Reflexní bunda Nike, Supreme - nové slovo v mládí

Reflexní bunda Nike, Supreme - nové slovo v mládí

Reflexní efekt je široce používán v různých oblastech našeho života. Ale sotva by si někdo myslel, že se jednou stane důležitým prvkem oblečení. Význam reflexních prvků na bundách, botách vzhledem k tomu, že osoba je ve tmě špatně viditelná. Proto je oděv odrážející světlo nepostradatelným atributem lidí, kteří pracují na silnicích nebo vykonávají své profesní povinnosti ve špatném světle.

Historie stvoření

Tato technologie nebyla ignorována módními výrobci oděvů, včetně Nike, Supreme, Adidas, The North Face atd. Podařilo se jim spojit bezpečnostní otázky a módní řešení. Světelné reflektory jsou široce používány při výrobě obuvi, oděvů pro motocyklisty, běžce, cyklisty.

Autorem tvorby prvních prvků na základě světelné reflexe je americká společnost ZM. Stalo se to na území Spojených států amerických v poměrně vzdálené 1939.

Vynález byl film, který byl původně vložen pouze na silničních značkách. Dnes jsou používány všude, což umožňuje na úkor světlometů v dostatečné vzdálenosti od nápisu jasně rozpoznat nápis.

Brzy se na vozech objevily světelné reflektory a pak se začaly používat při výrobě pracovních oděvů.

Jak vzniká efekt odrazu světla

Při výrobě některých druhů oděvů s reflexním efektem se uplatňují určité technologické nuance. Všechny jsou však založeny na jediném principu.

Pro vytvoření povrchu, který odráží světlo na něj směřující, se používají skleněné mikrokuličky. Když světelný paprsek dopadne na tento povrch, je dvakrát rozlomený. Proto se světlo odráží v opačném směru. Pokud je jednodušší říci, světlo, které je nasměrováno v libovolném úhlu vzhledem k odraznému prvku, se k němu vrátí bez rozptylu a bez změny směru.

Značky

Nike

Je to značka, která vede seznam výrobců sportovního vybavení, které nejvíce aktivně používá vložky s reflexním efektem ve svých sbírkách. Proto, pokud máte rádi večerní běhání a staráte se nejen o módní vzhled, ale i o bezpečnostní otázky, doporučujeme Vám věnovat pozornost sportovnímu oblečení Nike a obuvi. Některé modely svrchních oděvů jsou kompletně vyrobeny na základě reflexních tkanin, které poskytují vynikající světelnost a efektivitu.

Nejvyšší

Tato společnost je velmi populární mezi těmi, kteří potřebují stylové větrovky, vybavené efektem odrazu světelných paprsků. Vývojáři používají pokročilé technologie pro vytváření sbírek. Některé modely mohou nejen odrážet světlo, ale také vydávat vlastní záři.

Severní tvář

Vynikající kvalita, vynikající práce reflexních prvků je pozorována ve sbírkách specializovaných sportovních oděvů The North Face. Není to tak dávno, co vydali novou řadu ve spojení s Supreme, což vytvořilo pocit v poměrně novém segmentu pro výrobce oděvů.

Ledově chladný

Možná ne tak populární výrobce bund s reflexními prvky, jako stejná Nike, ale značka dokázala vyhrát své fanoušky. Jedním z nejnovějších originálních návrhů jsou ponožky z hrachu. Nejpozoruhodnější jsou tyto "hrách", které poskytují účinné odrazy světla. Dělají člověka nejen znatelným, ale i zcela originálním v očích druhých.

Pokyny pro výběr

Pro dospělé i dítě v šatníku je žádoucí mít alespoň pár oděvů, jejichž charakteristickým rysem jsou reflexní prvky.

  • Při výběru bundy pro dospělé se upřednostňují obyčejné prvky, pruhy bez složité geometrie, jejichž hlavním úkolem je, aby vás v temnotě znali. V praxi bylo prokázáno, že se výrazně snižuje riziko úrazů cyklistů a chodců s vhodnými vestami.
  • Pokud se jedná o bundu pro dítě, světelné reflektory by měly zabírat více místa než na bundě pro dospělé. Pokuste se tedy koupit oblečení, kde jsou velké, dobře viditelné, dokonce i ve velké vzdálenosti, reflektory ve formě některých výkresů, obrázků.
  • Prohlédněte si seznam značek dostupných ve vašem městě, které tyto bundy vyrábějí. Navíc je zde vždy možnost objednání přes internet, pokud vás možnosti prezentované v obchodech z jednoho důvodu neuspokojí.
  • Cena není vždy indikátorem. Rozsah výroby ležérního oblečení s prvky odrazu světla je zcela nový, protože většina prezentovaných modelů má dobrou kvalitu.
  • Přítomnost kapuce, kapsy, spíše individuální role, protože zde spoléhají na osobní preference.
  • Tkanina proti filmu. Moderní společnosti a přední výrobci oděvů začali používat reflexní prvky založené na speciální tkanině. Levnější modely bund použijí samolepky. Zde je otázka vašeho rozpočtu. Nicméně, pokud jde o praktičnost a trvanlivost, textilie základna je bezkonkurenční. Odolává aktivnímu použití, v průběhu času se nenosí, může trvat mnohem déle než jednu sezónu.
  • Zpracování. Reflektory na plášti, bez ohledu na složitost jejich tvarů, musí být hladké, hladké, bez jakýchkoliv vad na povrchu.
  • Pociťujte a ohýbejte reflektory. Na dobrých bundách by se tyto prvky odrážející světlo měly snadno ohýbat, ale ne roztrhávat. Pokud je flexibilita dobrá, účinek bude trvat poměrně dlouho.

Výrobci bund se naučili dokonale kombinovat módu s bezpečností. Taková rozhodnutí opakovaně zachránila životy.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky