Čištění obličejové masky doma

Čištění obličejové masky doma

Kůže obličeje vyžaduje neustálou komplexní péči. Měla by zahrnovat čištění, tonizaci, hlubokou vlhkost a plnou výživu. Tyto kroky se obvykle provádějí postupně a odděleně od sebe. ale čistící obličejová maska ​​doma pomůže nejen zbavit pokožku všech typů nečistot, ale zároveň ji vyživuje užitečnými látkami.

Vlastnosti

Směs určená k očištění pokožky doma je považována za jeden z nejlepších způsobů čištění a současně vyživující a tonizující pokožku. Hlavní indikací pro použití této domácí kosmetiky je přítomnost černých skvrn, vyrážek na kůži, stejně jako nadměrná tvorba kožního mazu.

V tomto případě mastná epidermis nejvíce potřebuje takové čištění.

Jeho hlavní funkcí je provádět několik funkcí současně. Vysoká účinnost je vysvětlena nejen přirozeným složením, ale i delší dobou expozice ve srovnání s takovými prostředky, jako jsou gely, křoviny nebo tonika. Minimální doba vystavení masce na čištění pleti 15 minut, zatímco křovina spolupracuje s dermisem ne déle než tři minuty.

Čistící maska ​​se používá v následujících případech:

 • K čištění kůže před prováděním některých kosmetických postupů, jako je peeling.
 • Vyrovnat tón pleti a zvýšit jeho elasticitu. Taková maska ​​na čištění pórů pomáhá odstranit přebytečný tuk z hlubin epidermy, vyživuje a hydratuje. Výsledkem je, že obličej vypadá svěží, elastický a má zdravou barvu.
 • Intenzivní výživa epidermis všechny potřebné stopové prvky.
 • Exfoliace odumřelé částice kůže.
 • Eliminace kožních zánětů a akné.
 • Efektivní zúžení pórů a normalizace sekrece kožního mazu.
 • Eliminace pigmentových skvrn. Mnoho čisticích masek nejenže umožňuje odstranit všechny druhy nečistot z pórů, ale také má přirozený bělící účinek.

Aplikujte takový čistící přípravek by měl být pravidelně, frekvence jeho použití závisí na typu pleti. A tato vlastnost musí být vzata v úvahu.

Lidé s tučným typem epidermis se doporučuje používat čisticí masku nejméně dvakrát týdně. Normální kůže je dostačující a jednorázové použití masky jednou týdně. Ale pro ty, kteří mají suchou pokožku, měli byste použít masku ne více než jednou za 10 dní.

Výsledkem použití všech typů očistných aplikací pro dermis bude krásná, zdravá, elastická kůže bez sebemenších problémů a nedokonalostí.

Druhy

Všechny stávající čistící masky jsou dnes rozděleny do několika kategorií v závislosti na tom, jaký typ kůže jsou určeny, na hlavní složce, která je součástí a na typu účinku na kůži. V závislosti na typu pleti jsou masky rozděleny na:

 1. Pro suchou pokožku. Tyto kosmetické směsi by měly být pokud možno měkké a neobsahovat žádné agresivní složky. Perfektním řešením by byla tkaninová maska ​​nebo roletová maska. Takové masky jemně, ale velmi hluboce čistí epidermis, vyživují ji živinami, aniž by působily na pokožku.
 2. Pro problémovou pleť Je vhodnější používat nástroje vyrobené na základě různých druhů jílu, stejně jako obsah dezinfekčních silic a citronové šťávy.
 3. Pro mastnou pleť Doporučuje se také použít masky na bázi jílu, zeleniny a ovoce, které mají adstringentní a bělící účinek, například okurky a jahody. Film ze želatinové masky, který se používá pro hluboké čištění pórů, je také vynikajícím nástrojem. Zahřívání domácí masky je nedílnou součástí péče o tuk typu epidermis.
 4. Normální typ dermis Vhodné jsou téměř všechny typy samotných čisticích směsí. Hlavní podmínkou je absence nesnášenlivosti některých složek.

Tam jsou také univerzální typy tohoto čistícího prostředku, které jsou vhodné pro všechny typy pleti bez výjimky. Kromě toho lze všechny domácí čistící masky dále rozdělit do skupin podle jejich konzistence, dopadu a vzhledu:

 1. Zahřívání. Přispívá k co nejširšímu odhalení pórů, je integrálním krokem čištění pokožky před prováděním hlubokého čištění obličeje.
 2. Maskový film efektivně póry, uvolňující epidermis z komedonů. Odčerpává prach, přebytečný kožní maz z nejhlubších vrstev kůže.
 3. Tkanina Maska jemně, ale co nejefektivněji čistí i nejcitlivější a nejproblematičtější dermis.
 4. Maska hluboké čistící póry. Má konzistenci silného krému a obvykle se vyrábí na bázi mouky, jílu nebo sušených bylin. Má účinný peelingový efekt.

Složení takových domácích kosmetických prostředků obvykle obsahuje několik složek najednou. V závislosti na hlavní masce jsou masky rozděleny na:

 1. Vyrobil na vývarech a výtažcích z bylin.
 2. Vytvořeno na bázi kosmetického jílu všeho druhu. Červená hlína je ideální pro suchou a citlivou pokožku. Hlína je žlutý odstín pro vyblednutí dermy a má modrou, zelenou a bílou barvu pro normální, mastnou nebo problémovou pokožku obličeje a krku.
 3. Ovoce a zelenina, Hlavní složkou je jeden nebo dva druhy ovoce nebo zeleniny.
 4. Vyrobeno na fermentovaných mléčných výrobcích. Nejčastěji se používá smetana, zakysaná smetana nebo tvaroh. Masky na bázi těchto komponent jsou nejvhodnější pro majitele suché kůže.

Kromě toho mohou být na základě mouky, škrobu, želatiny a dokonce piva vytvořeny čistící obličejové masky. Vše záleží na typu pleti a navíc na cílech očištění obličeje.

Jak vařit doma a používat

Příprava tohoto kosmetického přípravku netrvá dlouho. Specifické stupně jeho výroby jsou přímo závislé na vybraném receptu a jeho složkách.

Obecná zásada je následující:

 1. Výrobky jsou rozemlety na jednotný stav a důkladně promíchány. Je žádoucí, aby směs neobsahovala žádné velké a pevné částice složek.
 2. Pokud je to nutné, přidává se k nim kapalina, je nutné, aby konzistence tohoto čisticího prostředku byla blízká konzistenci husté zakysané smetany. Můžete použít čistou vodu, rozmraženou nebo minerální vodu, odvar z bylin nebo tekutých mléčných výrobků.
 3. Pokud se maska ​​zahřívá, může být v případě potřeby mírně zahřátá ve vodní lázni.. Toto pravidlo platí pro většinu čisticích masek. Ohřáté komponenty aktivněji a rychleji otevírají póry, díky kterým se živiny dostávají do epidermy rychleji a hlouběji.
 4. Směs se nanáší rovnoměrně na obličej. Stejně jako u většiny kosmetických procedur je nutné ponechat neporušené oblasti očí a rtů.
 5. Doba expozice směsi kůži v každém jednotlivém případě. Minimální doba procedury je 15 minut, maximálně 40 minut. Přesná doba expozice závisí na vybraném receptu.
 6. Opláchnout masku by mělo být velké množství studené vody, a pak se na obličej s dostatkem výživné nebo hydratační krém.

Želatina se vždy používá k výrobě čisticího filmu. proto je třeba dbát na to, aby byl důkladně rozpuštěn v horké, ale nikoli vařící vodě.

Látkové masky jsou vyrobeny z infuzí a extraktů z bylinných dekorací. Tkanina by měla mít stejnou velikost jako obličej. Je zcela nasycený směsí a aplikován na obličej. Zvláštní pozornost je třeba věnovat tomu, aby bylo zajištěno, že se vejde do všech částí epidermy. Nejlepší je použít tkaninu z přírodních materiálů, například lnu nebo bavlny, pokud nejsou po ruce, a kus gázy, který se několikrát zroloval, bude dělat.

Konkrétní způsob výroby každé masky závisí na jejím receptu. Hlavní věc - je třeba použít co nejvíce čerstvých surovin k jeho vytvoření a vy byste neměli držet nepoužité zbytky ani na několik hodin.

Užitečná doporučení

Navzdory tomu, že tyto přírodní čisticí prostředky obsahují pouze přírodní složky, mohou také vyvolat alergickou reakci. Proto je lepší testovat alergickou reakci před použitím.

Pro dosažení maximálního efektu byste měli nejen dobře umýt obličej, ale také použít křoviny nebo gommage před použitím takové čistící aplikace.

Na konci účinku čistící masky se doporučuje použít buď výživnou masku, nebo aplikovat na pokožku výživný nebo hydratační krém. Tak, zvětšené póry budou moci získat ještě více výživy a prospěchu. Při aplikaci na obličej by měla být směs lehce otřena do pokožky. Takové pohyby umožňují další proscrabate dermis a pronikají užitečné látky co nejvíce hluboko.

Odstraňte film masky z obličeje mokrýma rukama zdola nahoru.

Většina směsí musí být uchovávána na kůži předtím, než zaschne, ale je třeba dbát na to, aby se nezměnily na usušenou kůži. Nejlepší je umýt takovou masku z obličeje v okamžiku, kdy schne na 80-90%.

Většina masek musí být opláchnuta studenou vodou. Pro zvýšení účinku a maximalizaci péče o pokožku lze vodu nahradit odvarem z bylin, čajem nebo tekutými mléčnými výrobky. V tomto případě masková epidermis obdrží nejhlubší doplňkovou výživu. V důsledku toho bude obličej vypadat čistě, svěží, zdravý a dobře upravený.

Recepty

Recepty takové čistící směsi obrovské množství. Nejúčinnější a nejpřínosnější pro kůži jsou uvedeny níže.

Univerzální masky vhodné pro všechny typy pleti:

 • Na bázi obilných vloček. Je nutné vařit polotekuté kaše z jedné lžíce vloček a půl sklenice vody. V teplé formě naneste silnou vrstvu na obličej, přikryjte ručníkem a nechte působit 25 minut. Poté důkladně opláchněte vodou.
 • Kysané zelí je rozdrceno do stavu homogenní suspenze a hustě aplikováno na epidermis po dobu 20 minut. Vymyje se chladnou rozmrazenou nebo minerální vodou.

Taková aplikace na obličej umožňuje nejen hluboké čištění epidermy, ale také zúžení pórů, stejně jako zvýšení pružnosti obličeje.

 • Kombinovaná maska ​​z Kalifornie. Originální recept zahrnuje použití tohoto kalifornského vína, ale můžete si to udělat s obvyklým červeným nápojem bez alkoholu. Je nutné vmíchat do homogenní kaše tři polévkové lžíce vína, dvě polévkové lžíce jakéhokoliv základního oleje, přidat do směsi jednu lžíci ovesných vloček a bílé hlíny.

Doba expozice není delší než 25 minut.

 • Banánová maska ​​je nejjednodušší. Je nutné vzít dobré zralé ovoce, nasekat a aplikovat na obličej tlustou vrstvou, nechat po dobu 25 minut a pak ji opláchnout. Chcete-li zvýšit účinek, můžete přidat med nebo žloutek na tuto ovocnou dužinu.

Směs pak pomůže nejen očistit pokožku, ale také ji vyživuje vhodnými stopovými prvky a dodá pokožce další vlhkost.

 • Směs na bázi piva pomůže nejen hluboce a důkladně vyčistit jakýkoliv typ kůže, ale také utáhnout epidermis, vyrovnat její tón a zbavit se všech vyrážek. K přípravě je třeba smíchat jednu bílou bílou, 100 ml živého lehkého piva a 20 kapek citronové šťávy.

Pro suchou pokožku lze množství šťávy snížit o polovinu. Doba expozice je 25 minut.

Mastná pleť je často náchylná k akné, vyrážkám a podrážděním. Proto musí složení čisticího prostředku pro dlouhodobou expozici pro tento typ epidermis nutně zahrnovat látky s antibakteriálním účinkem. Nejužitečnější a nejúčinnější masky pro mastnou a problémovou pleť jsou následující:

 • Maska vejce. Jeden vaječný protein se smíchá s jednou lžičkou citronové šťávy, dvěma kapkami esenciálního oleje tea tree a jednou lžící lněného oleje. Maska se aplikuje na kůži po dobu 25-30 minut, pak se opatrně omyje teplou vodou.
 • Kosmetický jíl je s výhodou zelený nebo bílý smíchaný s odvarem z tymiánu, heřmánku nebo měsíčku do stavu tekuté zakysané smetany. Na kůži naneste vatový tampon a nechte zaschnout. Omyjte studenou vodou.
 • Suché byliny Hypericum, řebříčku a podběl jsou rozdrceny na prášek a poté převařeny do stavu vroucí vody. Ve formě tepla aplikovaného na připravenou epidermu.

Tato zahřívací maska ​​dokonale čistí póry, odstraňuje z nich veškerý přebytečný tuk a pomáhá normalizovat mazové žlázy.

 • Maska ze želatinové fólie je považována za nejúčinnější čisticí prostředek.. Pro její přípravu smíchejte lžičku suché želatiny s půl šálkem vroucí vody, po rozpuštění všech krystalů, přidejte do směsi jeden vaječný bílek, několik kapek limetkové šťávy. Pro větší efektivitu můžete želatinu rozpustit v zeleném čaji.

Směs se rovnoměrně nanese na obličej a nechá se zcela zaschnout, pak se odstraní z obličeje jako film, zbytky se promyjí teplou vodou.

 • Maska kvasinek je ideální pro hluboké čištění mastné a problémové pleti.. Smíchejte dvě lžíce droždí s 10 kapkami limetkové šťávy a do směsi přidejte jednu lžičku oleje z hroznových semínek.

Naneste na obličej a nechte působit 25 minut, opláchněte tuto směs teplou vodou.

 • Vosková maska ​​pomůže nejen dokonale vyčistit problémovou pokožku, ale také ji vyživuje užitečnými látkami. Je nutné rozpustit 10 g vosku ve vodní lázni a přidat k němu 20 g vazelíny, 5 kapek broskvového oleje a čajovníku a přidat 10 g lanolinu.

Naneste směs na obličej a nechte, dokud vosk neztvrdne asi půl hodiny. Omyjte teplou vodou.

Suchý typ pleti potřebuje nejjemnější a šetrné čištění. Nejbezpečnější a nejužitečnější v tomto případě budou následující masky:

 • Založený na aloe. Je nutné vzít dvě polévkové lžíce buničiny listů této rostliny a tvarohu a přidat k nim jednu čajovou lžičku citrónové šťávy, zředěné v polovině vodou. Naneste směs na dermis asi půl hodiny.
 • Neméně efektivní při čištění suché epidermy byla maska ​​na bázi vaječného žloutku a medu. Je nutné promíchat lžíci tekutého medu a jednoho vaječného žloutku, aplikovat výsledný kaše na obličej a nechat působit po dobu 25 minut.
 • Vitamínová maska ​​pomůže nejen hluboké čištění suché pokožky, ale také ji vyživuje užitečnými stopovými prvky. Po čtvrt hodině se vaří lžička 100 g vroucí vody s lindenovou barvou, 3 kapsle vitamínu E, 7 kapek bambuckého másla nebo hroznového semínka a jedna lžička lněné mouky by měla být přidána do filtrovaného bujónu.

Výsledná směs se nechá na kůži půl hodiny. Omyjte studenou vodou.

Normální typ pleti lze očistit jakoukoliv maskou výše uvedeného. Můžete se ale pokusit použít takové směsi jako:

 • Smíchejte ve stejném poměru modrý jíl a mléko, přidejte do směsi 5 kapek bambuckého esenciálního oleje. Směs nechte na obličeji po dobu 25 minut.
 • Tkanina maska ​​je vyrobena velmi jednoduše. Za prvé, kus látky je vyříznut z gázy, mající velikost podobnou velikosti obličeje. Pak je ponořen do připravené směsi, důkladně promočený a pak nanesen na obličej po dobu 30 minut.

Jako směs můžete použít banán a teplý krémový kaše nebo nasekanou petrželku se zakysanou smetanou.

 • Maskový film vyrobené z lžíce želatiny naředěné v teplém mléku, ke kterému se přidá lžička medu a dvě rozdrcené tablety aktivního uhlí.
 • Normální pšeničná mouka se smíchá s jedlou sodu v poměru 3: 1. Ke suché směsi se přidává kefír, zakysaná smetana nebo jen voda. Maska se třepe do kůže po dobu 2 minut, pak se nechá na kůži dalších 15 minut, pak se opláchne studenou vodou.

Všechny výše uvedené čistící masky lze rychle a levně připravit doma. A jejich účinnost a užitečnost může být posuzována podle recenzí, které zůstaly.

Viz následující video pro recept na čištění obličeje.

Recenze

Podle žen, které pravidelně používají čistící masky, umožňuje jejich použití výrazně ušetřit na návštěvě kosmetických salonů. Tyto domácí masky skutečně pomáhají hluboko vyčistit epidermis, zbavit se komedonů, normalizovat mazové žlázy a vyrovnat tón pleti a dát jí zdravý lesk.

Navíc podle nich nejlepší masky pro maximální čištění jsou ty, které jsou vyrobeny na bázi jílu nebo ovocných a zeleninových pyré.

Podívejte se na video níže pro bílou čistící masku.

Kosmetička také podporuje tyto pozitivní recenze. Pravidelné používání těchto čistících masek pomáhá včas uvolnit póry před nečistotami a nadměrným podkožním tukem, vyživuje pokožku a také zabraňuje vzniku akné a podráždění.. Hlavní věcí je zvolit masku podle typu kůže a pravidelně ji používat v souladu s doporučeními.

Aktivní uživatelé těchto čisticích prostředků na obličej pro dlouhodobou expozici poznamenávají, že jejich hlavními výhodami jsou snadnost výroby a použití, dostupnost základních složek a vysoká účinnost.

Pokud hovoříme o nedostatcích takových čistících masek, může se objevit alergická reakce na jeden z nich. Ale špatný mix může být vždy nahrazen vzhledem k velkému počtu receptů uvedených výše.

Výsledkem je, že čistící pleťová maska, používaná pravidelně doma, dokáže nejen důkladně očistit pokožku, vyživovat, zvlhčovat a tónovat ji, ale také dlouhodobě udržovat zdraví a krásu pokožky obličeje bez dalších peněz.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky