Profesionální masky

Profesionální masky

Stav kůže na obličeji může vyprávět spoustu nepříjemných detailů o jeho majiteli, protože je na něm, že pravidelný nedostatek spánku, důsledky špatných návyků a nezdravé stravy, prodloužené sezení před monitorem a nedostatečné procházky na čerstvém vzduchu jsou otisknuty. Kůže na obličeji je navíc nejvíce ovlivněna klimatickými výkyvy a povětrnostními jevy: v létě se slunce neustále spaluje horkým sluncem a v zimě ho fouká chladný vítr a proniká mrazem. Proto pokožka obličeje vyžaduje speciální, důkladnější péči o salon. Ale pokud není čas na výlety do salonu, profesionální masky pro péči o pleť přijdou na záchranu.

Jak si vybrat

Chcete-li najít dokonalý make-up pro obličej, musíte pochopit komplexní a mnohostranný klasifikační systém masek. První věc, kterou byste měli věnovat pozornost, je distribuce kosmetiky podle typu a některých vlastností pokožky. Podle tohoto kritéria existuje několik hlavních typů masek:

 1. Pro suchou pokožku;
 2. Pro mastnou pleť;
 3. Pro normální pleť;
 4. Pro kombinovanou pleť;
 5. Pro problémovou pleť;
 6. Pro potírání pigmentace nebo růžovky;
 7. Pro alergiky.

Dále byste měli věnovat pozornost hlavní složce kosmetiky. Podle tohoto indikátoru jsou masky rozděleny takto:

 1. Na bázi parafinu;
 2. Na bázi bílé hlíny;
 3. Na bázi řas;
 4. Na bázi výtažků nebo rostlinných esenciálních olejů;
 5. Na bázi kolagenu nebo placenty zvířat.

Některé masky mohou být prodávány v hotové formě, ale existují i ​​ty, které musí být vyrobeny ze značkových polotovarů.

Tam jsou masky, které suší na obličej a jsou odstraněny jako tenký film, zatímco jiné jsou aplikovány a smýt jako krém.

Akce rozlišuje tyto typy masek:

 1. Pro podporu zdravé kůže: hydratační, vyživující, čistící, tonizující a osvěžující.
 2. Léčení: čistit a zavírat póry, bojovat proti akné nebo růžovce, protizánětlivé a zklidňující.
 3. Anti-aging: pro zpřísnění kůže, pro boj s pigmentací.
 4. Relaxační, obnovit zdravou práci centrálního nervového systému: oteplování nebo ajurvédské

Posledním a nejobtížnějším typem klasifikace je distribuce podle formy uvolnění. Neexistuje žádný konsenzus mezi kosmetology o tom, který druh je lepší, nicméně některé masky jsou více žádané než jiné. Zvažte je v pořadí od nejoblíbenějších až po nejméně atraktivní profesionální kosmetičky:

 1. Maska krém je nejvíce žádaná mezi kosmetology. Tyto nástroje jsou nejčastěji potřebné pro udržení zdravé kůže nebo její výživy po očistných procedurách. Díky jemné, lehké struktuře jednoduše pronikají do hlubších vrstev epidermy a vyživují je zevnitř.
 2. Masky-pasty jsou také často používány kosmetology. Zpravidla obsahují minerály a bílou hlínu. Tento make-up je ideální pro čištění pleti.
 3. Kolagenové listy. Jedná se o velmi zajímavý typ masek. Vypadá to jako poměrně silný kus papíru, který byl navlhčen a rozprostřen na obličej. Tento typ kosmetických přípravků je zpravidla určen k potírání vrásek a ochabující kůže.
 4. Gel masky se používají o něco méně, protože mají výrazný terapeutický účinek. Uvolňují zánět, uzavírají póry, odmašťují a vybělují pokožku obličeje.
 5. Práškové masky nemají rádi všichni kosmetologové, protože potřebují předběžnou úpravu. Takové masky by měly být smíchány s vodou nebo jinými kapalnými složkami a teprve poté jsou připraveny k použití.
 6. Maskové filmy jsou stále méně populární. Tento typ masky se aplikuje na kůži tenkou vrstvou a zůstává na ní, dokud nezaschne. Jsou ideální pro čištění pórů a boj proti mastné pleti. Tato kosmetika má však řadu kontraindikací a je silným alergenem.
 7. Gumové nebo alginální masky - dnes je to velmi oblíbený druh kosmetiky. Zabírají poslední místo v žebříčku pouze kvůli jeho vysokým nákladům.

Jak se přihlásit

Jakýkoliv vysoce kvalitní kosmetický výrobek by měl být prodáván s podrobnými pokyny pro jeho použití, ale ne všechna doporučení lze nalézt v krátkém návodu. Abyste dosáhli maximálního efektu doma, musíte si pamatovat několik důležitých tajemství:

 1. Pro dosažení co největšího účinku by masky měly být aplikovány pouze na dobře připravenou pokožku, proto před použitím tohoto typu kosmetiky je nutné pokožku dobře očistit peelingovým krémem nebo křovinami.
 2. Aby se maska ​​mohla vstřebat co nejlépe, Měla by být aplikována na dobře dušenou kůži, například po koupeli.
 3. Nepoužívejte masky před použitím dekorativní kosmetiky. - tím se sníží veškeré úsilí na nulové výsledky.
 4. Nepoužívejte masky před odchodem ven. Vítr a nejmenší částice prachu, které létají ve vzduchu, ucpávají jen otevřené póry a mohou způsobit infekci.
 5. Nejlepší čas pro aplikaci takové kosmetiky je večer, před spaním. Během této denní doby bude mít kůže nejvíc času, aby nejen absorbovala, ale také se naučila výhody.

Pro zbytek stačí přesně dodržovat pokyny na obalu s kosmetickým přípravkem a vaše pleť vám děkuje za jeho zdravý vzhled.

Přehled značek

Každý profesionální kosmetička se snaží pro svou práci vybrat jen to nejlepší, vysoce kvalitní materiály, a proto jsme pro vás vybrali ty produkty, které mají nejkrásnější zpětnou vazbu od kosmetiček.

Nová profesionální linka

Krémová maska ​​pro hluboké zvlhčení s aminokyselinami a kyselinou hyaluronovou z ruské značky Nová profesionální linka těší se u kosmetologů velkému respektu díky jeho nejbohatší kompozici a velmi dobrému regeneračnímu účinku.

Tento produkt je ideální pro krmení vnějších a hlubokých vrstev epidermy po mechanickém čištění, laserovém peelingu a dalších postupech s traumatickým účinkem.

Kyselina gilauronová a nejbohatší kolekce aminokyselin bohatě nasycuje pokožku, tonizuje ji a zlepšuje metabolismus. D-panthenol zklidní místa úrazu a vyléčí je. Přírodní látky jako oves, pampeliška a sojový olej pomáhají v boji proti stárnutí. Tento univerzální lék nemá žádné věkové omezení a je ideální jak pro mladou dívku, tak pro ženu starší 50 let.

Eldane

Švýcarská profesionální kosmetická značka Eldan nabízí masku na řasy pro kombinovanou pleť. Složení tohoto kosmetického přípravku zahrnuje několik unikátních složek: Fullerovu zeminu, kaolin, extrakt z fucusu, stejně jako kaloidní síru. Tyto vzácné složky dokonale stimulují metabolismus epidermu a tok lymfy. Díky těmto vlastnostem budete vypadat odpočívá a omladit, zapomenout na opuch a dobře vyčistit póry. Tento produkt je také univerzální a vhodný pro dívky všech věkových kategorií.

Kyselina salicylová dokonale uvolňuje zánět, reguluje vylučování mazu, pozastavuje reprodukci patogenních bakterií.

Přehled o dalších obličejích naleznete ve videu níže.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky