Hydratační obličejová maska ​​doma

Hydratační obličejová maska ​​doma

Hydratační je součástí povinné 3-stupňové péče, kterou kůže potřebuje každý den. Žádný typ epidermis, včetně mastných, nemůže dělat bez zvlhčení, protože tato důležitá fáze péče pomáhá normalizovat rovnováhu vody a lipidů v buňkách. Bez tohoto kroku není možné si představit zdravou a hladkou kůži s přirozeným leskem. Kromě krémů, hydratační obličejové masky pomohou saturovat kůži komplexem prvků.

Hydratační je proces nasycení a naplnění kožních buněk vlhkostí nezbytnou pro jejich normální fungování. Hydratační masky jsou doplňkovou léčbou dermis, která musí být aplikována 1-2 krát týdně, aby se dosáhlo dokonalé struktury a stavu.

Vlastnosti

Obličejové masky lze označit za čtvrtou etapu péče o pleť, protože bez nich dnes téměř žádná žena nedokáže. Jeden může mluvit donekonečna o výhodách těchto kosmetických přípravků, mezi nimi jsou vyživující, uklidňující, protizánětlivé, očistné a další, včetně zvlhčovačů. Mohou být výlučně zvlhčující nebo kombinující několik funkcí: čistou, výživnou, nasycenou pokožku vitamíny a dalšími mikroelementy. Mezi rysy těchto kosmetických výrobků stojí za zmínku:

 • Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie pleti.: od mladých a elastických až po vyblednutí, v závislosti na aktivních složkách a složení;
 • Masky se liší typem pleti: existují produkty pro suchou a šupinatou dermis, pro normální a kombinované, mastné nebo problematické, stáří a blednutí;
 • Jsou indikovány pro dehydratovanou kůži, která je vyzařována leskem v T-zóně a lehkými vločkami ve zbývajících částech. - tváře, křídla nosu, na kůži, na které jsou pokaždé pocity napětí;
 • Masky potřebují ženy s heterogenním, matným tónem pleti, vrásky, zvětšené póry.

Hydratační masky jsou potřebné pro jakoukoliv kůži, ale jejich účinné látky se musí lišit v typu a stavu kůže, aby bylo dosaženo výsledku:

 • Hydratační masky doplňují rovnováhu vody v kůži: je nezbytná pro životně důležitou činnost buněk, jejich regeneraci, obnovu;
 • Voda je vynikající čistící složkou, a to i jako součást masky dělá svou práci navíc. - čistí buňky a póry před prachem, znečištěním způsobeným uvolňováním mazu;
 • Masky pro hydrataci dermis a vodní práce v komplexu: molekuly vody zůstávají v mezibuněčném prostoru v důsledku přídavných složek retence tekutin. Hydratovaná pleť okamžitě získává hustotu, pružnost, přirozený lesk, jednotný tón obličeje;
 • Masky pro mastnou pleť normalizují lipidovou rovnováhu kůže v důsledku vlhkosti:
 • Obnovují vnější vrstvu kůže, Rekonstruují ho, učiní ho jednotným, hladkým a dodají mu přirozený lesk.

Pro rty:

 • Rty - nejcitlivější a nejzranitelnější na suchou plochu na obličeji.vyžaduje zvláštní péči;
 • Hydratační obličejové masky jsou pro rty stejně dobré. - nezapomeňte aplikovat sloučeniny do této oblasti, aby se zabránilo neustálé suchosti, loupání, prasklinám;
 • Péče o rty může být samostatná: naneste na ně trochu jakéhokoliv rostlinného oleje nebo výživného tuku krém před spaním nebo bezprostředně po mytí.

Odrůdy

Masky pro obličej jsou klasifikovány podle několika kritérií: podle typu pleti, podle jejich konzistence, složení a dalších věcí. Promluvme si o jejich klasifikaci podle typu pleti:

 • Pro suché. Suchá kůže je náchylná k těsnosti a odlupování, proto vyžaduje důkladné zvlhčení díky přírodním rostlinným extraktům a základním olejům: olivovým, zeleninovým, pšeničným klíčkům, bambuce, kokosu, odvarům z heřmánku, lípě. To zahrnuje také med, žloutek, mrkev, jablečný džus.
 • Pro problémovou pleť. Tento typ epidermis je známý pro zvětšené póry, komedony, záněty, vyrážky a nerovnoměrný tón v důsledku zvýšené produkce mazu. Hydratační masky umožňují regulovat tajemství kůže, mezi přírodní složky by měly být upřednostňovány: fermentované mléčné výrobky (kyselé mléko, kefír, jogurt), jablka, rajčata, ocet, aloe šťáva a citrusové plody, ovesné vločky a mouka.
 • Pro kombinované a normální. Tento typ pokožky má dostatečnou pevnost a vlhkost, vyžaduje však dodatečnou péči a specifický soubor složek: mléčné výrobky (tvaroh, zakysaná smetana, kefír), ovoce, zelenina (včetně okurky, cukety), přírodní rostlinné oleje.

Hydratační masky mohou kombinovat několik dalších funkcí:

 • Čištění navíc bojují s rohovou vrstvou buněk a vnějšími nečistotami: pouličním prachem, mazem a jejich kombinací. Čistící hydratační maska ​​vám umožní řešit celou řadu kožních problémů: čistit její povrch tak, aby živné směsi mohly pronikat do hlubších vrstev dermis. Dokonale čistí kůži ovesných vloček - jako by „vytáhl“ nečistoty, hlína absorbuje přebytečný kožní maz a odstraňuje odumřelé buňky.
 • Nutriční. Mají bohatší strukturu a jsou často založeny na mastných kyselinách. Ideální složka pro domácí nutriční masku je olivový olej s bohatou recepturou a dokonalou strukturou. Alternativy mohou být meruňky, broskvové oleje, bambucké, makadamové ořechy a další.
 • Anti-aging. Tyto masky jsou často obohaceny o kolagen a elastin, aby se obnovila pružnost pokožky, vytvořil se ztracený kontur obličeje, aby se naplnil výraz a věkové vrásky. Mléčné výrobky s proteinovými komplexy, ovocnými šťávami s antioxidanty, základními oleji jsou ideální pro zvlhčování vybledlé kůže.

Hydratační masky mohou být omyty a nesmazatelné, ve dne i v noci, jejich rozmanitost je tak široká, že vám umožňuje vážně přemýšlet o výběru.

Dobře upravená pleť vypadá atraktivně a doslova zářící zdravím, takže bez těchto produktů nebude epidermis plně ošetřena. Někdy i ty nasycené zvlhčující textury se nemohou vyrovnat se suchostí epidermy, s neustálým odlupováním a dehydratací, a pak přichází na pomoc zvlhčující masky.

Jak udělat doma

Vytvoření domácí masky s vlastními rukama vám umožní vytvořit jedinečný čerstvý produkt a ušetřit peníze při nákupu obchodu protějšek. Chcete-li vytvořit masku sami, použijte několik tipů:

 • Vyberte jeho komponenty podle potřeb pokožky: pro suché, místo vaječného žloutku vezměte žloutek, pro mastnou, naopak, použijte protein - absorbuje přebytečný tuk a zužuje zvětšené póry;
 • Eliminujte potenciální alergeny, jako je žloutek, med, citrusy. Předběžná zkouška reakce: naneste masku na ohyb loktů a po 10 minutách vyhodnoťte stav kůže;
 • Po výběru složek masky předehřejte / ohřejte a důkladně promíchejte. před tvorbou kašovité konzistence bez hrudek;
 • Pro přípravu a míchání složek domácího složení je lepší použít plastové nebo dřevěné předměty;
 • Doporučuje se aplikovat čerstvě připravenou masku na dříve očištěný povrch obličeje pomocí lehkého peelingu nebo křoviny.: to umožňuje komponentám masky proniknout hluboko do pórů;
 • Je možné omýt kompozici běžící, minerální, micelární vodou, tonikem, mlékem;
 • Doba expozice obvykle nepřesáhne půl hodiny.

Lidové recepty

Od ovesných vloček

Nejužitečnější záď může být základem pro hydratační masku, která se dobře hodí pro výživnou suchou a dehydratovanou pokožku, jakož i pro vyblednutí pokožky. Pro jeho přípravu budete potřebovat:

 • 2 lžíce ovesné vločky;
 • 4 lžíce teplé mléko nebo minerální voda;

Smíchejte složky dohromady a nechte bobtnat po dobu 15-20 minut. Směs naneste na předčištěný obličej po dobu 30 minut a poté opláchněte tekoucí vodou.

Z kyselé smetany

Mléčné výrobky - sklad prospěšných mastných kyselin, bílkovin a minerálů pro zvlhčení pokožky. Složení zakysané smetany je vhodné pro velmi suchou a poškozenou pokožku, vyzrálou a pigmentovanou dermis, protože její složky současně potírají peeling, obnovují rovnováhu vody a lipidů a odstraňují pigmentaci díky obsahu masky vitaminu C. \ t Požadované komponenty:

 • 100 g zakysanou smetanou jakýkoli obsah tuku;
 • Vaječný žloutek;
 • Zest půl citronu;
 • Stolní lžíce olivový olej (může být nahrazen jiným rostlinným olejem).

Pre-crush citrónová kůra - na to je vhodný běžný struhadlo nebo bruska, smíchejte s kysanou smetanou a vaječným žloutkem a na konci přidejte zeleninový extrakt. Aplikujte čerstvě připravenou kompozici na vyčištěnou dermis a nechte ji půl hodiny - to je dost pro relaxaci a kvalitní zvlhčování.

S medem

Med je známý svými vyživujícími a uklidňujícími vlastnostmi, často je základem hydratačních přípravků na obličej. Stojí za to vědět, že med je potenciálním alergenem, a proto je nutné jej pečlivě používat v domácí péči a za předpokladu, že kůže na něj reaguje normálně. Pro vytvoření následující hydratační masky použijte:

 • Kapalina nebo roztavená ve vodní lázni medu (1 polévková lžíce L.);
 • Rostlinný olej (1 polévková lžíce L.);
 • Vaječný žloutek.

Složky smíchejte dohromady a naneste na kůži po dobu 10 minut. Výsledek: hladká, rovnoměrná kůže, přirozený lesk.

okurka

Maska okurky umožňuje dobře hydratovat epidermis díky vysokému obsahu vlhkosti v zelenině a vyrovnat tón pleti. Vezměte:

 • Maso okurka;
 • Smetany;
 • Olej z palisandru nebo jeho extrakt.

Chcete-li začít, třít okurky na jemném struhadle a opatrně zmáčknout šťávu (to může být použit jako tonikum), pouze buničina je potřeba k přípravě masky. Smíchejte se stejným množstvím krému a přidejte několik kapek esenciálního oleje nebo růže vody - dodá lehký účinek proti stárnutí a výrazně sníží zánět na kůži. Doba expozice kompozice obvykle nepřesahuje 20 minut.

Kruhy čerstvé okurky jsou vhodné pro zvlhčení oblasti kolem očí: aplikujte je po dobu 10 minut. Tentokrát stačí k tomu, aby se jemná kůže změnila.

Z rajčat

Tato maska ​​bude spasením pro mastnou pleť se zvětšenými póry a nepříjemným leskem - výsledkem zvýšených mazových žláz. Je známo, že mastná pleť vyžaduje ještě více vlhkosti, což normalizuje práci mazových žláz a snižuje množství mazu. Pro jeho přípravu budete potřebovat:

 • Zralých rajčat;
 • Bramborový škrob.

Opláchněte rajče horkou vodou, abyste je mohli snadno odlupovat. Rajčata bez kůže se nastrouhají nebo rozdrtí vidličkou, dokud se nevytvoří homogenní suspenze, míchá se se škrobem, dokud se nedosáhne konzistence suspenze. Naneste na obličej po dobu 20 minut a opláchněte vodou.

Od kefíru

Nejjednodušší recept na masku kefíru přichází s použitím čistého produktu s vysokým obsahem tuku: dejte ho na bavlněnou podložku a otřete předtím vyčištěný obličejový povrch, namočte 15-20 minut a opláchněte vodou, micelou. Maska Kefir může nahradit noční krém, pokud se aplikuje na obličej celou noc. Pro přípravu hydratační mycí masky kefir použijte:

 • 1 lžíce jogurt;
 • 1 polévková lžíce. Já zakysaná smetana;
 • 1 lžička.citrónová a pomerančová šťáva (nejlépe čerstvě vymačkaná).

Složky smíchejte dohromady a použijte na obličej, doba expozice je 15 minut.

Z brambor

 • předvařené a chlazené brambor;
 • Čl. Já tukový krém

Brambory oloupejte a strouhejte, smíchejte s lžící zakysané smetany, naneste na obličej a nechte. Doba expozice takové masky je 25-30 minut.

S kyselinou hyaluronovou

Pro vytvoření takové hydratační masky budete potřebovat hotovou kyselinu v ampulích nebo prášku - můžete si ji koupit v lékárně nebo v kosmetickém obchodě. Variace masek na základě této hmotnosti hydratačních složek berou v úvahu základní recepty:

 • Klasická maska ​​- prášek hyaluronky zřeďte vodou a naneste na dříve vyčištěnou pokožku;
 • Kyselina hyaluronová + nikotinová: navzájem smíchejte stejné části složek, zřeďte čistou studenou vodou na kaši a naneste na obličej;
 • S glycerinem. Vezměte chinin jako základ, přidejte kyselinu hyaluronovou a oxid zinečnatý ve stejném množství, asi 40 oz. suchý glycerin, složky se smíchají a zředí se vodou.
 • S proteinem. Poražte 2-3 vaječné bílky, přidejte 2 čajové lžičky čerstvé citrónové šťávy, chuť jednoho nebo dvou citrusových plodů, prášek kyseliny hyaluronové a mleté ​​ovesné vločky.

S aloe

Tato zelená rostlina je známá svými antibakteriálními a baktericidními vlastnostmi, takže je vhodná pro hydratační problémy, mastnou a kombinovanou pleť. Aloe šťáva jen koupit v lékárně nebo vařit sami z čerstvých listů. Chcete-li na něm vytvořit masku, budete potřebovat:

 • Lžička aloe šťávy;
 • Žloutek nebo jediný vaječný bílek.

Poprvé můžete použít šťávu z rostliny: smíchejte 1: 1 s čistou vodou, abyste zkontrolovali reakci kůže a neublížili jí účinným prostředkem. Příště nemůžete zředit šťávu, použijte ji v čisté formě a smíchejte se žloutkem (pro suchou pokožku) nebo proteinem (pro mastný, problém se zvětšenými póry).

S melounem

Složky:

 • Melounová buničina;
 • Žloutek;
 • Lžička olivového oleje;
 • Lžička zakysané smetany má vysoký obsah tuku.

Složky smíchejte dohromady. Pokud se ukáže, že maska ​​je příliš vodnatá, přidejte k ní mleté ​​ovesné vločky, mouku nebo nějaký černý chléb. Použijte jej 1-2 krát týdně, doba expozice kompozice - 30 minut.

Další neobvyklé formulace

Mezi složkami skladovacích hydratačních masek lze nalézt bambus - složka rostlinného původu s jedinečnou vlastností hromadit vlhkost a tón do dermis. Bavlna ve složení kosmetického přípravku změkčuje a obnovuje poškozenou pokožku, nasycuje ji vlhkostí a zajišťuje hladkost díky omega mastným kyselinám.

Viz následující video, kde najdete recept na hydratační obličejovou masku.

Recenze

Hydratační maska ​​je v arzenálu každé ženy, která vzdává hold péči o vlastní tvář. Tyto nenahraditelné produkty mohou být založeny na obchodech nebo vytvořeny nezávisle na improvizovaných prostředcích, jejich funkce se vůbec nezmění. Připomeňme, že hlavním úkolem hydratační masky je nasycení pokožky vlhkostí, která je nezbytná pro normální fungování buněk.

Recenze hydratačních masek jsou pozitivní: ženy jim neposkytují týdenní péči bez nich. Někteří z nich dávají přednost přípravě vlastních masek z čerstvých produktů, sezónního ovoce a zeleniny, jiní preferují hotové výrobky různých značek.

Nejoblíbenější kategorií domácích hydratačních masek je zakysaná smetana a vejce. - tyto dvě složky dobře saturují dermis vlhkostí a živinami, jako jsou omega-3 mastné kyseliny, vitamíny A, E, D, proteiny, vápník a další. Nejlepší maska ​​zahrnuje mrkev nebo zeleninový koncentrát vytvořit anti-aging efekt, bojovat s pigmentací, normalizaci pleti, její buněčnou obnovu. Dobré domácí masky zahrnují olivový olej - cenově dostupné a rozmanité.

Hydratační masky pro mastný typ epidermis často zahrnují aloe šťávu.

Ženy dávají přednost použití této složky samostatně a společně se zakysanou smetanou, kefírem, vejcem a poznamenávají, že zelená rostlina dobře zvládá zvětšené póry a nadměrnou mastnou pleť.

Ještě více recenzí má masky založené na kyselině hyaluronové.která je schopna zadržet vlhkost v buňkách a tím zaplnit pokožku, učinit ji pružnou, hladkou a zdravou. Kyselina hyaluronová je často obsažena v zásobních zásobách, například v masce Koraobohacené hnědými řasami.

Maska Clinique Night Mask "Moisture Surge Overnight Mask" může nahradit noční krém nebo být doplňkem péče o neživou, matnou, blednoucí a šupinatou pokožku. Obvyklý ekvivalent kefíru, který je aplikován na kůži silnou vrstvou v noci a vyplaven pouze ráno, se stane jeho rozpočtovým ekvivalentem.

Jak zvlhčit pokožku doma - na videu níže.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky