Maska na žloutky

Maska na žloutky

Ve starověku měly všechny dívky a ženy dlouhé husté vlasy. Koneckonců pak nebylo žádné mýdlo nebo šampony, které nám tak dnes pomáhají. Navzdory velkému počtu přípravků pro péči o vlasy, moderní ženy jen zřídka chlubí elegantní, husté vlasy. Nástroje používané krásami minulosti jsou samozřejmě mnohem účinnější než ty současné, i když byly většinou potraviny. Mezi nimi byly žloutky.

Kosmetické prvky

Vejce po dlouhou dobu jsou známá nejen svou výživovou hodnotou, ale také užitečnými vlastnostmi pro zdraví těla, zejména vlasů. Zvláště cenné, samozřejmě, žloutek, protože je zdrojem základních stopových prvků, aminokyselin, vitamínů. Proto v průmyslové i domácí kosmetice existuje mnoho receptů na vejce.

Vitamíny skupin A, B, E, D, které jsou bohaté na žloutky, eliminují křehkost, suchost, rozštěpené konce, vypadávání vlasů. Příznivě působí také na pokožku hlavy, prevenci svědění, lupů, podráždění a povzbuzení krevního oběhu.

Aminokyseliny a mikročástice působí jako ochránci před negativním vlivem vnějších faktorů, nasycují živinami, zvlhčují, přidávají lesk a hladké vlasy.

Masky na žloutky nemají téměř žádné kontraindikace. Není-li intolerance a alergie na vejce obecně a žloutky zvlášť, stojí za to vyzkoušet tyto masky. Dokonce i těm ženám, které mají dobré vlasy, se doporučuje používat je jako profylaxi pro posílení vlasů a pro jejich růst. Žloutky často nahrazují šampony, jsou velmi dobré na mytí hlavy.

Je důležité nezapomenout na takové rysy žloutkových masek, jako je jejich rychlé zasychání a vytvrzování, které způsobuje problémy při splachování. Takové masky se tak dlouho nedrží na hlavě a musí si nasadit plastovou čepičku. Pokud je vůně nepříjemná, snadno se koriguje přidáním aromatických olejů a důkladným opláchnutím směsi šamponem a balzámem.

Jako terapeutické činidlo se žloutkové masky používají v kurzech po 10 sezeních, které se aplikují 4krát týdně. Pro tonický a profylaktický účinek bude stačit několikrát za 7 dní.

Produkty Ready Store

Realita moderního života je taková, že není vždy čas a příležitost připravit masky doma vlastními rukama. Vzhledem k tomu nabízí kosmetický průmysl velký výběr přípravků pro péči o vlasy. Mezi nimi jsou různé masky s žloutky. Dopad jejich použití však vždy nesplňuje očekávání kupujících. Koneckonců, přírodní produkty tam nejsou. Je také dobré, pokud v nich prášek vaječný žloutek působí jako žloutek. Ve většině případů - syntetické komponenty, nahrazující přírodní.

Hlavní věc je vybrat správnou masku, s ohledem na problémy vašeho typu vlasů. S hotovými kosmetickými výrobky nebude obtížné, protože obal obsahuje informace o tom, pro co je tento výrobek určen.

Jak to udělat doma

Samozřejmě, domácí vlasové masky, sestavené z osvědčených produktů, budou mít mnohem příznivější účinek na vlasy a na pokožku hlavy. Kromě toho, recepty pro přípravu těchto domácí opravné prostředky je mnoho a můžete experimentálně vybrat nejvhodnější možnost. Bude to mnohem levnější a efektivnější než zakoupení masek.

Zpočátku může být vaření vaječné masky doma časově náročný proces, ale postupem času, vyzvednutí receptu a vycpání ruky nebude problém.

Je důležité dodržovat některé pokyny při výrobě domácí kompozice pomocí vaječného žloutku:

 • Jako součást masky, která se provádí doma sami, je přípustné odebírat různá vejce, ale je žádoucí, aby byly domácí a čerstvé. Křepelčí vejce budou potřebovat více kuřete ve dvou. Častěji je vybrána pouze žlutá část, ale vejce pro masky určené pro vlasy náchylné k obsahu tuku nejsou rozděleny.
 • Žlutá část vajíčka nemůže být nalita do hmoty horkými přísadamiprotože má tendenci se zhroutit, pokud je teplota nad 60 stupňů. Je-li pro kombinování přísad vyžadována vodní lázeň, je nutné kontrolovat, zda směs není příliš horká. Pokud je hmota stále vařená, budete ji muset vyhodit, protože bude obtížné ji vyždímat z vlasů.
 • Bez ohledu na to, jaká vajíčka jsou vybrána pro masku, je důležité pečlivě oddělit žloutky od proteinů. Existuje několik způsobů. Můžete si vybrat nejvhodnější.

Způsoby

 1. Vezměte nálevku, může být vyrobena z tlustého papíru a nalít tam vejce. Protein úzkým hrdlem proudí do připraveného pokrmu, žloutek zůstává uvnitř.
 2. Vejce se propíchne jehlou nebo jehlou, protein se dekantuje.
 3. Vejce se zlomí a hmota se pohybuje z jedné poloviny skořápky na druhou. Protein teče do šálku, žloutek zůstává ve skořápce.

Jak používat

Pokud budete postupovat podle jednoduchých pokynů, přínosy této masky budou více:

 1. Vaječné masky se používají, když je čas umýt si vlasy, protože žloutek klidně nahrazuje jak šampon, tak balzám. Vlasy by neměly být předem navlhčeny, měly by být suché.
 2. Připravený nástroj se aplikuje na hlavu a masíruje se do kůže. Pak musíte vlasy zpracovat, můžete na to použít hřeben se vzácnými zuby nebo štětec.
 3. Pokročilé procesu.
 4. Když byla celá kompozice na vlasech, Ujistěte se, že nosí klobouk nebo zabalit hlavu s plastovým obalem a zabalit něco teplého.
 5. Dlouho udržovat nástroj na vlasech je bezvýznamný - žloutek maskochka rychle schne. Obvykle dost od 40 min. až 2 hodiny, takže všechny užitečné prvky vyživují pokožku hlavy.
 6. Pokud kompozice obsahuje "horké" složky - hořčice, pepř nebo pepř tinktura, zázvor, skořice, brandy - může být uchováván ne déle než půl hodiny, aby se zabránilo popáleninám nebo podráždění kůže.
 7. Horká voda se nedoporučuje pro mytí masek ze žloutku. Pokud je nástroj stále zkrácen, budete muset použít balzám na vlasy a zásobit velkým množstvím vody s octem - 1 díl (v. 1) na litr. tekutina.

Některé recepty

Vlasové masky ze žloutku jsou zobrazeny téměř pro všechno. Přidání určitých komponent změní jejich funkčnost. Takže, s citronem, je vhodnější zvolit pro vlasy náchylné k tuku, a oleje dávají lesk a pružnost.

S medem:

 • Bude vyžadováno 2 kusy medu, 1 díl jemně nasekané cibule, 1 žloutek. Celá směs se rozmělní až do homogenity, vlasy se zpracovávají, přikryjí se víčkem nebo plastovým sáčkem. Zabalte něco teplého (kapesník, ručník) na teplo. Je nutné jít s maskou do hodiny. Opláchněte lépe šamponem, abyste získali vůni cibule.

Pokud jde o použití klobouků a tepelně izolačních turbanů, jsou vždy potřeba, takže tuto položku nebudeme opakovat v každém receptu.

 • Dobře poražte mixerem 1 díl cibulové šťávy, 1 žloutek a 1 díl ricinového oleje, přidejte trochu mořské soli. Po ošetření, vlasy chodí 45 minut, pak opláchněte, je lepší s použitím šamponu.
 • K šlehacím žloutkům (1-2 kusy) přidejte med (2 lžičky.) A stejný lopuchový olej. Držte 40 min. a flush.
 • Beat žloutek v šálku od 1 hl tekutý med a 1 lžička. aloe šťáva Držte po dobu 35 minut.

S koňakem nebo vodkou:

 • Poražte žloutky (2ks), k nim přidejte 40 gramů. brandy a vodu, dobře promíchejte. Neuchovávejte jej déle než 20 minut.
 • Připravte si aloe (1 list bez kůže, punč v mixéru). Zkombinujte výsledné pyré s medem (1 díl), ricinovým olejem (1 lžička) nebo lopatkovým olejem, brandy (1 lžička) a žloutkem.
 • Na jeden žloutek (pauza) přidat 20 kapek vitamínu A, 2 díly medu a 3 díly brandy nebo vodky. Vydržte půl hodiny.
 • V hlubokém šálku nalít 1/2 lžíce. vodka, 1/4 lžíce. voda a 1 lžička. amoniaku. Samostatně poražte 1-2 žloutky a postupně přidávejte do roztoku. Vše smíchejte, dokud nebude uniforma, pak naneste na hlavu. Držte 30 min. a omýt.

S jogurtem:

 • Beat žloutek s 1 dílem jogurtu, 1 díl medu a 1/2 lžičky. mandlový olej. Po 1,5 hodině opláchněte teplou vodou.

S banánem:

 • Blender bič banán, žloutek, 1 díl medu a půl sklenice piva. Držte masku hodinu.

S oleji:

 • Žloutek a olivový olej (můžete libovolný jiný - 2 lžičky.) Beat s mixerem, postupně nalil do půl sklenice vody. Ošetření hlavy a vlasů, masáže a opláchnutí okamžitě.
 • 1 díl olivového a ricinového oleje zahřát se krátce ve vodní lázni, nalijte 1 žloutek a hodně porazte. Po zahřátí ručníkem navíc zahřejte hlavu vysoušečem vlasů. Po 40 minutách vše umyjte.

S hennou:

 • Připojte dobře šlehací žloutek s 1 částí vašeho oblíbeného šamponu, 1 díl medu a 1 díl bezbarvé henny. Zakryjte vlasy make-upem, omyjte po 20 minutách.

S proteinem (užitečné pro mastné vlasy):

 • Nejprve musíte porazit protein (stačí jedno vejce) a vložte do chladničky po dobu 10 minut. V této době, brousit půl avokáda (můžete nahradit papája) v mixéru, zalijeme 3 díly jogurtu, samozřejmě, přírodní, žádné přísady, žloutek a bílkovin. Aplikujte po dobu 20-30 minut.
 • Proteiny ze 2 vajec se třepou směšovačem až do stabilních vrcholů, nalijte do této mísy šťávu z půl citronu, 1 lžičku oleje z lopuchu, jeden žloutek, znovu bít a zpracovat vlasy. Držte půl hodiny.

Se zakysanou smetanou:

 • Velmi příznivý účinek na suché vlasy: kombinujte 2 kousky zakysané smetany s 2 žloutky. Rozložte po celé ploše hlavy (ti, kteří si přejí, mohou být také aplikováni na obličej současně), včetně délky vlasů Čistit za 15-20 minut.

S kefírem:

 • Opatrně šlehací žloutek spojit s 2 lžíce. Já kefír. Pro zpracování epidermis hlavy a celé délky vlasů, opláchněte po 5 minutách.

S hořčicí:

 • 2 kousky hořčice ředit ve 2 dílech vařící vody, zadejte 1 lžičku. cukr, 1 lžička. olivový olej. V chlazené hmotě směs šlehací žloutek. Kompozice se aplikuje pouze na pokožku hlavy se zaměřením na kořeny. Je vhodnější ošetřit vlasy olejem (broskví, mandlí, olivami nebo jinými). Držte 15 až 30 minut.

S mrkvovou šťávou:

 • Beat s mixerem až do husté pěny 1 žloutek, 4 díly mrkvové šťávy, 1 díl olivového oleje a citronové šťávy. Držte po dobu 5-10 minut, pak opláchněte jako obvykle.

Další recepty na masky na žloutky viz další video.

Recenze

Žloutkové masky, které podporují léčbu a posilují vlasy, jsou velmi populární a mají dobré recenze. Ženy, které více či méně pravidelně používají žloutkové masky, a to i s obchodními vejci as minimálním množstvím přísad, zanechávají nejen obdivné recenze, ale i fotografie svých nádherných vlasů.

Nedodržení receptury, způsob přípravy a doba, během které má být maska ​​na hlavě, vede k negativním výsledkům a v důsledku toho k negativním výsledkům.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky