebytečný tuk z vlasů, odstraňuje mastný lesk a zabraňuje rychlé kontaminaci. Je prokázáno, že účinnost tandemu kefíru a kolečka, tím lépe, tím nižší obsah tuku v kefíru.
 2. Kefir je skutečný nepřítel stresujících situací. Aktivuje imunitu vlasů a odolává negativním vlivům prostředí, jako je vítr, UV záření, vysoušeč vlasů. V kombinaci s ricinovým olejem je to skutečná spása pro oslabené vlasy.
 3. Kefir aktivuje růst vlasů, katalyzuje hlavní metabolické procesy v buňkách. Kyselina nikotinová obsažená v tomto produktu kyseliny mléčné zabraňuje vzniku šedivých vlasů.
 4. Vitamin A posiluje vlasy;
 5. Díky vitamínu B12 se podílí na tvorbě červených krvinek. Použití kefíru s ricinovým olejem pomáhá snižovat vypadávání vlasů. Vitamin B12 také vám umožní zbavit seborrhea a rozdělené konce.
 6. Vitamíny H, B6 a biotin bojují proti křehkým a roztřepeným koncům.
 7. Zlepšením průtoku krve do kořene poskytuje cholin zvýšenou výživu.
 8. Velké množství vápníku v kefíru dodává vlasům objem, což je činí silnějšími.
 9. Hydratační funkce se provádí draslíkem, který optimalizuje buněčnou hydrobalance.
 10. Fosfor je zodpovědný za pružnost a pružnost kudrlinek.

Aplikace

Kefír a ricinový olej jsou hlavními složkami vlasových masek. Jedná se o masky pečující a zvlhčující, stejně jako tepelné masky. Ricinový olej a kefír by měly být aplikovány na vlasy v čisté formě. Pro větší účinnost je výrobek zahříván a doplňován dalšími hodnotnými složkami.

Stojí za zmínku, že strukturální struktura vlasů a jejich vstřebávání se liší pro každého, takže výsledek se může lišit. Na jednom vlasu se tento efekt projeví i po prvním zákroku a po několika po několika.

Recepty

Pro vytvoření kompozic s ricinovým olejem a kefírem se používá mnoho produktů. Masové recepty mohou zahrnovat takové složky, jako jsou: vodka (a další produkty obsahující alkohol, například brandy), mořská sůl, vitamínové komplexy (komplex aevit lze použít), olivový olej, glycerin, cibule, citron, med a další. Zde jsou některé z nich.

Péče

Pro jeden šálek kefíru musíte vzít dvě polévkové lžíce ricinového oleje. Kefir by měl být mírně zahříván a nalijte do něj olej. Tuto směs všech půl kudrlinek rozprostřete na půl hodiny. Po skončení masky by se měl omýt obyčejným mycím prostředkem.

S olivovým olejem a vejcem

Chcete-li vytvořit masku by měla být kombinována na 1 jednu lžíci olivového oleje, ricinový olej a kefír. A k této směsi musíte přidat jedno syrové vejce. Ošetřená směs je velmi dobře umístěna, dokud není homogenní směs, pak se aplikuje na pokožku hlavy, vyhnout se vlasům. Po 20 minutách se maska ​​rozloží na vlasy a po půl hodině se směs vymyje.

S medem a cibulí

Chcete-li vytvořit masku musíte mít ve stejných podílech: kefír, ricinový olej, cibulovou šťávu, med. Všechny složky se spojí a smísí. Pak se aplikuje na vlasy, zabalí se do filmu a nahoře se přikryje ručníkem. Doba působení je čtyřicet minut, po které by měl být prostředek opláchnut.

Pro mastné vlasy

Budete potřebovat nízkotučné nebo nízkotučné jogurty 100 ml, ricinový olej 2 lžíce a med - 1 malá lžíce. Všechny složky se míchají a pak se pohybují ve formě masáže aplikované na kadeře a vymývají po 30-40 minutách šamponem.

Pro mastné a pomalu rostoucí kadeře

Maska je vyrobena z hořčičného prášku - jedna polévková lžíce, 1% kefíru - 150 ml, vaječný žloutek, tekutý med - 1 lžička a několik kapek ricinového oleje a aloe šťávy. Vše je smícháno do homogenní hmoty, naneseno na vysušenou hlavu a zakryto zahřívacím víčkem. Po půl hodině se maska ​​omyje běžným šamponem.

Laminování

Míchejte kefír - 4 lžíce, vejce, castorca - 1 velká lžíce a domácí majonézu na kefíru - 4 lžíce. Maska se aplikuje na kadeře a inkubuje se po dobu 30-40 minut a pak se promyje.

Maska pro růst

Budete potřebovat castorcu - 1 velkou lžičku, máslo z kořenů lopuchu - 1 velkou lžičku, pepřovou tinkturu - 1 malou lžičku. Míchejte oleje dohromady a přidejte tinkturu s červenou paprikou. Hotový prostředek se aplikuje na vlasy po dobu půl hodiny a potom se vymyje.

Proti suchým lupům

Vezměte ve stejném poměru tinkturu měsíčku, kefíru a ricinového oleje. Komponenty je třeba promíchat a poté vložit do kořenové zóny, ponechat 20 minut a opláchnout.

Další způsob přípravy masky proti suchým lupům zahrnuje nahrazení tinktury citronové šťávy, kefíru a olivového oleje. Castor a olivový olej se odebírají v 1 lžíci a do směsi se přidává šťáva z poloviny citronu. Výsledná náprava by měla být ponechána na hlavě jednu hodinu.

Níže je video - maska ​​recept s ricinovým olejem a kefírem pro vlasy.

Recenze

Nejkrásnější dámy, které zažily masku s ricinovým olejem a kefírem, poukazují na skutečný výsledek a znatelné zlepšení struktury a estetického vzhledu vlasů. Stávají se robustnějšími, ztracenými konci a lupy. Mnozí používají tento tandem pro léčbu vlasů po neúspěšném zbarvení. Chcete-li se zbavit charakteristického zápachu v recenzích, jsou zde tipy na použití citronové šťávy, opláchnutí hlavy po umytí masky.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky