Proč se gelový polštář rychle odlupuje z nehtu

Proč se gelový polštář rychle odlupuje z nehtu

Gel polská manikúra byla velmi populární po dlouhou dobu. Je světlý, trvanlivý, stylový a hlavně trvanlivý. Někdy však může mít i některé defekty, například předčasné odlupování z nehtové desky. Proč se leštící gel rychle odlupuje z nehtu a jak se tomu lze vyhnout, uvedeme v tomto článku.

Důvody

Důvody, proč gelový lak odlupuje nehet druhý den po jeho aplikaci, nebo maximálně o týden později, mnoho. A na rozdíl od lidového názoru, pán není vždy na vině za předčasné loupání gelového pláště. Všechny příčiny, které vedou k tomuto problému, lze rozdělit do několika velkých skupin. Nejčastěji gelový polský exfoliates s přírodním nehtem v následujících případech:

 1. V případě vážných zdravotních problémů se polštářek z nehtové destičky dostane již během prvních dnů po aplikaci. V přítomnosti nemocí, jako je cukrovka, srdeční onemocnění nebo onemocnění ledvin, stejně jako jakýkoli typ chirurgického zákroku, se doporučuje takové zakrytí měsíčníku odmítnout. Totéž platí pro antibiotika, stejně jako pro období začátku menstruačního cyklu. Ve všech těchto případech nezůstane polštářek na nehtech dlouho a po dvou dnech začne odlupovat z nehtové destičky.
 2. Jednotlivé rysy těla, mezi něž patří nadměrné pocení dlaní, příliš mastná kůže prstů, stejně jako tenké a exfoliované nehty. Ve všech těchto případech nedochází k těsné přilnavosti povlaku na nehtovou destičku, což znamená, že se gelová leštění může začít oddělovat jak ze základny, tak z fixačního prostředku. Proto je velmi důležité obnovit zdraví nehtů, stejně jako se zbavit nadměrného pocení a nezapomeňte použít speciální odmašťovač.
 3. Používání produktů nízké kvality nebo výrobků různých výrobců. Proto je nejlepší zakoupit základní nátěr, základní nátěr, vrchní nátěr a gelový lak stejné značky. Neměli byste se snažit ušetřit na pořízení těchto komponent, je lepší zvolit produkty známých výrobců.
 4. Porušení technologické manikúry. To zahrnuje nesprávné použití všech prostředků na nehtu, ignorování správné léčby kůžičky, provedení ořezové manikúry těsně před použitím gelového leštění, nanesení základu a povlaku na kůžičku. V případě neuzavření konce měsíčku je povrchová vrstva o několik dnů později po aplikaci.
 5. Aplikování tlusté vrstvy činidla v oblasti kůžičky je také příčinou vzniku takové vady.
 6. Provádění lázeňských procedur v předvečer gelového pokrytí. To platí zejména pro paletu obkladů se směsmi na bázi olejů, stejně jako použití různých masek. V těchto případech je nehtová destička příliš vlhká a mastná a ani použití odmašťovadla nebude schopno pomoci základně a gelové polštářce pevně přilnout k jejich povrchu.
 7. Neschnutí nehtů v lampě. Ne vždy mistři, a zejména děvčata, která doma samy provádějí takovou manikúru, vydrží po nezbytně nutnou dobu nehty ve lampě. V důsledku toho se nátěr nesmí předčasně odlupovat, ale mohou se na něm objevit různé bubliny a praskliny.
 8. Neodstraňování adhezivní vrstvy z povrchu nehtů je také častou příčinou předčasného odlupování heliového povlaku z jejich povrchu.
 9. Nadměrný častý kontakt s vodou a agresivními chemikáliemi během prvních dnů po geologickém gelu. Často se stává, že se nátěr nejen odlupuje od povrchu nehtů, ale také se odlupuje filmem. To se děje v případech, kdy po několik hodin po ukončení procedury jsou nehty v kontaktu s vodou po dlouhou dobu.
 10. Nedostatek profesionality mistra, stejně jako touha ušetřit čas na proceduře. Někdy, aby se manikúra prováděla co nejrychleji, někteří mistři služby nehtů ignorují použití jakýchkoli povinných prostředků, což vede k špatné kvalitě povlaku a jeho předčasnému odlupování.

Ale aby se zachovala krásná manikúra vyrobená s gelovou polštářkou, nestačí jen vědět o příčinách vzniku takové vady, jako její předčasné odlupování z nehtové desky. Musíte také vědět, jak se tomu vyhnout.

Dozvíte se více o tom, proč je gelový polštář dostupný v následujícím videu.

Jak se tomu vyhnout

V každém případě jsou příčiny odlupování povlaku z nehtů odlišné, stejně jako způsoby jejich odstranění. Pokud tedy hovoříme o tom, jak se vyhnout tomu, aby se tento nedostatek objevil, je třeba se nejprve spoléhat na samotný důvod jeho vzhledu.

Pokud dojde k poruše v důsledku chronických zdravotních problémů, pak existují dva způsoby, jak je odstranit. První se opírá o komplexní zpracování a druhý o použití jiného typu povlaku na nehty, jako je akryl. Pokud důvod spočívá v průběhu antibiotik, pak musíte nejprve dokončit a pouze sedm dní po konci, můžete začít provádět gel polish manikúru.

Při nadměrné mastnotě a pocení dlaní je nutné použít speciální krémy a masti určené k léčbě hyperhidrózy, stejně jako pravidelné koupele s dubovou kůrou. Přímo během manikúry je třeba věnovat zvláštní pozornost právě odmašťování nehtové desky. Pokud tyto metody nemají požadovaný účinek, je nutné změnit výrobce vybraného gelu.

Velmi suché, křehké a tenké nehty také nejsou samy o sobě schopny dlouhodobého gelového potažení.

V první řadě by se proto měli vrátit ke zdraví. Musíte pít speciální multivitamíny, pravidelně používat speciální krémy a obklady pro měsíčky, například z krémů na ruce a prášku z červeného chilli papričky. Při provádění prací je nutné používat ochranné rukavice.

Nákup gel lak a další komponenty k provedení tohoto typu manikúry byste měli určitě udělat nákup v důvěryhodném obchodě. Doporučuje se dávat přednost výrobkům těch výrobců, kterým se daří etablovat se jako spolehlivé značky, které produkují vysoce kvalitní výrobky. V tomto případě by bylo nejlepší, kdyby odmašťovadlo, gelový polštář a jiné prostředky byly vydávány stejnou značkou. To zajišťuje jejich plnou kompatibilitu. Tyto fondy budou navíc doplňovat a zvyšovat vzájemný vliv.

Ujistěte se, že je v souladu s technologií manikúry. Chcete-li odstranit kůžičku, na rozdíl od všeobecného přesvědčení, je nutné nejméně jeden den před zakrytím nehtů s gelem polský. Je nutné použít všechny doporučené prostředky, a to: buff pro odstranění keratinové vrstvy měsíčku, odmašťovadla, základního nátěru, základu, gelového laku a fixátoru. Nezanedbávejte dobu schnutí každé vrstvy lampy. Přesná doba schnutí každého výrobku závisí na konkrétním výrobci a typu použité lampy.

Zvláštní pozornost by měla být věnována aplikaci všech prostředků do oblasti kolem kůžičky. Pokud na něj spadnou, bude téměř nemožné zabránit předčasnému odlupování povlaku. Proto musí být veškerá přebytečná kutikula pečlivě odstraněna a její zbytky se musí co nejvíce odklonit od nehtového lůžka.

Naneste gelový lak, stejně jako jiné prostředky, je nutné tenkou vrstvu a opatrně osušit každou z nich ve lampě.Doporučuje se stříkat a sušit každý hřebík postupně a ne všechny dohromady. To zajišťuje rovnoměrné aplikace a trvalé výsledky.

Nedoporučuje se používat nejméně 4 hodiny mastné přípravky na péči o ruce, stejně jako dlouhé koupele. V opačném případě se nehty mohou stát velmi vlhkými nebo mastnými, což nedovolí, aby gel leštil pevně k povrchu nehtové desky dohromady.

Během samotného postupu je nutné nejen důkladně sušit každý hřebík v lampě, ale také pravidelně odstraňovat adhezivní vrstvu z jejího povrchu. Je to žádoucí po každé nanesené vrstvě gelu.

Na konci manikúry se nedoporučuje, aby umožňoval delší kontakt s vodou a ještě více se škodlivými agresivními chemikáliemi. To také způsobí odlupování gelu z nehtové desky během několika hodin po jeho aplikaci. Pokud potřebujete takový kontakt, měli byste určitě použít speciální gumové rukavice.

V případě, že manikúra není prováděna sama doma, ale v salonu, musíte začít hledat dobrého mistra předem. To může pomoci přátelům a recenzím.

Pouze špičkový specialista, který má nejen rozsáhlé zkušenosti, ale také je v souladu s technologií tohoto typu manikúry, stejně jako s použitím kvalitních materiálů, bude schopen provést opravdu krásnou a trvalou gelovou manikúru.

S příčinami předčasného odlupování laku na nehty z nehtů a možností, jak tuto chybu předcházet, jsme na to přišli. Je čas mluvit o tom, co dělat v situacích, kdy již začala delaminace povlaku.

Maskovací vady

V některých případech jsou i všechna doporučení, která zabraňují předčasnému odlupování povlaku z nehtů, bezmocná a gelový polštář se začíná pohybovat od povrchu nehtu na jeho základně nebo volném okraji. V závislosti na tom, kolik povlaku se odloupne a na které straně nehtové desky, je možné tuto vadu maskovat několika způsoby.

Chci jen poznamenat, že pokud po provedení manikúry uplynulo více než 10 dní, pak by odstranění takové vady jako předčasné odlupování gelu z povrchu nehtů mělo být jedinou cestou - opět provedením procedury.

Je naprosto nedůležité, začal odlupovat z zadku, ze základny nebo ze stran nehtů. Nejlepší je neprodleně kontaktovat specialistu nebo zcela znovu manikúru, pokud byla provedena doma. Totéž platí pro případy, kdy se peelingový gel leskne na třech nebo více prstech. Překrytí této chyby nepostřehnutelně ostatním bude velmi obtížné.

Mělo by být také zřejmé, že způsob maskování delaminovaného kusu bude záviset na jeho umístění. Například, pokud se kus rozlomil na okraji měsíčku, pak můžete znovu oživit celou manikúru a opravit ji ve francouzském stylu. Pokud se část polštářku na gelu odlomila přímo na dně nehtového lůžka, pak můžete udělat měsíční manikúru nebo dodatečně ozdobit nehty kamínky.

Obecně lze situaci napravit třemi způsoby:

 1. Znovu znovu proveďte celou manikúru. V některých salonech je tento postup volný, ale pod podmínkou, že se nátěr odloupne do dvou dnů po aplikaci a pouze na jeden hřebík.
 2. Dodatečná dekorace krytu nehtu. To může zahrnovat použití samolepek, drahokamů a jisker jak na místech, kde se vada objevila, tak na některých jiných nehtech, aby se vytvořil vzhled takové manikúry.
 3. Můžete zamaskovat poškození jiným lakem.

Je na poslední verzi a rád bych se podrobněji zabýval. Faktem je, že tento způsob maskování je méně pracný a jeho výsledek je vynikající.

Postup v tomto případě přímo závisí na tom, zda je manikúra prováděna doma nebo pánem.

V prvním případě je velmi snadné situaci napravit. Vše, co je potřeba, je nanesení malého množství gelu identického odstínu na místo štěpení, vysušení v lampě a zakrytí fixačním prostředkem nahoře a opět sušení. Aby se předešlo nesrovnalostem, je nutné předem odříznutou oblast mírně předřezat běžným pilníkem na nehty. Některé dívky, které provádějí takovou manikúru na vlastní pěst, raději nejen zamaskují hřebík, nýbrž ho úplně překreslují. Starý a poškozený nátěr se odstraní, nehty se důkladně omyjí a znovu natřou v požadované barvě.

V případě, že v salonu byla provedena manikúra, můžete si koupit lak, nejvhodnější odstín na gel na leštění, který začal odlupovat nehty. Jako v prvním případě je nutné ostré hrany čipu zpracovat pilníkem na nehty. Poté naneste vybraný lak ve dvou vrstvách na vytvořenou dutinu, počkejte, až bude zcela suchý, a shora na něj naneste další vrstvu čirého laku nebo fixátoru.

Již dříve bylo zmíněno, že není nutné používat lak stejné barvy, v závislosti na umístění peelingového nátěru, můžete ho maskovat měsíční nebo francouzskou manikúrou. Vše záleží na přání a představivosti.

Použití takových technik samozřejmě neumožní dosáhnout efektu právě provedené ideální manikúry, ale pomůže podstatně skrýt vadu, která se objevila, a učinit ji téměř neviditelnou pro ostatní.

V každém případě, bez ohledu na to, jak vysoce kvalitní použitý gelový polštář pro manikúru, aby se zabránilo vzniku vad je velmi obtížné. Ale teď, když víte nejen o důvodech předčasného odlupování gelového povlaku z povrchů nehtů, ale také o tom, jak zabránit vzniku této vady, vytvořit ideální, krásná a trvanlivá manikúra bude mnohem snazší. A pokud se vše na některých místech úplně zastaví, gelový povlak začne vypadávat, pak můžete tuto vadu snadno zakrýt a v budoucnu ji nedovolte znovu objevit.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky