Vady při lakování nehtů

Vady při lakování nehtů

Krásné, dobře udržované ruce ženy s dokonale natřenými nehty lze právem považovat za její pýchu. Někdy se však vyskytují vady na nehtech při malování, které mohou zkazit i ty stylové a drahé manikúry. Důvody jejich výskytu a způsob, jak se jim vyhnout, budou podrobně popsány níže.

Poškození nátěru

Dokonce i ta nejtypičtější a nejmodernější manikúra může vypadat neuspořádaná a působí odpudivě, pokud má takové vady jako:

 • Přítomnost velkého množství bublinek pod lakem. Vzhledem k tomu, co všechno pokrytí vypadá nafouklé na nehty.
 • Lak je prasklý na celém povrchu měsíčku.
 • Nedostatek nátěru na špičkách nehtů v důsledku jeho odlupování.
 • Barvená kůžička.
 • Nerovnoměrně uložené nehty.

Pokud jsou však poslední dva defekty velmi snadno odstranitelné odstraňovačem laku na nehty a pilníkem na nehty, musí být první tři vážně zpracovány.

Nejdříve je nutné určit, co přesně tyto nedostatky vytvořily. Důvody pro jejich výskyt mohou být velmi odlišné, proto je velmi důležité studovat ty hlavní.

Příčiny

Bubliny na nehtech jsou nejčastěji rušeny spravedlivým sexem, zejména pro ty, kteří dávají přednost manikúre doma. Nejčastěji se puchýř nalakuje v následujících případech:

 1. Intenzivní třepání potažené lahvičky před použitím. Pokud je nutné lak smíchat, je třeba tuto metodu ihned odstranit. Je lepší, když lahvičku mezi dlaněmi na pár minut.
 2. Nesprávná nebo špatně provedená práce na přípravě nehtové desky na podlahu.
 3. Nanesení laku na mokrý povrch.
 4. Použití výrobku s ukončenou platností.
 5. Nesprávné sušení nehtů. Mávání rukou nebo používání běžného vysoušeče vlasů neumožňuje urychlit sušení povlaku.
 6. Nanášení barvy je příliš silné. Z téhož důvodu se často objevuje trhlinka na nehty.
 7. Ostrá změna teploty.

Trhání nátěru nebo jeho odlupování z hřebu je ovlivněno oběma faktory uvedenými výše a například:

 • částečné odstranění kutikuly;
 • nanesení krémů na nehty před lakováním;
 • nedostatečné odmašťování a čištění pracovního povrchu konečků prstů;
 • použití nátěru nízké kvality.

Vady zahrnují také případy, kdy se nátěr rychle odlupuje z nehtů. To může nastat jak v důsledku použití nekvalitních materiálů, tak i při porušování technologie manikúry, a to z důvodu častého kontaktu rukou s vodou a různými chemickými prostředky.

Nejčastěji však výskyt vad na nehtech přispívá k jejich vlastnímu stavu. Slabý, křehký, zředěný - to je hlavní důvod vzniku bublin na nich, praskání a odlupování povlaku. V tomto případě musíte nejprve vyléčit nehty, odstranit příčinu jejich křehkosti a řídkosti, a teprve pak přejít přímo na manikúru.

Chcete-li se vyhnout takovým vadám na špičkách, musíte vědět, jak správně malovat měsíčky a starat se o ně na konci tohoto postupu.

Pokyny pro barvení

Aby se manikúra ukázala být krásná, dlouho držená na nehtech a neměla žádné nedostatky, musíte ji provést v určitém pořadí.

Aby nedošlo k rozptýlení při hledání správného nástroje, měli byste připravit vše, co potřebujete, předem. Vyberte si vhodnou velikost poháru pro ruce a naplňte ho teplou vodou.Budete také potřebovat základnu pro lak, samotný nátěr, lak na nehty, pinzetu na nehty, pilník na nehty a speciální odmašťovač pro nehtovou desku.

Ruce v misce s vodou se střídavě snižují po dobu 7-10 minut. Pak jsou hrany nehtů řádně uloženy a dostanou požadovaný tvar. Pomocí speciální pinzety se kutikula odstraní v blízkosti základny. Je nutné nechat nehty zcela vyschnout a teprve potom je odmastit. Jako takový speciální nástroj můžete použít běžný odstraňovač laku na nehty, pokud v kompozici není přítomen aceton.

Po dokončení všech přípravných prací můžete pokračovat přímým barvením. K tomu vezměte bezbarvou základnu a tenkou vrstvu, pevně zatlačte kartáč na nehtovou destičku, naneste ji a nechte zaschnout. Nanesení laku zvoleného odstínu bude možné pouze po úplném zaschnutí podkladu.

Zvedněte lak požadovaného odstínu a naneste první vrstvu. Musí být také používány jako podklad, tj. Aplikován v malých množstvích a v tenké vrstvě. Těsné stlačení kartáče na měsíčku vám umožní zbavit se bublin a zabránit další delaminaci povlaku. Po úplném usušení první barevné vrstvy můžete v případě potřeby na ni nanesit další vrstvu laku. Zvláštní pozornost je třeba věnovat tomu, aby byl nátěr rovnoměrný a zcela pokrýval lůžko nehtu, ale nedotýká se ho kůže kolem něj.

Stojí za zmínku, že dvě vrstvy laku budou dostačující, větší množství může vést k delaminaci nebo popraskání povlaku.

Posledním krokem je zakrytí nehtů speciálním fixátorem, i když pro něj můžete použít obvyklý bezbarvý lak nebo základ. Tím se zvýší barva samotného laku a prodlouží se životnost nehtů.

Každý nástroj má vlastní úplnou dobu schnutí, v průměru je to asi půl hodiny. Manikérky však důrazně nedoporučují provádět náhlé pohyby a vyhnout se kontaktu s vodou alespoň jednu hodinu po skončení tohoto postupu. Nejlepší je nechat nátěr schnout sám, ale pokud je čas těsný, můžete použít speciální spreje, které urychlí sušení laku na nehty.

Užitečná doporučení

Někdy však stačí jen jedno správné provedení manikúry a bubliny se objevují na nehtech a samotný povlak se odlupuje a praskne. Proto je nutné znát některé další drobnosti, jejichž dodržování pomůže zbavit se jakýchkoli vad a vad na nehtech.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat správnému skladování laků na nehty a jejich základu. Tyto finanční prostředky by měly být udržovány na poměrně tmavém a chladném místě současně. Optimální skladovací teplota je 18–20 stupňů, při vyšší teplotě lak začíná silně zahušťovat a při nízkých teplotách je jeho struktura narušena.

Je nezbytné sledovat vhodnost použitých prostředků, jakmile vyprší jejich možné vykořisťování, měly by být zlikvidovány. Zpožděný lak, stejně jako nekvalitní lak nikdy nemůže poskytnout správný a krásný povlak, navíc negativně ovlivňují strukturu nehtu a vedou k jeho zničení.

Přednost by měli mít známí výrobci laků na nehty, cení si svých zákazníků a starají se o ně, a proto se snaží ve svých výrobcích používat šetřící technologie a nepoužívají velké množství nebezpečných a škodlivých složek.

Provádíte-li manikúru doma, měli byste používat produkty, které byly uvolněny v jedné řadě nástrojů a jeden výrobce. Zpravidla se jedná o takové nástroje, které se dokonale doplňují a poskytují vysoce kvalitní barvení bez jakýchkoliv nedostatků.Doporučuje se použít fixační prostředek na nehty, který poskytuje hustší povlak a zabraňuje předčasnému odlupování laku na nehty.

Pokud se rozhodnete udělat manikúru ihned po koupeli nebo sprše, buďte připraveni na to, že bude fungovat s bublinkami. Měsíčky budou příliš mokré a porézní, takže je rovnoměrně natřete a nebude fungovat. Nejlepší je postupovat přímo na manikúru několik hodin po provedení vodních procedur.

A mělo by být zřejmé, že bez ohledu na to, jak kvalitní a drahé laky by byly, stále negativně ovlivňují strukturu nehtů.

Proto alespoň jeden den v týdnu potřebují mít volno: připravte si speciální masky, koupele a obklady. Tyto kosmetické procedury mohou posílit nehty, zbavit se nerovností na nich a případných nedostatků, a tím přispět ke správné a rovnoměrné aplikaci laku bez závad.

Jak provést manikúru s gelovou polštářkou, viz následující video.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky