Maska z edému obličeje

Maska z edému obličeje

Jsou situace, kdy se ráno probudíte a nepoznáváte sami sebe. Opuch na obličeji se může objevit z různých důvodů: hodně tekutých nebo slaných potravin před spaním, po bezesné noci nebo pití alkoholu. Zvláště často je tento efekt pozorován po straně. Existuje několik způsobů, jak zbavit tělo přebytečné tekutiny v domácnosti.

Nejdříve se musíte postarat o odstranění přebytku z těla. Jezte potraviny bohaté na draslík, protože draslík v těle je zodpovědný za odstraňování vody z buněk. Nejjednodušší věc, kterou můžete udělat, je jíst banán nebo pít vývar boky. Dále musíte udělat masku pro otok na obličeji. To vám pomůže zbavit se opuchů a celkově vypadat svěží.

Lidové léky

Existují recepty na masky a obklady, které naše babičky předávaly z generace na generaci. Zpočátku byl účinek těchto prostředků stanoven experimentálně. V současné době byla účinnost mnoha domácích masek pro odstranění nadýchání prokázána pomocí moderních znalostí chemie a biologie.

Složky se používají pouze přirozeně: jedná se o bylinky, zeleninu, ovoce a další produkty, které jsou v každém domě. Hlavním cílem zákroku je rychlé odstranění vaků pod očima a další známky opuchnutí. Zvažte několik populárních anti-edematózních receptů.

Na bázi brambor

Brambory jsou bohaté na draslík, jsou schopny zbavit buňky přebytečné vody v nejkratším možném čase. Musí se vařit v uniformě, čistit, kaše a přidávat lžíci smetany nebo mléka. Naneste směs na obličej po dobu 15-20 minut, pak omyjte.

Pokud do kompozice přidáte nasekanou petrželku, vyjde výborný lék, který navíc sníží výskyt jemných vrásek.

Pro nouzové vyjmutí sáčků pod očima používáme stejnou kořenovou zeleninu, vařenou v kůži, ale my ho nemůžeme smetanou, ale rostlinným olejem.

Nástroj musí být rovnoměrně rozdělen na dva kousky porézní tkáně, nejjednodušší způsob použití gázy. Dvě přijaté polštářky uloží na spodní víčka a nechají tam 15 minut. Po této době se kůže vrátí do normálu a pleť se stává zdravější.

Surové brambory jsou také vhodné pro dosažení cíle.

Opečte ho, přidejte dvě polévkové lžíce teplého mléka a lžíci žitné mouky. Naneste rovnoměrně po celém povrchu obličeje. Opláchněte po 20 minutách pod studenou vodou.

Čaj pomůže

Čaj je dobře známý jako lék, který zmírňuje otoky.

Nejjednodušší způsob použití je vařit silnou infuzi černé nebo zelené odrůdy, nechat ji stát asi půl hodiny. Pak byste měli namočit bavlněné houby do tohoto vývaru a nechat je na obličeji, dokud neprojdou nepříjemné pocity. V průměru trvá procedura mezi patnácti a dvaceti minutami.

Používáme zeleninu a zeleninu

Okurky se již dlouho osvědčují jako nepostradatelná součást tonické masky. Aby se kůže v tónu, rošt průměrná okurka, rovnoměrně rozdělit výslednou hmotu na gázu a aplikovat obklad na problémové oblasti. Kompozice může být zlepšena přidáním nezbytných složek.

Pokud se výrobek používá pro suchou pokožku, můžete přidat olivový nebo kokosový olej. Pro mastnou pleť přidejte lžičku citronové šťávy.

Jsou situace, kdy není čas připravit složitou směs nebo ne po ruce obvyklou domácí gázu. V tomto případě se vyplatí jednoduše nakrájet zeleninu na tenké plátky a umístit je na oblasti, které je třeba odstranit.

Dobrý výsledek pomůže dosáhnout kořene petržele. Je nutné brousit čerstvý kořen do stavu kaše, aplikovat tuto hmotu pod očima a nechat dvacet minut. Po chvíli opláchněte teplou vodou.

Pokud nemůžete dostat čerstvý petržel kořen, můžete použít masku petržel listy.

K tomu vezměte několik větviček a jemně nakrájejte nebo nakrájejte mixérem a smíchejte s lžící husté zakysané smetany. Aplikujte jako krém na spodní víčka a další problémové oblasti.

Apple a dýně

Jablka jsou také známá pro jejich anti-edema. Stejně jako okurky musí být nakrájeny na plátky a aplikovány na obličej čtvrt hodiny. Po zákroku není nutné prát.

Na podzim a v zimě se na záchranu dostane dýně. Je účinný nejen pro detoxikaci těla zevnitř, ale je také schopen dát člověku, který ztratil čerstvost. Je nutné vařit 100-150 g produktu v malém množství vody, otřete pyré a přidejte lžíci medu. Použití jako obklad.

Ze syrové dýňové masky se připravuje takto: malý kousek, který se rozemele na jemném struhadle, přidá se lžíce hustého krému a nechá se půl hodiny stát na obličeji. Omyjte mírně teplou vodou nebo odvar z heřmánku.

Další zajímavé možnosti

Káva Kefir maska ​​se zabývá s taškami pod očima. Take dvě polévkové lžíce kávy a přidejte kefír k nim, dokud se nedostanete konzistence zakysané smetany. Naneste na oteklé oblasti po dobu 15 minut. Opláchněte bez použití kosmetiky.

Pokud se otok objevil po bezesné noci, stresu nebo slzách, pak směs založená na brandy pomůže zbavit se následků. Použijte žloutek jako základ, přidejte k němu lžičku brandy a citronové šťávy. Aby nedošlo k poranění epidermy s poměrně agresivním složením, přidejte do kompozice půl lžičky olivového oleje.

Doba kontaktu s pokožkou není delší než dvacet minut.

Aloe je velmi užitečná rostlina. V domě má téměř každý s sebou hrnec. Chcete-li pleťové vody, musíte vzít několik středních listů a mlít je, dokud homogenní hmota. Všechny se protlačí sítem. Ve výsledné šťávě navlhčete čisté kusy přírodní látky, například bavlny nebo lnu, a naneste je na celý obličej.

Kromě decongestant, aloe má antibakteriální účinek, který pomůže zbavit se menších problémů a dělat kůži mnohem čistší.

Pohanka v boji proti edému se používá tímto způsobem: rozemele na mouku nebo použijte pohankové vločky, nalijte malé množství vroucí vody. Rozetřete rovnoměrně na tkaninu a použijte jako obklad. Výsledek nebude dlouho trvat: po půl hodině budete mít zdravý vzhled.

Dalším osvědčeným nástrojem je tzv. „Heřmánkový led“. Je připravena předem. Strmé odbarvení květin se filtruje, nechá se vychladnout a nalije se do forem. Tyto formuláře jsou odesílány do mrazničky. Ráno si otřete obličej kostkou takového ledu, která nahradí mytí tímto postupem.

I v případě, že nedochází k žádnému otoku, tato péče poskytne vaší pleti zdravý vzhled a pomůže odolávat bakteriím a bojovat proti každodennímu podráždění.

Recept na masku pro otok, viz následující video.

Všechny tyto masky jsou krátkodobým řešením problému a provádějí řízenou akci. Pokud opuch po dlouhou dobu nezmizí, může být příznakem vážných onemocnění vnitřních orgánů. V této situaci se nemusíte zabývat samoléčbou, je lepší se poradit s lékařem.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky