Parafínová maska

Parafínová maska

Postupy proti stárnutí obličeje a zastavení stárnutí pleti patří mezi nejoblíbenější v profesionální kosmetologii. Kromě procedury salónu je zde také domácí parafínová maska ​​na obličej, která má liftingový účinek, čistí pokožku a reguluje stárnutí buněk.

Vlastnosti

Parafín - chemická látka podobná voskukterý se skládá z uhlovodíků. Silná vrstva parafínu aplikovaná na kůži zpevňuje a vytváří „saunový efekt“, který vystavuje pokožku teplu. Díky tomu se otevřou póry, odstraní se hluboké znečištění, toxiny, které interferují s dýcháním kůže.

Nezapomeňte provést postup s použitím kosmetického parafínu - prodává se v lékárnách a kosmetických prodejnách a liší se od složení používaného při výrobě svíček. Rozdíl ve stupni čištění - kosmetický parafín podléhá důkladnému a hlubokému čištění nečistot, což ho činí bezpečným pro použití v kosmetologii.

Také pod vlivem tepla a podtlaku se rozpouštějí různá těsnění na kůži, vyrážky, obličejové svaly se ozývají, tón pleti se obnovuje a kontura se znatelně dotahuje. V kombinaci s různými oleji a krémy doma, můžete provést kompletní postup pro obnovu a vyživování kůže obličeje.

Kontraindikace

Řešení problémů s použitím tohoto postupu má své vlastní kontraindikace, které znemožňují použití:

 • zánět kůže a rozsáhlé zarudnutí;
 • problémy s kardiovaskulárním systémem;
 • problémy s srážením krve;
 • těhotenství;
 • rány a praskliny na obličeji;
 • hyperrichóza.

V ostatních případech můžete postupovat bezpečně při dodržení určitých bezpečnostních pravidel.

Fáze parafínové terapie

Provádění parafínové terapie doma se liší od recepce v kabině potřebou nezávisle připravit výrobek a pokožku pro hlavní postup, který se skládá z několika etap.

Příprava

Nejdříve musíte důkladně vyčistit obličej., promyje se teplou vodou za použití čisticího prostředku. Pak se na pokožku aplikuje běžný krém, jehož účel závisí na tom, jaký výsledek má být - krém může být zvlhčující, omlazující, s vyživujícím komplexem atd.

Parafin se roztaví ve vhodné nádobě ve vodní lázni. Stupeň připravenosti musí být stanoven spuštěním prstu do kontejneru - pokud hmota popálí, pak by měla být trochu ochlazena. Teplota by měla být pohodlná pro aplikaci, aby se zabránilo popáleninám.

Kreslení

Roztavený produkt se aplikuje na očištěnou pokožku širokým kartáčkem nebo kosmetickou stěrkou.. Nejprve se provede lehký stěr na čele pro další kontrolu teploty. Pokud vosk nepálí a nezpůsobuje nepohodlí, aplikace pokračuje.

Parafín se aplikuje na celý obličej, s výjimkou citlivých oblastí kolem očí.

Na první vrstvu se aplikuje gázový obvaz se štěrbinami kolem úst, nosu a očí. Na obvaz se nanese 2-3 vrstvy parafínu. Maximální počet vrstev je čtyři. Během aplikace je nutné zajistit, aby okraje gázového obvazu zůstaly mimo parafínovou masku - takže bude snazší je odstranit.

Po aplikaci je třeba relaxovat v pohodlné poloze po dobu 20 minut.

Dokončení

Po vypršení platnosti 20 minut musíte vzít hrany gázové bandáže pod parafínem a lehké pohyby, aby je začaly táhnout nahoru - od brady k lícům a nosu, pak k očím a čelu.

Zbytky se odstraňují vodou, která není příliš vysoká nebo bylinná.

Nakonec se nanese nemastný krém na obličej.

Bezpečnostní pravidla

Při použití parafínu je téměř nemožné získat spalování - teplota se kontroluje před postupem. Musí však být dodržena řada pravidel, která zajistí ochranu před škodlivými vlivy.

 • Regulace teploty - Pokud je výrobek přehřátý, nechte jej vychladnout.
 • Kůže by měla být mírně zvlhčena krémem.
 • Nepoužívejte látku opakovaně.
 • Neotírejte obličej pomocí roztoků na bázi alkoholu. - Přispívá k riziku spálení.
 • Nejlepší je provést postup před spaním, protože je nutné omezit vnější náraz po dobu asi 1-2 hodin po odstranění masky.
 • Masku lze aplikovat na určité problémové oblasti. - snížit počet kusů gázy v parafínu a uložit bod na specifickou plochu obličeje.

Pozitivní účinek parafínových masek na pokožku se zvýší, pokud přidáte do hlavní složky přírodních prospěšných složek, jako jsou oleje, med, včelí vosk, aloe šťáva a další.

Akné

K 15 g parafínu přidejte špetku zázvoru, 15 g nerafinovaného slunečnicového oleje. Zahřejte hmotu, aplikujte na připravený obličej podél masážních linek. Nechte působit 30 minut, jemně odstraňte zbytky.

Maska pomáhá v boji proti mimickým vráskám a jemným záhybům, zabraňuje vzniku „druhé brady“ a klesajících tváří, v kombinaci s omlazujícím krémem podporuje hluboké pronikání živin.

Protizánětlivé

Smíchejte 5 g zinkové masti s esenciálním olejem tea tree, ošetřete problémové oblasti směsí. Z výše uvedeného se dá roztavený parafín rozdělit na lopatu v několika vrstvách. Odstraňte po 25 minutách, otřete obličej zklidňujícím krémem.

Parafín zvyšuje účinek protizánětlivých složek, obnovuje strukturu tkání, pozitivní výsledek je patrný po prvním použití.

Pro suchou pokožku

V 15 g roztaveného parafínu se přidá 10 ml aloe šťávy a 5 g kokosového oleje. S hladkými pohyby aplikujte hmotu na připravený čistý obličej zdola nahoru. Na horní části hmoty k uložení papírové ubrousky. Nechte působit 40 minut, odstraňte ubrouskem.

Výživný olej zvlhčuje pokožku, prospěšné stopové prvky pod parafinovou hmotou pronikají do hlubokých vrstev epidermy.

Pro mastné

Přidejte 15 kapek propolisové tinktury do bílého parafínu, rozdělte na očištěnou pokožku. Nechte působit 20 minut.

Maska pomáhá normalizovat produkci mazu, dokonce i tón obličeje, hluboce vyčistit kontaminované póry.

Nutriční

1 polévková lžíce. lžíce parafín připojit s 1 polévková lžíce. lžíce Babassu oleje a 1 lžička avokádového oleje.

Otřete čistou tvář pleťovou vodou, rozdělte roztavenou hmotu přes kůži, položte papírový ubrousek s kousky nahoře a teplý ručník na to. Půl hodiny na odstranění kompozice.

Výživné oleje pronikají hluboko do buněk, aktivují metabolické procesy a zlepšují lymfodrenáž. Babassu olej také zabíjí škodlivé mikroorganismy, zabraňuje vyrážkám a dokonce i herpes viru.

Zpevnění

Je nutné snížit 2 větvičky živého aloe stromu, zabalit je do pergamenu a nechat v chladničce několik dní. Poté roztavte parafín a přidejte k němu šťávu z aloe. Směs opatrně rozložte na obličej a nechte působit 20 minut.

Čerstvě vymačkaná aloe šťáva v kombinaci s vakuem má zpevňující účinek, obnovuje dýchání kyslíkem, normalizuje výměnu energie.

Tonic

1 lžička rýžového oleje a 1 lžička tekutého medu přidat do 1 lžíce. lžíce parafín, teplý ve vodní lázni.

Směs rovnoměrně rozdělte pomocí měkké houby, upevněte na vrchol lepící fólií, aby se zvýšil tepelný efekt. Po půl hodině odstraňte film a zmrazené prostředky.

Parafín v kombinaci s aktivními přírodními složkami urychluje proces obnovy tkáně, med se vyrovná s odstraněním odumřelých buněk, přivádí epidermis do tónu.

Omlazující

Silná vosková maska, která zabraňuje příznakům stárnutí, bojuje proti vráskám a stárnutím skvrny, což dodává pokožce pružnost.

V kombinaci s kosmetickým parafinem zvyšuje včelí vosk jeho léčivé účinky a při správném použití pomáhá obnovit lesk a tón vybledlé kůže. Můžete si koupit vosk v lékárně nebo včelaři, je lepší zvolit žlutý vosk pro kosmetické procedury.

Také pro silnou masku proti stárnutí budete potřebovat tokoferol - aktivní vitamín, který bojuje proti řídlosti cév a posiluje hluboké vrstvy epidermy.

Smíchejte 1 lžičku rozpuštěného parafínu s 1 lžičkou rozpuštěného vosku. Přidejte 1 polévkovou lžíci. lžíce vitaminu. Naneste na obličej širokými tahy štětce, lehce masírujte kůži současně. Nechte působit 20 minut, odstraňte měkkou houbou.

Nápravné

Smíchejte 1 polévkovou lžíci. lžíce rozpuštěného parafínu, 2 čajové lžičky olivového oleje, lahvička s vitaminem B. Naneste silnou vrstvu na obličej, vyhněte se očím a rtům. Nechte působit 30 minut, odstraňte ubrouskem.

Jedná se o kompletní anti-aging program, který by měl být prováděn týdenní kurz. Nutriční prvky s aktivním komplexem vitamínů eliminují první známky stárnutí a mají profylaktický účinek. Rovněž je ovál tváře zpřísněn, zvyšuje se pružnost a pružnost, hluboké vrstvy epidermy jsou navlhčeny.

Doporučení pro použití:

 • Parafínové masky s přidáním užitečných složek nebo bez nich budou správně prováděny 2-3 krát týdně.
 • K upevnění účinku postupů by kurz měl trvat nejméně 10 dní.
 • Po absolvování masky je třeba si na měsíc odpočinout a pak opakovat kurz.
 • Před použitím masky můžete použít krém na obličej, který bude odpovídat požadovanému výsledku - hydratační, výživný, regenerační, atd.

Recenze

Dostupnost léčiv láká všechny milovníky domácích kosmetických procedur - recenze o maskách s použitím parafínu lze slyšet od každé ženy, která se zajímá o levné a účinné produkty péče.

Hlavními výhodami tohoto domácího postupu jsou dostupnost a nepřítomnost nepříjemných pocitů. Po celou dobu aplikace je příjemné teplo, kůže je trochu těsná, ale nezpůsobuje nepříjemnosti.

Po pravidelném používání parafínových masek dochází k výraznému zpomalení stárnutí. - hluboké vrstvy epidermis se zahřívají a zvyšuje se schopnost pokožky k vlastní tvorbě, aktivně se vytváří přírodní kolagen. Tam je pokles nasolabiální záhyby, jak se zbavit vrásek.

Zmrazený parafín se snadno odstraní z povrchu obličeje, nemusí se odtrhávat, nepoškozuje horní kůži. Odstraňuje se jako odlitek - v malých kusech. V některých případech se maska ​​jednoduše vymaže houbou.

Tvář po masce je mírně dušená, často tam je rozšíření pórů a chybějící hluboké černé body. Parafín odstraňuje veškeré znečištění a odstraňuje akné. Za účelem zúžení pórů stačí po proceduře otřít obličej kostkou ledu na bylinnou infuzi.

Parafín napíná kůži a významně snižuje druhou bradu a také posiluje oválný obličej. Také znatelně snižuje opuch a otok v důsledku odstranění toxinů a toxinů.

Zbytky roztaveného produktu lze použít při přípravě pečujících lázní na ruce a nohy - dokonale zvlhčuje, dodává jemnost a obnovuje buňky.

Kosmetický parafín se volně prodává v lékárnách, cena za něj obvykle nepřesahuje 150 rublů. Kromě obvyklého parafínu můžete najít hotové masky, do kterých se přidávají aktivní přírodní složky, které ovlivňují určité nedokonalosti pleti. Obvykle se jedná o esenciální oleje, vitamínové komplexy.

Kosmetičky již dlouho uznávají, že výhody domácích procedur nejsou o nic menší než pravidelné návštěvy specialisty v salonu. Soulad s bezpečnostními pravidly a aplikačními technikami změní použití parafínové masky na příjemný domácí rituál krásy, který bude mít pozitivní vliv na vzhled a zdraví.

Další - video lekce izraelského kosmetologa.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky