Obličejová maska ​​s medem

Obličejová maska ​​s medem

Každá žena sní o tónované a hladké kůži tváře v každém věku. Aby se dosáhlo co nejlepšího výsledku, uchylují se k různým prostředkům, a to jak obchodním, tak i vlastním. Pro přípravu masek použijte mnoho dostupných výrobků, které mají pozitivní vliv na pokožku, vyživují buňky a vyrovnávají konturu. Jedním z nejoblíbenějších produktů je med. To je přirozený lék s mnoha užitečnými vlastnostmi.

Téměř každý domov má sklenici včelího medu, který se používá k léčbě chladu nebo k osvěžení nápoje. Ale ne každý hádá, jak to může přinést vyblednutí a vrásčitou pokožku. Obsahuje obrovské množství živin, které v dospělosti trpí v epidermis.

Vlastnosti

Pouze přírodní med má blahodárné vlastnosti. Pokud prošel technologickým zpracováním, ztrácí všechny vlastnosti, které má. Tepelné topení mění svou molekulární strukturu a vytváří lepidlo, které může nepříznivě ovlivnit zdraví.

Hlavní výhodou medu je dlouhodobé skladování. I po roce zůstává zdravý a chutný jako čerstvě sklizený. Tento výrobek vydrží dlouho a nezhorší se. Proto je lepší koupit výrobek od osvědčeného včelaře, aby bylo možné přesně znát jeho složení a zajistit, aby nebyl nic zředěn.

Tento nástroj má antibakteriální, protiplísňové a antivirové vlastnosti. Proto je tak populární v období nachlazení. Jeho pravidelné používání zklidňuje bolest v krku, zvyšuje vitalitu a naplňuje tělo silou.

Pokud člověk trpí žaludečním podrážděním kyselinou nebo častými záchvaty nevolnosti, pak recepty na med potlačí výskyt těchto problémů. A je to také skvělý způsob, jak eliminovat mikrobiální infekce, ke kterým dochází, když se dostanete na škrábance a různé rány.

Med obsahuje obrovské množství vitamínů, které mají blahodárný vliv na pokožku. Jedná se o vitamíny skupin B a C, které mají ochranné, změkčující, zvlhčující a protizánětlivé účinky, které pomáhají chránit krásu a zdraví pokožky. Obsahuje také zinek a polyfenoly, které zpomalují stárnutí a oxidační procesy na buněčné úrovni.

Užitečné vlastnosti

 • Je-li čistý med zředěn vodoupak se získá peroxid vodíku. Je antimikrobiální a antiseptické, urychluje hojení řezů, ran a odřenin.
 • Produkt proniká hluboko do pórů. a čistí je od různých nečistot a potu, takže obličej je čistý.
 • Hydratuje kožní buňky zadržením vlhkosti ve vrstvách epidermy po dlouhou dobu.
 • Chrání obličej před negativními účinky sluneční paprsky, čímž se prodlužuje jeho mládí.
 • Med zabraňuje vráskámCo pomáhá zpomalit stárnutí kůže.
 • Zmírňuje podráždění a eliminuje akné.
 • Zahájí regeneraci tkáně a aktualizuje buňky, což vám umožní zachránit krásu a mladistvost obličeje.
 • Tóny a půjčky kůže svěží vzhled.
 • Zrychluje krevní oběh v tkáních.

Chcete-li dosáhnout nejlepšího výsledku, je nejlepší v průběhu procedury dělat domácí práce, ale jen leží na gauči. A více než třikrát týdně se uchýlit k této metodě omlazení je nežádoucí. Je nutné si udělat přestávky.

Pro dosažení viditelného efektu a udržení je třeba omýt medovou vodou. K tomu se lžíce medu rozpustí ve 250 ml vody a nechá se stát přes noc.Ráno tento způsob mytí pomůže nejen probudit se a stát se veselým, ale také snížit výskyt malých vrásek.

Vlastnosti

Existuje mnoho různých typů medových masek, takže zvolit správné není těžké. A můžete je použít v jakémkoliv věku as jakýmkoliv typem pleti. Nejlepších efektů však lze dosáhnout u žen starších 30 let. Mladé dívky, využívající tento způsob přeměny vzhledu, dosáhnou pouze preventivního účinku. Nebudou dostávat léčivé vlastnosti, protože med vám umožní odstranit vrásky a přidat pružnost do vybledlé kůže a všechny tyto problémy vznikají ve vyšším věku. Proto, pokud si žena všimla, že obličej ztratil svou dřívější krásu a objevily se na něm nové vrásky, pak bude výrobek z medu dokonalým řešením problému.

Typy medových masek

 • Pro každodenní péči - hydratuje pokožku po celý den, čímž je povrch obličeje čistý a živý. Tato volba je vhodná pro všechny ženy v každém věku.
 • Pro koupel - díky působení vysokých teplot a expanzi pórů proniká hluboko do vrstev epidermy a čistí je od toxinů a toxinů. To zlepšuje krevní oběh a urychluje regeneraci buněk.
 • Hydratační - kompenzuje nedostatek vlhkosti v tkáních, obnovuje funkci kůže, zlepšuje imunitu. Díky její tváři se stává měkkou, sametovou a zaujme zářivý vzhled.
 • Omlazující - pomáhá urychlit proces regenerace kožních buněk, dodává pleti měkkost a pružnost, činí pleť zdravou, vyhlazuje vrásky a hluboce vyživuje pokožku. Vhodné pro ženy, které již překročily třicetiletý milník.
 • Akné - čistí povrch akné, neutralizuje volné radikály, absorbuje znečištění a tonizuje pokožku. Tato volba je ideální pro majitele mastné a problémové pleti.
 • Zčervenání a loupání - léčí zánět a zmírňuje bolest. V žádném případě byste neměli používat med jako hlavní léčbu takových problémů. Nejlepší je zkombinovat to s drogami, které doktor napsal.
 • Od otoků - odstraňuje opuch, který dodává obličeji svěží a zdravý vzhled.

Jak se přihlásit

Nejlepší je koupit pevný výrobek na trhu, aby bylo zajištěno, že nebude vystaven teplu. Příliš teplý včelí med nemá žádné příznivé vlastnosti a neobsahuje vitamíny. Také nemůžete koupit med produktu v obchodě, protože ne skutečnost, že to bude přirozené a nebude mít žádné nečistoty.

Před použitím medové masky musíte připravit obličej. K tomu se vaří v horké lázni nebo se třese ručníkem, který je namočený v horké vodě. To je nezbytné pro rozšíření pórů. Jsou snadnější proniknout vitamíny a prospěšné látky.

Použít na problémové oblasti potřebují pouze vyhřívaný med - to pomůže učinit postup snadným a přinese větší efekt. Výrobek však nelze příliš zahřát, aby v něm nebyly zabity všechny potřebné stopové prvky. Požadovaná teplota se pohybuje od 30 do 50 stupňů.

Silný med obsahuje velké množství jódu a snáze se pokládá na povrch, proto je vhodnější použít jej pro kosmetické účely než tekuté. Aby nedošlo ke znečištění rukou, musíte použít speciální kartáč.

Je-li připravený tekutý produkt pro zasedání, pak, aby se nerozložil přes obličej, musíte udělat masku. K tomu je třeba předem připravit gázu se štěrbinami pro oči a rty a navlhčit ji medem. Uchovávejte s výhodou ne déle než půl hodiny.

Před zákrokem je třeba odstranit vlasy v drdolu a bodnout třásněmi tak, aby nenarušovaly použití masky. Připravte čerstvou směs nejlépe ve smaltované nebo skleněné nádobě.

Chcete-li dosáhnout nejlepšího výsledku, je nejlepší v průběhu procedury dělat domácí práce, ale jen leží na gauči.A více než třikrát týdně se uchýlit k této metodě omlazení je nežádoucí. Je nutné si udělat přestávky.

Pro dosažení viditelného efektu a udržení je třeba omýt medovou vodou. K tomu se lžíce medu rozpustí ve 250 ml vody a nechá se stát přes noc.

Ráno tento způsob mytí pomůže nejen probudit se a stát se veselým, ale také snížit výskyt malých vrásek.

Jak to udělat doma

Chcete-li vytvořit recept na med, musíte se rozhodnout, jaký účinek chcete dosáhnout. Záleží na tom, jaké další složky budou obsaženy v jeho složení. Existuje celá řada receptů na bázi medu, které mají jedinečné vlastnosti a příznivě působí na kůži. Před použitím je třeba se ujistit, že jsou k dispozici všechny složky a že nemáte žádnou alergii na žádnou složku.

Recepty na masku

 • Výživná maska ​​s ovesné vločky. Obsahuje všechny užitečné složky, které pomáhají čistit povrch epidermis. Z ovesné vločky a ovesné vločky, aby křoviny, které odstraňují nečistoty a pocení z pórů. Proto v kombinaci s medem tento recept čistí a zvlhčuje pokožku. Pro přípravu tohoto receptu budete potřebovat půl šálku vařených vloček a lžičku medu.

To vše je důkladně promícháno a aplikováno na připravenou kůži po dobu 20 minut.

 • Mléko + olivový olej. Tato metoda je zaměřena na zvlhčování nadměrně suché kůže a prevenci odlupování. Chcete-li tuto směs, budete potřebovat 1/1/1 míchat teplé med, kyselá smetana a olivový olej.

Výsledná hmota se aplikuje do požadované zóny a udržuje se po dobu 15 minut, poté se promyje teplou vodou.

 • S citronem a sódou. Cílem receptu je eliminovat různé vyrážky a zpřísnit zvětšené póry. Směs medu, citronová šťáva a sóda se mísí do jednotné konzistence. Výsledná hmota je rovnoměrně rozložena na obličej a drží ne déle než 15 minut. V případě svědění nebo pálení masku okamžitě omyjte.

Kyselina citronová ve velkém množství může způsobit podráždění, takže nemůžete dávku zvýšit.

 • S oranžovou - udržuje krásu a mladost tváře. Pro přípravu tohoto receptu budete potřebovat pomerančovou dužinu, kterou musíte nejprve potlačit. Poté, co je smíchán s 5 lžičkami medu, aby se hustá hmota. Masku držte čtvrt hodiny a opláchněte ji čistou vodou.

Můžete provést relaci 2-3 krát měsíčně.

 • Se skořicí. Tato metoda je zaměřena na odlupování odumřelých buněk a vyhlazování pokožky. Pro vytvoření tohoto nástroje potřebujete ve stejném poměru míchat med a skořici.

Směs naneste na povrch a držte po dobu 15 minut.

 • Se solí - ideální pro mastnou pleť. Mořská sůl absorbuje přebytečný tuk a reguluje mazové žlázy. Chcete-li připravit směs musíte míchat med a mořskou sůl jeden po druhém.

Masku uchovávejte nejlépe ne déle než 20 minut.

 • S cukrem - čistí a osvěžuje obličej. 1 lžíce medu se smíchá s 1 lžíci cukru.

Hmota rovnoměrně rozložená po povrchu a držet po dobu 15-20 minut.

 • S brandy - tonizuje a hojí pokožku. Doporučuje se použít tento recept na zarudnutí a loupání. Chcete-li udělat masku, budete potřebovat žloutek, 1/1 lžíce teplého medového produktu, lžíci citronové šťávy a lžíci brandy. Všechny složky se míchají a aplikují na problémové oblasti po dobu 15 minut.

Odstraňte kompozici bavlněnou podložkou nebo vlhkým hadříkem a poté je omyjte čistou vodou.

 • S vejcem - žloutková maska ​​vyrovnává konturu obličeje a činí její barvu zdravou a hmota z proteinu odstraňuje přebytečný obsah tuku. Chcete-li vytvořit směs, musíte metla žloutek nebo bílkovin, v závislosti na problému a přidejte trochu teplého medu.

Udržet tuto směs může být 20 minut.

 • S aspirinem - bojuje s akné a podrážděním kůže. 2 tablety aspirinu jsou rozdrceny a smíchány se 2 lžičkami medu.

Maska musí být aplikována na problémové oblasti a udržovat ji do sucha. Poté opláchněte vodou.

 • S aloe - hydratuje, vyživuje a zmírňuje drobné vrásky. Malý aloe stonek musí být vyčištěn a rozemlet v mixéru. Horký med je přidán k této kaši, aby se hmotnost tlustá. Je rovnoměrně rozložen po celém povrchu a ponechán po dobu 15 minut.

Tento recept můžete použít až 10krát měsíčně.

 • S banánem - hluboce vyživuje buňky epidermis a vyhlazuje vrásky. K přípravě tohoto receptu budete potřebovat dužinu jednoho banánu, lžíci teplého medového produktu a 2 lžíce smetany.

Všechny složky se důkladně promísí a výsledná suspenze se aplikuje na pokožku obličeje po dobu 20 minut.

 • S hlínou - vyživuje a zvlhčuje tkáň a zabraňuje předčasnému stárnutí. Recept: 40 g bílého jílu se smísí s 20 ml citronové šťávy a 30 ml medu.

Výsledná směs se aplikuje na čistou pokožku a drží ne déle než 15 minut.

 • S glycerinem - omlazuje pokožku a redukuje jemné vrásky. Chcete-li vytvořit tuto masku je třeba smíchat žloutek, 4 lžičky medu produktu, 4 lžičky lékárny glycerinu, některé mouky, dušené ovesné vločky a lžičku vody.

Masku můžete držet po dobu 15-20 minut.

 • Od jablka - reguluje krevní oběh a bojuje proti zarudnutí a zánětu. Pro přípravu směsi budete potřebovat 2 lžíce jablečného pyré a lžíci medu. Složky se míchají, dokud se nevytvoří jednotná konzistence a výsledná suspenze se nanese na čistý povrch obličeje.

Po 20 minutách se musí kaše smýt teplou vodou.

 • S kávou - Tóny nahoru, odstraňuje opuch a vyrovnává konturu. Chcete-li připravit masku, musíte zahřát medový produkt a promíchat s kávou. Směs se aplikuje na problémové oblasti a drží se čtvrt hodiny.

Tento postup můžete provést nejvýše dvakrát týdně.

 • S tvarohem - vyživuje buňky epidermis blahodárnými vitamíny a stopovými prvky. Pro vytvoření této směsi je nutné smíchat 1/1 tvaroh a teplý med. Tenká vrstva kompozice je distribuována na kůži a drží ji po dobu 20 minut.

Očistěte povrch kompozice opatrně vlhkým hadříkem.

 • S bramborami - změkčuje a redukuje vrásky. Recept: 1 vařené brambory jsou mleté ​​na struhadle a smíchány s lžící medu produktu.

Maska se udržuje čtvrt hodiny a opláchne teplou vodou.

 • S černým čajem - hluboko se dostává do vrstev kůže a zbavuje je různého znečištění. K tomu, aby tento recept, budete potřebovat 4 lžíce černého čaje, 3 dezertní lžíce citronové šťávy a 3 lžičky medu a hercules vločky.

Složky jsou dobře promíchány a dávají hodně na správná místa po dobu 15 minut.

 • S majonézou - hydratuje pokožku a zabraňuje předčasnému stárnutí. Rostlinný olej, majonéza, citronová šťáva a medový produkt se mísí ve stejném množství.

Maska se aplikuje na požadovanou plochu a drží se čtvrt hodiny.

Čtyři další jednoduché medové masky jsou podrobně popsány ve videu níže.

Kontraindikace

Medové masky, i když vhodné pro jakýkoliv věk a pro jakýkoliv typ pleti, stále mají určitá omezení. Pokud má obličej hnisavé útvary, rány, škrábance, popáleniny a hematomy, neměli byste tento způsob omlazení a zvlhčování používat. To jen zhorší situaci a přinese nepohodlí.

 • V žádném případě by se tento postup neměl provádět, pokud jste alergický / á na hlavní složku nebo trpíte astmatem. Proto je nutné před zahájením cvičení zkontrolovat reakci organismu na alergickou reakci. Na vnitřní stranu lokte by měla být aplikována malá medová směs a počkat několik minut. Pokud během této doby nedochází k zarudnutí nebo vyrážce, můžete bezpečně držet relaci.
 • Je také nežádoucí používat medové recepty pro porušení koagulability kůže nebo příliš tenkých tkání. Rizikem jsou také lidé trpící chorobami, jako je AIDS a syfilis. Použití takových masek je kontraindikováno.
 • Pokud má žena poruchu štítné žlázy nebo má výrazné cévní hvězdičky na tváři, nemůžete dělat medovou masáž.
 • Než se rozhodnete použít masky s medovou základnou, musíte zkontrolovat teplotu těla. Pokud je náhle dostatečně vysoká, musíte se sezení krátce počkat a počkat, až teplota klesne.
 • A až do věku 25 let provádět anti-aging postupy nedává smysl. Med pomáhá bojovat s předčasným stárnutím, snižuje vrásky, dotahuje konturu a dodává pokožce pružnost. V mladém věku se takové problémy nevyskytují, a proto s nimi nelze bojovat.

Před každým postupem je třeba připravit novou masku, protože stará nebude mít vlastnosti, které jsou v čerstvé směsi.

Recenze

Ženy, které se uchýlily k medovým maskám jako způsob, jak omladit a zbavit se vrásek, byly s výsledkem spokojené. Po prvním zákroku se pokožka stává měkkou a příjemnou na dotek. Vrásky se zmenšují a obličej se stává zdravou a přirozenou barvou. Po několika sezeních si uživatelé všimli viditelného efektu: kůže byla zpřísněna, mastný lesk zmizel a mnoho malých vrásek bylo vyhlazeno. Některé dívky udělaly medové masky s kurkuma a tuto možnost považují za velmi účinnou.

Jedinou nevýhodou tohoto produktu je vysoká pravděpodobnost alergické reakce organismu. Mnoho žen nemůže používat medové recepty, protože se okamžitě objeví vyrážka a podráždění. Zbytek nástroje má pouze pozitivní zpětnou vazbu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky