Masky pro hustotu vlasů

Masky pro hustotu vlasů

Hedvábné, lesklé a husté vlasy - to není jen znamení dobré dědičnosti, ale také důsledek řádné péče o ně. A k dosažení takové luxusní hlavy může pomoci speciální masky pro hustotu vlasů.

Vlastnosti

Masky určené ke zvýšení tloušťky vlasů, mají dvě odrůdy. První je zaměřen na přirozené zahuštění struktury samotných vlasů a druhý probouzí spící vlasové cibule a díky jejich probuzení a zvýšení hustoty vlasů.

Takové výživové směsi mohou být použity nejen ke zvýšení objemu kadeř, ale také ke stimulaci jejich růstu, vzhledu lesku a hedvábí, jakož i k maximalizaci zpevnění a zahuštění vlasové struktury díky zvýšené výživě.

Tyto masky mají některé rysy, které byste si neměli být jen vědomi, ale také je třeba vzít v úvahu. To je jediný způsob, jak dosáhnout požadovaného výsledku poměrně rychle.

Hlavním rysem je, že se liší jejich účinky na prameny. Některé z masek dávají objem pouze díky odhalení šupin chlupů, takže zůstane na chvíli. Zvýšení hustoty vlasů je jen vzhled, protože ve skutečnosti kudrlinky dostanou jen krátkodobý objem. .

Druhá skupina prostředků podporuje aktivní probuzení a růst vlasových folikulů, díky čemuž se objevuje přirozená hustota a objem vláken. Stejné masky se používají pro kompaktní tenké, slabé chlupy, protože když dostávají pravidelnou intenzivní výživu, prameny začnou růst lépe, jsou objemnější a lesklejší.

Druhou vlastností je, že tyto fondy mají kumulativní účinek. Proto, pokud potřebujete hustotu vlasů po dlouhou dobu, a ne na jeden den, musíte dokončit jejich použití kurzu.

Pro každý typ srsti je nutné zvolit nejvhodnější masku, která pomůže nejen přidat lesk a tloušťku, ale také řešit některé problémy, například zlomeniny, vypadávání vlasů nebo jejich křehkost.

Třetím znakem je, že všechny samo-vyrobené směsi používané ke zvýšení hustoty vlasů, by měly být aplikovány na prameny pouze ve formě tepla. Navíc byste měli zahřát hlavu teplým ručníkem nebo šátkem. Pouze v tomto případě mohou užitečné živiny proniknout hluboko do vlasů a pokožky hlavy a správně na ně působit.

Masky určené pro silné vlasy mohou být připraveny nezávisle nebo zakoupeny v téměř každé prodejně nebo lékárně.

Populární nástroje obchodu

Mnoho výrobců dnes uvedlo na trh různé masky, které mohou dát kadeře potřebný objem, lesk a hustotu.

V současné době značka Planeta Organica je jedním z nejlepších. K dispozici je několik masek od tohoto výrobce:

 1. "Zlatá ajurvédská" maska má hustou strukturu, velmi příjemné a jemné aroma, stejně jako přítomnost brilantních zlatých vměstků v samotném nástroji. Je ekonomicky utrácena a snadno rozložena po celé délce vlasů, nezachycuje je. Kromě zvýšení hustoty kudrlinek, tento nástroj jim dává krásný lesk, svěží objem, a co je nejdůležitější, snižuje uvolňování podkožního tuku na hlavě. Proto je tento výrobek ideální pro ženy s tukem.
 2. Smaragdová toskánská maska Ideální pro majitele tenkých a suchých vlasů.Přítomnost přírodních olejů umožňuje výživné ředěné kadeře s potřebnými látkami, aktivuje růst nečinných žárovek. Výsledkem použití tohoto kosmetického přípravku bude objem, lesklý, lehký a silný kudrlinky.
 3. Růžová thajská maska, stejně jako ostatní produkty této značky, je vyroben na základě přírodních surovin. Má velmi hustou strukturu, příjemné letní aroma, je snadno rozptýleny přes vlasy. Dává jim nejen lesk a tloušťku, ale i maximální výživu a hydrataci. Pokud jsou vaše kadeře poškozeny, a zejména trpí rozdělenými konci, pak je tento nástroj ideální pro odstranění těchto nedostatků.
 4. "Černá marocká" tlustá maska, určené pro matné, tenké vlasy náchylné k trvalé ztrátě. Díky svému jedinečnému složení bude tento výrobek tvořit silná, hedvábná, ušlechtilá, velmi objemná a měkká a také zcela zastaví intenzivní vypadávání vlasů.

Přehled masek z Planeta Organica naleznete na následujícím videu.

Společnost Planeta Organica poskytla svým zákazníkům poměrně široký sortiment těchto kosmetických prostředků. Běloruský výrobce Bielita-Vittex se však rozhodl, že nezůstane pozadu, a k radosti svých fanoušků vydal následující masky:

 • "Silný a lesklý." Tento výrobek má poměrně hustou strukturu, a proto je velmi úsporný ve spotřebě. Po něm jsou kadeře hedvábné a velmi příjemné na dotek. A samotný název tohoto nástroje je plně v souladu s účinkem, který má na prameny.
 • "Aminoplasty Bielita" k posílení, utěsnění a zhuštění vlasů je novinka od běloruského výrobce. Rychle obnovuje velmi tenké, křehké kadeře. Nejenže zhutňuje a posiluje prameny, ale také je vyživuje, stejně jako intenzivně hydratuje. Navrženo pro maximální péči o silně poškozené prameny.
 • "Maximální objem a lesk". Tento kosmetický přípravek je určen spíše k vytvoření viditelné tloušťky vlasů na krátkou dobu. Ačkoli podle výrobce, pravidelné používání této masky může skutečně zvýšit tloušťku vlasů a posílit je.

Ale bez ohledu na to, jak pestrobarevně popisují a chválí výrobce, jejich výrobky stále obsahují konzervační látky a parabeny, které nepředstavují pro prameny žádnou výhodu. Proto můžete pro jejich výrobu použít domácí recepty.

Představuje domácí použití

Předtím, než přistoupíme k přímé výrobě takového užitečného nástroje, je nutné přesně určit, jaké další funkce by měl provádět. Přesný seznam složek bude záviset na volbě požadovaného výsledku. Většina masek určených ke zvýšení hustoty pramenů a jejich intenzivní výživy se vyrábí na bázi medu, mléčných výrobků, olejů, jakož i ovocných a zeleninových pyré. A podobné masky, ale s oteplovacím efektem, to znamená ty, které navíc stimulují růst vlasů, jsou obvykle vyráběny na bázi hořčice, alkoholických tinktur, stejně jako cibule a česnekových šťáv.

Všechny vybrané složky musí být při pokojové teplotě. Musí být navzájem důkladně promíchány do stejného stavu a konzistence hustého krému.

Použití takových směsí by mělo být pouze na předem očištěných pramenech, je lepší, pokud jsou zcela suché nebo mírně mokré. Před použitím musí být maska ​​vždy zahřívána ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. A po aplikaci musí být hlava zahřátá.

Celková doba, po kterou je směs vystavena vláknům, je asi 30 minut. S dobrou přenositelností a nepřítomností nepříjemných pocitů můžete masku udržet na vlasech asi 45 minut, ale ne víc. Opláchněte směs teplou vodou, po masce se nedoporučuje používat balzámy. Pokud byla maska ​​vyrobena na bázi olejů nebo s jejich přídavkem, měla by být z vlasů odstraněna šamponem.

Pro dosažení maximálního efektu je nutné provést výměnu tohoto nástroje.

Kurz zahrnuje 14 masek, které se provádějí po dobu 28-30 dnů s intervalem 2-4 dnů. Po tom, musíte dát kudrlinky odpočinek alespoň další měsíc.

Lidové recepty

Tam je obrovská škála receptů, pomocí kterých se můžete stát majitelem velmi tlusté, krásné a lesklé vlasy. Nejúčinnější a nejdostupnější jsou tyto:

 • Maska na bázi hořčičného prášku a tekutého medu. Dezertní lžíce prášku se smíchá se 3 lžicemi vařící vody, lžíce medu a štipka cukru se přidají do kaše, po které je vše důkladně promícháno a aplikováno na kadeře. Tato směs nejenže zvyšuje hustotu kudrlinek, ale dodává jim lesk, zastavuje spad a urychluje růst.
 • Z drobky chleba můžete udělat vynikající masku. Ženy s mastnými vlasy by měly upřednostňovat žitný nebo otrubový chléb, a ti, kteří mají suché nebo normální prameny, je možné použít výrobky z pšenice. Namočte 100 drobků do sklenice teplé vody nebo mléka, pak se tato kaše smíchá s 2 polévkovými lžícemi cibulového džusu a aplikuje se přímo na kadeře.
 • Majitelé tmavých pramenů jsou perfektní a masky s kávou. Zvyšují nejen tloušťku, ale také zvyšují barvu a lesk pramenů. Nejjednodušší způsob, jak vytvořit směs stejného podílu uvařené kávy, medu, brandy nebo pepřové tinktury a medu. Všechny složky musí být důkladně promíchány.
 • Masky Henna jsou také velmi účinné. Nejjednodušší je připravit následovně: 100 g bezbarvé henny a teplého kefíru se smísí na konzistenci husté zakysané smetany. Pak je vše důkladně promícháno a rozloženo po celé délce.
 • Majitelé velmi mastných vlasů a ideální masky, tvořené kefírem a vysokým obsahem tuku levandulového esenciálního oleje. 3 sklenice oleje by měly být přidány do sklenice teplého fermentovaného mléčného výrobku, vše důkladně promíchejte a naneste na celou délku, věnujte zvláštní pozornost kořenům.
 • Maska s vitamíny umožní nejen dosáhnout požadované tloušťky vlasů, ale také je vyživuje užitečnými látkami, zbavit se nadměrné suchosti a křehkosti pramenů. Pro jeho přípravu je nutné zahřát 50 ml ricinového oleje, přidat dvě kapky vitamínů A a E a jednu ampulku kyseliny nikotinové. Směs ve formě tepla se aplikuje hlavně na kořeny a konce pramenů.
 • Pro zvýšení tloušťky samotných vlasů je nutné aplikovat směs tří lžic tinktury z červené papriky (lze ji zakoupit v lékárně) a jednu lžíci medu. Tato maska ​​má silný ohřívací účinek, proto by měla být používána v malých množstvích.
 • Blondýnky pomohou zlepšit barvu a tloušťku vlasové masky, připravené z 100 g heřmánkové infuze, jedna lžička tekutého medu nebo mateří kašičky a lžíce žitné mouky.

Všechny tyto masky mají samozřejmě vysokou účinnost a přínos pro vlasy.

Ještě více receptů masky pro hustotu vlasů - ve videu níže.

Expresní recepty

Situace v životě jsou velmi odlišné, někdy krásné a husté vlasy, které příroda udělila ne všechny, jsou zde a teď potřebné. Na pomoc v těchto případech přijde maska ​​rychlá akce. Připravují se během několika minut a doba jejich expozice nepřesahuje čtvrt hodiny. Když se ale rozhodnete použít některý z následujících receptů, nezapomeňte, že efekt získaný z těchto masek bude krátkodobý a neměli byste je zneužívat:

 • V mlýně na kávu rozemele pár lžic sezamového semínka a naplní se sklenicí vařícího mléka. Když se směs ochladí na příjemnou teplotu, naneste ji na kořeny a nechte ji 10 minut sedět, pak ji důkladně opláchněte.
 • Smíchejte stejné množství tinktury z červené papriky a ricinového oleje, naneste na celou délku vlasů po dobu 10 minut. Omyjte šamponem.
 • Smíchejte v poměru 2: 1 tinkturu ženšenu a kořene lopuchu. Výslednou masku naneste na celou délku pramenů a po 15 minutách opláchněte studenou vodou.
 • Olejová maska ​​z 50 ml ricinového oleje a tři kapky jalovcového oleje, vlevo na prameny po dobu 10 minut jim dá nejen požadovanou tloušťku, ale i příjemnou vůni.

Jak vidíte, recepty na přípravu masek na hustotu vlasů jsou opravdu obrovské. Ale jak efektivní jsou a jaký typ masky je stále nejlepší, nejzřejmější budou recenze těch, kteří se jim již podařilo otestovat.

Recenze

Většina žen, které tyto masky pravidelně používají, si všimla, že domácí výrobky jsou v této kategorii stále nejlepší. Na rozdíl od produktů v obchodě mohou být vytvořeny nezávisle, s přihlédnutím k vašim individuálním preferencím a vkusu.

Ale všechny ženy, bez výjimky, poznamenal, že pravidelné používání těchto vlasových přípravků skutečně zvyšuje jejich tloušťku, vlasová struktura sama o sobě se stává silnější a silnější, nové vlasy se aktivně začínají růst. Výsledkem je, že vlasy vypadají dobře upravené, krásné, tlusté a lesklé a prameny samotné jsou velmi měkké, učenlivé a hedvábné.

Jako nezpochybnitelné výhody si ženy všimnou i nízkých nákladů na takové masky, jednoduchosti jejich používání a dlouhodobého efektu během celého kurzu. Pokud hovoříme o tom, která maska ​​je nejúčinnější, pak pro ženy s tukovými kadeřemi jsou vhodnější masky s hennou a strouhankou, a pro majitele suchých vlasů budou nejlepší volbou olejové směsi a masky na bázi fermentovaných mléčných výrobků a medu. Ačkoli to vše závisí na individuálních vlastnostech a příležitostech.

Pokud hovoříme o negativních posudcích o tomto nástroji, téměř chybí.

Proto můžeme bezpečně říci, že masky pro hustotu kudrlinek opravdu pomáhají získat požadované vlasy.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky