Banánová vráska obličejová maska

Banánová vráska obličejová maska

Banány lze jíst a lze je použít jako obličejovou masku. Tropické ovoce je známé pro velké množství vitamínů a minerálních sloučenin ve složení. Široká popularita byla získána speciálními kompozicemi na bázi banánové buničiny, která změkčuje, vyživuje, obnovuje a dotahuje pokožku. Nejčastěji se používá maska ​​na obličej vrásky na banánu.

Výhody

Epidermis je neustále vystavena negativním vlivům prostředí - slunečnímu záření, horké a studené vodě, větru, kosmetice jsou škodlivé a také ničí ochrannou vrstvu epidermy, což má za následek první známky únavy a vrásky. Ano, vyblednutí kůže nelze zastavit, ale může být zpomaleno.

Použití banánových masek, ovocných obkladů, můžete vyživovat dermis, v důsledku čehož vlhkost zůstane v něm, a buňky dostanou celou řadu vitamínů, které zabrání předčasnému stárnutí.

Sladké tropické ovoce je bohaté nejen na stopové prvky, ale také na proteiny, cukry a aminokyseliny. Hlavní struktura zahrnuje:

 • hořčíku - má vazodilatační účinek, působí proti stresu, ovlivňuje energetické procesy v buňkách;
 • draslíku - odstraňuje přebytečnou tekutinu, pomáhá odstraňovat edémy. Díky tomuto stopovému prvku se zlepšuje vstřebávání jiných živin. Nepřímo se podílejí na syntéze kolagenových vláken a aktivaci speciálních enzymů v buňkách;
 • vitamíny A a C - provádět ochrannou funkci a aktivovat regeneraci buněk. Zabraňují dermatitidě, odstraňují odlupování epidermy a přispívají k aktivaci přirozené kožní bariéry;
 • vitamín E - obnovuje práci metabolických procesů mezi buňkami, odstraňuje únavu, matnou barvu pleti, vyrovnává ji a činí ji měkčí na dotek. Tokoferol je také nazýván vitamínem mládí, protože to podporuje regeneraci buněk;
 • B vitamíny Zabránit předčasnému stárnutí kůže, chránit jej před stresem a alergickými reakcemi. Vitamin B2 (riboflavin) snižuje zarudnutí, svědění a praskliny v rozích rtů a vitamin B5 (kyselina pantothenová) pomáhá urychlit metabolismus tuků, vody a sacharidů mezi buňkami. To vám umožní zlepšit barvu, chránit před negativními účinky epitelu;
 • Vitamin PP - obnovuje pórovitost kolagenu, pomáhá v boji proti vráskám, odstraňuje kruhy pod očima, vyhlazuje tón pleti;
 • vitamín k - syntetizuje proteiny (stavební materiál) buněk, je zodpovědný za aktualizaci krytu buňky.

Použití

Masky na bázi banánové buničiny pomáhají udržovat mladistvou pleť. Dávají zdravý lesk, aktivují procesy metabolismu kyslíku a regeneraci buněk.

Při pravidelném používání banánových masek můžete:

 • epidermis navlhčete a vyživujte;
 • vyloučit suchost a odlupování;
 • dát kůži zdravý lesk, dokonce i pleť;
 • snížení zánětu a zarudnutí na citlivé dermis;
 • vyrovnat jemné vrásky a hrboly.

Pro následující problémy se také zobrazuje použití masek:

 • první známky stárnutí kůže;
 • nadměrná suchost, těžké odlupování kůže;
 • stárnutí a pihy, nerovný tón obličeje;
 • zvýšený obsah tuku, nadměrné mazové žlázy.

Kontraindikace jsou pouze individuální intolerancí k produktu.

Pro testování alergické reakce je nutné připravit testovanou sloučeninu a aplikovat ji na zápěstí. 10-15 minut je dostačující. Při absenci zarudnutí, svědění a podráždění lze použít masku. Pokud existuje alespoň nějaká negativní reakce na epitel, pak ovoce nelze použít.

Způsob použití

Aby kompozice na bázi banánové buničiny pracovala na kůži co nejvíce, musíte dodržovat některá pravidla:

 • používat pouze čerstvé ovoce v základně;
 • aplikovat produkty přírodního původu bez použití konzervačních látek;
 • omezení přísad, které mohou vyvolat alergickou reakci;
 • Je nutné promíchat všechny složky ve skleněné nádobě - ​​vitamíny a minerály neoxidují;
 • předběžně očistěte pokožku od kosmetiky a nečistot;
 • aplikovat jakoukoliv kompozici ihned po přípravě na masážní linii obličeje - od středu ke straně;
 • doba expozice - maximálně 20 minut;
 • Po nanesení masky nebo obkladů by měl být aplikován výživný krém, který tento efekt odstraní.

Recepty

Nutriční

Několik lžic banánové kaše musí být smícháno s máslem ve stejném poměru. Tato kompozice se nanáší tenkou vrstvou na celou kůži, vyhýbá se kůži kolem očí. Vydrží 15 minut. Po opláchnutí teplou vodou pomocí gelu na mytí.

Hydratační

Mixér rozemele zralé ovoce v pyré. K výsledné hmotě přidejte lžičku jakéhokoliv medu a několik lžiček teplého mléka. Kompozice je rozložena po celém obličeji (můžete na kůži kolem očí) a držet po dobu asi 10 minut. Díky kombinaci přírodních ingrediencí v medu a banánu, okamžitě po prvním použití maska ​​okamžitě odstraní vrásky. Při pravidelném používání působí vyhlazování vrásek.

Se zvýšenými mazovými žlázami se doporučuje přidat několik kapek citronové šťávy.

Regenerační obklad

Je nutné brousit čtvrtinu zralého ovoce, přidat 15 ml rostlinného oleje a 10 ml medu. Vše důkladně promíchejte. Počkejte několik minut a poté naneste na pokožku. Pro udržení kompozice na kůži po dobu asi 10 minut. Doporučuje se rozšířit vlhkou gázu přes vrchol, aby se zabránilo vysychání kompozice. Zbytky lze odstranit vatovými tampony navlhčením teplou vodou.

Pomocí masky můžete vyrovnat tón obličeje, odstranit vrásky, loupání a pigmentaci.

Pro dehydratovanou a poškozenou pokožku

Smíchejte malé jablko (předdrtené) s kysanou smetanou (20 g) do kašovitého stavu v mixéru, přidejte několik lžiček banánového pyré a vše dobře porazte. Roztáhněte celý obličej a počkejte 20 minut. Poté opláchněte teplou vodou a otřete kůži heřmánkovým extraktem (nejlépe v kostce ledu).

To posílí krevní cévy a upevní nutriční účinek banánové masky.

Tonic kompozice

Zralé banány musí být rozdrceny do pastovitého stavu, přidejte 15 ml silného krému a 10 g škrobu. Vše musí být důkladně promícháno a vyčkejte 10 minut, aby se poslední složka rozpustila. Na kůži by měla být taková kompozice aplikována ve velmi tenké vrstvě. Po vyschnutí (po 5-10 minutách) je nutné aplikovat další vrstvu. Opakujte několikrát.

Doporučuje se odstranit masku vatovým tamponem a hojně ji navlhčit čajovou infuzí. Po tom, můžete umýt, ale lépe s mírně studenou vodou. Maska umožňuje obnovit pružnost, vyhladit pokožku, odstranit drobné nepravidelnosti a pigmentace. Doporučuje se používat několikrát týdně.

Koncentrujte se na mastnou a smíšenou pleť

Rozdrtíme půl banánů do bramborové kaše, přidáme bílkovinu z jednoho vajíčka, dobře porazíme a pak promícháme do 10 g tvarohu, přidáme 10 ml mléka, abychom získali krémovou texturu. Toto složení je nejlepší ponechat po dobu 30 minut.Opláchněte produkt musí být nejprve teplá, pak studená voda - to dá další tón a obnovit metabolické procesy.

Maska má kumulativní účinek - po dvou týdnech pravidelného užívání se póry redukují, mastný lesk zmizí.

Podívejte se na následující video pro recept na výrobu masky na banány.

Oční maska ​​proti vráskám

Nejúčinnější je zakysaná smetana v kombinaci s banánovým pyré ve stejném poměru. Namísto první složky může být také přidán mastný krém. Aplikujte na kůži očních víček takovou kompozici, která je nezbytná po dobu 20 minut, a pak - opláchněte teplou vodou.

Po prvním použití je tento efekt patrný: edémy, tmavé kruhy pod očima zmizí, kůže se stává hladší a vypadá odpočívá.

Komprese pro citlivou pokožku očních víček

K banánovému pyré přidejte lžíci smetany, tolik medu a jednoho žloutku. Vše důkladně promíchejte a naneste na pokožku. Počkejte 15 minut a pak opláchněte infuzi heřmánku. Použití takového obkladu vám umožní zvlhčit suchou pokožku kolem očí, odstranit příznaky únavy a snížit zánět.

Recept na výrobu masky kolem očí pomocí banánů naleznete ve videu níže.

Užitečná doporučení

Pro maximální pohodlí a výhody masek se doporučuje:

 • aplikovat kompozici ihned po její přípravě. Vyhněte se nedospělým, přezrálým plodům a plodům s černou pletí;
 • Před použitím obkladu a masky je třeba připravit všechny doplňky: obvazy, houby na odstranění kompozice, kartáč na nanášení;
 • Maska by měla být aplikována na celý obličej gázovým obvazem, který zabrání rychlému schnutí a umožní proniknutí živin do hlubších vrstev dermis. Zvyšuje také účinek hydratace a výživy;
 • vlasy je lepší sbírat nebo zabezpečit gumičkouaby nedošlo ke znečištění;
 • je nutné čistit pokožku kosmetiky a tuku a je lepší ji připravit křovinami;
 • Je lepší rozdělit masku měkkými kruhovými pohyby od středu obličeje ke straně speciální kartáč nebo kosmetická houba;
 • udržení složení na obličeji déle než 15-20 minut nepovede k lepšímu výsledku. Všechny užitečné složky se absorbují v prvních 5-7 minutách a dalších 10 minut se krmí epidermou. Pak se nic nestane, takže je to ztráta času;
 • Složení můžete odstranit z obličeje několika způsoby. Nejčastěji se používá teplá voda a také bavlněné tampony a houby z měkkých tkání s uklidňujícím prostředkem (například heřmánkový odvar). Nevyvíjejte tlak na pokožku, agresivně omyjte přípravek z obličeje nebo omyjte studenou vodou.

Recenze

Podle recenzí masky založené na banánu nezpůsobují alergické reakce. Většina dívek souhlasí: použití banánů jako základu pro obklady na obličeji pomáhá vyhladit jemné vrásky. Často si povšimněte účinku omlazení a světelného záření kůže zevnitř. Všechny dívky potvrzují, že je možné a dokonce nutné použít přírodní ovoce proti vráskám, únavě a nepravidelnostem na kůži.

Je pravda, že mnozí zdůrazňují, že k dosažení nejlepšího účinku by měly být obličejové masky používány pravidelně v průběhu měsíce.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky