Rozbalte obličejové masky

Rozbalte obličejové masky

Pokud jde o stárnutí, můžete často slyšet, že slavný výraz „věk si vybírá svou daň“, ale pokud jde o kůži, tato fráze není bezpodmínečnou pravdou. V těle ženy v průběhu let dochází k hluboce zakořeněným procesům, které jsou v první řadě spojeny s hormonálními změnami.

Příčiny volné kůže

Po 45 letech je produkce hormonu, jako je estrogen, který je zodpovědný za udržení mladistvého, snížena v těle ženy. Současně se zpomaluje reprodukce kolagenu a elastinu, což dodává pleti přirozenou pružnost a zachovává její tvar.

Elastinová vlákna epidermis jsou proteiny, které pomáhají „zotavit se“ během natahování obličeje a vracejí se do původního hladkého tvaru. Kolagen je jedním z nejdůležitějších proteinů, které tvoří strukturu kůže. Jedná se o "stavební kameny" kůže, udržet ji vláčné, svěží a vláčné.

Vzhledem k tomu, že tyto základní složky jsou vytvářeny tělem v klesajícím množství s věkem, kůže se nemůže zotavit a obnovit sama, jak to bylo v mládí, její základní struktura je zlomena, což vede ke ztrátě objemu a ochabování.

Situaci ještě zhoršuje skutečnost, že když kůže klesá, neustále se protahuje, otevírá póry, ještě ztrácí přitažlivost. K úbytku kontury obličeje dochází také ztenčením tukové vrstvy dermy, která narušuje výživu kůže a způsobuje její suchost, což je další faktor ochabování.

Nepříjemným momentem je roztahování vazů, které podporují obličejové svaly, což vede k takovým změnám ve tvaru obličeje, jako jsou např. Oční víčka a obočí, stejně jako oční vaky.

Jak věk těla, genetické faktory, nezdravé návyky a změny hmotnosti stále více ovlivňují vzhled kůže. Poškození způsobené vystavením slunci je navíc nebezpečné: UVA / UVB záření negativně ovlivňuje DNA kůže, což způsobuje předčasnou smrt buněk.

Je třeba dodržovat některá pravidla, aby se tyto procesy zpomalily a snížily se jejich viditelné účinky:

 1. Poškození slunce je hlavní příčinou předčasného stárnutí. Je nutné používat opalovací krém, zatímco venku v teple, nosit klobouky a uzavřené oblečení. Doporučuje se vyhnout vystavení slunečnímu záření od 11 do 14 hodin, tzv. „Špičkových slunečních hodin“;
 2. Kouření je druhá největší příčina, takže ženy, které chtějí prodloužit mladost své pleti, by měly přestat kouřit;
 3. Neignorujte komplexní léčbu, která usnadňuje klimakterické období a je vyjádřena v hormonální terapii; brát takové léky jako zlatý kořen, kořen ženšenu, eleutherococcus, které jsou adaptogeny, oddálí stárnutí kůže;
 4. Inteligentní péče o pleť může také zpomalit její stárnutí. Integrovaný přístup, který zahrnuje slupky využívající alfa-hydroxidy a kyseliny salicylové; důraz na zvlhčování pokožky kyselinou hyaluronovou podle potřeby; použití prostředků proti stárnutí;
 5. Dodržujte vyváženou stravu, která může zajistit zdravou pokožku aminokyselinami, vitamíny A, C a E a minerály, křemík a zinek. Vyvarujte se potravin s vysokým obsahem tuku a vysokým obsahem tuku, které mohou způsobit předčasné stárnutí;
 6. Udržujte se v kondici, kontrolujte svou hmotnost. Neměli byste zhubnout příliš rychle, můžete bezpečně „odhodit“ asi 0,5 kg týdně, abyste se vyhnuli ochabnutí kůže. Je nutné se vyhnout dehydrataci a hladovění a udržet pohodlnou svalovou hmotu.

Proč potřebujeme zvedací efekt

Zvedání je řada kosmetických postupů pro utažení kůže na obličeji. První zmínka o tomto termínu se objevila na počátku minulého století. Od té doby je význam procesu zvedání omezen na řešení jednoho problému: odstranění přebytečné kůže, která se objevuje v důsledku přirozených změn, ke kterým dochází v lidském těle v důsledku věku.

V současné době se postupy související s faceliftem staly jedním z nejpopulárnějších. Plastická chirurgie je nejinvazivnější metodou léčby ochablosti kůže, která je však spojena s významnými náklady a možností komplikací.

Další možností pro intenzivní expozici může být laserové zpřísnění kůže nebo fotorejuvenace pomocí silného paprsku světla, který stimuluje vývoj nového kolagenu, ale jsou také spojeny s bolestnými pocity a rizikem poranění obličeje.

Domácí zvedací masky jsou alternativou k profesionálním omlazovacím procedurám v salonu krásy - s tím rozdílem, že v tomto případě nehrozí nebezpečí zbytečných vedlejších účinků a reakcí.

Označení pro použití zvedací masky:

 1. Přítomnost prvních známek stárnutí;
 2. Nejasnost a rozmazání kontury obličeje, nutnost dotáhnout kontury obličeje;
 3. Sagging tváře ("buldok tváře");
 4. Nadměrné vrásky;
 5. Měkkost a suchost kůže;
 6. Nadměrná pigmentace se zvyšujícím se věkem.

Složení pro různé typy pleti

Při výběru zvedací masky musíte být opatrní u těch, kteří jsou alergičtí. Před nanesením přípravku je vhodné jej zkontrolovat nanesením na kůži zápěstí po dobu 15 minut. V případě nežádoucích reakcí (podráždění nebo vyrážka) je lepší tuto masku opustit.

Existují kontraindikace pro použití zvedacích masek:

 1. Věk do 30 let;
 2. Přenesená plastová plocha (první polovina);
 3. Mikrotrauma nebo řezy obličeje;
 4. Přítomnost přecitlivělosti na kteroukoli složku léčiva;
 5. Dermatologická onemocnění v období exacerbace;
 6. Přítomnost onemocnění kardiovaskulárního systému;
 7. Obezita.

Existují různé typy masek v závislosti na mastné, suché nebo normální kůži.

Chcete-li určit svůj typ, musíte stisknout ubrousek na obličej po dobu 5-6 sekund. Mastná pleť zanechá téměř kompletní obličejový tisk. Suchá kůže se obvykle cítí zúcená a šupiny poměrně často. Majitelé normální kůže necítí takový nepohodlí.

Masky pro mastnou pleť se často připravují na bázi farmaceutických jílů. Používá se okurka a rajčatová šťáva (v kombinaci s citronovou šťávou), vaječný bílek, mléko a přírodní med.

Pro zvedací masky určené pro suchou pokožku se často používají i jílové prášky.Smíchaný s mandlovým olejem, žloutkem, práškem kurkumy, pšeničné mouky a smetany.

Normální typ pleti Potřebuje složení tvarohu, mouky, citronové šťávy, mléka, glycerinu, s přídavkem růžové nebo kokosové vody.

Také pro všechny typy pleti jsou všechny ovocné pyré dobré, stejně jako ovoce a zelená zelenina.

Pravidla použití

Před nanesením zvedací masky na obličej se musí očistit prostředky doporučenými pro tento typ kůže, což může být odlupování, mytí obličeje nebo tonikum. Můžete využít parní lázeň s různými bylinami, jako je měsíček nebo řebříček. Po nanesení byste si měli znovu umýt obličej, ale s mimořádně čistou vodou.

Utahovací masky se zdvihacím efektem mají výrazný vliv na kůži, takže je musíte správně aplikovat, jinak můžete situaci zkomplikovat a vrásky se stanou znatelnějšími. To je způsobeno tím, že epidermis v tomto věku má vysokou citlivost na jakékoliv účinky.

Masky by měly být vybrány v závislosti na typu pleti a aplikovány štětcem v souladu s masážními liniemi obličeje.Kreslení se provádí v několika vrstvách, při sušení první vrstvy se aplikuje následující.

Po aplikaci by měla kompozice sedět a relaxovat, přestat mluvit a vyhnout se projevům emocí. Jakékoliv pohyby kůže na obličeji mohou narušit proces terapeutických účinků, který se projeví plně, když maska ​​zaschne. Doba schnutí se pohybuje od 20 do 40 minut, záleží na složení masky.

Omytí kompozice může být bavlněný tampon s teplou vodou, ale v žádném případě by neměly používat čisticí prostředky. V případě potřeby a pro ty, kteří mají suchou pokožku, musíte použít hydratační krém, který eliminuje pocit sucha.

Domácí zvedací procedury by měly být prováděny asi 10 krát za měsíc, asi 2 masky týdně. Mezi kursy by měl stát přestávku na tři měsíce. Doporučuje se následující postup zvedání masek s dalšími složkami.

Nejlepší recepty doma, v závislosti na věku

Chcete-li udělat anti-aging korekci doma, můžete vyzkoušet několik účinných prostředků pro zvedání obličeje.

Po 30 letech si můžete udělat osvěžující, kefír-proteinovou masku s liftingovým efektem, který vyhladí jemné vrásky:

 1. Škrob (1. L.);
 2. Jogurt s vysokým obsahem tuku (1. stupeň l.),
 3. Šlehačka bílá.

Ve škrobu, zředěném v teplém mléku, přidejte šlehačku do pěny, naneste na obličej po dobu 15 minut.

Pro vyzrálou pleť po 45 letech vyhovuje následující složení:

 1. Kořen zázvoru (40 g);
 2. Jablko a banán (polovina ovoce);
 3. Olej z pšeničných klíčků (15 ml).

Komponenty brousíme, promícháme, naneseme 15 minut.

Také stojí za to vyzkoušet želatinovou masku:

 1. Buničina 1 okurka;
 2. Aloe šťáva (1 lžička);
 3. Horký zelený čaj (2 lžičky);
 4. Heřmánkový čaj (2 lžičky);
 5. Namočená želatina (1 lžička).

Želatina se nalije horkým čajem a heřmánkovou infuzí, zahřívá se, dokud se nerozpustí šťáva z okurky a aloe. Udržuje až do úplného vysušení, odstraní se jako film.

Pro pokožku po 60 letech se doporučuje zpevňující obličejová maska ​​z ovesných vloček, která zjemňuje barvu a dodává pleti pružnost. Příprava masky je snadná:

 1. Ovesné vločky rozemele v mlýně na kávu (1 polévková lžíce);
 2. Přidejte olivový olej (5 kapek);
 3. Zřeďte zakysanou smetanu (1 polévková lžíce).

Směs musí být hustá, jinak se maska ​​bude plazit. Masku uchovávejte po dobu 20 minut.

Aby se snížily vrásky kolem očí, udělá maska ​​lněného semínka:

 1. Lněné semeno (1 lžička);
 2. ½ šálky vody;
 3. Krém (2 lžíce L.).

Lněné semeno se vaří 15 minut, ochladí se a smíchá se smetanou. Aplikujte po dobu 20 minut.

Podívejte se na následující video, kde najdete recept na obličejovou masku.

Připravené zvedací nástroje

Organic Kitchen nabízí zvedací masku "Beauty Prick", které by podle výrobce měly vyhladit malé vrásky, zlepšit konturu obličeje a učinit je jasnějším. Určeno pro každý věk a typ pleti.

Cena 100 ml je 100 rublů.

Apot.Care nabízí zvedací masku „Apot.Care Radiant Lifting Mask“ a okamžitou masku „Deep Moisturizing“. Tyto prostředky se skládají z přísad, které se běžně používají v oftalmologii. Obsahuje inovativní komplex Swiss-Botex.

Cena produktu "Deep Moisturizing", což je látková maska ​​z bavlny a hedvábí, o objemu 4 ml - 3800 p.; Apot.Care Radiant zvedací maska ​​75 ml - 4560 rub.

Korejská značka Rubelli Beauty Face nabízí sadu utahovacích kompresních masek pro korekci kontury obličeje. Tato maska ​​obvaz, jak kit obsahuje neoprenový obvaz, upevnění linie brady. Jako součást masek proti stárnutí koenzym Q10, speciální utahovací komplex Body Fit, stejně jako ohřívací činidlo.

Náklady na sadu 7 * 20 ml - 2024 p.

Značka Natura Siberica vytvořila produkt s bílými bílými kaviárovými proteiny „Cold Mask -30 icy, modelování tvaru obličeje“. Výrobce slibuje utažení oválu obličeje, snížení vrásek a pružnější pokožku. Složení obsahuje mátový olej, ženšen, horský popel a další přírodní složky.

Cena - 600 str. pro 50 ml.

Recenze

Recenze nástroje Organic Kitchen "Beauty Prick" jednomyslně uvádějí, že byste neměli očekávat, že by z tohoto nástroje mohla být vyšší účinnost a znatelný efekt zvedání. Tato maska ​​však obnovuje obličej, tonizuje ranní kůži, zvláště pokud je aplikována ve studené formě. V jedné recenzi, tam je informace, že tato maska ​​posílila couperosis kůže, ale také nedoporučují majitelům suché kůže.

Apot.Care produkty mají velmi působivé recenze, ženy, které testovaly to ne šetří na obdivovat epithets, říkat, že tyto masky kompletně hladké vrásky, být must-mít nástroj \ t. Tento účinek je spojen s přítomností Botoxu. Nevýhodou je vysoká cena.

Kupující jako korejské masky Rubelli Beauty Face, označují kvalitu obvazu, oteplování účinek kompozice. Je důležité, aby ženy po aplikaci tohoto nástroje viděly výsledek doslova ve stejný den. Také je zaznamenána přítomnost trvalého účinku pravidelného používání masky. Mnozí říkají, že používali obvaz, který byl součástí soupravy, s domácími výrobky proti stárnutí a byli s výsledkem spokojeni.

V recenzích Maska modelování Natura Siberica Je třeba poznamenat, že účinek utažení kůže na obličeji není, nicméně po aplikaci je pocit vlhkosti a svěžesti.

Jak utáhnout kůži doma - ve videu níže.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky