Co je to gel polish a jak jej používat

Co je to gel polish a jak jej používat

Žena manikúra by měla být perfektní. Jeho design má stejný význam jako make-up, účes, oblečení. Pro pokrytí nehtů bylo ideální, musíte být zodpovědný za výběr laku. Je důležité nejen vybrat si dobrý nástroj, ale také znát jeho vlastnosti, stejně jako nuance aplikace. Skutečným nálezem, který vám umožní dokonalou manikúru, je gelový lesk. Co to je a jak jej používat, budeme v tomto článku rozumět.

Co to je?

Gel Polish - relativně nový a módní typ nátěru používaného pro manikúru, jeden z nejlepších vývojů v nehtovém průmyslu. To je docela populární nejen mezi řemeslníky pracující v salonech a doma. Tato příprava na nehty je oblíbená u běžných módy, protože ji lze aplikovat doma.

Aby se nátěr nelišil od salónu, musíte dodržovat postup, technologii a určitá pravidla pro použití prostředků. Kromě samotného nátěru, je třeba zakoupit potřebné materiály, které budou platit samy za sebe velmi rychle, protože provedení postupu doma ušetří spoustu rozpočtu, a výsledek nebude nižší než profesionální manikúra.

Gel lak je v podstatě plastový lak, lak s účinkem gelu, který je natřen jako lak, ale musí být sušen pod ultrafialovou lampou.

Tento povlak má mnoho výhod:

 • Ve většině případů se skládá z hypoalergenních složek., zdraví, neobsahuje žádné toxické a škodlivé látky v přípravku. Tyto produkty nepoškozují pokožku, nezpůsobují alergie a podráždění. Díky použitelným látkám ve směsi vyživuje a posiluje nehtovou desku.
 • Gel Polský má vysokou odolnost. Dokáže držet nehty déle než dva týdny a potěší majitele jasnými barvami a lesklým leskem. A pokud jde o pedikúru, pak je lak na nohou asi měsíc. Odstraňuje se pomocí specializovaných prostředků namáčení.
 • Na rozdíl od běžných laků neztrácí svou sytost, nezakaluje se a je odolný vůči poškození., štípané, popraskané, dlouho si zachovává původní vzhled po aplikaci.
 • Odolává různým zatížením (častému kontaktu s vodou, čištění), postupně roste zpět spolu s nehtovou deskou. Při vytvrzování při vytvrzování vytváří pevnou povrchovou ochranu proti různým škodám. Zároveň tato manikúra vypadá přirozeně, barevně a jasně. Jedná se o ideální nátěr pro dlouhé nehty: posiluje nehtovou desku, chrání je před křehkostí a vytváří silný rám.
 • Tento nástroj se vyznačuje snadnou aplikací, aplikován rychle, krátce sušený pod speciální lampou. Zpravidla má pohodlný kartáč a práce s ním není o nic těžší než u obvyklého typu lakování. Navíc tyto nástroje mohou mít odlišný účinek (s kovovým leskem, efektem hedvábí, smaltem, akvarely, pískem, „kočičím okem“ atd.).

Složení

Dekorativní nátěr na nehty má odolnou polymerní strukturu. Zahrnuje:

 • fotoiniciátor (netoxická složka, pod vlivem ultrafialové lampy pomáhá vysušit lak);
 • ředidla (složky, které určují hustotu a strukturu textury, její trvanlivost a snadnost odstranění);
 • řezačka (komponenta, která zajišťuje trvanlivost povlaku, zabraňuje otěru a destrukci gelového laku pod vlivem vnějších faktorů);
 • pigmenty (barviva, jejichž obsah závisí na hustotě a jasu povlaku);
 • plniva a přísadyk posílení nehtů.

Barvy

Módní trendy manikúra v této sezoně zahrnují širokou škálu odstínů. V módě barev. Pastelové barvy zabírají v paletě barev cenné místo. Jsou to neuvěřitelně ženská a naprosto hodí každou ženu bez ohledu na její věk a vybraný styl. Jedná se o univerzální odstíny, které jsou vhodné zejména pro romantické nebo klasické šaty. Móda je přirozená, proto jsou pastelové barvy jedním z nejdůležitějších trendů.

Neméně populární transparentní nátěr. Dnes je tento hit často nalezen na módních přehlídkách slavných návrhářů. Jedná se o klasický, přirozený, přirozený a zdravý vzhled. Hlavním pravidlem je bezchybná manikúra.

Ze skutečných odstínů zvláštní poptávky krásné práškové a tělesné tóny, tzv. Nahý. Tato řada obsahuje odstíny ze smetany, perly a broskve s růžovou. Tón se zředěnou šedou barvou je na vrcholu módy.

Mezi světlou škálu populárních barev patří modrá, fialová, fuchsiová, čokoládová, zředěná modrá, azurová, tyrkysová a kakaový tón. Černá barva je velmi oblíbená v gotických šatech. V módní matné máty a karamelové odstíny. Navíc tvar nehtu je blízký přirozenému a povlak může být částečný, s přidáním třpytu.

Červený gamut reprezentují šťavnaté šarlatové, karmínové, víno, kaštanové, třešňové a oranžové tóny.. Neuvěřitelně krásná a jasná korálová barva. Tento tón zdůrazňuje ruce.

Požadované materiály

Aby bylo možné hřebíky zakrýt gelem, musíte si zakoupit:

 • bruska (přípravná fáze před nátěrem), pro leštění přírodních nehtů;
 • odmašťovadlo (odstraňovač laku na nehty) pro zajištění maximální přilnavosti nátěru k povrchu;
 • 36 watt uv lampa (pro sušení výrobků);
 • základní rámec (základní gel), vyrovnávací tón a zlepšení přilnavosti gelu na nehtovou desku;
 • gelový lak jakékoliv barvy;
 • vrchní nátěr, plní funkci ochrany gelového polského laku a dodává mu charakteristický lesklý lesk;
 • běžný alkoholický roztok (k dispozici v každé lékárně) k odstranění zbytkové lepivosti;
 • utěrky bez chlupů (měkký hadřík) k odstranění přebytečných prostředků z kůže.

Pro zvýšení trvanlivosti a odstranění odlupování povlaku je důležité dodržovat technologii nanášení gelového laku.

Jak používat

Krásná polovina lidstva často poznamenává, že uvedené vlastnosti jsou poněkud nadhodnocené, a přitažlivost a trvanlivost povlaku na gelové leštění není tak trvanlivá. Nesmíme zapomínat, že stejný nástroj na různých nehtech se chová jinak. Existují případy, kdy na druhý nebo třetí den začne povlak praskat a odlupovat se. To je způsobeno porušením technologie aplikace. Se všemi pravidly pokrytí můžete rozšířit krásu a péči o manikúru na ruce až na 20 dní.

Proces se skládá z několika fází: příprava, základ, barevný nátěr a vrch.

Příprava volného okraje hřebu

Je důležité, aby byl rovnoměrný a bez prachu.. Všechny svazky, nepravidelnosti jsou zdobeny pilníkem na nehty, kutikula je odstraněna. Po broušení nehty vypadají matně.

Před zakrytím si můžete udělat lehkou manikúru., ale po ukončení procedury je nutné z nanesené nehty odstranit nanesenou kosmetiku (krém nebo olej), potom nechty nechte 10 - 15 minut sušit.

Odstranění keratinové vrstvy

Pokud tento krok ignorujete, Existuje vysoké riziko odlupování gelu. Je nutné jemně odstranit pouze lesk z nehtové destičky a nezapomenout na konec nehtu. Stlačení buffa by mělo být snadné. Po ošetření je lepší nedotýkat se nehtů.

Pro odstranění zbytků vlhkosti a prachu po oříznutí můžete použít speciální utěrky. (měkké textilní kousky) a dehydratátor (hluboký odmašťovač).Nejenže odstraňuje možnou kontaminaci, ale také obnovuje acidobazickou rovnováhu, zabraňuje separaci a infekci kůžičky. Použití dehydratátoru činí povlak rovnoměrným a trvanlivým.

Základní nátěr

Základ se nanáší v tenké vrstvě. Gel polský schne mnohem pomaleji než běžné laky, takže můžete nanášet nátěr klidně, bez spěchu. Díky pohodlnému kartáčku můžete jemně a hladce zakrýt nehtovou desku, aniž byste se dotkli kůže a kůžičky. Je důležité, aby byl konec nehtu dobře zakryt a těsněn.

Po nanesení rovnoměrného základního nátěru je důležité vyloučit vniknutí malých skvrn, prachu a nečistot do nátěru. Po nanesení podkladu by se nehty měly sušit pod ultrafialovou lampou po dobu 2 minut (každá ruka).

Vrstva bude lehce lepkavá, takže se jí nedotknete rukama. Jedná se o ochranu proti pronikání barvicích pigmentů na povrch nehtové desky. Je-li podklad suchý, je nutné vyrovnat disperzní vrstvu suchým kartáčem tak, aby barevný gel leštil hladce a neroztáhl se po stranách nehtu.

Pigmentová vrstva

Při použití barevných nátěrů je důležité zvážit některé nuance:

 • nanesené vrstvy musí být velmi tenké (tlusté vyvolávají tvorbu vln a vzduchových bublin);
 • Nezapomeňte na volný okraj nehtu, pečlivě zajistit, aby aplikace byla rovnoměrná, bez zahuštění a hladké;
 • výběr laku pastelových barev nebo jasných barevmusí být překryta dvěma vrstvami s povinnou polymerací (sušení) pod lampou každé vrstvy po dobu dvou minut;
 • tmavý gel může být aplikován ve dvou nebo třech tenkých vrstváchpro zajištění stejnoměrného zabarvení. Hustá vrstva způsobí, že gelový povlak rychle praskne.

Povrchová úprava (top)

Povrchový gel se aplikuje na povrch nehtu silnější vrstvou. Je důležité rozdělit ji rovnoměrně a věnovat pozornost konci desky. Po zaschnutí musí být odmašťován roztokem na bázi alkoholu. K tomu lze použít speciální kapaliny.

Jak odstranit

Povlak můžete odstranit speciálními prostředky.které navlhčují bavlněné podložky nebo ubrousky, nanesené na nehty a zabalené do fólie tak, aby se kapalina předčasně neodpařovala.

Obvykle tento postup netrvá déle než 15 - 25 minut. Doba trvání závisí na tom, jak dlouho byl gel na nehtech. Když je povlak zvednut ve formě filmu, může být snadno odstraněn pomocí oranžové tyčinky.

Jak si vybrat lampu

Výběr UV lampy modelu, měli byste věnovat pozornost možnost s výkonem 36 wattů. Vrstva gelového leštidla optimálně schne a navíc nedává potahu nepříjemný efekt tupých zákalů. Nezáleží na výběru značky: není vůbec nutné kupovat drahou lampu, protože je třeba ji vyměnit za tři až šest měsíců. V opačném případě se výrazně sníží odolnost povlaku.

Zařízení pro domácí použití může být různých velikostí. Velké pomůcky dovolují oběma rukama sušit současně. Pro domácnost se však častěji volí relativně malé lampy.

Neměli byste si vybrat zařízení s vysokým výkonem: Takové lampy často vyhoří, vyžadují stálou výměnu a mají negativní vliv na tělo. Vysychají kůži rukou a nehtů a mají negativní vliv na orgány vidění. LED lampa nesuší všechny typy gelu, i když je považována za profesionální vysoce výkonné zařízení.

Doba použitelnosti

Nákup gelového laku, musíte věnovat pozornost jeho skladovatelnosti. Obvykle je toto číslo 2-3 roky. Pokud na lahvi nejsou takové informace, je lepší odmítnout tento lék. Tyto informace zahrnují období realizace (období od data výroby). Během této doby komponenty nemění své vlastnosti, lak si zachovává své vlastnosti.

Druhá skladovatelnost závisí na fondech hostesky.Faktem je, že těžké složky a pigmenty během otevírání vytlačují rozpouštědlo na povrch výrobku, takže se odpařuje, lak se zahušťuje a stává se nevhodným pro aplikaci. Chcete-li prodloužit životnost, je lepší uchovávat gelový lesk na chladném tmavém místě, chráněném před slunečním zářením.

Který z nich je lepší

Při volbě gelového povlaku je nutné upřednostňovat prostředky, jejichž součástí není formaldehyd, dibutylftalát. Je důležité koupit si lešticí gel, který se snadno aplikuje, nevyžaduje časově náročnou přípravu nehtů, má pohodlný kartáč pro aplikaci, znamená mírné nastavení během procedury a vypadá přirozeně.

Dobré prostředky jsou považovány za nátěr s hustou texturou, perfektně se hodí na povrch nehtových destiček. Tyto nástroje zahrnují produkty Just GelPolish, Gloss, Jessica Geleration, CND, Premiere a nátěry jiných značek.

Firmy

Výběr kvalitního produktu, můžete věnovat pozornost značky, které mají spoustu pozitivní zpětnou vazbu.

Jen gelpolish

Výrobky společnosti se etablovaly jako dokonalé nátěry s vynikajícími vlastnostmi. Vyznačují se širokou škálou sytých barev, mají krémovou strukturu, jsou dokonale rozloženy po povrchu nehtové desky a neprocházejí pokožkou. Pro aplikaci barevného nátěru stačí dvě tenké vrstvy. Trvá déle než dva týdny při zachování bezchybného vzhledu. Pískově zlaté povlaky mají za následek světelnou holografii, která se projevuje v celé své kráse na slunci.

Lesk

Nátěry Lesk mají hustou, nekapalnou strukturu, leží rovně a samy. Odstíny jsou rozděleny na matné a lesklé. Řada barev má mnoho ušlechtilých odstínů od lehkých pastelových až po luxusní tmavé. Musí být aplikovány ve dvou vrstvách, jako u jedné mohou být viditelné pruhy. Výhodou povlaků je absence žlutého odstínu po odstranění laku.

Premiéra

Husté pokrytí s hodnotou rozpočtu. Má úhledně upravený kartáč vhodného tvaru, který podporuje rovnoměrnou aplikaci výrobku. Odstíny s modulací a efektem "kočičího oka" budou velmi krásné a výrazné. Ochranné známky laku ne křečí nad kutikulou, jsou aplikovány snadno, nevytvářejí pocit pálení pod lampou a mají vysokou životnost. Tato manikúra trvá dva týdny, neuspěje, udržuje pevně bez trhlin a trhlin.

Koto

Okouzlující odstíny výrobce nenechávají žádnou ženu lhostejnou. V paletě barev je více než 500 různých tónů. Výhodou tohoto výrobku je posílení nehtových destiček: kromě bezchybné manikúry jsou nehty dobře chráněny před křehkostí. Po celou dobu, kdy je lak na nehty, vypadá to jako nový, vyrobený v salonu krásy. Obvykle to trvá déle než dva týdny, zatímco nemusí být opraveno, tónováno.

Odstranění povlaku není zatěžující. Celý postup netrvá déle než 10 minut. Zároveň je lak odstraněn v jednom kuse pomocí oranžové tyčinky.

Venalisa

Značkový lak je považován za jeden z nejodolnějších a nejodolnějších. Má viskózní strukturu, dobře sedí na povrchu nehtové destičky a nešíří se za její hranice, hustě maloval nehet z první vrstvy. Odstíny jsou velmi příjemné, obsahují malý třpyt. Taková manikúra se bude držet na nehtech po dobu dvou až tří týdnů s průměrnými vnějšími vlivy.

Nové položky

Nový módní trend se stává přirozenou délkou: krátké nehty jsou v módě. Nezasahují do každodenního života a jsou méně náročné na péči, méně často se přestávají. Tato manikúra trvá mnohem déle.

Klasický monofonní design nestárne a neztrácí popularitu.. Monochromatický nátěr je ideální pro každou příležitost, ale spojením své fantazie a kreativních schopností můžete ozdobit nehty jakýmkoliv vzorem nebo šumivými akcenty.Například přírodní odstín s bronzovým pruhem úzké skotské a malé kamínky ve středu nehtu bude vypadat neuvěřitelně něžně.

Tmavé laky na nehty jsou perfektní v kombinaci s bílým nebo béžovým kontrastem. Kombinace mátových a karamelových odstínů, kontrasty monochromatických nátěrů a třpytivých laků, design tekutých kamenů, odlitek, ombre, slídy, písku, květin a francouzštiny jsou vítány.

Nevzdávejte se svých pozic Francouzská manikúra, malířství, design s lepící páskou a samolepkami. Mezi kresbami jsou zvláště populární kreativní nápady. Může se jednat o různé krajky, doplněné mikrobity, vzácnými drobnými kamínky, květinovými aranžmá, geometrickými vzory, asymetrií, jantarovými vzory, zvířecími motivy a mnoha dalšími variacemi. Snad jedním z nejjemnějších vzorů je prvek motýlího křídla. Popravené fragmenty různých tvarů a velikostí vypadají neuvěřitelně vzdušně a žensky.

Recenze

Gel Polský je považován za opravdu vytrvalý a dobrý nástroj pro bezchybnou manikúru. Důkazem toho jsou četné recenze skutečných kupujících, kteří zůstali v obrovské celosvětové síti. Kvalita a trvanlivost tohoto nátěru je mnohonásobně větší než u běžného laku, který je vymazán druhý den po aplikaci. Hodnocení gelového leštění je poměrně vysoké - tento výrobek, který se s tím seznámil, již nechce používat jiné nátěry.

Nadšená hodnocení označují trvanlivost manikúry s takovým lakem. Zpravidla po dvou týdnech nehty vypadají perfektně, ale už chcete změnit jejich barvu a design. Proto se nátěr odstraní a aplikuje se jiný odstín.

Z následujícího videa se dozvíte, co je gelový lak a jak s ním udělat krásnou manikúru.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky