Vlasová maska ​​s kávou

Vlasová maska ​​s kávou

Pro většinu lidí je káva nádherným aromatickým nápojem, se kterým se můžete ráno probudit rychleji a zapojit se do každodenních starostí. A jen velmi málo lidí si uvědomuje, že je to také „doktor“, schopný řešit problémy s vlasy.

To je vše, protože přírodní káva se stala jednou z přísad kosmetických přípravků poměrně nedávno, ale velmi rychle se jí podařilo stát se populární a milovanou v této funkci.

Většina jeho vlastností je spokojena se ženami, které mají příliš suché kadeře, což potvrzují i ​​jejich recenze. Vlasová maska ​​s kávou šetří vlasy před vypadáváním vlasů, uvolňuje lupy a přispívá k aktivnějšímu růstu pramenů. Káva důvody, jak se ukázalo, může zvlhčit kadeře a vyživují je, takže účes znatelně změnit k lepšímu.

Vlastnosti použití

Tato kompozice je bohužel vhodná pouze pro tmavé kadeře a takové masky jsou pro blondýnky kontraindikovány. Také jejich prameny samozřejmě zlepší své zdraví, získají sílu a mohou ještě aktivněji růst, ale barva nechává hodně na přání, a proto je pro ně stále lepší vzdát se masek na kávu.

Nevybírejte recept založený na kávě a lidech s nestabilním krevním tlakem. I když uvnitř drogy v tomto případě není přijata, ale vůně ještě v tomto případě nebude dělat dobře. Takoví lidé by mohli jednou udělat masku na kávu, ale to by bylo bezvýznamné, protože dosažení tohoto efektu v tomto případě závisí na pravidelném používání masek tohoto druhu (stejně jako na jiných přípravcích).

Směs nemůže být připravena na bázi rozpustného produktu, ale pouze z koláče spící přírodní kávy - mleté ​​nebo obilné.

Káva je bohužel velmi silným alergenem, což znamená, že musí být proveden test, který ukáže, zda máte individuální intoleranci na složky obsažené v této masce. Pro vyjasnění se použije malé množství kompozice a aplikuje se na ušní oblast. Po 10 minutách lze vše umýt a zjistit, zda je zarudnutí nebo ne. Ne - máte štěstí a můžete použít masku.

Pokud si vyberete masku založenou na kávě, pak si nebudete moci umýt vlasy každý den - neměli byste to dělat po dobu nejméně tří dnů, protože stačí použít kompozici na špinavé vlasy. Účinnost nárazu závisí na tom - vlasy jsou čistší, efekt je nižší.

Než začnete aplikovat složení kávy, kropte kudrlinky vodou pomocí spreje - takže to bude pro vás mnohem snazší.

Doma, použití masky z kávové základny, mějte na paměti, že česání částeček hustých vlasů z vlasů není tak snadné, a proto si předem připravte hřeben se širokými zuby a balzám pro snadné česání kadeří.

Pokud se rozhodnete vytvořit kompozici s čerstvě uvařeným nápojem, je to v zásadě možné, ale nakonec to nebude fungovat velmi efektivně. Křoviny ze spící kávy jsou mnohem účinnější, i když stále lze dosáhnout minimálního výsledku.

Jak se přihlásit

Účinek kávové masky je ekvivalentní jak v bazální oblasti hlavy, tak i po celé délce vlasů a na jejích špičkách, a proto by kompozice měla být aplikována rovnoměrně po celé hlavě. Navíc nestačí jen aplikovat kompozici - pak je třeba masírovat celou hlavu po dobu nejméně pěti minut a dosáhnout tak rovnoměrného rozložení směsi.

Účinek bude ještě silnější, když po nanesení a masírování položíte na hlavu koupací čepici nebo ji jednoduše zabalíte do plastového sáčku a poté i do froté ručníku.

U dívek s tmavými vlasy se doporučuje, aby směs nebyla omývána po dobu jedné hodiny, zatímco výrobek není aplikován na hnědé vlasy déle než dvacet minut.

Domácí recepty

S lopuchem a brandy

Budete potřebovat oloupanou a strouhanou cibuli, nebo spíš z ní vylisovanou šťávu. Do nádoby s touto šťávou přidejte tekutý med (asi 30 ml), brandy (40 ml) a olej z lopuchu (50 ml).

Udělejte kávu a po konzumaci výrobku 60 gramů tlustého, odešlete do zbytku ingrediencí. Teď zbývá vše smíchat a rozdělit kompozici rovnoměrně na kadeře, včetně těch samých tipů.

Po dobu pěti minut proveďte masážní pohyby po celé hlavě a pak kudrněte celé kadeře až na dno. Zabijte si vlasy a zahřejte si hlavu. Pro blond vlasy je doba expozice maximálně 20 minut, pro brunetky jedna hodina.

Budete mít možnost omyt tlustý bez problémů, pokud ponoříte hlavu do umyvadla s velkým množstvím vody, pak použijte kondicionér a použijte hřeben na hřeben zrna. V případě potřeby můžete použít šampon.

S mlékem

Silný v tomto receptu jde odděleně - jako křoviny. Ale v hlavním receptu obsahují přísady jako horký nápoj (75 ml), mléko nebo smetanu (30 ml) a želatinu (25 g).

Želatina by měla být míchána v nápoji, dokud se všechna zrna úplně nerozpustí. Pak by se směs měla ochladit, po čemž se k ní přidají dva syrové žloutky a vše se smíchá.

Před uložením této kompozice na hlavu by neměla být umyta po dobu nejméně dvou dnů. Hmota se aplikuje na hlavu zpočátku silnou vrstvou a pak se rozdělí na všechny vlasy a několik minut se masíruje. Poté by měly být kadeře česány hřebenem, špendlíkem a izolovány polyethylenem a froté ručníkem.

Tato maska ​​zestárla půl hodiny s výjimkou majitelů blond vlasů - pro ně je tato doba zkrácena na 15 minut.

S vodkou a ricinovým olejem

Pokud není vodka, můžete použít alkohol zředěný vodou. Vodka bude potřebovat 40 ml, ricinový olej - 35 ml. Směs by měla být homogenní.

V oddělené nádobě se smíchá 30 gramů kávové směsi se 40 ml espressa. Nyní by mělo být vše smícháno a ihned naneseno na vlasy a rovnoměrně rozloženo po celé délce pramenů.

Toto složení má takovou konzistenci, že je nevyhnutelné, že bude utéct z kudrlinek. Chcete-li se tomu vyhnout a neznečistit, lépe zabalit hlavu filmem a ručníkem. Kompozici můžete začít omývat asi po 45 minutách.

S hennou a basmou

Jak je známo, Basma a henna jsou označovány jako přírodní barviva, i když existují kompozice bez barvicích vlastností. Přesně takové produkty jsou vhodné jako přísady pro léčebné směsi.

To bude trvat 40 gramů prosévané basma a 30 gramů henny. Směsi se smíchají s malým množstvím teplé vody a infundují se po dobu 30 minut.

Pak v jiné nádobě nalijeme silnou horkou kávu a roztavíme v ní med (30 gramů). V některých receptech je také doporučeno přidávat retinol (1 ampulka), po kterém jsou všechny složky smíchány.

Jemně kudrněte a rozložte kompozici. Masírujte hlavu, pak vezměte houbu a rozdělte směs po celé délce pramenů. Složení by mělo působit do půl hodiny (je lepší zabalit hlavu plastovou fólií a izolovat ji). Když čas vyprší, stačí si umýt vlasy šamponem.

Se solí a cibulí

Taková "nechutná" kompozice je velmi účinně schopna obnovit i ty nejslabší vlasy. Budete potřebovat dvě hlavy fialové cibule, která by měla být rozdrcena pomocí mlýnku na maso. Z výsledného kalu vypusťte šťávu, složenou gázu ve třech vrstvách. Do šťávy přidejte brandy (45 ml), horkou kávu (30 ml) a 10 g kávy. Výsledná směs používající pánev se uvede do horkého stavu (asi 60 ° C).

V horké hmotě přidejte na špičku nože med (50 gramů), mořskou sůl (10 gramů) a sodu. Další, obvyklý proces hojení - aplikujte, masírujte, rozdělujte, zabalte a vydržte minuty 35.

Pokud si umyjete hlavu, cítíte nepříjemný zápach, pak se můžete zbavit pomocí zředěné šťávy z jednoho citronu v 1,5 litru teplé vody. Při opláchnutí vlasů tímto roztokem nevyplachujte.

S ovesnými vločky a želatinou

Bude vyžadovat nádobu s keramikou. Přidá se želatina (27 g), olivový nebo mandlový olej (10 ml) a vroucí voda (70 ml). Želatina se důkladně míchá až do posledního zrna a pak se směs nedotkne půl hodiny.

Zatímco je čas, udělejte kávu - potřebujete silné espresso a tlusté (50 ml a 20 gramů). Zde byste měli také přidávat mleté ​​ovesné vločky (40 g) - vše promíchat a zahřát.

V horké formě posíláme do želatiny. Hmotu smíchejte, dokud nebude zcela homogenní. Kompozice se aplikuje na kudrlinky v rovné vrstvě, masíruje se, ponechá se po dobu 45 minut a potom se promyje.

S bambuckým máslem

Pokud doma nemáte takovou exotickou přísadu jako bambucké máslo, je to v pořádku, protože je v lékárnách a na policích obchodů s kosmetikou. Budete potřebovat 40 ml tohoto produktu, který by měl být zahříván ve vodní lázni a přidán k němu mastný jogurt (10 ml). Nyní přidejte zde kávovou zrnku (hrstka) - léčivá směs je připravena, stačí ji aplikovat, masírovat pokožku hlavy, rovnoměrně rozdělit kompozici na špičky a udržet nezbytný čas na vlasech (nejlépe na teplém polyethylenovém ručníku).

V tomto případě je to asi 40 minut.

S medem a jogurtem

Kyselé mléko bude potřebovat 80 ml, med - 40 a škrob z rýže - 10. Vše promíchejte a nechte na teplém místě hodinu. Potom do směsi kávy nalijte 40 ml kávy, vše důkladně promíchejte a naneste masku.

Doba expozice je 1 hodina, poté se šampon smíchá s vodou a maska ​​se vymyje z kudrlinek.

S kakaem a kopřivy

Nejprve připravte kopřivu odvar. K tomu budete potřebovat listy kopřivy (40 gramů, nevadí - suché nebo čerstvé). Naplňte je po dobu 1 hodiny vařící vodou. Po 60 minutách infuze protřepejte a přidejte prosévané kakao (40 gramů) a kávu (hrst).

Posypeme kořeny vlasů teplou vodou přes láhev s rozprašovačem a pak na ni naneste masku. Vydrhněte asi tři minuty celou kůži hlavy, čímž ji zbavíte mrtvého epitelu. Rozložte kompozici na všechny vlasy, vytvořte tepelný efekt a držte masku asi 20 minut.

Výjimka z pravidla: instantní nápoj a ryazhenka.

40 g granulovaného produktu se zředí vroucí vodou (80 ml) a do této směsi se nalije více kukuřičného nebo slunečnicového oleje.

Upečené mléko (nejméně 4% tuku) zahřejte hrncem a želatinou (jeden obal), míchejte, dokud kousky nezmizí a nechte bobtnat 15 minut.

Nyní kombinujte všechny ingredience v jedné kompozici a rozdělte ji přes vlasy. Pak vše, jako obvykle - masáž, distribuce, teplá koupel. Udržujte asi půl hodiny a opláchněte šamponem.

S šamponem a vejcem

Budete potřebovat 60 ml Vašeho oblíbeného šamponu a dvou syrových slepičích vajec. Beat by neměl být - jen lehce smíchán s opatrně vloženým 30 ml espressa. Než použijete masku, hladce si vyčistěte kadeře.

V tomto případě bude účinek také mnohem silnější, pokud půlhodina nebo 40 minut na udržení složení na hlavě ve skleníkovém efektu.

Viz maska ​​masky z kávové masky níže.

Nástroje obchodu

Organic Shop je přírodní produkt - 100% extrakt ze zelených kávových zrn, který je schopen účinně ovlivnit aktivaci funkce pokožky hlavy a skutečnost, že růst kudrlinek výrazně zrychlil. Kudrlinky budou znatelně měkčí, získají krásnou pružnost a lesk, přestanou vypadávat. Vizuálně to bude znát, jak silnější jsou vaše prameny a jak dobře jejich žárovky ztvrdly.

Tento přípravek se doporučuje aplikovat na nově umyté kudrlinky, rovnoměrně rozložit a doba hojení v tomto případě je pouze pět minut, následovaná pravidelným šamponováním.

Léčivý prostředek, jako je kofein rinfol v ampulích, může proces růstu vašich vlasů mnohem rychleji, zejména pokud ho po aplikaci nanesete několik minut do pokožky. Kofein působí na problémovou oblast externě a díky masáži se zvyšuje průtok krve a tím i síla vlasového folikulu.

Kosmetičky doporučují nepoužívat vysoušeč vlasů nebo jiná zařízení pro sušení vlasů po terapeutických účincích masek - nechte kadeře uschnout.

Káva, která zůstane ve vlasech po šamponování, by neměla být odstraňována z mokrých vlasů. Pro dosažení plného účinku masky by mělo být prováděno po dobu 3 měsíců s frekvencí 2 krát týdně.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky