Černý kmínový olej na vlasy

Černý kmínový olej na vlasy

Použití černého kmínu jako kosmetiky bylo dlouho považováno za jedno z nejcennějších tajemství krásy. Dlouho byl znám pouze v určitých částech našeho světa. Zejména získala největší distribuci na Dálném východě.

Semena kmínů se nyní používají v mnoha kosmetických liniích. Dokonce i ve farmakologii hovoří o jejích přínosech, protože se dá použít nejen pro péči o vlasy, ale i pro úplnou léčbu.

Výhody

Jak se ukázalo, tento neobvyklý produkt má poněkud závažný účinek na celé tělo, což nám umožňuje považovat ho za terapeutický lék. Černý kmín může být dokonce použit uvnitř, zatímco má pozitivní vliv na téměř všechny orgánové systémy, očistu a omlazení těla. V kosmetologii lze jeho olej použít k posílení a hojení vlasů a vlasové pokožky.

Hlavní roli hraje kompozice

Kmínový olej je bohatý na nenasycené mastné kyseliny, které naše tělo nemůže produkovat samo. Má antiseptický účinek na pokožku hlavy, mazové žlázy, kořeny vlasů. Kvůli tomu dochází k čištění a uzdravení;

Přítomnost vitamínů skupin B, C, D a A posiluje vlasy. Oblast používání oleje z semen kmínu, problém křehkosti a ztráty vašich kudrlinek zmizí;

Důležité jsou také různé minerály, které se hojí a činí povrch vlasů lesklejším. Přispívá také k normalizaci mazových žláz a metabolismu;

Díky tomuto všestrannému efektu může být černý vlasový olej pro vlasy použit pro zcela jiné problémy. Má pozitivní vliv na suchou pokožku hlavy, lupy, plešatosti, vypadávání vlasů, křehkost nebo poruchu růstu.

Aplikace v kosmetologii

Kmín má vážný účinek, takže jej lze použít mnoha způsoby. Pokud chcete zachovat zdraví a růst vašich vlasů, pak můžete použít kmínový olej externě i interně.

Vnitřní použití má své vlastní charakteristiky. Složení oleje je poměrně husté a nasycené, takže může snadno způsobit řadu alergických reakcí. Tato metoda se proto nedoporučuje pro osoby s přecitlivělostí nebo náchylností k potravinovým alergiím.

Jezte černý kmín olej by měl být lžička denně, po jídle. Je lepší použít lék ne v jeho čisté formě, ale zředěný několika lžičkami vody nebo přidat nějaký med. Průběh léčby by neměl překročit dva měsíce, po kterých je žádoucí přestávku po dobu nejméně tří týdnů.

Při přípravě masek na vlasy by měly být také zohledněny zvláštnosti složení kmínového oleje. Zpravidla je lepší míchat s jinými oleji, aby se zabránilo nadměrnému působení stopových prvků. Obvykle postačí smíchat olej ze semen s přísadami uvedenými v receptech a pak jemně vmasírovat hmotu do pokožky hlavy lehkými masážními pohyby. Poté byste měli počkat asi 30 minut, a pak jemně rozcuchat prameny tak, aby maska ​​byla rovnoměrně rozložena na všechny vlasy.

Pro dosažení dobrého efektu je nutné provádět postupy pravidelně. Zkušení kosmetologové doporučují aplikovat masku po dobu 30-40 minut alespoň třikrát týdně. S tímto přístupem vlasy velmi brzy získají čerstvý zdravý lesk a sílu.

Proti vypadávání vlasů

Pokud máte strach o velké vypadávání vlasů, například, když si to hřeben, pak použití černého kmínu olej je ukázáno, že vám líbí nikdo jiný.Správné užívání této drogy má mnoho pozitivních účinků na všechny mechanismy, které přímo nebo nepřímo souvisejí s růstem a silou vlasů:

 • Kmínový olej urychluje a zlepšuje zásobování pokožky hlavy krví. To zlepšuje jeho nasycení kyslíkem;
 • Zvýšit intenzitu přirozené výživy vlasových folikulů;
 • Zpomalení a zastavení různých zánětlivých procesů na povrchu a v tloušťce pokožky hlavy;
 • Černý kmín má antiseptický účinek. Významně se snižuje pravděpodobnost reprodukce a růstu bakterií nebo plísní;
 • Zahrnuty jsou mechanismy hojení a regenerace kožních buněk;
 • Zrychlení růstu a síla vlasové tkáně;
 • Posílení umístění kořene vlasů v tloušťce dermis;

Pokud máte podobné problémy a stav vlasů zanechává mnoho, co potřebujete, pak můžete vždy použít kuminový olej jako účinný lék. Nejoblíbenější recept na sírovou masku na vlasy je velmi jednoduchý:

 • Bude vyžadovat stejné množství olivového a kmínového oleje, který by měl být důkladně promíchán;
 • Směs otřete lehkými masážními pohyby do hlavy;
 • Ponechte masku na chvíli, aby byla absorbována do kůže a vlasových folikulů. Stačí počkat asi 10 minut;
 • Umyjte si vlasy důkladně šamponem, který obvykle používáte;

Tato klasická maska ​​na vlasy dostává pouze dobré recenze. Doporučuje se kombinovat s užitím oleje ze semen černého kmínu uvnitř. Vnější aplikace může být prováděna 3-4 krát týdně, zatímco každý den po jídle použijte lžičku oleje smíšeného s medem.

Zlepšit růst a sílu

Bojíte se špatného růstu vlasů a bojíte se pravděpodobnosti plešatosti? Aby se tomu zabránilo, je nutné použít masku, která zvyšuje krevní oběh v pokožce hlavy, otevírá póry, stabilizuje výživu vlasových folikulů.

Pro tento nástroj bude zapotřebí černého kmínu. K tomu ve stejném poměru přidejte ricinový a lopuchový olej. Po důkladném promíchání přidejte několik kapek esenciálního oleje, například citron a dva žloutky. Směs znovu promíchejte a poté použijte jako standardní masku na vlasy.

Udržení tohoto přípravku na kůži se nedoporučuje déle než 10 minut. Nezapomeňte důkladně opláchnout hlavu vhodným šamponem pro váš typ vlasů. Tyto postupy provádějte nejlépe 3krát týdně.

Když se objeví lupy

Z různých důvodů se mohou objevit lupy. Jedním z faktorů je zánětlivá reakce na povrchu pokožky hlavy, která vede k odlupování horní vrstvy dermis. Mnohem nebezpečnější, pokud lupy jsou známkou houby. V každém případě jsou výhody kmínového oleje nepochybné.

Existuje několik receptů na výrobu vlasových masek, které pomáhají zbavit se lupů:

 • Na jedné lžíci černého kmínu přidejte lžičku rozmarýnu. Výsledná směs se zředí ve 125 ml. kefír. Tato maska ​​může být ponechána na pokožce hlavy po dobu 30 minut po odření. Poté vlasy důkladně omyjte teplou vodou a šamponem;
 • Jako základ si vezměte lžíci černého kmínu. Přidejte stejné lopuch, stejně jako několik kapek esenciálního oleje tea tree, který má antifungální účinek. Je také nutné dosáhnout ohřívacího efektu, proto je po nanesení masky nutné navinout hlavu fólií a ručníkem. Vydržet takovou masku by měla být asi 40 minut, pak důkladně umýt vlasy;

Pro odstranění suchosti

Pokud vaše vlasy a pokožka hlavy trpí nadměrným suchem, bude patrný na rozlomených koncích, křehkých vlasech a lupinách. Tento stav naznačuje, že vaše tělo potřebuje další hydrataci a výživu.

V takových situacích budou následující recepty:

 • Ve stejném poměru smíchejte přímo lisovaný olivový olej, bohatou zakysanou smetanu a černý rascový olej. Výsledná hmota jako maska ​​aplikovaná na pokožku hlavy a vlasy po dobu 20 minut. Tento postup by měl být prováděn pravidelně. Přibližně 4 dny v týdnu. Brzy budou vlasy hedvábnější a podráždění zmizí z pokožky hlavy;
 • Pokud jste alergický na olivový olej, můžete jej nahradit mandlí. Místo zakysané smetany použijte také domácí jogurt, který může být mnohem efektivnější pro hydratační a výživné vlasy. Použijte tuto masku by měl být stejný vzor jako předchozí;

Aby se zabránilo šedivým vlasům

S věkem, vzhled šedých vlasů nelze vyhnout. Mnoho žen, aby skrylo tento nepříjemný okamžik, uchýlilo se k malování svých zámků. Ale místo toho můžete rozšířit mladost vlasů o přirozenější metodu, zejména proto, že použití kmínového oleje nejenže zabraňuje předčasnému vzhledu šedých vlasů, ale také zlepšuje růst vlasů.

K tomuto účelu je kromě černého kmínového oleje užitečný i heřmánkový olej. Musí být smíchány ve stejném množství a také přidat několik kapek esenciálních olejů rozmarýnu a cedrového oleje. Tato maska ​​by měla být vtírána do pokožky hlavy, počkat asi 10 minut, při ovinutí hlavy ručníkem a poté česáním každé kadeře, aby se rozložily živiny po celé délce vlasů.

Skořicový olej lze použít pro téměř jakýkoliv typ vlasů. Jedinou otázkou je najít správný recept, který vám pomůže snadno vyřešit váš problém.

Kromě toho, černý kmín olej, který posílí a omladí vaše vlasy, může být použit jako lék uvnitř. Hlavní věc, kterou je třeba si uvědomit, je, že má dostatečně vysokou koncentraci, abyste se vyhnuli alergickým reakcím, a pokud možno konzultujte s lékařem.

Černý kmínový olej již oceňují i ​​zkušení kosmetologové. Jedná se o velmi jednoduchý a efektivní nástroj, který vám umožní nezávisle se starat o vaše vlasy, udržovat je zdravé a hedvábné po mnoho let.

Zkontrolujte tipy na používání tohoto nástroje proti vypadávání vlasů - v dalším videu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky