Maska z pytlů pod očima

Maska z pytlů pod očima

Tašky pod očima - možná nejnepříjemnější a zároveň často se vyskytující jev. Je poměrně obtížné je skrýt pomocí make-upu, kromě toho budete potřebovat služby zkušeného vizážistky, a takové metody vám pomohou jen na chvíli. Mezitím může být takový edém výsledkem vážné nemoci. Naštěstí dnes můžeme snadno pochopit, co vyvolává vznik „sáčků“, a jaké prostředky jsou v boji proti nim považovány za nejefektivnější.

Příčiny modřin a otok kolem očí

Zpravidla je hlavním problémem vedoucím k tvorbě sáčků pod očima porušení rovnováhy vody a soli. Změní se turgor a elasticita kůže, což je důvod, proč již není schopen udržet bazální vlákno v normální koncentraci. To platí zejména pro oblast kolem očí, protože kůže je velmi tenká a citlivá, svaly a mazové žlázy jsou téměř nepřítomné.

Mnoho lidí ví, že naše tělo je téměř 60% tekuté. Není divu, že existují specifické rysy a biologické procesy, které podporují jeho normální distribuci v celém těle. Je to kombinace těchto faktorů nazývaná vodní bilance, která musí být na určité úrovni v buňkách a mezibuněčném prostoru. Porušení této rovnováhy vede buď k dehydrataci, a pak můžeme pozorovat zvýšenou suchost a letargii kůže, nebo lepení tekutinou, což je jen otok.

Pod vlivem hromadění tekutiny v mezibuněčném prostoru se kůže deformuje, protahuje, ztrácí svou elasticitu. To je důvod, proč může klesnout i poté, co proběhlo otok.

Otok pod očima může způsobit následující faktory:

 • Chronický nedostatek spánku. Mnoho lidí ví, že vzhled „sáčků“ je známkou hlubokého vyčerpání a nedostatku řádného spánku. V takových situacích obvykle stačí odložit práci a věnovat několik dní odpočinku;
 • Nadměrný emocionální stres, stres, extrémní situace a psychóza. Mohou nejen narušit spánek, ale také samy o sobě vyvolávají změny v rovnováze vody a soli;
 • Výpadek napájení. Zvláště nezdravé jídlo je všechny uzené, kořeněné a slané. Vysoký obsah soli ve stravě je obecně nejhorší nepřítel normální vodní rovnováhy a velmi rychle vede k otoku nejen kolem očí;
 • Nepohodlné držení těla během spánku mohou rušit normální tok tekutiny a vést k nadměrnému hromadění. Tašky pod očima jsou často výsledkem spaní v poloze na břiše;
 • Použití kosmetiky s ukončenou životností nebo výrobků s nízkou kvalitou. Další důvod, proč odmítnout šetřit na zdraví. Kůže kolem očí je nejcitlivější, proto se na ni okamžitě projeví jakýkoliv vliv škodlivých látek;
 • Zneužívání alkoholu;
 • Kouření

Pozornost by měla být věnována skutečnosti, že edém, zejména pod očima, může být přímým příznakem vážné nemoci. Konkrétně:

 • Patologie genitourinárního systému, zejména ledvin;
 • Prodloužené alergické reakce;
 • Mnohočetné zánětlivé procesy;
 • Hormonální poruchy. Například edém může být známkou i časného těhotenství;
 • Porušení lymfatické drenáže;
 • Chronické přepracování, namáhání očí.

Také poměrně často může být výskyt modřin kolem očí věkově podmíněný nebo genetický predispozice. V každém případě byste měli být v bezpečí a poraďte se s lékařem, pokud máte podezření na některou z těchto chorob.

Efektivní způsoby, jak zmírnit otoky

Tak či onak, ale pytle pod očima, které jsou známé všem, jsou především nepříjemnou kosmetickou vadou, které se chci co nejdříve zbavit. K dnešnímu dni existuje poměrně mnoho lékařských i čistě kosmetických metod boje proti edému.

Ve specializovaných salonech nabízíme následující seznam služeb:

 • Hluboký peeling, vylučující tekutina;
 • Lymfodrenáž;
 • Laserová korekce;
 • Použití mikroproudů.

Všechny tyto postupy jsou skutečně účinné. Jsou však drahéa má smysl je provádět pouze tehdy, když je určitě známa příčina edému. V opačném případě můžete jednoduše vyhodit peníze.

Naštěstí existují způsoby, jak to udělat sami doma.

 • Kruhová masáž z očí do chrámů, který vám umožní aktivovat biologické body v chrámech a zlepšit přirozený odtok tekutiny. Může být vyroben s konečky prstů namočenými v rostlinném oleji nebo s kostkou ledu. Aby byla ledová masáž efektivnější, můžete zmrazit nejen vodu, ale přidejte do ní lopuch, šalvěj, broskev nebo olivový olej;
 • Kontrastní koupele s alternativní aplikací teplé a studené vody do očního okolí. Voda může být také nahrazena bylinkovým odvarem nebo k němu přidat trochu oleje;
 • Teplé nebo chladné obklady. Pro ně je nejlepší používat přípravu čaje, protože obsahuje vazokonstrikční a adstringentní látky;
 • Drogové a patogenetické účinky. To zahrnuje nejen léky, ale také korekci životního stylu. Vyřešení těchto otázek pomůže lékaři.

Nicméně, jeden z nejúčinnějších domácí prostředky pro boj s otoky kolem očí jsou obličejové masky. Jsou velmi jednoduché na přípravu, takže se stali velmi populární mezi ženami a kosmetology.

Tipy pro použití

Použití masek je poměrně jednoduchý a nevyžaduje mnoho přípravy. Pro lepší účinnost však můžete přijmout některá doporučení:

 • Při výběru masky recept Nezapomeňte zvážit vlastnosti vašeho typu pleti. Mastná kůže nemůže být přesycena oleji, ale suchá kůže může být příliš citlivá na různé kyseliny a dráždivé složky;
 • Všechny masky musí být připraveny pouze z čerstvé a kvalitní produkty;
 • Před použitím masky obličej by měl být důkladný mytí, odstranění zbytkového mazu a nečistot, suché;
 • Na rozdíl od výživných krémů, maska ​​by neměla být ponechána přes nocprotože může poškodit dermis;
 • Kůže kolem očí je velmi tenká a citlivá. Použijte pečlivě, je to nejlepší. tečkovaný, ne třením;
 • Postupy by měly být pravidelné. Masku lze použít 3-4krát týdně ve stejnou denní dobu;
 • Nejlepší je použít večerkdyž už nepotřebujete opustit dům. V opačném případě dbejte na to, abyste snížili účinek slunečního světla na pokožku, protože mohou výrazně snížit účinnost masky.

Domácí recepty

Existuje několik receptů na masky proti kruhům pod očima. Všechny složky jsou vybrány tak, aby se vyloučilo možné podráždění očních víček. Prostředky mají mírný anti-edémový účinek, proto nemají určité kontraindikace, s výjimkou alergií na kteroukoliv ze složek.

Recept je velmi populární. syrové bramborové masky. Hlíza musí být vyčištěna, promyta a vysušena. Pomocí jemného struhadla nebo mixéru ho rozemele na kaši, vloží do silné gázy a vytvoří tampon.Podržte ji na kůži kolem očí po dobu asi 10-15 minut.

Někteří také doporučují teplé masky z vařených teplých brambor. Takový nástroj je však účinný na úkor škrobu a jeho obsah se sníží po vařící vodě, proto je vhodnější bramborová maska ​​z čerstvě mleté ​​hlízy.

Také dobře zavedené. maska ​​mořská sůl. Je nutné sbírat několik hrstí soli v plátěném sáčku, navlhčeném vodou nebo bylinným odvarem. Připravený obklad by měl být mírně napařen a položen na problémovou oblast. Procedura trvá asi 15 minut a měla by se opakovat nejméně 3x týdně.

Když používáte masky se solí, měli byste si vybrat nejkompaktnější sáček, který se vejde do oblasti v blízkosti dolního víčka. Také dávejte pozor, aby se do oka nedostaly menší krystaly soli.

Také dobrý způsob, jak odstranit edém je pravidelná petržel. Čerstvé listy a kořeny by měly být nakrájeny na kaše. Naneste směs prsty nebo štětcem na oblast kolem očí a počkejte 10-15 minut, pak opláchněte teplou vodou.

Kromě toho můžete také použít jako masku:

 • Směs medu, mouky a vaječného žloutku ve stejných podílech;
 • Tinktura březových listů;
 • Tinktura nebo kaše čerstvých listů jitrocelu;
 • Listy melissy, máta, jejich mletá směs;
 • Kuřecí vejce šlehačkou protein.

Hotové kosmetické výrobky

Není mnoho různých nástrojů, které by pomohly vyřešit problém sáčků pod očima. Je třeba mít na paměti, že takové kosmetické prostředky, jako je prášek, základ, korektor nebo korektor, neodstraňují otoky. Ale jen maskovat je s dovedným uložení make-upu. Je také důležité pochopit, že nadměrné využívání těchto prostředků může situaci ještě zhoršit, a proto je pro období výskytu modřin nebo kruhů v oblasti očních víček lepší je odmítnout.

Pro úplnou kosmetickou podporu pro léčbu otoků mohou být vhodné i jiné přípravky:

 • Standardní průmyslový kosmetický krém na oční víčka. Velmi často výrobci uvádějí na štítcích, že jsou navrženy tak, aby eliminovaly kruhy pod očima. Jejich účinnost není tak vysoká jako u masek, ale může být úspěšně použita k prevenci otoků na obličeji nebo k dalšímu účinku během léčby;
 • Koncentráty z gelů. Také mají dobrý anti-edémový účinek. Navíc příjemně ochlazuje pokožku a poskytuje další výživu. Na rozdíl od krémů se velmi dobře vstřebávají, nezanechávají lepkavé kmeny a nedotahují jemnou pokožku očních víček;
 • Dražší jsou speciální séra. Normalizují biologické procesy, aktivují přirozenou regeneraci kůže a udržují její normální stav;
 • Kromě toho najdete kosmetické obchody hotové speciální masky pro oční okolíkteré nabízejí populární značky. Ideální pro ty ženy, které se nechtějí zapojit do nezávislé přípravy fondů. Mohou být také kombinovány s maskami, které se vaří doma.

Přehled populárních produktů péče o oči je v dalším videu.

Recenze

Ženy, které se potýkají s tímto problémem, všimněte si poměrně vysoké účinnosti domácích masek při použití čerstvých produktů a pravidelných postupů. První výsledky lze pozorovat již ve třetím týdnu.

Všechny recepty jsou poměrně jednoduché, nevyžadují drahé ingredience, a co je nejdůležitější - mohou být použity s jakýmkoliv typem pleti. Kromě toho nedráždí tenká oční víčka, která často vytvářejí značkové produkty.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky