Vlasová maska ​​s hennou

Vlasová maska ​​s hennou

Dlouhé a krásné vlasy poskytují ženě eleganci a sofistikovanost. Ne každá dáma se však může pochlubit silnými a přitažlivými kudrlinkami. Špatná ekologie, špatná kvalita vody, časté používání barev a vysoušečů vlasů vede k tomu, že časem vlasy ztrácí svou krásu a objem. V tomto případě henna masky na vlasy přijdou na záchranu a jsou považovány za jedny z nejúčinnějších a nejžádanějších na trhu.

Rozlišovací vlastnosti

Bezbarvá henna je populární lék přírodního původu. Přítomnost unikátních komponent vám umožní posílit vlasy, stejně jako zbavit se chorob kůže na hlavě.

V první řadě je třeba zdůraznit antibakteriální a terapeutické účinky henny, díky čemuž masky z tohoto výrobku úspěšně zvládají lupy, podráždění a křehké vlasy.

Výhody a léčivé účinky

Většina odborníků poznamenává, že henna je jedním z nejúčinnějších a nejužitečnějších přírodních vlasových přípravků. Jeho užitečné vlastnosti poskytují velké množství jedinečných komponent, které tvoří kompozici, mezi které patří následující:

 • Chrysopanol rozdílný antibakteriální účinek vám proto umožňuje zbavit se většiny patogenních bakterií na hlavě;
 • Karoten hraje důležitou roli v procesu růstu vlasů, stejně jako při obnově jejich struktury. Navíc je to díky karotenu, že lidské vlasy jsou tvrdé a nevypadají;
 • Emodin pomáhá zlepšovat cirkulaci kůže, což má pozitivní vliv na rychlost růstu vlasů;
 • Betain hydratuje pokožku hlavy a poskytuje prameny živin.

Je to díky léčebným schopnostem henny, že masky z tohoto produktu získávají popularitu v tak vysoké míře. To vám umožní dát objem vlasů, zdravý vzhled, hydratovat je, stejně jako zajistit rychlejší růst. Použití takové kosmetiky je doporučeno i profesionálními kadeřníky a stylisty.

Díky jedinečné antibakteriální vlastnosti, henna pomáhá v boji proti lupům, a také umožňuje rychle zbavit podráždění pokožky hlavy. Kromě toho jsou tyto masky široce používány pro urychlení růstu vlasů, protože některé složky henny mají pozitivní vliv na folikuly.

Tento produkt má nespočet výhod, včetně následujících:

 • Pomáhá zbavit se lupůjako přírodní antiseptikum;
 • Posiluje vlasové folikulya také neumožňuje odlupování vlasových vloček;
 • Poskytuje hladkost shag;
 • Zahrnuje unikátní taniny, přispívající k regulaci aktivity mazových žláz a významnému zlepšení pokožky hlavy;
 • Nemá žádné kontraindikace.proto masky založené na něm mohou být použity i během těhotenství;
 • Pomáhá eliminovat křehké prameny.

Vlastnosti

Aby bylo dosaženo maximálního využití různých masek, je třeba vzít v úvahu některé vlastnosti tohoto přírodního produktu.

Především je třeba poznamenat, že lidé s blond vlasy by měli tyto masky používat velmi pečlivě. Faktem je, že díky některým složkám se vlasy mohou zbarvit do žloutnutí, takže se doporučuje ponechat tyto masky na vlasech déle než 15 minut.

Majitelé tmavých vlasů o tom nemůže dělat starosti, takže mohou protáhnout proces po dobu 40 minut. Při použití masky je třeba věnovat velkou pozornost také některým technickým problémům. Výrobek by měl být například aplikován pouze na čisté a mírně vlhké vlasy. Při aplikaci masky je nutné masírovat hlavu kruhovými pohyby. To vám umožní zvýšit krevní oběh, což přispívá k lepšímu pronikání živin do pokožky hlavy. Navzdory přirozenému původu a účinnosti lze masky na bázi henny používat maximálně jednou týdně.

Mezi další kontraindikace patří:

 • Pokud jsou vlasy extrémně suché, nepoužívejte masky na bázi henny více než jednou měsíčně. Faktem je, že jedním z vedlejších účinků tohoto produktu je skutečnost, že schne vlasy málo, zejména pokud se používá íránská henna (basma);
 • Prášek nelze kombinovat s jinými kosmetickými postupy. jako je lakování nebo laminování.

Pravidla použití

Pro maximální využití henny musíte dodržovat některá pravidla. Prášek musí být zředěn vodou, jejíž teplota nesmí být vyšší než 80 stupňů. Faktem je, že použití teplejší kapaliny může způsobit snížení léčivých vlastností produktu.

Pro ředění směsi a tvorbu masek se doporučuje používat pouze porcelán a skleněné výrobky, protože kovové nádoby mohou vstoupit do chemické reakce. Doba trvání procedury závisí na účelu použití masky. Pro obvyklé kosmetické účinky, aby výrobek na vlasy by neměla být delší než 30 minut, ale pro dosažení terapeutického účinku, můžete prodloužit dobu na jednu hodinu.

Po nanesení kaše na hlavu musíte mít speciální plastový uzávěr nebo obyčejnou tašku. To umožní, aby nedošlo ke znečištění a také aby se zabránilo odpařování vlhkosti.

Většina žen věří, že čím častěji se maska ​​používá, tím rychleji lze dosáhnout výsledku. Takové stanovisko je velmi chybné. Samozřejmě, že henna je přírodní a neškodný produkt, ale nadměrné používání i takové jednoduché nápravy může být škodlivé.

Pro maximální výsledky a krásu bude celkem dost a jedno sezení.

Při tvorbě domácích léků se nemusíte odchýlit od návodu a experimentovat, protože to může vést ke změně barvy vlasů a dalších nepříjemných následků.

Domácí použití

Použití masek s hennou doma je poměrně jednoduché.

Prášek samotný musí být zředěn teplou vodou a pak důkladně promíchán, dokud konzistence produktu nepodobá hustému krému. Poté musíte počkat asi pět minut, a pak můžete aplikovat kejdu na vlasy.

Sám henna se může pochlubit širokou škálou užitečných vlastností, přesto se můžete pokusit zvýšit její vliv pomocí různých přísad a přísad. Mezi nejoblíbenější a nejúčinnější patří:

 • Esenciální olej - jen pár kapek pomůže zlepšit stav pokožky hlavy a zbavit se sucha;
 • Olivový olejkterý má také pozitivní vliv na pružnost vlasů a pomáhá zbavit se sucha;
 • Různé vitamínové kapky skupiny A a E.

Užitečné recepty

Unikátní vlastnosti a všestrannost krémové henny umožňují její kombinaci s různými produkty a látkami. V důsledku toho je možné poskytnout nejlepší efekt z použití masky a snížit na nulu všechny negativní vlastnosti henny. Osvědčené recepty pomohou vytvořit masku, která bude odlišná účinnost a bezpečnost.

S přídavkem zeleň

Chcete-li získat takovou masku, musíte nalít dvě polévkové lžíce výrobku se zeleným čajem. Poté musíte nechat na pár minut a sekat petržel nebo jiný druh zelení.Zelení potřebují rozdrtit, aby si dali šťávu. Nyní zbývá spojit zelenou hmotu s hennou a aplikovat agent na hlavu.

Majitelé blond vlasy, aby takový lék na hlavu může být ne více než 10 minut, ale brunetky mohou být 20 minut. Pokud se domníváte, recenze, po prvním použití, můžete si všimnout výsledků.

Od avokáda

Avokádo je jedinečná zelenina, která v kombinaci s přírodní hennou dodává hlavě živiny.. Nejdříve musíte produkt naplnit teplou vodou. Avokádo je oloupáno z bílé slupky, po které bude muset hnětet. Všechny složky se smísí a nanesou na hlavu. Podobná maska ​​by neměla být uchovávána déle než 20 minut.

Indická henna je ideální pro vytvoření této stimulující masky. Frekvence používání vitamínové masky je dvakrát měsíčně.

S kávou

Použití tohoto nástroje posílí a zvlhčí vlasy. Chcete-li získat masku, musíte použít balíček přírodní henny a pár lžiček kávy. V případě potřeby můžete také přidat sklenici mléka. To vše je smícháno a aplikováno na hlavu. Po 40 minutách je třeba mýt kaše.

Svěží "Jasmína a Henna"

Tato maska ​​na vlasy je jednou z nejpopulárnějších a nejúčinnějších. Charakteristickým rysem tohoto nástroje je, že se skládá pouze z přírodních složek, které nejsou schopny poškodit lidské zdraví. Maska, která se pyšní luxusní vůní jasmínu, posiluje vlasy, dodává jim objem a sílu.

Nástroj je považován za skvělou volbu pro dámy, kterým příroda udělila nevyzpytatelné vlasy.

Masky založené na henně jsou tedy univerzálním prostředkem, který nemá stejnou účinnost. Tento přírodní produkt lze kombinovat s téměř všemi přísadami a látkami, v důsledku čehož je možné vytvořit širokospektrální prostředky. Pravidelné používání pomůže posílit vlasy, učinit z něj zdravější a přitažlivější.

Můžete vytvořit masky sami nebo použít ready-made možnosti. Firmy jako je fytokosmetika nabízejí velký výběr pro každou dámu.

Recept na masku na vlasy s hennou, viz následující video.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky