Vyživující obličejová maska ​​doma

Vyživující obličejová maska ​​doma

Hlavní síla epidermis se dostane dovnitř. Je to krevní oběh, který zásobuje všechny buňky těla mikroprvky, vitamíny a dalšími užitečnými a nezbytnými látkami. Někdy však vnitřní výživa nestačí a kůže začíná matně vypadat, ztrácí svou krásnou barvu, na ní se objevují vrásky, pigmentové skvrny a pružnost mizí. Tato situace bude napravena výživnou maskou, která je velmi jednoduchá doma.

Vlastnosti

V nepřítomnosti nezbytné výživy, epitel začne umírat, jeho buňky jsou zničeny zevnitř, což má za následek tupou, pomalou kůži s šedým odstínem. Aby se zabránilo takové situaci, je nutné na obličej aplikovat speciální výživné masky. Použití těchto kosmetických přípravků je nezbytné v následujících případech:

 1. Sezónní nedostatek vitamínů. Na podzim a brzy na jaře, tělo potřebuje více než kdy jindy další výživa, zejména kůže, a zde výživné masky budou jednoduše nezbytné.
 2. Silné nervové napětí negativně ovlivňuje práci celého organismu a stav kůže na prvním místě. Použití takových směsí skryje stopy stresu a deprese na obličeji.
 3. Změny kůže související s věkem. Čím starší žena se stává, tím intenzivnější výživa potřebuje její epidermis. Proto je doporučeno pravidelné používání nutričních masek pro všechny ženy starší 30 let.
 4. Při pravidelném vystavení účinkům škodlivých látek tyto směsi živin se stanou nepostradatelným nástrojem pro udržení jejího zdraví a krásného vzhledu.

Ale stejně jako každý podobný kosmetický přípravek má své vlastní vlastnosti, které je třeba vzít v úvahu:

 • Pro dosažení viditelného efektu musíte dokončit celý průběh této kosmetické procedury.. Skládá se z deseti použití masek, dvakrát týdně.
 • Nedoporučuje se sedět na dietě. Málokdo ví, ale s jakýmkoliv dietním omezením tělo v každém případě postrádá živiny a kůži na prvním místě. Proto i ty nejužitečnější masky mohou být téměř úplně zbytečné.
 • Aplikujte živnou směs lze pouze na předčištěnou pokožku. K tomu můžete použít exfoliační gel, křoviny nebo hlubokou čisticí masku.
 • Směs je třeba připravit pouze na jedno použití. Domácí masky by neměly být skladovány.
 • Navzdory zjevným výhodám takové látky pro kůži., na ploše kolem očí, aby ji aplikovat, to ještě nestojí za to.
 • Po aplikaci přípravku na obličej musí být jeho svaly zcela uvolněné.. Nejlepší je ležet tiše v tichu se zavřenýma očima.
 • Masku je nutné omýt z obličeje ve dvou stupních. Za prvé, obličej se promyje teplou vodou, bez použití čistících prostředků, a pak se opláchne studenou vodou nebo se třese kostkou ledu.
 • Na konci procedury je nutné aplikovat na pokožku vrstvu výživného krému.

Nutriční masky, stejně jako všichni ostatní, mají několik různých typů.

Odrůdy

Na rozdíl od většiny kosmetických směsí jsou nutriční masky rozděleny do skupin nejen v závislosti na typu pleti, ale také na věku. Takové rozdělení do skupin umožňuje maximalizovat kůži se všemi potřebnými látkami a stopovými prvky v závislosti na potřebách. Současně je nutné zvolit specifickou živinu, která závisí především na vašem věku a teprve potom na typu epidermis.

Pravidelné používání nutričních masek se doporučuje od třiceti let, takže tyto prostředky jsou rozděleny do následujících skupin:

 • Pro použití po 30 letech. Masky určené pro použití v tomto věku nejsou jen výživné, ale také hydratační. To bylo v této době, že je pokles produkce podkožního tuku a kolagenu, výsledkem je suchá kůže na obličeji, náchylný k výskytu různých podráždění, akné a akné. Proto budou tyto masky skutečnou spásou pro problémovou kůži. Snížením průtoku krve, epidermis dostane méně výživy a je nemožné dělat bez dalších vitaminizing směsí.
 • Masky používané po 40 letech Ideální i pro citlivou pokožku. V jejich složení, kromě živin, musí být základní rostlinné oleje, které zvlhčují pokožku, dávají jí pružnost. Pro vyblednoucí pleť se stanou skutečným darem, protože obličej bude vypadat tónovaně, bude na něm méně vrásek a obličej se zbaví nepříjemného šedivého odstínu.
 • Prostředky používané po 50 letech. Maska v tomto případě není jen výživná, ale také proti stárnutí, protože ve většině případů obsahuje velké množství kolagenu a keratinu. Takovéto masky také bojují proti vráskám, a to jak na obličeji, tak na těch, které by se měly objevit. Stávající vrásky se stávají výrazně méně nápadnými a nové se prakticky neobjevují.

Je velmi důležité získat nebo vyrobit masku v souladu s vaším věkem, protože epidermis má v každém věku své vlastní nutriční potřeby.

Nezapomeňte však na samotný typ dermis, proto jsou nutriční masky pro tuto funkci rozděleny na:

 • pro mastnou pleť;
 • pro normální a kombinovanou pleť;
 • pro suchou nebo citlivou pokožku.

Masky určené pro péči o mastnou pokožku jsou navíc vhodné pro problém dermis a pro intenzivní výživu velmi citlivé pokožky je nejlepší zvolit masky určené pro suchý typ dermis.

Kromě toho, takové nezbytné pro tvář směsi jsou rozděleny do dvou velkých skupin: pro použití v zimním období nebo v létě. A pokud jde o nejsprávnější, úplnou a skutečně účinnou péči o pleť, volba masky by měla brát v úvahu roční období. V horkém období ve složení takových směsí z větší části patří čerstvé ovoce a zelenina, které krmí epidermis s životodárnou vlhkostí. V zimě masky obsahují více olejů, které vyživují pokožku.

Málokdo ví, že použití takových směsí na obličej je v určitých časech dne také nezbytné. Některé z nich se používají ráno, jiné jen na noc. Vše závisí na typu pleti a věku. Více o tom níže.

Existuje široká škála nutričních masek od různých výrobců. Současně lze snadno připravit nejjednodušší, nejužitečnější a nejefektivnější doma. Při provádění takového kosmetického postupu je třeba vzít v úvahu pouze některé nuance.

Je dobré vědět

Mnoho zdrojů doporučuje použití živných směsí dvakrát týdně, ale toto pravidlo platí pouze pro ženy do 40 let. Ti, kdo tuto věkovou hranici již překročili, je nutné tuto výživu osoby provádět třikrát týdně.

Důležitou roli hraje čas aplikace výrobku na obličej. Nejvhodnější denní doba pro použití živných směsí je hluboká noc od 23 hodin do 1 hodin. Dobrým výsledkem budou finanční prostředky aplikované na epidermis v intervalech mezi jedenáctou a třináctou hodinou odpoledne.Ale od tří hodin do šesté odpoledne je nejlepší neprovádět žádné kosmetické procedury vůbec.

Pro hlubší průnik živin do hlubin epidermy, po nanesení směsi, zakryjte obličej teplým ručníkem. Doba expozice masky na kůži - v průměru 20 minut. Opláchněte zbytky směsi by měla být voda nebo odvar z bylin, ale pokud maska ​​byla vyrobena na bázi oleje, jeho zbytky je lepší odstranit z kůže s bavlněným tamponem namočeným v bylinkách nebo mléku.

Lidové recepty na vaření doma

Vlastně připravené obličejové masky mohou nejen ušetřit váš rozpočet, ale také se vyhnout použití výrobků obsahujících konzervační látky nebo parabeny.

Nejlepší výživové masky pro ženy ve věku 30 až 40 let jsou tyto:

 • medu-mrkev mix. Kandovaný med a čerstvě vymačkaná mrkvová šťáva se mísí ve stejném poměru v jedné lžíci. K nim je přidán žloutek malého vajíčka a lžička bambuckého másla nebo lněného oleje. Tato nutriční směs je ideální pro suchou, citlivou a normální pleť.
 • Je-li kůže příliš porézní, mastná a problematická, je ideální směs z mořských řas. pohanková mouka a rozmarýnový esenciální olej. Řasy se rozemele na prášek a smísí s moukou. Pak se ke směsi přidá tavenina nebo měsíční odvar do stavu hustého krému. Do půl šálku výsledného roztoku se přidá pět kapek esenciálního oleje.
 • Pro intenzivní výživu epidermy jakéhokoliv druhu a odstranění pigmentace z ní je vhodné aplikovat masku na bázi tvarohu. S jedním vaječným žloutkem smícháme tři lžíce tvarohu s vysokým obsahem tuku. K výsledné suspenzi se přidá jedna lžička peroxidu vodíku.
 • Maska banán-jogurt má dobrý nutriční účinek. Připravuje se ze stejného množství ovocného pyré a přírodního jogurtu bez přísad.

Ženy ve věku od 30 do 40 let mohou připravit širokou škálu výživných masek na bázi produktů, jako je jogurt, ovoce a zelenina, jíl a mouka všeho druhu.

Pro starší, ale mladší 50 let, výživa by měla být intenzivnější. Proto fermentované mléčné výrobky, škrobová zelenina a samozřejmě oleje zabírají většinu těchto živných směsí a více než tyto složky jsou již zahrnuty do složení těchto produktů. Nejúčinnější a zároveň omlazující masky jsou následující:

 • Maska kvasinek s aloe šťávou nejen pomůže vyživovat kůži s užitečnými stopovými prvky, ale pomůže vyřešit problémy se zánětem epidermis. Dvě lžičky živých kvasinek a aloe šťávy jsou smíchány dohromady, k nim je přidána jedna kapka jodu.
 • Univerzální maska pro všechny typy pleti se skládá z poraženého vajíčka a tří lžiček ovocného pyré z rakytníku.
 • Pro suchou a citlivou pokožku vhodná směs zakysané smetany a pohankové mouky ve stejném poměru. Můžete použít pouze tyto dvě složky, a můžete zvýšit vliv tohoto nástroje přidáním několika kapek levandulového oleje nebo lžíce olivového oleje.
7 foto

Pro ženy ve věku 50 a více let nutriční masky by měly obsahovat co nejvíce přírodních olejů a zdrojů omega-3, jako je například kaviár. V případě potřeby lze tyto směsi aplikovat každý druhý den. Vyberte si potraviny, které potřebují kalorií s vysokým obsahem vitamínů a minerálů. Nejvíce pozitivní hodnocení obdržely následující výživové směsi pro obličej:

 • Pistácie. Dost drahé, ale jedna z nejúčinnějších masek. Pro jeho přípravu se loupané ořechy rozemele v mixéru na pastu. K výsledné kaši přidejte lžíci zakysané smetany a lžičku medu.
 • Olejová směs je také vysoce účinná. Připravuje se z přírodních olejů olivového, lněného a jojobového oleje v poměru 3: 3: 1.
 • Jedna z nejdražších, ale nejužitečnějších a nejúčinnějších nutričních masek je připravena na bázi rybího kaviáru. V ideálním případě se používá černý nebo červený kaviár, který je rozdrcen a smíchán se stejným množstvím olivového oleje. Kaviár by měl být čerstvý nebo jako poslední možnost lehce solený.

Všechny jedlé produkty lze použít k přípravě domácích nutričních masek. Kosmetologové velmi doporučují obohatit každou směs o malé množství medu, ale pouze v případě, že na tento produkt není alergie.

A stojí za to připomenout, že čím starší je váš věk, tím více by mělo být nasycené a vícesložkové složení na nutriční masce vyrobené doma.

Recenze

Recenze výživných masek pro všechny věkové kategorie a typy pleti jsou téměř všechny pozitivní. Hodnocení produktů pro péči o zralou pleť, sestavené kosmetology a dermatology, naznačuje, že tento kosmetický postup je opravdu důležitý a účinný. Ženy si všimnou zvýšení pružnosti a zlepšení pleti, zániku pigmentace a viditelného vyhlazení i těch nejhlubších vrásek. Důležitou výhodou je nízká cena takové živiny a její snadné použití.

Proto jsou výživné masky zaslouženě považovány za nedílnou součást péče o zralou pleť.

Toto video nabízí výživnou masku z avacado:

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky