Taktická bunda - oblíbená volba pro outdoorové aktivity.

Taktická bunda - oblíbená volba pro outdoorové aktivity.

Demi-season taktické bundy jsou ideální pro milovníky aktivního odpočinku. Do pódia se dostali díky punkovému hnutí, i když v prvních letech po jejich vystoupení nebyli obzvláště populární.

K obleku

Nyní taktické bundy často kupují lovci, táborníci, rybáři, turisté a další milovníci outdoorových aktivit a sportů. Neobyčejné a praktické bundy tohoto typu se kupují pro expedice, turistiku a dokonce i účast ve vojenských operacích.

Taktické bundy jsou rozhodně vhodné pro lidi, kteří v oděvu hodnotí především funkčnost. Jsou vhodné pro sportování v přírodě, účast v zápase a život v extrémních situacích.

Složení

Taktické bundy jsou vyrobeny z lehkého, ale zároveň poněkud hustého softshellu. Tento materiál je znám především svou dobrou ochranou před větrem a srážkami. Tento materiál odpuzuje vodu. Při pravidelném mytí může být výrobek promýván a plášť ztrácí své odpuzující vlastnosti. Můžete je však obnovit pouze pomocí speciálního spreje, který se prodává v obchodech se sportovním a turistickým vybavením.

Uvnitř je bunda potažena čelním sklem, což je další výhodou. Stejný popruh je zobrazen vně, zakrývá část límce. To chrání bradu a krk před otřením, protože samotná podšívka je velmi měkká.

Také v mnoha modelech jsou další vrstvy: membrána, fleece a další vodotěsná vrstva. Takové bundy jsou však zpravidla dražší než levné čínské a domácí protějšky.

Materiálové vlastnosti

Odpudivost vody

Jak již bylo zmíněno, materiál, ze kterého je plášť vyroben, je impregnován speciální vodou odpuzující směsí. Vzhledem k tomu, jednou v dešti v takové bundě, nemyslíte. Ale přesto byste neměli bloudit pod sprchou, protože impregnace odpuzující vodu vás nezachrání před silnými srážkami.

Vzduch

Materiál použitý při šití taktické bundy musí nutně „dýchat“. Odvětrávaná tkanina poskytuje pohodlí za každého počasí. V létě v takové bundě se nebudete potit a v zimě vás ochrání před mrazem, takže uvnitř je dostatek tepla.

Síla

Dalším důležitým bodem je síla bundy a její trvanlivost. Kvalitní taktická bunda vydrží více než jednu sezónu. Silné švy, dobré kování a silná tkanina zůstanou stejné i po několika výletech.

Kompaktnost

Taktická bunda je velmi pohodlná, když si vezmete na výlet. Když se složí, nezabere mnoho místa a snadno se vejde do jakéhokoliv batohu. Bundy tohoto typu jsou obvykle opatřeny kapucí, ale pokud vás trápí, můžete je vždy vložit do límce. Rukávy bundy jsou upevněny speciálním suchým zipem, takže vás nic nebude rušit a omezovat pohyb.

Špičkové modely

Mezi mnoha bundami prezentovanými na amerických a čínských stránkách stojí za zmínku několik, které se vyznačují velmi dobrou kvalitou a příjemným vzhledem.

Pozornost armády a lovců si zaslouží sako z taktiky 5.11. Model 5 v 1 je něco, na co by se měli všichni konkurenti zaměřit. Pohodlné kapsy s nenápadnými zipy jsou umístěny nejen venku, ale také uvnitř výrobku.

Jednoduchá silueta nemá zbytečné dekorativní prvky. Rukávové rukávy lze kdykoliv odpojit. Díky tomu je taktický model 5.11 ideální pro mimosezónu.

Také věnujte pozornost bundě z boje Arc'teryx. Je vysoce odolný a poskytuje spolehlivou ochranu před vlhkostí.Bunda je doplněna velkým množstvím kapsiček na suchý zip.

Profesionální lovci, vojenská a rybářská sako z Vertxu. Takové taktické bundy jsou vyrobeny z odolného nylonu. Nízký design a odolná tkanina odlišují bundu od produktů konkurence.

Jak si vybrat správnou velikost

Při nákupu taktické bundy je důležité, abyste se nemýlili s volbou velikosti. Zvláště pokud si koupíte oblečení na čínském webu. Čínské tabulky velikostí se výrazně liší od obvyklých tabulek. Obvykle je rozdíl 1-2 velikosti ve prospěch větších Evropanů. Aby nedošlo k omylu, a ne dostat sako, ve kterém se vejde jen ruský teenager, zkontrolujte se zadanými parametry.

Pokud je to možné, doporučujeme také přečíst recenze výrobků, kde kupující obvykle určit, zda sako přišel a jak vysoký to bylo a lepší, aby si to.

Nyní, když víte vše o taktických bundách a vlastnostech jejich nákupu, je na čase se nechat inspirovat, abyste si je sami pořídili!

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky