Hliněné masky na vlasy

Hliněné masky na vlasy

Kosmetická jíl je znám již velmi dlouhou dobu. Často se používá k léčbě mnoha kožních onemocnění a pro prevenci. Ale ještě více populární jsou výrobky na bázi jílu, které se používají pro vlasy.

V současné době se do výroby těchto kosmetických přípravků zapojují i ​​nejoblíbenější značky. Účinnost jílu je tak vysoká, že dokáže vyřešit téměř všechny problémy spojené s růstem vlasů a pokožkou hlavy.

Vlastnosti

Existuje poměrně málo různých produktů, které umožňují péči o vlasy. Většina z nich je vyrobena z přírodních surovin, takže mají měkký a poměrně dobrý účinek. Masky na bázi jílu si zasloužily mnohem větší pozornost.

Konečný efekt a kvalita závisí na typu jílu, který se používá k vytvoření nástroje. Je jich spousta a je obvyklé rozlišovat hliněnou masku svou barvou. Hlavní výhodou těchto postupů je komplexní efekt, který má pozitivní vliv nejen na vlasy, ale i na pokožku hlavy.

Hlavním výsledkem toho, že jakákoliv hliněná maska ​​poskytuje hedvábné a zdravé kadeře. Je to také nouzová pomoc pro mastné nebo oslabené suché vlasy, rychlé čištění pramenů před nečistotami a rozštěpenými konci, stejně jako odstranění lupů.

Hlína je velmi často považována za lék, proto ji lze použít i ve velmi obtížných situacích. Kromě čerstvých a krvácejících poranění hlavy nemá prakticky žádné kontraindikace. V závislosti na barvě, tento prostředek vyživuje tkáně těla, usnadňuje odlupování horní vrstvy dermis, posiluje folikuly, normalizuje kapilární oběh a mazové žlázy, odstraňuje podráždění a infekce.

Odrůdy

Hliněné masky jsou také rozděleny do různých typů v závislosti na hmotnosti použité v nich. Díky velkému množství základů lze tento nástroj použít v téměř každé situaci. Bude nutné pochopit, jaké vlastnosti tento nebo tento typ má.

Modré výrobky z hlíny nejčastěji se používá v případě změny vodní bilance těla a narušuje přirozené metabolické procesy. V první řadě je to vyjádřeno v selhání mazových žláz, takže tyto masky mohou být úspěšně aplikovány ženami s tučným typem kudrlinek.

Hlavními složkami jsou draslík a kaolinit, které zajišťují normalizaci vlhkosti v pokožce hlavy a vlasových kořenech. Modrý jílový produkt také obsahuje měď, brom, železo, zinek, díky čemuž jsou nejen kapilární stěny zesíleny, ale zlepšen je také průtok krve a metabolické procesy.

Komplex komplexu jílu poskytuje hluboký čisticí účinek. Pozoruje se baktericidní a antivirový účinek, eliminuje se řada toxinů. Vzhledem k přítomnosti radia se také významně snižuje úroveň vlivu volných radikálů z prostředí na vlasy a pokožku hlavy. Je to díky této jedinečné vlastnosti modré hliněné masky, která je doporučena pro obyvatele velkých průmyslových měst.

Podívejte se na další video o výhodách modré hlíny pro vlasy.

Bílé hliněné masky také dobře prokázáno, že čistí pokožku hlavy a vlasů. Ve své čisté formě je to prášek s šedavým nebo žlutým odstínem, jehož hlavní účinnou složkou je kaolin.

Tento nástroj je také doporučován pro ženy, jejichž prameny mají vysoký obsah tuku.

Hlavní výhodou je měkký a hluboký efekt. Kaolin dokonale čistí, odstraňuje plísně a je považován za nejúčinnější prostředek proti lupům, normalizuje mazové žlázy, odstraňuje toxiny a dokonce snižuje bolest v přítomnosti svědění a zánětu.

Více o výhodách bílé hlíny pro vlasy, viz následující video.

Specifická barva zelený jíl vzhledem k vysokému obsahu oxidu železa v jeho složení. Díky tomu má nástroj velmi silný adsorpční účinek. Dokonce i ty nejmenší částečky nečistot a tuků se odstraňují z povrchu hlavy a vlasů, v případě zánětlivých onemocnění se ztrácí nepříjemný zápach nebo hnisavé výboje.

Kromě toho složení zeleného jílu je iontové částice stříbra a molybdenu. Hrají důležitou roli v regulaci biologických procesů na buněčné úrovni. Všechny přírodní mechanismy regenerace jsou aktivovány, díky čemuž dochází ke zvýšení separace starých částic vlasů a kůže a dochází k úplnému uzdravení.

Další informace o zelených vlasech naleznete v následujícím videu.

Marocká jíl, který se také často nazývá černá, se používá pro hluboký peeling. Obsahuje poměrně mnoho částic železa a uhlíkových vláken, díky kterým má barvu odpovídající názvu.

Komplex těchto složek dokonale čistí pokožku a vlasové kořeny. S pravidelným užíváním, omlazující účinek je také známý, protože jílu pomáhá oddělit staré šupinaté buňky a oddělitelné vrstvy vlasů. Lze jej také doporučit pro dělené konce.

Po použití masky marockých hliněných kudrlinek se stává hladší, čisté, hedvábné.

Více informací o výhodách černé hlíny naleznete ve videu níže.

Pokud jste často znepokojeni alergickou dermatitidou, pak byste měli věnovat pozornost masce z červené hlíny. Obsahuje velké množství mědi, iontů železa a také malý podíl manganu.

Takový rámec je nejúčinnější pro potírání aktivního zánětu. Přípravek je určen pro atopickou dermatitidu, seborrhea, časté alergické záněty na pokožce hlavy, lupy a mnoho dalších onemocnění.

Získat růžová hlína, ve skutečnosti stačí smíchat bílou a červenou. Tato kombinace komponent činí nástroj ideálním pro případy, kdy je nutné zlepšit přirozenou obnovu vlasové tkáně.

Růžové hliněné masky mají dobrou nutriční hodnotu, dokonale zabraňují vypadávání vlasů a jsou určeny pro suchou, křehkou, ztracenou přirozenou lesk kudrlinek.

In žlutá hlína dominují draslík a některé prvky železa. Jeho hlavní výhodou je rychlé a účinné odstranění nečistot a mastnoty. Tento typ masky je nejlepší použít pro mastné nebo normální kadeře, ale suché a křehké vlasy mohou dokonce trpět.

Kromě toho, na policích kosmetických obchodů můžete najít hlíny, která se těží v určitých regionech. Například, Baikal má zvláštní popularitu u modrých jílů, ale Kamčatka je mezi černé. To je dáno zvláštnostmi mikroklima a dalšími faktory prostředí.

Populární značky

Nejjednodušší způsob, jak koupit ready-made hliněné masky. Naštěstí mnoho výrobců kosmetiky nabízí pro tento nástroj celou řadu možností. Na druhou stranu je to právě tento druh rozmanitosti, který může ženu zmást, která se nikdy předtím nemusela starat o své vlasy.

Bohužel, mezi obrovské množství značek jsou velmi průměrní výrobci. Jejich výrobky jsou poměrně drahé, ale prakticky z nich žádný účinek nemá. Rozumět tomu není tak snadné. Mnohé ženy se řídí vlastní zkušeností a vybírají si masku společnosti, kterou dobře znají pro jiné druhy kosmetiky.Někdo poslouchá doporučení kosmetiček a přítelkyň. V této oblasti se však etablovalo několik značek.

Řada Elseve od známé společnosti L'Oreal je zastoupena nejen různými krémy a čisticími prostředky, ale také řadou hliněných masek zvaných "Mimořádná Clay Masque". Také mohou být často nalezeny na štítku "Cenné hlíny".

Tento nástroj je nejvhodnější pro mastný typ vlasů nebo pro ženy, jejichž kadeře a pokožka hlavy potřebují dostatečně hluboké čištění. Maska má velmi výrazný účinek sorbentu a křoviny. Je prezentován ve formě hotové směsi bílé barvy se zeleným nádechem, připomínající pěnovou konzistenci, s přidáním jablečné příchutě, která téměř úplně přeruší vůni zředěného jílu.

Mezi pozitivními vlastnostmi se vyznačuje snadnost použití. Maska je snadno rozložena na kořeny vlasů. Na rozdíl od standardních křovin, to se nezachytí mezi prameny, díky kterému dosáhne pokožky hlavy a poskytuje hluboký čistící účinek.

Masku lze aplikovat před mytím hlavy, vydržet asi 10-15 minut, a je lepší neprovádět takové postupy 2-3 krát týdně.

Indigo "Hair Architect" ze série značky "Indigo style" je nejlepší volbou pro ženy se suchými a křehkými vlasy. Hliněné masky od tohoto výrobce jsou často označovány jako „rekonstrukce“ nebo „restaurování“.

Odlišuje se od ostatních analogů s vysokým obsahem keratinu, díky čemuž je pozorován výrazný účinek zesílení.. Maska vyživuje vlasy, pomáhá oddělit staré vrstvy tkáně a aktivovat proces regenerace. Kudrlinky jsou hedvábné a hladké, rozdělené konce jsou odstraněny, takže už nejsou zmatené a získávají přirozený lesk.

Maska má poměrně lehkou strukturu, neváží vlasy, takže ji lze použít jak pro léčbu, tak pro prevenci vypadávání vlasů.

Díky svému jedinečnému složení má přímý vliv na kořeny, proto je v současné době taková maska ​​považována za nejefektivnější způsob, jak posílit a obnovit kadeře.

Za zmínku stojí také řádek "3 cenný jíl", který je ve vlastnictví firmy L'Oreal. Zahrnuje kosmetiku připravenou na bázi léčivé kosmetické hlíny a jejich sloučenin. Jedná se o speciální výživné šampony, masky, křoviny. Oni také mají velký úspěch díky své účinnosti a pohodlné aplikace.

Zpětná vazba na řádku "3 cenný jíl "od Loreal." Podívejte se na další video.

Jak to udělat doma

Není vždy nutné získat hotovou směs. Jak se ukázalo, maska ​​na bázi jílu může být sestavena sama, protože pro tento nástroj existuje mnohem více než jeden recept. Nebudou však přinášet efektivitu a celková cena může být mnohem příjemnější.

Kromě toho, při výrobě masky, můžete použít ty složky, jejichž kvalita nezpůsobuje žádné pochybnosti. Další pozitivní stránkou je také to, že můžete sami kombinovat určité složky fondů, čímž dosáhnete určitého efektu.

Masky pro mastné vlasy jsou obvykle vyráběny na bázi zeleného jílu. Měly by mít výrazný čistící účinek, odstraňovat přebytečný tuk a nečistoty z pramenů a pokožky hlavy a normalizovat funkci mazových žláz:

 • Suchý zelený jíl zřeďte ve stejném množství teplé vody nebo bylinného odvarů. Do směsi přidejte 1 lžíci octa jablečného octa a důkladně promíchejte;
 • Můžete také použít recept s modrou hlínou. Práškový základ musí být zředěn vodou nebo bylinným odvarem v poměru 1: 1. Zajistěte, aby bylo dosaženo poměrně silné konzistence. Přidejte tolik šťávy z čerstvě vymačkaného citronu, stejně jako 1-2 mleté ​​stroužky česneku.

Modrá hlína je také velmi dobrá pro posílení vlasů. Tento recept lze považovat za klasický účinný lék, který je vhodný, pokud jsou vaše prameny příliš suché, křehké nebo trpí častými ztrátami:

 • V základním prášku přidejte citronovou šťávu a tekutý med v poměru 2: 1: 1, resp. Výsledná směs může být také vtažena do žloutku. Poté se zředí vodou až do homogenní husté konzistence;
 • Jeden velký bulharský pepř rozmělňuje mixér. Přidejte k ní hlinku a kefír v poměru 1: 2. Můžete použít hlínu jakékoli barvy, ale doporučuje se, aby byla bílá nebo žlutá;

Také, domácí hliněné masky mohou být úspěšně použity jako preventivní opatření nebo urychlit růst vlasů. Pokud jste vždycky snili o dlouhých a svěžích kroutí, použijte následující recept:

 • Vezměte 2 lžíce hlíny na jeden postup. Přidejte jednu polévkovou lžíci oleje z rakytníku a lžičku tekutého medu. Poražte ve směsi žloutku a zřeďte vodou nebo vývarem na hustou konzistenci;

Recept na výrobu masky z hlíny na vlasy, viz následující video.

Jak používat

Aby bylo možné nástroj správně používat na bázi jílu, můžete se řídit doporučeními, která dávají začínajícím profesionálním kosmetičkám:

 • Nejprve musíte identifikovat hlavní problém vlasů a pokožky hlavy, a poté zvedněte nástroj se zaměřením na požadovanou barvu hlíny;
 • K přípravě masky vždy použijte čistou filtrovanou nebo převařenou vodu. Pokud se jedná o suchou hotovou bázi, obvykle se ředí v poměru 1: 1. Hlavní věc, že ​​maska ​​nebyla příliš tekutá. Standardní konzistence je ta, která připomíná tukovou zakysanou smetanu;
 • Ačkoliv jíly nezpůsobují alergické reakce, je třeba vzít v úvahu přítomnost dalších složek v zakoupeném produktu. Před použitím hotové směsi naneste malé množství na vnitřní povrch lokte nebo zápěstí a počkejte 15 minut;
 • Nejlepší je použít masku na čisté, mírně vlhké vlasy.. Výjimkou jsou ty, které výrobce doporučuje jako masku před umytím vlasů;
 • Nástroj je rozložen na pokožce hlavy a podél pramenů, od kořenů až ke špičkám. Poté můžete pokrývat hlavu filmem a zabalit ručníkem;
 • Neměli byste si udržet masku na vlasech déle než 20-30 minut, protože hlína vysychá poměrně rychle a bude velmi problematické umýt produkt. Před použitím si přečtěte doporučení výrobce;
 • Masku omyjte bez použití šamponu. Pokud to nefunguje, zkuste jej použít co nejméně! Poté můžete vlasy opláchnout teplým bylinkovým odvarem;
 • Je nutné tyto postupy provádět pravidelně, ale frekvence závisí na vašem problému a typu vlasů.. Pokud vaše prameny trpí zvýšeným obsahem tuku nebo na pokožce hlavy, jsou podráždění, dermatitida, seborrhea, pak můžete použít masku 2-3 krát týdně. Suché a křehké vlasy jsou citlivější, takže i vyživující jílová maska ​​je lepší používat ne více než jednou týdně.

Recenze

Vždy můžete najít spíše protichůdné recenze o maskách na bázi jílu. Důvodem je to, že první dojem z takového nástroje nemusí být velmi příjemný, takže mnoho žen raději nepokračuje v postupu.

Vlastnosti struktury a struktury se velmi liší od obvyklých domácích vlasových masek, například z másla nebo kefíru. Hlína je o něco těžší vyschnout a někdy není tak snadné ji po zákroku odstranit.

Ti, kteří si takové masky vyzkoušeli, však říkají, že výsledek stojí za takové úsilí! Ve své účinnosti jsou lepší než šampon nebo jiné prostředky na čištění a posílení vlasů.

Hlína navíc umožňuje v co nejkratší době vyřešit takové problémy, jako je seborrhea, dermatitida, hojné lupy a loupání, vypadávání vlasů.

Také řádně připravená hliněná maska, za předpokladu, že procedury jsou pravidelné, může poskytnout mnoho příznivých účinků v závislosti na její barvě. Jedná se o výživu vlasů, zvýšení jejich růstu, posílení folikulů, eliminaci štěpených konců a mnoho dalších užitečných vlastností. Ve stejné době, náklady na masku z hlíny, a to zejména v případě, že ji připravíte sami, je v mnoha ohledech ekonomičtější než jiné prostředky, zejména pokud si uvědomíte, že nahrazuje několik šamponů, kondicionéry a kondicionéry sám.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky