Maska na obličej

Maska na obličej

Obličejová maska ​​ze sody je považována za jednu z nejkontroverznějších kosmetických přípravků pro péči o pleť. Tato kosmetika je předmětem kontroverzí a způsobuje zcela opačné názory. Jaké jsou vlastnosti a výhody těchto kosmetických přípravků a jaký vliv má na pokožku, zjistíme v tomto článku.

Vlastnosti a výhody

Soda maska - Účinný nástroj, který musí být používán s opatrností. Jeho účinnost je způsobena agresivními účinky na dermis. Proto, aby nedošlo k poškození kůže, k provedení těchto postupů, ignorování rady profesionálních kosmetiček, je nepřijatelné.

Soda maska ​​má viditelný účinek po prvním postupu. Díky svým hodnotným vlastnostem dokáže eliminovat celou řadu kosmetických defektů, které nedávají drahým zakoupeným kosmetickým produktům. Když se soda dostane na kůži, působí současně v několika směrech:

 • Pimples jsou sušeny přes kyselinu uhličitou, očistěte pokožku, včetně hlubokých vrstev kůže.
 • Akční masky okamžitě: je schopna vytáhnout různé nečistoty na povrch kůže, které ostatní kosmetika ne vždy zvládá (jak domácí, tak i zakoupené).
 • Díky hydrogenuhličitanu jsou aktivovány výměny sodíkuurychluje obnovu buněk a dodává pleti čerstvost. Sodík působí jako zesilovač pro všechny komponenty.
 • Ve složení sody neexistují žádné vitamíny a minerály.v průběhu aplikace takové masky však dochází k obnově buněk a omlazení pokožky obličeje.

Pokud se budete řídit všemi doporučeními odborníků, můžete vyřešit několik nepříjemných problémů kůže. Soda maska ​​je nutná pro:

 • čištění epidermálních buněk před nečistotami, struskami a toxiny;
 • eliminovat hnisavé akné;
 • léčba akné;
 • normální fungování mazových žláz;
 • omlazení pleti;
 • regeneraci buněk;
 • zbavení se pigmentace;
 • úzké póry;
 • bělení tónů pleti na obličeji;
 • zarovnání barev.

Chcete-li odstranit chemické popáleniny v důsledku nešikovného použití, musíte znát pravidla pro použití sody masky.

Kontraindikace

Sódovou masku nelze použít v následujících případech:

 • V přítomnosti kožních onemocnění (vyrážky, podráždění, ekzém) maska ​​ze sody je vyloučena: nejprve musíte vyléčit pokožku kontaktováním dermatologa. Po správné diagnóze Vám odborník předepíše vhodnou léčbu.
 • Tento nástroj nelze použít pro tenkou, citlivou a suchou pokožku. V tomto případě maska ​​vyvolá chemické popáleniny a způsobí bolest.
 • Použití přípravku je v případě poškození kontraindikováno na kůži obličeje (otevřená hnisavá akné, praskliny a rány).

Charakteristiky postupu

Před použitím takového produktu je nezbytné, abyste testovali na alergie. Pokud je do půl hodiny podráždění nebo zarudnutí, je tato maska ​​kontraindikována. Zkouška může být provedena na kůži zápěstí, zanechá trochu směsi na kůži (10 minut) a poté opláchne teplou vodou. Musíte testovat na alergickou reakci pokaždé, když se do sodové masky přidá soda.

Tyto postupy jsou skvělé pro tuk a kombinovaný typ dermis. Aby nedošlo k poškození kůže, měli byste dodržovat určitá pravidla:

 • Aby se soda rozpustila, použít pouze čištěnou vodu.
 • Nemůžete použít pouze jednu sodu: je nutné přidat změkčující složky.
 • Vařená maska musí být čerstvé.
 • Produkt naneste na očištěnou a dušenou pleť. Před použitím si můžete udělat parní lázeň s bylinkami nebo očistit kůži křovinami.
 • Trvání soda masky by neměla překročit více než 5 - 10 minut. Pokud se směs udržuje na kůži déle, podráždění a popáleniny jsou možné.
 • Křovinovým pohybem naneste jemně křovinořez po dobu jedné až dvou minut. Nestříkejte sodu do kůže, aby nedošlo k podráždění.
 • Netřete masku v oblasti očí a rtů. To negativně ovlivní buňky a zničí jejich strukturu.
 • Po zákroku je třeba masku omýt teplou bylinnou infuzí. Můžete použít heřmánek nebo měsíčku: zklidní pokožku.
 • Protože soda může pokožku vysušit, Výživný krém pomůže dokončit kosmetickou péči. To bude mít uklidňující účinek na kůži a saturovat to živinami.
 • Nemůžete provádět takové kosmetické procedury více než jednou týdně (dokonce i na odstranění akné). Po aplikaci kurzu, který se skládá z 10 sezení, je nutné absolvovat krátkou přestávku. Pak se kurz opakuje. Takže se maska ​​úplně odstranit existující problém.

Vaření doma

Při přípravě směsi sody je nutné přidávat do složení výrobku přísady, které změkčují agresivní účinek přípravku. Jako takové jsou vhodné produkty, které jsou vždy po ruce: zakysaná smetana, smetana, jogurt, slepičí vejce nebo med. Je důležité, aby nedošlo k přesušení pokožky, takže je nutné použít hydratační složky ve složení masky.

Vzhledem k různorodosti přísad, může být jedlá soda použita k vytvoření masky nebo křoviny doma. Každý recept má jiný účinek na buňky epidermis. Než uděláte kosmetický přípravek doma, musíte se rozhodnout pro kožní problém, abyste si vybrali správné ingredience pro směs.

Technologie přípravy masky je velmi jednoduchá: složky jsou smíchány a aplikovány na kůži. Pokud je provedeno drhnutí, aplikuje se lehkými kruhovými pohyby.

Akné

Doma si můžete vytvořit účinnou masku, která vám pomůže zbavit se akné a ošetřit dermis. Tento nástroj je ideální pro ošetření pleti obličeje dospívajících. Vyschne epidermis, urychlí proces hojení buněk, odstraní jas pigmentace a lehce zesvětlí tón obličeje.

Pro přípravu budete potřebovat mýdlo, jedlou sodu a vodu. Soda se rozpouští ve vodě, pak je mýdlo napěněno houbou, pěna je rozložena na obličej, nahoře je přidána vrstva sodovky. Délka procedury není delší než 8 - 10 minut, po které se hmota vymyje a na obličej se nanese hydratační krém.

Toto video ukazuje čistící obličejová maska.

Od vrásek

Proveďte hustou strukturu kůže, napnutou, můžete použít sodnou masku, která se skládá z jedlé sody (jedna lžička), banánové a růžové vody (lžíce). Banán se změkčí, dokud se nevytvoří suspenze, do ní se přidá růžová voda, do směsi se nalije soda a dobře se míchá. Připravená hmota se aplikuje na obličej po dobu nejvýše 10 minut, poté se opláchne teplou vodou. Pro maximalizaci efektu produktu je nutné provádět kosmetické sezení po 7–10 dnech, přičemž je třeba sledovat přestávku mezi jednotlivými kurzy. Jeden kurz je 1 - 1,5 měsíce.

Pro omlazení

Aby maska ​​měla znatelný omlazující účinek a saturovala buňky užitečnými látkami, můžete do roztoku sody přidat ovesné vločky (ovesné vločky). Blokují agresivní účinky sody na dermis, jsou aktivní složkou, která má příznivý vliv na pokožku obličeje.

Čajová lžička sody se zředí vodou, dokud se nezíská suspenze, pak se k ní přidají vločky z ovesných vloček (50 g), rozemleté ​​v mlýně na kávu.Konzistence masky by se měla podobat zakysané smetaně. Směs se aplikuje na obličej po dobu 10 minut, poté se promyje teplou vodou.

Pro volnou kůži

Nástroj, který podporuje zúžení pórů, může být vyroben ze sody a soli (jedna čajová lžička), krém na holení (jedna dezertní lžička). Před použitím směsi musíte připravit bylinný odvar z květů měsíčku. Míchání přísad, soda-sůl masky se aplikuje po dobu 10 minut, a pak otřete obličej s připravenou odvar.

Při pravidelném používání takové masky se kůže stává napnutou, hladkou a krásnou.

S peroxidem vodíku

Tento nástroj zvládá zánětlivé kožní onemocnění. Peroxid vodíku je antiseptikum, hojí, bělí a čistí pokožku, je účinný v boji proti akné.

Pro masku musíte vzít 1/2 lžičky sody, 1 lžičku smetany nebo jogurtu a čtvrtinu lžičky 3% peroxidu vodíku (vysoká koncentrace způsobí popálení). Hmota se aplikuje na obličej a po 5 minutách se promyje studenou vodou.

Různé komponenty

Při přidávání různých složek do sody můžete dosáhnout požadovaného efektu:

 • přidávání cukru a slunečnicového oleje k základu Můžete udělat velký drhnout a zvlhčit kůži;
 • maska ​​s moukou pomůže jemně očistit obličej, zvětšené póry se stanou znatelně užšími, mastný lesk obličeje zmizí;
 • protizánětlivý účinek z použití sodové hmoty pomůže vytvořit pěna čisticího gelu na obličej;
 • zbavte se černých teček Je možné za pomoci činidla, do kterého se přidává pomerančová nebo citronová šťáva.
 • přidání medu a smetany umožňuje saturovat buňky živinami, odstranit znečištění a obnovit mazové žlázy;
 • čištění pórů pomocí sody a zubní pasty se zbavit akné a černé skvrny.

Recenze

Nic neříká nic o skutečném produktu. Kontrola účinnosti kosmetiky, mnoho žen zanechat komentáře na různých kosmetických fórech, kde se sdílejí nejen jejich dojmy, ale také nejlepší osvědčené recepty.

Obličejová maska ​​ze sody se osvědčila na pozitivní straně, ale člověk by neměl zapomínat, že takový lék by měl být aplikován pouze v přísném souladu s doporučeními kosmetologů. V žádném případě nelze jen smíchat ingredience a udržet hmotu na kůži déle, než je vyhrazený čas: v tomto případě dochází ke zničení buněčné struktury a vzniku chemického popálení.

Hodně recenzí je věnováno tématu odstraňování černých teček. Soda maska ​​skutečně účinně bojuje s nimi, odstranění nepříjemné akné během jednoho až dvou měsíců při použití postupů v 7 až 10 dnů. Kůže se stává matnou a sametovou.

Kromě akné, maska ​​úspěšně odstraňuje mastný lesk obličeje, dává pleti svěžest, mladistvý a tónovaný.

Nesmíme však zapomenout, že maska ​​sody není pro každého.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky