Vlasová maska ​​s dimexidem

Vlasová maska ​​s dimexidem

Není žádným tajemstvím, že farmakologie a kosmetologie jsou do značné míry vzájemně propojeny. Existuje velké množství produktů pro péči o pleť a vlasy na bázi léků. Mnohé z nich lze navíc prodávat přímo v lékárnách, protože se používají k léčbě určitých bolestivých stavů.

Jedním účinným prostředkem je dimexid. Dnes je to poměrně účinný nástroj používaný výrobci kosmetiky pro výrobu kosmetických masek. To není překvapující, vzhledem k vlastnostem, které tento lék má.

Vlastnosti

V medicíně je dimexid znám především jako klasická látka hojící rány. Používá se především k urychlení hojení mělkých ran, řezů, škrábanců, popálenin. Má také mírný analgetický účinek, proto se doporučuje lokální použití pro bolest svalů nebo kloubů.

Hlavním rysem tohoto léku je snadné pronikání přes různé biologické membrány, zpravidla jako pravidlo. vyčnívá z kůže a vlasů. Dimexid je tedy velmi dobrým „transportérem“ pro další složky.

Samozřejmě, vlasové masky na bázi Dimexidum mají jedinečnou vlastnost. Zejména je nutné zdůraznit jejich účinnost, protože díky přítomnosti tohoto léku do něj všechny látky potřebné pro tělo pronikají mnohem lépe.

V případě vlasů je účinek přípravku Dimexidum samozřejmě zaměřen na folikuly. Všechny látky v masce pronikají do základní tkáně, čímž posilují účinek. Jako transportní složka má léčivo retardační účinek. Jinými slovy, nejenže zlepšuje propustnost biologických membrán, ale také udržuje vlhkost, vitamíny a minerály uvnitř kůže a vlasů.

Biologický účinek Dimkesidu, stejně jako příbuzných látek, je vysoce koncentrovaný. Dosahují bazálních tkání kůže nebo vlasů a zůstávají v nich tři dny. To je další důvod, proč masky Dimexid pro vlasy mají velmi pozitivní účinek.

Užitečné vlastnosti

Výsledek závisí do značné míry na tom, jaký druh kompozice se používá. Je možné identifikovat hlavní pozitivní kvality těchto fondů:

 • Lék výrazně zlepšuje krevní oběh v kapilárách pokožky hlavy. Díky tomu je dosaženo požadované saturace kyslíku jak dermis, tak vlasových folikulů;
 • Masky udržují vlhkost dobře, takže jsou nejčastěji vhodné pro suché vlasy typu. Pokud prostředek obsahuje zvlhčující složky, lze tento nástroj použít nejen pro prevenci, ale i pro léčbu;
 • Dobře plní nutriční funkci. Díky dimexidu pronikají všechny vitamíny a minerály obsažené v kompozici přímo do těla a vlasových folikulů, zatímco tam přetrvávají, díky čemuž je jejich vysoká koncentrace velmi rychle dosažena;
 • Úspěšně se aplikuje proti vypadávání vlasů, jako činidlo proniká přímo do vlasových folikulů a má všechny nezbytné účinky pro posílení;
 • Může být také použit při zánětlivých procesech na pokožce hlavy nebo při výskytu jakýchkoli ran;
 • Dimexide je poměrně univerzální základna. Existuje mnoho možností pro masky, které mohou kombinovat nejen přírodní složky, ale i další drogy a syntetické látky. Například dimexinová maska ​​se solkoserylem je považována za účinnou;
 • Některé typy masek lze použít pro hluboké čištění tkanin. Jsou vhodné pro mastné vlasy;
 • Pomáhá řešit problém s rozdělenými konci;
 • Také vyživující masky založené na tomto nástroji. vhodné pro urychlení růstu vlasů a silných pramenů;

Více o výhodách dimexidních masek - v dalším videu.

Jak to udělat doma

Jednou z výhod těchto masek je možnost jejich provedení doma. Hlavní složka, která bude kapalnou bází, může být zakoupena v téměř každé lékárně. Cena většiny ingrediencí je velmi nízká, což činí postup mnohem výhodnějším, než jít k kosmetičce.

Recepty by měly být vybrány na základě toho, jaký typ vlasů máte a jaký konkrétní efekt chcete dosáhnout.

Také pro vaření doporučujeme zvolit pouze osvědčené, kvalitní a čerstvé suroviny. Nezapomeňte zkontrolovat datum expirace na zakoupeném balení Dimexidum.

Populární je jednoduchá a účinná maska ​​pro růst vlasů s přidáním oleje z rakytníku řeckého:

3 polévkové lžíce oleje z rakytníku by se měly zahřát na pokojovou teplotu ve vodní lázni. Do olejového extraktu nalijte jednu polévkovou lžíci Dimexidum a promíchejte.

Je velmi důležité zajistit, aby se rakytník řecký nepřehříval a nevařil.

Směs použijte jako masku, rovnoměrně ji aplikujte na kořeny vlasů a pokožku hlavy. Vlasy musí být pokryty zábalem a zabaleny ručníkem. Masku vydrží přibližně 1,5 hodiny. Po zákroku opláchněte masku teplou vodou. Můžete použít tento šampon.

Tento recept je vhodný pro každého, kdo se chce stát majitelem svěží a zdravé kadeře. Rakytníkový olej má téměř všechny potřebné živiny a pomocí Dimexidu padají přímo do vlasového folikulu a jsou v něm fixovány.

Masku lze také použít jako normální živinu. Je ideální pro prevenci vypadávání vlasů, činí je trvanlivější a dodává zdravý přírodní matný lesk.

Olejové masky obecně jsou nejvhodnější pro posílení pramenů. Můžete například použít následující recept:

 • 1 lžíce Dimexidum;
 • 1,5 lžíce oleje lopuchu;
 • 1,5 lžíce extraktu olejnatého oleje;

Zahřívejte všechny olejové složky ve vodní lázni, pak je mírně odstraňte a ochlaďte. Teprve poté do nich nalijte lék. Jinak ztratí všechny své kvality. Masku naneste na hlavu a rozložte ji navlhčeným vatovým tamponem od kořenů až po konce vlasů. Zakryjte hlavu fólií a zabalte do ručníku po dobu 30-40 minut. Poté vlasy obvyklým způsobem opláchněte šamponem.

Tyto procedury mohou být prováděny jednou týdně a obecně se kurz může skládat z 10 procedur. Pozitivní účinek lze pozorovat již v prvním týdnu, ale pro jeho konsolidaci je lepší pokračovat v léčbě. Ujistěte se, že masky jsou aplikovány pravidelně a ve stejnou denní dobu.

Individuální pozornost je věnována maskám s vitamínovými doplňky. Jsou nejlepší volbou pro ženy, jejichž prameny trpí nadměrnou suchostí a křehkostí. Rovněž recept na masky s vitamíny E a dalšími skupinami je vhodný, pokud je vyžadována aktivní regenerace vlasů. Budete potřebovat:

 • Olejový roztok vitamínu E. Lze jej zakoupit v ampulích v každé lékárně. Pro jeden postup budete potřebovat 1 polévkovou lžíci;
 • 2 lžíce ricinového oleje;
 • 2 lžíce oleje lopuchu;
 • 1 lžíce vitaminu A. Tato složka je volitelná, ale často se doporučuje přidat ji pro lepší vstřebávání;
 • 1 lžíce Dimexidum.

Olej by měl být předkombinován v jedné nádobě a mírně zahříván ve vodní lázni. Po ochlazení můžete nalít vitamíny. Dimexid se přidává jako poslední. Maska se vtírá do pokožky hlavy, smáčí konečky prstů a provádí měkké masážní pohyby. Namočte by neměla být delší než 60 minut, pak důkladně opláchněte;

Další populární recept je maska, která používá pravidelnou cibuli:

 • V mixéru nasekáme malou cibuli nebo kotletu. Pro jeden postup, budete potřebovat asi 2 lžičky takové kaše.
 • Přidejte 1 lžičku tekutého medu.
 • Přidejte 1 lžíci zředěného Dimexidum a důkladně promíchejte.

Naneste na kořeny a neuchovávejte déle než 60 minut. Opláchněte teplou vodou pomocí standardních nástrojů.

Kromě zpevnění lze tyto nástroje použít také k čištění. Velmi dobře se hodí v případě mastných vlasů, protože není jen odstranění přebytečného tuku, ale také normalizace žláz na povrchu pokožky hlavy. Klasická verze je reprezentována maskou s citronem:

 • Na 1 lžičku drogy, vezměte 3 lžičky čerstvé citronové šťávy.
 • Přidejte 2 lžičky olejových roztoků vitamínů E a A.
 • V hotové směsi nalít dimexid.

Maska se aplikuje na pokožku hlavy a vlasy od kořenů až po konce. Ve věku asi 60 minut;

Maska s citronem nejen čistí vlasy. Dává jim přirozený hedvábný lesk, eliminuje roztřepené konce. Tento nástroj se nedoporučuje pro ženy se suchými a křehkými vlasy.

Podívejte se na následující video pro recept na masku s dimexidními vlasy.

Jak používat

Samotné masky se snadno připravují a snadno se připravují, stejně jako dobrá účinnost po prvních procedurách. Jejich použití však má určité nuance, které by měly být vzaty v úvahu.

 • Používejte lék pouze ve zředěné formě! Proto všechny recepty naznačují počáteční přípravu olejové základny. Čistý dimexid může být škodlivý pro vlasy, zejména pokud je suchý a vysoce citlivý;
 • Nejlepší je opláchnout produkt šamponem nebo jinou čistící kosmetikou, protože má poněkud zvláštní pach;
 • Věnujte pozornost skutečnosti, že masky s tímto lékem mají pouze lokální účinek.. Jinými slovy, nepomohou vyřešit problém vypadávání vlasů nebo křehkých vlasů, pokud je jeho příčina zcela jiným vnějším faktorem. Může to být například různá onemocnění vnitřních orgánů, metody některých léků, běžná avitaminóza nebo imunodeficience;
 • Zvažte, že samotný lék, stejně jako mnoho jiných složek masky, může způsobit alergické reakce. Před použitím hotového výrobku je nejlepší provést lehký kožní test. K tomu nasaďte několik kapek hotové směsi na zápěstí a počkejte asi 20 minut;
 • Také nezapomeňte přečíst kontraindikace. které jsou specifikovány v návodu pro dimexidum;
 • Vzhledem k tomu, že tento lék se liší v tom, že transportuje různé látky do pokožky hlavy, je nezbytné, abyste si před použitím důkladně umyli vlasy! V tomto případě nepoužívejte šampony nebo kondicionéry a masku aplikujte pouze tehdy, když jsou kadeře zcela suché;
 • Při použití skalp může silně štípnout, takže musíte trpět. Nikdy nenechávejte takovou masku přes noc;
 • Během vaření musí být hmota pečlivě promíchána! Pokud se na kůži dostanou nezředěné složky, může způsobit vážné poleptání;
 • Léčba by neměla překročit deset procedur.. Masky by neměly být aplikovány častěji než jednou týdně, ale to by mělo být prováděno pravidelně, aby byl účinek fixní.

Recenze

Masky Dimexin mají výrazný a hluboký efekt. Jejich použití by mělo být mírné a opatrné, jinak se mohou objevit nežádoucí následky. Na ujištění lékařů je také nutné provést alergický test nebo se poradit s odborníkem.

V recenzích se často uvádí, že maska ​​je srovnatelná s hořčicí, protože lék v ní způsobuje nepříjemný pocit pálení.Aby se tomu zabránilo, doporučuje se vždy aplikovat olejové extrakty a základy a důkladně promíchat všechny složky.

Dopad fondů je pozorován téměř v prvním týdnu. Všechny složky pronikají hluboko do dermis a folikulů. Vlasy se stávají zdravějšími, mají příjemnou hedvábnou strukturu, přírodní matný lesk, jsou odolnější.

Zvláště dobré masky s dimexidum se osvědčily při čištění mastných vlasů. Při pravidelném používání zcela vyřeší problém nadměrných mazových žláz. Vlasy jsou lehčí, už nejsou zmatené, zbavují se neuspořádané mastnoty.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky