Obličejová maska ​​s vitamíny

Obličejová maska ​​s vitamíny

Vitamínové ošetření obličeje může být založeno na přírodních surovinách, jako je ovoce a zelenina nebo vyráběné ve formě olejových roztoků a kapalin v ampulích. V péči o pleť hrají důležitou roli vitamíny a jejich volba často závisí na typu, věku a stavu dermis, přítomnosti nemoci a vnějších vadách. Kosmetické vitamíny ve formě roztoků jsou schopny vyrovnat se s vážnými problémy epidermis nebo s vyzrálejšími dermis, zatímco běžné ovoce a zelenina budou mít prospěch z normální a mladší kůže.

Než užitečné

Obohacují dermu komplexem užitečných prvků zaměřených na boj se stárnutím buněk, se zvýšenou sekrecí kožního mazu, nadměrnou suchostí, růžovkou a dalšími onemocněními.

Nejznámější vitamin C - častý host kosmetických masek. Je to silný přírodní antioxidant a je vhodný pro péči o zralou a vybledlou dermis, problém a nerovnoměrnost textury a pleti. Masky na bázi vitamínů C se vyrovnávají se zvětšenými póry a vyrovnávají tón pleti, pro epidermis související s věkem je tato složka nepostradatelná - zabraňuje stárnutí redukcí volných radikálů v buňkách dermis a chrání ji před vnějšími faktory.

Vitaminy skupiny B je nutný jakýkoliv typ epidermis: B1 působí jako vitamín „mládí“, B6 snižuje zánět, B12 stimuluje obnovovací procesy zvýšením krevního oběhu, B2 - je zodpovědný za metabolické procesy v buňkách a kyslíkovou rovnováhu.

Vitamin A (retinol) je zodpovědný za vlhkost pokožky - díky této přirozené složce dochází k přirozené tvorbě kolagenu v buňkách a redukce vitamínu A vede k vyblednutí a suchosti pokožky. Retinol ve složení domácí masky umožňuje vyživovat dermis a zvýšit jeho hustotu, zbavit kůže vyrážek a vyhladit vrásky.

Kyselina nikotinová nebo PP, normalizuje kyslíkovou bilanci kůže zvýšením krevního oběhu, bojuje s problémem zvýšené sekrece kožního mazu a je vhodný pro péči o mastný typ epidermis.

Nezbytným zdrojem aminokyselin a přírodním antioxidantem je vitamin E. Díky němu jsou procesy regenerace a obnovy buněk, tato složka je zodpovědná za obnovu buněk a chrání epidermis před škodlivými účinky UV záření, což zabraňuje tvorbě pigmentových skvrn. Vitamin E je kombinován s A (retinolem) a zvyšuje jeho práci, zajišťuje pružnost a trvanlivost pokožky a zabraňuje jejich vyblednutí.

Vitamin K bojuje s opuchem na tváři D udržuje tón v buňkách kůže a brání jeho přirozenému stárnutí.

Vitamíny ve složení masek jsou zřídka v kombinaci s ostatními, ale některé z jejich sloučenin mohou dávat znatelný účinek: vitamíny jednoduše zvyšují vzájemný účinek. Nejběžnější "pár" - vitamíny A a E - jejich kombinace zvyšuje produkci kolagenu a elastinu a bojuje proti známkám stárnutí kůže - vráskám, pigmentaci a nerovnoměrnému odstínu obličeje.

Více o maskách s vitamíny A a E se můžete dozvědět na videu níže.

Kombinace E a C vytváří ochrannou bariéru na povrchu kůže a chrání před UV zářením; C a B5 kombinovat léčit epidermis, A a K - zápasí s opuchem.

Nezapomeňte, že vnější účinek masek je dosažen jejich pravidelným užíváním, nemůžeme vyloučit správnou výživu a možný příjem vitamínů uvnitř.

Stav naší kůže závisí na vnitřních faktorech o 90% a žádné vnější postupy nejsou schopny obnovit krásu a zdraví epidermy, pokud nebudete sledovat své stravovací návyky a životní styl.

Druhy

 • Kapalina. Obvykle se prodávají v ampulích a používají se k tření do kůže v čisté formě nebo jako přísada do běžné péče - denní a noční krém. Mezi tekutými vitamíny patří skupiny B, A, E - nepostradatelní pomocníci pro stárnoucí a unavenou pleť s oleji pro suchou pokožku.
 • Kapsle. Mohou být užívány ústně nebo na obličej - jako samostatná maska ​​nebo jako součást jiné. Kapalné vitamínové kapsle jsou ekonomičtější díky malému objemu a možnosti okamžitého použití této tobolky. Kapsle s olejovým vitaminem se zpravidla používají pro léčbu kůže po dobu 10–20 dnů, po níž následuje týdenní přestávka. Kapsle produkují dobře známé „pomocníky proti stárnutí“ A, E.
 • Tablety. Tento druh vitamínů se používá s jídlem. Oni jsou nejvíce v poptávce a jednat na kvalitě kůže zevnitř.

Výrobci

Ne každá žena má čas a touhu připravit doma opevněné masky.

 • Vitaminová kosmetika "Recepty babičky Agafi" vytvořené na bázi rostlinných olejů a bobulí tajgy - cenné v obsahu vitamínů C a A. Složky masky posilují buňky kůže a chrání je před vnějšími faktory, jako je sluneční záření. Rakytník řešetlákový ve složení kosmetického přípravku "Babička Agafi recepty" dobře tóny kůže a normalizuje procesy regenerace a obnovy.
 • Vitamin face pack "Mikrolýza" na bázi bílého jílu - kaolinu, šťávy z granátových jablek, olejů a pektinového gelu. Efektivně obnovuje rovnováhu vody a lipidů epidermy a zvyšuje pružnost, pevnost integumentu; kaolín dobře schne záněty a čistí póry, granátové jablko a vitamín C ve svém složení zvyšuje regeneraci buněk a chrání pokožku před UV zářením.
 • Maska "Aevit" Librederm Vyživuje pokožku a je vhodná pro suchou a dehydratovanou, zralou pleť. V jeho složení jsou vitamíny A a E - silné antioxidanty: poskytují zvýšenou syntézu kolagenu a regeneraci buněk, což umožňuje dosáhnout elastické hladké kůže a vyhladit vrásky.

Jak to udělat doma

K dispozici jsou domácí opevněné masky a rozpočet; jejich příprava nebude trvat dlouho a dlouho očekávaný efekt bude brzy předběhnout.

Komponenty mohou být použity v čisté formě jako maska: k tomu aplikujte několik kapek kompozice na prsty a otřete je mezi ně, naneste na obličej a lehce otřete do kůže. Takové instrukce jsou dobré pro léčbu problémové pleti nebo pro práci se zralými, když je to kursový přístup, který umožňuje dosáhnout viditelného výsledku. Pro péči o zralou pleť vhodné komplex "Aevit" v kapslích - jeden bude dostačující pro jedno použití.

Pro odstranění suchosti použijte čistý vitamín E. a naneste ji na jednotlivé části kůže, použijte čistou složku A k odstranění vrásek kolem očí.

Kapalný vitamín můžete přidávat do ampulí na jakoukoliv domácí masku, například přidejte několik kapek vitamínu E na lžičku medu, abyste zvlhčili suchou pokožku, nebo smíchejte 2 kapsle s polovinou dužiny avokáda.

Retinol (A) ve složení domácí masky zabraňuje stárnutí v důsledku zvýšené produkce kolagenu. Může být kombinován s aloe šťávou, olivovým olejem a dalšími lipidovými extrakty, nízkotučné mléčné výrobky a bylinkovým odvarem.

Domácí masku lze snadno nahradit analogovým typem typu kůže, například vitamínovým koktejlem Tasha s ovocnými a bobulovými výtažky pro tónování a osvěžení pokožky.

Jak používat

Správné používání vitamínů na základě masek vám umožní dosáhnout znatelného účinku a nepoškodí pokožku.Promluvme si o tom, jak používat masky doma a jaké kombinace složek by měly být vyloučeny.

 • Doporučuje se aplikovat masku na dříve očištěnou pokožkuPro dosažení co nejlepšího účinku se doporučuje použít peeling nebo lehký peeling.
 • Aby se zabránilo alergickým reakcím, naneste na ohyb lokte malou masku a vyhodnoťte reakci.Pokud nedochází k zarudnutí a odlupování, může být kompozice bezpečně aplikována na obličej.
 • Masky na bázi vitamínů lze používat často - až 3-4krát týdně. Po 6 měsících se doporučuje užívat si přestávku po dobu 2-3 týdnů.
 • Kapalné komponenty z lékárny - nejefektivnější a cenově dostupné; jejich složení je tak přizpůsobené pleti, která umožňuje pronikání stopových prvků hluboko do pórů. Po otevření ampule s vitaminy se nedoporučuje skladovat - celý prostředek okamžitě spotřebujte, protože začne oxidovat pod kyslíkem a ztrácí své vlastnosti.
 • Chcete-li vytvořit masku, je lepší zvolit jeden vitamín nebo pár.který je ideálně kombinován: A a E, C a E, C a B5, A a K.
 • Pouze pravidelné používání Domácí masky na bázi vitamínů dosáhnou viditelného výsledku.
 • Masky v kanceláři kosmetologie a dokonce i injekce jsou dalším způsobem, jak získat vitamíny pro kůži.

Recenze

Vitamínové masky jsou velmi populární mezi ženami různého věku, ale jejich největší využití je pro ženy starší 25 let. Ženy si všimnou, že kapsle lékárny Aevit vykonávají dobrou práci se suchou pokožkou: používají čistý roztok oleje k dosažení rychlého účinku. V ampulích se používají hodnotné vitamíny skupiny B, což vám umožní doplnit rovnováhu pokožky a saturovat ji vlhkostí a hodnotnými komplexy, aniž byste museli opustit svůj domov.

Existuje více recenzí o výrobcích na bázi vitamínů - ženy zanechávají pozitivní komentáře o rozpočtové masce Librederm „Aevit“ - výkonný nutriční koktejl.

Pro péči o mladou pleť je vhodnější tonizující složení Tashy - vyživuje buňky s obsahem vitamínu C a dodává pleti přirozený a zdravý lesk.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky