Jemnosti volby laku na nehty

Jemnosti volby laku na nehty

Během existence lidstva se ženy staraly o své zdraví a krásu. Moderní dynamicky se rozvíjející svět dělá z každého z nás krásu přístupnou a dává k tomu mnoho možností: kosmetiku, chirurgii, dekorativní kosmetiku a mnoho jejích typů. Lak na nehty patří do kategorie dekorační kosmetiky pro zakrytí nehtů na rukou a nohou. Zajímavé je, že i ve starověku ženy namalovaly nehty v různých odstínech. Tento rituál umožnil určit postavení žen a dokonce i mužů.

Zpravidla nehty na rukou a nohách malovaly vyšší vrstvy společnosti.

Vlastnosti kosmetiky pro manikúru

Lak na nehty - dekorativní kosmetika s dobrou trvanlivostí. Pomocí filmového povlaku je možné barvit přírodní desku specifickým pigmentem s různým stupněm nasycení. Aplikuje se na předem připravený hřebík s plochým štětcem, který je dodáván s lahví.

Klasický lak na nehty má následující výhody a nevýhody:

 • Má různou míru vytrvalosti. Klasická doba nošení je v rozmezí 5-7 dní, stabilnější protějšky do 10-14 dnů, gel může být nošen bez třísek a trhlin až 3-4 týdny;
 • Pokud jsou kompozice klasických laků víceméně stejné, pak jsou odstíny zcela odlišné. Důkazem toho jsou palety s desítkami stovek tónů s jasnými a tlumenými pigmenty, nasycenými nebo vodnatými, lesklými, matnými, s třpytkami a metalizovanými záplatami;
 • S pomocí dekorační kosmetiky pro nehty jsou návrhy vytvořeny z klidných klasických až po jedinečné, hodnotné ocenění. Pro každodenní nošení budou vhodné odstíny s nízkým klíčem a zralé umění Neil;
 • Dekorativní kosmetika na nehty je prezentována v nabídce jakékoliv kosmetiky pro obličej spolu s řasenkou nebo tužkou na rty. Lak na nehty je nezbytným prvkem stylu moderní mladé nebo zralé ženy;
 • Pokrytí nehtů dává ženskému obrazu úplnost, úpravu.

Klasický lak na nehty je nerozpustný ve vodě, ale velmi náchylný k mechanickému namáhání.

Například, manikúra může zkazit časté mytí nádobí nebo obecné čištění, takže v této době se doporučuje používat gumové rukavice. Pro získání odolného nátěru si ženy vybírají gelové laky - syntetické polymerní sloučeniny dlouhodobého nošení - až 3-4 týdny.

Historie

Na otázku, kdy se objevil první lak na nehty, můžete s jistotou odpovědět - v roce 1934. To byl vynalezen Charles Revson (zakladatel slavné make-up značky Revlon). První moderní výrobek pro barvení nehtové desky měl nestabilní strukturu a krátké období nošení - ne déle než 3 dny. Současně, kvalita prvního laku odešla hodně být požadovaný, nicméně, jako odstíny - Charles nabídl módní ženy 5-6 barvy, každý který měl červený pigment.

Prototypy moderních laků se objevily před naším letopočtem, například v Číně ženy a muži vyrostly nehty a namalovaly je v odstínech jiných, než je přirozená barva, jako znamení vysoké třídy.

Ve starověkém Egyptě si ženy namalovaly nehty do šarlatu se zvláštním odvarem rostlin a v Římě bohatí lidé leštěli nehtovou desku směsí živočišných tuků. Je těžké říci, kde byl vynalezen lak, ale moderní analog ve vodě nerozpustné sloučeniny se poprvé objevil v USA.

Složení

Moderní kompozice nehtů se liší od předchozích analogů předchozího století složením, které určuje stupeň opotřebení povlaku a vliv na zdraví desky.

 • Polymery jsou základem jakéhokoliv dekorativního výrobku. Liší se od sebe, asi jeden tucet syntetických sloučenin může být obsažen v jediném laku, aby se navzájem podporovaly. Nitrocelulóza tvoří stejný film na povrchu nehtu, přičemž zachovává hlavní pigment, spárovaný se syntetickým polymerem TSF, tato složka tvoří trvanlivý, odolný povlak, který se při sušení nerozpadá ani nerozpadá.
 • Rozpouštědla. Tyto látky jsou nezbytné k vytvoření kapalné konzistence a snadné aplikace, k distribuci produktu na desku a jsou zodpovědné za jeho sušení na povrchu, včetně během tohoto procesu. V jedné lahvičce může být obsaženo několik rozpouštědel: butylacetát napomáhá rovnoměrnému rozložení laku na nehtové ploténce, na distribuci produktu se podílí také steralconium hectorite, které neumožňuje usazování pigmentu na dně láhve. Ethylacetát je zodpovědný za dobu sušení laku a podílí se na tvorbě ochranného filmu na povrchu, dimetikon také ovlivňuje rychlost sušení laku, zvyšuje odpařování kapalných složek, isopropylalkohol slouží k redukci nebezpečných účinků a eliminuje tvorbu nitrocelulózového ohně.
 • Změkčovadla dávají nátěru trvanlivost a pružnost, aby se zabránilo odlupování. Tyto složky zahrnují estery jako kafr, ricinový olej, trifenylfosfát.
 • Pigmenty zodpovědný za barvu nátěru a stupeň blikání. Nejpřirozenější z nich je slída s nenápadným leskem, bílé a světlé odstíny laků regulují oxid titaničitý, křemičitany jsou zodpovědné za zachování konzistence produktu, za použití oxychloridu bismutitého k dosažení účinku perleti na povlak. Světlé nasycené pigmenty mají obvykle název jako D & C Blue, D & C Red, jsou syntetické nebo přírodní, což dává produktu hustý odstín struktury.
 • Stabilizátor Kyselina citrónová je obsažena v každé láhvi a působí jako stabilizační činidlo.
 • Vitamíny, keratiny a další užitečné složky lze nalézt ve vysoce kvalitních přípravcích na lak na nehty, jejichž výrobce se stará o zachování zdraví a přírodní krásy nehtů. Značky obvykle obohacují své produkty o vitamín E a vápník pro další posilování, výživu a ochranu.

Formaldehyd ve složení moderního laku na nehty by měl odradit od nákupu pochybného výrobku.

Tato složka, spolu s toluenem, nebyla dlouhodobě používána mezi kvalitními sloučeninami z důvodu možného výskytu alergické reakce a negativního vlivu na povrch desky - přesušení, zvýšení její křehkosti, ztráta přirozeného lesku.

Doba použitelnosti

Laky na nehty jsou dostupné v různých objemech: od miniaturních 4 mm až 20-25 mm - lahví pro profesionální použití. Objem prakticky neovlivňuje trvanlivost kompozice.

Skladovatelnost je ekvivalentní 18-24 měsíců skladování v uzavřené neotevřené formě, obvykle tyto údaje lze vidět na baleních dekorativní kosmetiky pro měsíčky.

Výrobci také prohlašují, že tyto podmínky jsou podmíněné a jsou pouze doporučující. Skladovatelnost závisí na správném skladování laku a stavu výrobku. Dnes, na policích ženského stolu, najdete kopie před pěti lety ve výborném stavu as kvalitou, kterou nelze porovnat s čerstvým vzorkem. Nový výrobek může v průběhu jednoho měsíce vklouznout, pokud není aplikován a nevydrží každodenní nošení.

„Hovory“ na laku, který prošel, bude viskózní, bodavý povlak, který se aplikuje s komplexní nerovnou vrstvou, nepříjemným zápachem, delaminací, znatelnou ztrátou pigmentu a trvanlivostí.

Typy laků na nehty

Spotřebitelé se často ptají, jaké jsou nejlepší nehtové produkty. Odpověď je jednoznačná: není lepší lak, protože očekávání jedné ženy se velmi liší od produktu druhého.

 • Klasický lak s pigmentem - Nejběžnější typ. Má lesklý lesk a může mít malý perlový odstín. Pigmentovaná kompozice se liší stupněm nasycení laku a obvykle jsou zapotřebí 2 vrstvy (zřídka 3) pro získání odolného odstínu.
 • Transparentní: je to základní, základní nebo vrchní nátěr. Na třístupňový systém se doporučuje použít i běžný rychleschnoucí lak. Průhledná základna připraví nehtovou desku pro barevný nátěr: vyrovná její povrch, zakryje nedokonalosti, jako jsou malé drážky a praskliny, chrání před průnikem pigmentu do hlubokých vrstev. Vrchní nátěr chrání pigment před poškrábáním, třískami, poskytne jednotný lesklý lesk nebo otupělost.
 • Složení pro růst nehtů obvykle reprezentovaný transparentní hustou texturou, nicméně, moderní výrobcové už nabízejí používat pigmentované formulace. Tyto laky jsou obohaceny vitamíny a minerály pro posílení a růst nehtové desky: vápník, vitamíny E, C, rostlinné extrakty, oleje.
 • Matte odkazuje na nové položky a umožňuje dokončit obraz ženy Matný nátěr nemá lesk a vyžaduje pečlivý výkon - nevýhody vrstev jsou okamžitě patrné.
 • Akvarel odstíny vyznačují se měkkostí, vodnatostí, často se používají k vytvoření francouzské manikúry a jsou známé svou vysokou trvanlivostí. Typicky jsou akrylové laky dostupné v pastelových odstínech a mají příjemný lesk.
 • S jiskrami. Povlaky s malou pozlátko se používají jako samostatný povlak, stejně jako pro dekoraci a dokonce i vrchní nátěr. Nedoporučují se pro použití na poškozené desce: malé brusné částice mohou poškrábat povrch nehtu.
 • Lucky Chameleons liší se v tom, že mění barvu v závislosti na přirozeném světle.
 • Thermo - nejsložitější a neobvyklý typ dekorativního povlaku. Barva povrchu se mění s teplotou ženských prstů.
 • S účinkem rozbitého skla. Když se aplikuje, podobný lak se jako obvykle ukládá do jednotné vrstvy. Po několika minutách však povlak praskne na očích a změní obvyklý design na něco originálního, zatímco se zachová stejnoměrná textura nátěru.
 • Metallic vyznačuje se nasyceným stříbrným odstínem na povrchu, obvykle za studena.
 • Marker K dispozici ve formě plstěného pera a určené pro neil art nebo kreslicí vzory na povrchu desky.
 • Rychle schnoucí lak lze definovat v samostatné kategorii. Soubor produktů se může lišit ve stínu, ale aby měl společnou podobu - rychlé, někdy okamžité tuhnutí za přirozených podmínek.

Paleta

Výrobci často budují vlastní paletu barev od průsvitných a světlých barev až po bohaté a tmavé. Pastel zaujímá přední místo v řadě laků na nehty: béžová, růžová, zelená, modrá, fialová, citrónová. Odstíny stejné barvy lze navzájem kombinovat, což vytváří „gradientový“ design, kterému napomáhá paleta laků na nehty a jejich uspořádání v odstínech.

Nasycené světlé barvy krytu se usazují po neutrálním měřítku. Nejklasičtější barva je červená. Zároveň je zde několik odstínů: burgundské, šarlatové, tmavě červené, světle červené, s perleťovým třpytem nebo bez něj. Tmavé barvy laků od šedé po černou vyžadují aplikaci ve 2-3 vrstvách, aby se dosáhlo nasyceného, ​​rovnoměrného nátěru bez „mezer“.

Stříbrné a zlaté povlaky mají obvykle místo v řadě laků na nehty každé samoobslužné značky dekorativní kosmetiky.

Populární firmy

 • Značka Anny představuje 114 módních odstínů pro bezchybný vzhled. Kompozice se vyznačují vysokou trvanlivostí a okamžitým sušením po aplikaci. V sortimentu značky jsou klasické odstíny jako béžová a červená a nejmodernější, například mramorový lak.To vám umožní obnovit strukturu přírodního kamene bez dalšího příslušenství a úsilí, které je vhodné pro spěchané ženy.
 • Lumene nabízí novinku - laky s gelovým základem pro vytvoření dlouhodobého nátěru. Odstíny jsou předvídatelné - béžové, červené, šeříkové, ale určitě existují trendy barvy - oranžová, modrá, perlová. Pohodlný formát balení - malé lahvičky se širokým kartáčem.
 • Ve značce Catrice představilo 45 klasických odstínů, 5 chromovaných a 5 sběratelných hnědými pigmenty na základně. Většinou odstíny laků Catrice jsou nahé, každodenní, ale můžete také najít světlé barvy. Kvalita nátěrových laků této značky patří mezi nejlepší.
 • Dekorativní kosmetika na nehty Kiki vhodný pro vytvoření denní nebo večerní manikúry díky široké paletě odstínů. Povlak schne 3-5 minut a trvá až 5 dní.
 • Lucky Aurelia prezentována ve velkých objemech lahví - 13 ml. Paleta je velmi bohatá - od béžové a její rozmanitosti až po bohaté odstíny vínové, černé, smaragdové, kompozice se třpytkami.
 • Oddělení představuje lesklý a matný povrch. Mezi nimi jsou běžné nátěry a na základě gelu - hustý plastový materiál.
 • V sortimentu laků L´Oreal jsou hladké nátěry na nehty.. Značka se vyznačuje tím, že vyrábí omezené série výrobků s módními odstíny a ideální povrchovou úpravou. Nový odstín je nasycený modře - současný trend současných a příštích sezón.
 • Ruská značka Jeanmishel vyrábí sbírku levných dekorativních výrobků pro měsíčku. Recenze ukazují, že navzdory nízké ceně zůstává kvalita nátěru ve výšce. V sortimentu značky jsou jedinečné odstíny jako levandule, broskev, nebesky modrá, což vám umožní vytvořit stabilní jednotný povlak na posledním volání módy.
 • Domácí značka Trind představuje kolekci pigmentovaných laků se systémem zesilování desek. Mezi laky jsou ty, které dávají matnou povrchovou úpravu bez použití speciálního topu.
 • Slavná série laků od Pupa je vyrobena v miniaturním balení, které nedovolí kompozici mít čas se zkazit. Značka prezentuje 59 současných odstínů, kolekce je každoročně doplňována a často získává nové fanoušky.
 • Bourjois představuje klasický obal.a typ gelu, který je velmi hustý a dlouhotrvající. Klasická kompozice okamžitě zasychá, jak tvrdí výrobce přímo na obalu.
 • Max Factor Lucky má vysoké hodnocení díky sofistikovaným 26 autorským odstínům a jednoduché aplikaci. Struktura pokrývá jednotnou vrstvu a udržuje v bezvadném stavu do 7 dnů.
 • Lucky "Koňská síla" je obohacena o výplňový vzorec. a obsahují diamantové zrno, vápník, vitamíny A, E. V jejich složení není paleta odstínů bohatá, ale „trikem“ výrobků je jejich regenerační účinek na nehtovou destičku, některé z nich jsou homogenní, jiné posilují nebo stimulují růst.
 • Švýcarské laky Mavala jsou reprezentovány originálními hlubokými odstíny. s velkým podílem perleti. Mezi originálními odstíny - šeřík, rum, barvy laguny, alpská zelená a akvamarín.

Příklady manikúry

S obvyklým lakem můžete vytvořit jakýkoliv manikurový design z monochromatického povlaku na originál s několika odstíny. Významnou nevýhodou manikúry s běžným lakem bude to, že povlak rychle schne za přirozených podmínek a někdy není možné vytvořit elegantní vícevrstvý design a zároveň je nošení jednoduchého laku omezeno na 5-7 dnů. Příkladem krásné manikúry s jednoduchým lakem bude francouzská bunda, design měsíce, gradient.

Vytváření bundy s klasickou kompozicí je jednoduché:

 • Prvním krokem je použití základny. - ochrana proti pronikání pigmentu do hlubokých vrstev nehtu.
 • Po základně se aplikuje hlavní barva v nude formátu, možná s perlou nebo jiným perlovým třpytem.Pro hladký odstín použijte 2 nátěry.
 • Poté, co základna vyschne, Na špičkách nehtů můžete kreslit tenké štětce nebo klasické tlusté proužky. Můžete použít šablony nebo použít pouze štětec.
 • Nezapomeňte hřebík zakrýt povrchovou úpravou. - upevní povrch nehtu a vyrovná strukturu desky.

Lunární manikúra je vytvořena jednoduše: je důležité zvolit hlavní barvu a odstín otvorů.

Nezapomeňte na harmonii barev mezi sebou. Jamky jsou kresleny odděleným kartáčem na vrcholu hlavního pimento, který trvá čas sušit.

S vytrvalým gelovým leštěním můžete vytvořit krásnou manikúru pro každý vkus od monochromatického až po ultra-komplexní.

Co je nebezpečné?

Bezpečné produkty pro líčení nehtů neobsahují ve směsi formaldehyd a čistý aceton. Použití těchto dvou složek může nepříznivě ovlivnit kvalitu nehtů, vést k jejich křehkosti, delaminaci, získání nažloutlého odstínu.

Před použitím pigmentového laku jej chráníte před pigmentací desky.

Obecně platí, že moderní laky na nehty jsou bezpečné, za předpokladu, že výrobek má vhodnou trvanlivost.

Jak si vybrat

Musíte si vybrat produkt z vlastních preferencí barev a následujících doporučení:

 • Dbejte na trvanlivost výrobku. Nedostatek označování na obalu by měl od nákupu odstoupit, protože není známo, jak stará je tato láhev;
 • Rychle schnoucí sloučeniny déle než po delší dobu;
 • Nekupujte příliš levné produkty, protože mohou být založeny na acetonu a jiných složkách nízké kvality;
 • Zvolte malé svazky. Je lepší dostat čerstvý lak, než hodit plnou sušenou láhev do urny.

Jak skladovat

Lak je nutné skladovat na tmavém chladném místě, kde nepronikne přímé sluneční světlo. Před uzavřením lahve jej otřete odstraňovačem laku na nehty nebo běžným acetonem. Uzavřete víko a nedovolí, aby směs oxidovala a vysychala.

Recenze

Hodnocení gelových leštidel se neustále mění, ale kupující identifikovali pro sebe několik oblíbených pigmentovaných povlaků. Dobrá nabídka značky laku Catrice - Díky širokému kartáčku s hustými štětinami se výrobky snadno aplikují a rovnoměrně rozdělují. Spotřebitelé si všimnou výborných odstínů: šedo-modré, jemné broskve, podmanivé červené, perlové, klasické béžové a bohaté smaragdové barvy. Produkt s nejlepším rozpočtem - Maybelline s širokou škálou odstínů pro každodenní make-up rukou.

V dalším videu uvidíte přehled laků na nehty.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky