Maska pro jemné vlasy

Maska pro jemné vlasy

Ne každá dívka se může pochlubit výbornou hlavou. Někdo matka příroda obdařila tenkými a ne příliš tlustými vlasy. Někdo v každodenním používání kosmetiky na styling nebo různých stylingových zařízení (žehlení, vysoušeče vlasů, kulma) přináší jejich krásné vlasy do žalostného stavu. Někdo se objeví rozdělené konce kvůli častému barvení, zvýraznění nebo provedení chemické perm.

Důvody, pro které jsou vlasy křehké, tenké a matné, docela dost. Nejdůležitější věcí je správná péče, která umožní dát provazy do pořádku, vrátit jim sílu a zdraví.

Maska pro jemné vlasy je vynikajícím nástrojem, který pomáhá starat se o poškozené kadeře, dodává objem a nadýchání, stejně jako vrací jejich přirozený lesk a záři.

Profesionální masky pro péči o oslabené prameny lze zakoupit v obchodě nebo si to udělat sami doma. Ale nejdřív první.

Vaření doma

Každá maska ​​pro tenké vlasy, které si připravíte, pomůže obnovit poškozenou strukturu vlasů, posílí je u kořenů, obnoví zdravý lesk a sílu oslabených zámků.

Po použití takových nástrojů vypadají tekuté prameny tlustší a objemnější a získávají také dobře upravený vzhled.

Aby byl takový nástroj účinný a efektivní, je nutné jej řádně připravit. Postupujte podle jednoduchého souboru pravidel:

 • Vyberte si jako součást masky pouze čerstvé produkty.

Vynikající ingredience, které mají příznivý vliv na matné a slabé vlasy, jsou:

 1. olivový olej;
 2. kefír, zakysaná smetana;
 3. slepičí vejce;
 4. černý chléb
 • Neměli byste používat recepty, které obsahují silné agresivní složky, například:
 1. citron;
 2. hořčice;
 3. alkohol;
 4. pepř
 • Aby byla konzistence homogenní a bez hrudek, Všechny produkty musí být míchány pomocí míchačky nebo mixéru.
 • Před použitím masky na tenké vlasy vlasy musí být důkladně omyty a přirozeně vysušeny do mírně vlhkého stavu bez použití vysoušeče vlasů.
 • Nářadí se aplikuje masážními pohyby, lehce třením kořenů a kůže hlavy. Pak by měla být tato směs pečlivě rozdělena po celé délce vlasů, přičemž by měla být věnována zvláštní pozornost tipům.
 • Kudrlinky musí být zkroucené v drdolu, nahoře na koupací čepici nebo na běžném plastovém sáčku, zabalte si hlavu ručníkem.
 • Tyto masky musí být uchovávány po dobu 20-30 minut, pak důkladně opláchnout teplou vodou a osušeny ručníkem. Není třeba kroucení pramenů nebo třít, takové akce poškozují strukturu vlasů, poškozují ji.
 • Pokud je olej obsažen ve složení kosmetického přípravku pro velmi slabé vlasy, pak by měl být vymyt šamponem.. K tomu použijte šampon, důkladně pěnu a poté opláchněte vodou. Ostatní léky by měly být dokonale vymyty a bez dalšího mýdla.

Ujistěte se, že používáte jakoukoliv masku pro tenké vlasy, musí být testována na toleranci svých součástí.

K tomu použijte malé množství peněz na zápěstí nebo na kůži za uchem a počkejte 10 minut. Není-li alergická reakce nebo jiné projevy podráždění, může být takový léčivý přípravek bezpečně použit.

Recepty

Zde jsou některé z nejpopulárnějších způsobů, jak masky pro jemné vlasy, které obdržely nejvíce pozitivní hodnocení:

Maska s máslem a medem. Pro jeho přípravu budete potřebovat:

 • 1 žloutek;
 • 1 polévková lžíce. med;
 • 2 lžíce. olej lopuchu.

Všechny přísady jsou dobře promíchány do homogenní hmoty a aplikovány masážními pohyby na mírně vlhké vlasy. Nahoře si nasaďte sprchovou čepičku, zabalte ručník a držte 20 minut. Po této době důkladně opláchněte směs teplou tekoucí vodou.

Maska na chléb. Hlavní komponenty:

 • černý chléb;
 • minerální voda nebo zakysaná smetana.

Chléb se rozbije na malé kousky, přidá se minerální voda nebo zakysaná smetana. Vše dobře promíchejte, dokud nezískáte hladký kaše. Naneste na 15 minut na čistou pokožku hlavy. Po této době opláchněte a opláchněte kadeře minerální vodou.

Pokud jste použili zakysanou smetanu, pak, aby se vymyla kosmetika, budete potřebovat malé množství šamponu.

Terapeutická kompozice s kosmetickým jílem. Pro tyto účely potřebujete bílý, modrý nebo žlutý jíl. Musí být zředěn malým množstvím vody, přidáním vitamínů A a E a také aloe šťávy. Naneste na prameny a držte 15 - 20 minut.

Recept na masku pro tenké vlasy, viz video níže.

Hodnocení nejlepších profesionálních nástrojů

Hotové profesionální masky od známých kosmetických firem jsou velmi oblíbené mezi poctivým sexem.

Hodnocení nejlepší péče o slabé kadeře:

L'Oreal "Mythic Oil" - tento nástroj má vynikající regenerační účinek, díky němuž jsou prameny měkké a hedvábné na dotek. Tento přípravek lze také použít před styling, aby kadeře pružnost a učinit je více učenlivý. Přidává se do barviva před barvením vlasů, aby se zabránilo jeho vysychání. L'Oreal "Mythic Oil" obsahuje užitečné složky:

 • vitamíny A, B1, B2, D;
 • mastné kyseliny;
 • přírodní minerály;
 • přírodní oleje (hroznové semeno a avokádo).

Tento těsnící prostředek obnovuje strukturu kudrlinek a obaluje každý vlas ochranným filmem. A přírodní oleje a avokádové oleje mají antioxidační účinek.

Maska z rakytníku z Natury Siberica má regenerační účinek na velmi slabé a poškozené vlasy, stimuluje jejich růst a regeneraci struktury. Má ochranný účinek při použití vysoušeče vlasů nebo žehlení. Složení tohoto nástroje obsahuje pouze přírodní složky:

 • Rakytníkový olej a arganový olej stimulují produkci keratinu, který poskytuje lesk a sílu oholení;
 • olej cedrového ořechu a makadamie pomáhají udržet vlhkost ve struktuře každého vlasu.

Maska z rakytníku z Natura Siberica pomáhá obnovit vlasy v poškozených oblastech, vyhlazuje kadeře, vrací jejich přirozený lesk a dává dobře upravený vzhled.

Maska pro jemné vlasy od firmy ING Professional obsahuje olivový olej, který dokonale vyživuje a zvlhčuje prameny, obnovuje jejich strukturu. Navíc je činí velmi měkkými a poslušnými, vrací zdravý vzhled. Tento nástroj je ideální pro:

 • péče o slabé, vzácné prameny;
 • péče o vlasy po barvení, zvýraznění nebo provedení perm.

Díky těsnícím vlastnostem je každý vlas znatelně silnější.

Vzácné, tenké nebo slabé prameny - to není věta. Pokud pečlivě pečujete o oslabené zámky, aplikujte masku na tenké vlasy, pak můžete dát vlasům nejen neuvěřitelný objem a okázalost, ale také vrátit zdravý lesk a záři.

Správná péče

Oslabené kadeře vyžadují zvláštní náležitou péči, bez ohledu na důvod, který je vedl k tomuto stavu.

Aby kudrlinky vypadaly lépe, je nutné provést soubor opatření k jejich obnovení:

 1. Aplikujte dvakrát týdně masku na jemné vlasy. Mohou být vařeny doma nebo hotové. Taková kosmetika nasytí vlasy užitečnými a živinami, vitamíny a mikroelementy.
 2. Používejte speciální šampony pro vzácné, matné nebo slabé kadeře. Použijte kondicionéry, které odpovídají vašemu typu vlasů.
 3. S cílem vyléčit nebo obnovit oslabené prameny, Je nutné použít speciální přípravky, například séra nebo různé oleje.
 4. Jako zřídka je to možné použít žehličky, vysoušeče vlasů, kleště a další zařízení pro tvorbu účesů. Vytvářejí pouze viditelný efekt objemných a stlačených vlasů. Ve skutečnosti taková zařízení způsobují nenapravitelné škody na kudrlinkách, ničí jejich strukturu a způsobují oslabené prameny v žalostném stavu.

Můžete přidat objem svého účesu pomocí hřebene s přírodními zuby pro každodenní česání vlasů, stejně jako provádění masážních pohybů, které stimulují průtok krve do vlasů.

V dalším videu se můžete dozvědět více tajemství tenké péče o vlasy.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky