Avokádový olej na vlasy

Avokádový olej na vlasy

Vlasti země zvané avokádo je Amerika, Nový Zéland a Afrika. Její ovocný tvar připomíná hrušku, uvnitř mají velkou kost. V jiném avokádu je také nazýván aligátor hruška (protože kůže ovoce je zelená a nerovnoměrná struktura).

Toto ovoce má mnoho příznivých vlastností, ale nejcennější je olej, který se získává z buničiny spřádáním studenou cestou. Výsledný produkt je vynikajícím nástrojem pro péči o vlasy různých typů a eliminuje mnoho problémů z pokožky hlavy.

Pokud maska ​​na vlasy obsahuje avokádový olej, jsou prameny poslušné a kadeře mají zdravý, atraktivní vzhled. Pro kosmetology už dlouho není tajemstvím, jaký přínos může přinést přítomnost ve směsích tohoto produktu, a proto je v současné době avokádový olej v kosmetologii obsažen v téměř každém balzámu nebo šamponu. Použití avokádového oleje znamená péči o krásu vašich vlasů a jejich zdraví.

Léčivé vlastnosti

Není divu, že tento magický nástroj je považován za "elixír krásy." Koneckonců, je vhodný pro řešení jakéhokoliv problému s vlasy. Podle kosmetologů se takové masky projevují zejména na spravedlivém sexu, který často navštěvuje bazény nebo rád tráví čas ve vodním parku.

Taková maska ​​udělá vše potřebné s kudrlinkami tak, aby vždy potěšila svého majitele svou krásou a zdravým vzhledem. Výsledek bude v každém případě dobrý, ledaže by to pochopitelně nepřišlo k plešatosti.

Jeho léčivé vlastnosti, avokádo lze bezpečně nazývat skutečným balzámem a zázračným lékem. Skládá se ze stopových prvků, biostimulantů a řady vitamínů přírodního původu. Lecitin ve složení tohoto výrobku umožňuje účinně proniknout do středu vlasů a do kořene, krmením tímto způsobem, kadeřemi a pokožkou hlavy prospěšnými látkami - vitaminy, stejně jako stopovými prvky, jako jsou železo, měď, hořčík, proteiny a aminokyseliny .

Všechny tyto složky avokádového oleje, pronikající do struktury vlasové linie a do pokožky, přispívají k eliminaci vypadávání vlasů, ztrátě lesku a suchosti - kořeny posilují a všechny tyto problémy postupně mizí.

Proč je avokádový olej vhodný pro vaše vlasy?

 • přestávají být suché, pokožka hlavy je loupaná;
 • nebojí se jich zasáhnout na přímém slunečním světle;
 • znatelně roste;
 • zdravý vzhled;
 • dokonale obnovuje zdraví kudrlinek, které neustále trpí barvením a sušením za horka pomocí vysoušeče vlasů;
 • uvolňuje hlavu lupů;
 • vlasy se svěží;
 • lze použít jako preventivní opatření.

Tento nástroj se prodává v lékárnách, v kosmetických odděleních maloobchodních prodejen a lze jej také objednat prostřednictvím online zdrojů. Tento výrobek má smaragdově zelený odstín, což je způsobeno vysokým procentem takové složky, jako je chlorofyl. Ale avokádový olej, který je nažloutlý spíše než zelený, je také v prodeji - takový produkt je získán po procesu jeho rafinace, který zabije polovinu všech užitečných komponent v oleji.

I když, pokud budeme mluvit o žlutý avokádový olej jako doplněk stravy, v tomto případě by to byla vynikající volba, ale ne pro kosmetické účely. Aby bylo možné obnovit zdraví vašich vlasů, budete potřebovat zelený olej a jeho cena za 50 ml se bude pohybovat od 140 do 150 ruských rublů.

Jak používat?

Dnes, pro léčbu vlasů tímto nástrojem, existuje několik způsobů použití:

 • samotný výrobek se jednoduše vtírá do vlasové pokožky a přes vlasy;
 • použít jako doplňkovou látku k hotovému kosmetickému přípravku (balzám nebo šampon);
 • používat masky, které obsahují tento produkt.

V prvním případě si vezměte tolik přípravku, kolik je potřeba pro celou délku vlasů, a začněte masírovat vlasy v kruhu, dokud všechny vlasy nebudou nasáklé kompozicí. Nechte olej na hlavě po dobu 20 minut, a pak ji opláchněte běžným šamponem.

Pokud to děláte pravidelně, můžete zapomenout na suché vlasy a svědění kůže.

Další možností je jednodušší: když si budete umýt vlasy, přidejte do šamponu trochu avokádového oleje (ne více než 6 kapek). Udělejte to s každým šamponováním a efekt bude také zřejmý - vlasy získají extra lesk a přitažlivost.

Ale jak hodnocení ukazuje, nejvýhodnější ze tří možností je třetí, a použití avokádového oleje jako masky na vlasy má nejvýraznější účinek.

Existují určitá pravidla pro používání takových masek:

 1. Tato maska, stejně jako jiná maska, by měla být připravena bezprostředně před jejím použitím. To však není případ, kdy lze masku předem připravit a uložit například do chladničky.
 2. Maska by měla být aplikována na vlasy v mírně zahřátém stavu a měla by být ošetřena vlasy od kořenů až ke špičkám.
 3. Maska se vždy aplikuje pouze na čerstvě umytou a lehce vysušenou hlavu.
 4. Když je maska ​​aplikována na vlasy, měla by být hlava izolovaná. K tomu bude běžný polyethylenový sáček nebo víčko, které budete mít ve sprše. Měli byste také dát tlustý froté ručník na horní části vaku, a to by mělo být vždy provedeno, když maska ​​je aplikován na vlasy.
 5. Každý recept udává čas, kdy má být maska ​​na kudrlinkách, a nemůže být zlomena. Důrazně se nedoporučuje ponechat kompozici na vlasech v noci - takže můžete poškodit pouze vlasy.
 6. Nepoužívejte vysoušeč vlasů po masce - vlasy by měly být suché.
 7. Opakujte tento postup se doporučuje ne více než týden.
 8. Pokud chcete tento efekt dosáhnout a upevnit, použijte pravidelně masku s avokádovým olejem.

Recepty

Žádná z těchto masek nebude těžké dělat doma sama a dát si vlasy.

Maska, která provádí funkci obnovení

Vlastnosti, které tato maska ​​má, mohou pomoci vlasové pokožce obnovit její strukturu po četných skvrnách, úpravách a nejrůznějších úpravách pomocí chemikálií.

Bude to trvat 2 lžíce. lžíce hlavního produktu (avokádový olej) a olivového oleje (nerafinovaný) - 1 polévková lžíce. lžíce. Ve výsledné směsi musíte přidat esenciální olej z rozmarýnu (ne více než 4 kapky). Další, porazit jeden kuřecí žloutek a nakonec mix všechno.

Hotová regenerační maska ​​se aplikuje na vlasy, počínaje kořeny a až po špičku, poté se hlava na půl hodiny izoluje, poté se má omýt běžným šamponem.

S medem a kefírem

Tato směs je vhodná pro řešení problémů s tukovým typem pokožky hlavy. Kefír (2 lžíce), stejné množství hlavního produktu a 1 polévková lžíce. lžíce tekutého medu se smíchá a nanese na mírně vlhké vlasy. Poté, co si lehce masírujete hlavu, vezměte si hřeben a opatrně si vlasy rozčesávejte a na koncích také s dlaněmi držte masku, aby nasákly všechny špičky. Zahřejete si hlavu a po 30 minutách se celé složení hlavy jemně opláchne teplou vodou s vaším oblíbeným šamponem.

Pro lepší růst vlasů

1 polévková lžíce. lžíce hlavního produktu se smíchá s 1 polévkovou lžíci. lžíce oleje lopuchu, plus ne více než 5 kapek nějakého esenciálního oleje (například jojoba). Hotová kompozice se aplikuje na hlavu a třepe, jemně masíruje, poté pokožku hlavy rozdělí a izoluje hlavu. Po 40 minutách se má maska ​​omýt v teplé vodě běžným šamponem.

Od konce

Výhody takové směsi jsou zřejmé. Pokud to vezmete jako pravidlo, abyste tuto masku používali pravidelně, nejenže se zbavíte roztržených kudrlinek, ale v zásadě už vaše vlasy nebudou tak křehké.

Budete potřebovat avokádový olej (2 lžíce. Lžíce), olivový olej - stejné množství, porazit olej (1 polévková lžíce. Lžíce) a nutně tekuté vitamíny A a E (každý s 5 kapkami). Výsledná směs se smíchá a aplikuje na začátku na koncích vlasů a po cca 5 minutách - již na všech vlasech (je to vhodnější udělat jen s dlaněmi). V tomto případě by se zahřátá hlava měla udržovat po dobu 1 hodiny a pak pokračovat šamponováním.

Každá z masek je sama o sobě dobrá a výsledek bude viditelný již po prvním použití, ale můžete se úplně zbavit všech problémů s kudrlinami poté, co tento jednoduchý zákrok provádíte jednou týdně, díky čemuž za jeden a půl měsíce Kadeře jsou schopny znovu získat svou krásu a zdraví.

Sauna zábaly

Srst může obnovit zdraví a krásný výhled také exotickým postupem. Horké zábaly jsou úžasným zákrokem, který nejenže dokáže obnovit poškozenou vlasovou strukturu, ale i laminovat.

Důrazně se doporučuje provádět to na barvených vlasech, vlasy po bio-permu, v době, kdy často navštěvujete pláž - to vše vede k vysychání vlasů a jejich křehkosti.

Abychom se s tímto problémem vyrovnali, vezměte si keramiku a vmíchejte do ní avokádový olej (15 g) a kukuřici nebo olivový olej (10 g). Směs zahřejte na pár a jemně naneste na vlasy, masírujte hlavu prsty. Směs by měla pokrýt zcela všechny kadeře, a zejména hojně navlhčit rozdělené konce s ním.

Na konci masáže zahřejte hlavu ručníkem namočeným v horké vodě a vyždímejte, nebo můžete jednoduše nasadit sprchovou čepičku a jít sedět v parní lázni (pokud existuje taková příležitost). Půl hodiny je na to dost, a pak jemně opláchněte složení v teplé vodě pomocí šamponu pro poškozené kadeře.

Kdy se nepoužívá

Kontraindikace se v tomto případě týkají těch lidí, kteří mají k produktu individuální nesnášenlivost. A zjistit, zda se objeví alergická reakce, může být jen zkušený, což způsobuje, že na vnitřku lokte je malý produkt. Pokud není zarudnutí nebo podráždění, znamená to, že vše je v pořádku a postupy s avokádovým olejem nejsou pro vás kontraindikovány.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky