Bunda Harrington Lonsdale - nejlepší volba z 50. let

Bunda Harrington Lonsdale - nejlepší volba z 50. let

Bundy Harrington jsou lehké kabáty, které vyčnívají z ostatních v lemované kostkovaným potiskem. Tyto oblíbené modely v 50. letech jsou opět v trendu, takže stojí za to se dozvědět více o tom, co to je a co by mělo být kombinováno.

Trochu historie

Harrington bundy jsou pojmenované po Rodney Harrington, jeden z charakterů v sérii, populární v šedesátých letech minulého století. I když se nápad na bundu na kostkované podšívce objevil ve třicátých letech tvůrcům značky Baracuta.

První modely takových bund byly mnohem těžší a větší než ty, které vidíme nyní. Byly šity z hustší tkaniny. Bavlna se později stala hlavním materiálem pro výrobu těchto bund.

Harringtonové byli vždy populární nejen mezi obyčejnými lidmi, ale také mezi hvězdami. Například, Frank Sinatra, Robert Sheehan, Elvis Presley, Steve McQueen, a jiní se objevili ve veřejných bundách tohoto typu. Sinatra v této bundě hrála ve slavném filmu "Útok na královnu", Elvis Presley - ve filmu "Král kreolský".

Na počest takové hvězdné popularity značka Baracuta v roce 2007 vydala bundy s podšívkou, na které jsou vytištěna jména Presley, McQueena a Sinatry.

Ale nejen slavní herci a hudebníci oceňují pohodlí a styl harringtonů. Zkrácená nepromokavá bunda se líbila i prezidentům. Stylový Kurta tohoto typu je věnován všem návštěvníkům rezidence amerického prezidenta. Ve stejném větrovce, zdobeném erbem Spojených států, se objeví sám prezident. Nejčastěji během letů na soukromé "Boeing".

Mládež z lásky „Ivy League“ pro harringtony vštípená od mladého věku. Od doby, kdy se Baracuta usadil ve Spojených státech v padesátých letech, se Harringtonovy bundy staly téměř symbolem preppy mládeže. Poté následovala móda „harringtonů“ do Británie, kde tyto bundy vybrali skinheadi a punks.

Vlastnosti

Harringtons jsou bundy z nepromokavé tkaniny. Tradičně, Harrington bundy jsou vyrobeny z bavlny, ale tam jsou také bundy z semiše, vlny nebo polyesteru. Charakteristickým rysem těchto bund - obložení vlny s potiskem ve formě skotské buňky.

Zadní strana bundy se skládá ze dvou částí, spojených dohromady. Řez zajišťuje větrání a stylový třmen chrání před deštěm. Raglánové rukávy končí elastickými manžetami. Spodní část bundy těsně přiléhá k tělu. Hlavní uzávěr je vyroben ve formě zipu, ale kapsy jsou zapnuty. Také zdobené knoflíky a stojací límec.

Bundy Harrington jsou vhodné pro různá roční období, protože existují i ​​dva samostatné typy bund, které lze nosit buď v chladném počasí nebo v teplejším počasí.

Jak se nosí

Zkrácené "harringtony" vypadají docela zdrženlivě a elegantně. Proto je můžete nosit nejen s věcmi ve stylu královny, ale is klasickými kalhotami a koženými botami. Časem prověřený snímek navrhl Steve McQueen, který doplnil bundu lehkou košili, jednoduchým svetrem, modrými džíny s rovným střihem a semišovými botami. Jak však víte, džíny lze snadno nahradit chinosem nebo klasickými kalhotami a semišovými botami s teniskami, plátěnými šňůrkami nebo prostými botami.

V létě i mimo sezónu můžete nosit pohodlné vodotěsné „harringtony“. Jsou ideální pro večerní procházky a výlety do přírody. Při výběru bundy tohoto typu nezapomeňte, že „harringtonové“ jsou speciálně vyrobeny zdarma. Neměli by se hodit do těla, i když se můžete pochlubit dokonalou postavou.

Populární modely

Klasické „harringtony“, a to ani po téměř 70 letech ode dne jejich vzhledu, neztratily svou popularitu.Bavlněná bunda s teflonovou impregnací a všechny potřebné prvky jsou ideální pro moderní mladé lidi.

Univerzální barvy "harrington" - tmavě modrá a světle béžová. Tyto tóny jsou vybírány nejčastěji, i když nyní existuje celá řada modelů jiných barev. Nejjednodušší je kombinovat je s jinými věcmi, vytvářet jednoduché, ale zároveň elegantní obrazy.

Bundy Harrington je elegantní klasika původem z 50. let, která za poslední půlstoletí neztratila svůj význam. Jako dříve, tyto stylové, ve své jednoduchosti, zkrácené větrovky jsou populární mezi různými segmenty populace. Je možné, že ve vašem šatníku bude místo pro vaše oblíbené hvězdy, prezidenty a zástupce elitní mládeže „Harringtons“.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky