Parní obličejová maska

Parní obličejová maska

Aby byla pokožka dlouhá a zdravá, potřebuje včasnou péči. Začněte se starat o svůj vzhled co nejdříve. Takže můžete svou první návštěvu profesionální kosmetičky odložit na mnoho let. Ale teď to není o drahých přípravcích, které obnovují epidermis, ale o jeho řádném čištění a výživě.

Každý den je nutné pečlivé čištění.odstraňuje nahromaděný prach z povrchu, sekrece mazových žláz, zbytky kosmetiky. Typicky, ženy používají pro tyto speciální pěny pro mytí, mléko a tonikum, slupky a křoviny. To je každodenní rituál pro ty, kteří přemýšlejí o tom, jak chtějí vypadat ve stáří.

Ale někdy to nestačí. Tajemství mazových žláz se může hromadit v pórech dermis, ucpávání, které neumožňuje přístup k kyslíku. To může způsobit zánět, černé skvrny, vyblednutí epidermy, ztrátu pružnosti a příjemnou rovnoměrnou barvu. Pro otevření pórů a úplné odstranění nečistot můžete použít domácí páru, která má schopnost příznivě působit na kůži i dýchací cesty. Tato metoda však má dostatek kontraindikací a není dostupná všem.

Nahradit ho přichází kouřící maska ​​na obličej. Na rozdíl od páry působí na kůži velmi jemně, zatímco dokonale čistí, stimuluje krevní oběh a regeneruje buněčnou vrstvu.

Princip činnosti

Otepřující kosmetika je navržena tak, aby otevírala obvykle úzké póry dermis, zbavovala ji nečistot na všech vrstvách, zbytků mazových sekretů, povrchových nečistot a mrtvých buněk. Složení vybraných látek určitým způsobem se aplikuje na obličej v zahřáté formě, všechny vrstvy kůže se zahřívají a stimulují krevní oběh. Kvůli teplotě a vlhkosti se horní vrstva keratinizované horní části vypařuje a pak se odstraní maskou. Účinek takového postupu není srovnatelný s obvyklým denním čištěním.

Vzhledem ke zvýšené teplotě dochází k rychlejší výměně v buňkách a živinámobsažená v masce, mnohem lépe a účinněji vstřebává. Tato léčba je indikována při změnách věku, protože stimuluje regeneraci epidermy a produkci elastinových a kolagenových vláken.

Kromě toho, produkty péče používané po použití takové masky jsou mnohem snazší strávit a působit kvalitativně. To je dáno úplným čištěním pórů a urychlením buněčného metabolismu.

Maska oteplování má tedy následující atraktivní vlastnosti:

 • čistí povrch dermis a póry ze zbytků vylučování mazových žláz a nahromaděných nečistot;
 • zlepšuje výměnu kyslíku a absorpci živin buňkami epidermis;
 • zlepšuje pružnost kůže a pleť;
 • ve vnitřních vrstvách dermis stimuluje syntézu bílkovin kolagenu a elastinu, což pomáhá v boji proti změnám kůže v souvislosti s věkem, vyhlazuje jemné linie;
 • dobré živiny a vlhkost do celé hloubky kůže, zvlhčování lépe a na dlouhou dobu;
 • zmírňuje zánět, snižuje počet pupínků a černých skvrn a slouží jako vynikající prevence jejich vzhledu;
 • může mít uklidňující účinek s vhodnými složkami, například heřmánkovým extraktem.

Postup rozšíření pórů je indikován pro matnou, neživou a stárnoucí kůži. Zvláště dobrých výsledků lze dosáhnout v průběhu deseti až dvanácti aplikací. Poté je lepší odpočívat epidermis několik měsíců.

Vlastnosti použití

Pro dobrý výkon složení masky odborníci rozlišují několik fází postupu a doporučují je následovat:

 1. Předběžné čištění. Před použitím masky je třeba provést očištění kůže s křovinami. Nebo si můžete otřete obličej stříkajícím tonikem nebo extraktem heřmánku.
 2. Použijte masku. Vyhřívaná hmota je rozložena po povrchu obličeje, od oblasti čela. Nespěchejte aplikovat kompozici, zkontrolujte, zda není příliš horká, jinak se můžete spálit. Počkejte, až se směs dostane na teplotu a pak ji rozložte po celé ploše, vyhněte se oblastem kolem očí a úst. Udržujte nástroj na dermis potřebovat asi patnáct až dvacet minut. Poté, pokud je kůže suchá a základ masky je olej, zbytky mohou být setřeny ubrouskem. V opačném případě produkt opláchněte dostatečným množstvím tekoucí vody.
 3. Po zákroku musíte epidermis dát odpočinek. Pokud máte pocit sucha nebo těsnosti, použijte mléko s nízkým obsahem tuku. Nevystavujte pokožku slunečnímu záření nebo mechanickému čištění. Je lepší provést postup v noci před spaním.

Podle typu aplikace lze rozlišovat následující typy parních masek:

 • Přípravek na bázi tkáně aplikován na obličej po navlhčení tkáně v připraveném a zahřátém roztokue. Vzhledem k tomu, že i když je látková základna potažena fólií, chladí se poměrně rychle, měla by se tkanina během procedury několikrát navlhčit. Ujistěte se, že základna příliš nevychlazuje, jinak se účinnost výrazně sníží.
 • Studené gely fungují trochu jinak.. Nemusí být zahřívány, tepelného účinku je dosaženo smícháním látek, které tvoří kompozici. Nejběžnějším základem těchto fondů je hořčičný prášek, kapsaicin, izolovaný z hořkého pepře, fyziologický roztok nebo alkalický roztok.
 • Parní verze je podobná použití inhalace pro léčbu horních cest dýchacích.. Esenciální oleje, bylinné extrakty a jiné účinné látky se přidávají do vroucí nebo velmi horké vody. Nad stoupající párou se zahřívá kůže. Protizámrazové působení takového postupu zároveň nikam nezmizí. Tato metoda se však nedoporučuje pro osoby trpící určitými onemocněními, jako je blízkost kapilár k povrchu kůže, vysoký tlak a některé další.

Indikace a kontraindikace

Doporučuje se použití ohřívací masky pro epidermis související s věkem.což vyžaduje častou aktualizaci a speciální stimulaci pro správnou práci výměny užitečných látek, krevního oběhu a buněčného dělení. Kromě toho je směs, která rozšiřuje póry, ukázána majitelům mastné pleti. Tento typ dermis často tvoří mazové zátky v pórech, které je třeba pravidelně odstraňovat. Díky včasnému provedení procedury je výbornou prevencí proti tvorbě pupínků a černých skvrn a také reguluje práci potních a mazových žláz.

Vytvořený na povrchu kůže zlepšuje krevní zásobení buněk a tkání. Takový efekt vám umožní udělat vyrovnanější a krásnější pleť, vrátit přirozený červenat. Vynikající pro proceduru pokrývající pokožku v zimě.

Maska pórů, která je ovlivněna změnami věku, má blahodárný účinek. Teplota a účinné látky stimulují tvorbu kolagenu, obnovují strukturu kůže. Díky tomu je možné výrazně snížit malé vrásky, obnovit kontury obličeje a učinit z něj rovnoměrnější a pružnější. Jediným negativním bodem je, že takový nástroj nemůžete aplikovat na kůži kolem očí.

Existují některé vlastnosti masky, kterým byste měli věnovat pozornost:

 • Nezbytně, stejně jako při použití jakékoli kosmetiky, test na alergickou reakci. Výrobek může obsahovat některé účinné látky, které jsou díky ohřevu zvláště účinné. Tyto látky mohou samozřejmě vyvolat alergické projevy. Na malé ploše pokožky naneste malé množství přípravku, po patnácti minutách, zkontrolujte svědění, zarudnutí nebo podráždění. Pokud reakce chybí, můžete postup provést na obličeji.
 • Tento postup je kontraindikován v případě kapilár umístěných v blízkosti povrchu kůže. Konec konců, horká kompozice rozšíří nádoby a učiní tento kosmetický defekt výraznějším.
 • Je nutné dodržovat harmonogram používání masek. U suchého typu epidermy se doporučuje absolvování deseti procedur s přestávkou týdně. A když tučně - šest procedur se střídají s dvoutýdenním odpočinkem. Pamatujte, že příliš časté zahřívání může způsobit křehkost cév a narušit krevní oběh.

Vaření doma

Kompenzační prostředky jsou mnohem obtížnější použít doma než jiné kosmetické protějšky.. Mají poměrně závažné kontraindikace. Také při zahřívání se záněty spí, dokud se tento čas neobjeví na kůži. Naštěstí, s pravidelným a řádným očištěním od tohoto problému, se můžete zbavit, trvale dávat kůži zdraví a svěžest.

Zvažte pár masek pro domácí oteplování.

 • Složení na bázi ovesných vločekkromě zahřívání navíc působí jako peeling. Pro použití, ovesné vločky se vaří v mléce nebo horké vodě, půl lžíce jedlé sody je přidán do hmoty a aplikován na obličej s lehkou masáž.
 • Lék proti stárnutí. Avokádový olej by měl být zahříván ve vodní lázni, přidán desátý olej z hroznových semen nebo růže. Olej není otřený a snadno se aplikuje konečky prstů a obličej je potažen filmem s vyříznutými otvory v ústech a očích. Z výše uvedeného je lepší zakrýt obličej ručníkem.
 • Pro suchou dermis. Tkanina maska ​​namočenou ve vařeném heřmánkovém vývaru s až pěti kapkami růžového, limetkového nebo rozmarýnového oleje je ideální pro tento druh kůže. Po proceduře se prostředky nemohou vypláchnout.
 • Pro mastnou dermis. Pro boj s černými skvrnami se dobře hodí obklad z odvarů z máty a tymiánu, obohacený citrónovou šťávou, smetanou a lžící soli.
 • Složení se zinkem efektivnost není nižší salonní procedury. Lžíce zinkové masti se smíchá s půl lžící bílé hlíny a zředí se čerstvou šťávou z okurky.

Výrobcové a recenze

Profesionální kosmetika nabízí poměrně široký sortiment čisticích prostředků na obličej. Jako příklad, gel z "Skinlight„vytváří ohřívací efekt a má pouze přírodní složky ve svém složení Biox zahajuje řadu fondů “Premiéra mrtvého mořeMezi nimi je lék z minerálů z Mrtvého moře, který odpařuje kůži.

Vynikající zpětná vazba obdržel produkty Garnier "Clean Skin". Tento nástroj se používá před čištěním obličeje, rozšiřováním pórů a odstraňováním zrohovatělé vrstvy epidermy. "Kůže přírodní"obsahuje zinek a jíl, který zužuje póry kůže a účinně čistí. Tento výrobek je považován uživateli za velmi úspěšný, ale zároveň agresivní, doporučuje se, aby jej nepoužíval často a pouze na nezbytných místech kůže."

Osvědčená maskaŽádný problém"od společnosti." Floresan. Čistí pokožku před akné, záněty a komedony, vyvažuje barvu a odstraňuje nepravidelnosti kůže. Kompozice má kaolin a zinek, které po použití zúží póry a zabrání opětovnému výskytu takových problémů. V balicích prostředcích je pět sáčků obsahujících hmotu pro jedno použití. Jeho uživatelé jej považují za vynikající čisticí prostředek za přijatelnou cenu.

Slavná značka Avon uvolní nápravu "Sopky Islandu"s vulkanickými minerály a pramenitou vodou. Recenze spojují výrobek v kvalitě s renomovanými korejskými protějšky."

Organický obchod vyrábí nejlepší ekologické produkty ruského původu.Včetně vany na obličej "Ekologická kuchyně"Obsahuje přírodní složky, včetně heřmánku, tea tree, levandulových olejů. Uklidňují pokožku, suší pupínky a dodávají zdravou pleť."

Můžeme říci, že paringové masky si zasloužily popularitu mezi lidmi. Mnohé z nich jsou poměrně účinné a po prvním použití mají viditelný účinek.

V dalším videu - přehled parních obličejových masek doma.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky