Lyžařské bundy: pánské a ženské

Lyžařské bundy: pánské a ženské

Výběr lyžařských bund pro začátek zimní sezóny, muži a ženy se řídí mírně odlišnými kritérii. Praktičnost a pohodlí jsou důležité pro muže, zatímco pro dívky je velmi důležité, aby bunda správně doplňovala obraz, zdůrazňovala postavu nebo skrývá všechno zbytečné.

Vlastnosti

Existuje několik funkcí, které musíte znát o lyžařské bundy.

 1. Bunda pro dobývání hor - je to praktické, funkční oblečení. Tato dvě kritéria jsou vždy na prvním místě. Vzhledem k nejširšímu sortimentu nebude problém s výběrem modelu, který vám vyhovuje.
 2. Bundy jsou nabízeny v různých stylech, určených pro muže i ženy.
 3. Zvláštností ženských modelů je měkký řez a barevný výkon.
 4. Mužské variace jsou složitější, proto těžší. V barvách dominují diskrétní tóny.
 5. Nákup bílých sak pro lyžování se nikomu nedoporučuje, protože na pozadí sněhu budete nenápadní.
 6. Předpokladem správného lyžování je použití prodyšných tkanin, anatomického střihu, lehkých materiálů.
 7. Pokud je bunda příliš těžká, je vám v ní nepříjemná a není tam žádná ventilace, okamžitě odmítnete koupit.

Jak si vybrat

Vyberte si lyžařskou bundu není těžké, pokud budete postupovat podle základních doporučení.

 • Vyzkoušejte si sako úplně, zapněte všechny zipy a popruhy. Pouze tak budete cítit úroveň pohodlí v oblečení;
 • Pokud vám alespoň něco brání volně se pohybovat, tento model není váš. Hlavním principem je volba lyžařských bund, pokud je budete používat pro svůj zamýšlený účel, je to maximální pohodlí;
 • Zkouška ochrany Specializované obchody se sportovním vybavením jsou vybaveny kamerami pro testování. Jedná se o místnosti, kde klient přichází ve zvolené bundě a vodní trysky jsou posílány mu ze všech stran. Tento experiment nám umožňuje pochopit, zda má bunda skutečně nárokovanou vysokou kvalitu;
 • Externí zkouška. Dokonce i přední výrobci někdy umožňují manželství. Buď při přepravě došlo k problémům, které způsobily poškození sak. Proto pečlivě prostudujte všechny švy, obložení, zipy a další prvky;
 • Stehy. Na mnoha levných bundách je šev lepen, ale není vyztužen copem. Jeho přítomnost indikuje vysokou kvalitu produktu;
 • Tři vrstvy. Podle všech kánonů zahrnuje lyžařské vybavení tři vrstvy - vnitřní, střední a vnější. První odstraňuje vlhkost z těla, druhá šetří teplo a třetí působí jako ochrana před vnějšími faktory.

Recenze známých značek

Gore-Tex (Gortex)

Gorteks je vysoce kvalitní membránová tkanina, kterou široce používají výrobci značkového drahého lyžařského oblečení. V této bundě můžete bezpečně jezdit za každého počasí, bez strachu, že se namočíte nebo zamrznete. Autorem této látky je společnost Gore.

Roxy

Originální vzhled je kombinován s vysoce účinnou ochranou proti větru a vlhkosti. Membránová tkanina vám umožní cítit se pohodlně, bunda nebrání pohybu a vyznačuje se vynikajícím zpracováním.

Burton

Již se stala legendární americkou značkou, která byla založena v roce 1977. Společnost se zaměřuje především na výrobu snowboardů a vybavení pro ně, včetně bund. To bylo Jake Burton kdo dělal opravdový kult od snowboardu, mít dosáhl jeho zahrnutí do seznamu olympijských disciplín.

Quiksilver

Při výrobě sak, výrobce používá vysoce výkonné izolace a systémy ochrany proti vlhkosti. Na místech, která jsou vystavena zvýšenému opotřebení při jízdě, jsou zajištěny prvky ochrany.

Dc boty

Skutečný nález pro ženy, které i během aktivního odpočinku chtějí změnit svůj obraz.K tomuto účelu mají bundy funkce pro odstranění rukávů, zapínatelných sukní, kapes na skipasy a manžety s kapucí, nastavitelné v širokém rozsahu.

Bogner

Díky speciální membráně a ochranným technologickým impregnacím jsou bundy této značky zcela vodotěsné. Současně účinně otírají vlhkost z těla, což jí umožňuje dýchat a nemrznout.

Salomon

Produkční společnost Salomon se objevila v roce 1947. Od té doby se značka stala rozpoznatelnou po celém světě a mnoho z nich bylo spojeno s lyžováním. Hlavním rysem oděvu je neustálé zavádění nových technologií zaměřených na zvyšování kvality, komfortu a bezpečnosti zařízení.

Columbia

Za relativně přijatelnou cenu mají speciální lyžařské bundy této značky vysokou kvalitu. To je způsobeno takovou popularitou.

Icepeak

Stylová pánská řešení pro lyžování. Podporují dokonale záda, poskytují potřebnou úroveň pohodlí, neomezují pohyb a umožňují tělu dýchat.

Co na sebe

Chcete-li si užít lyžování, nebojte se o vítr, sníh nebo jiné faktory, naučte se správně nosit lyžařské bundy.

Odborníci doporučují používat tři vrstvy:

 • Termoprádlo. S výhodou bez švů a z hypoalergenních materiálů. Odstraňuje vlhkost;
 • Izolace. Jedná se o svetry, kolena nebo jiné šatní skříně;
 • Oblek Kromě bundy, nezapomeňte si koupit kalhoty s podobnými vlastnostmi.

Kde se nosí

Kde přesně bude váš obraz s použitím lyžařské bundy vhodný?

 • V resortech. To je jejich přímý účel, protože lyžování bez specializovaného vybavení je přinejmenším podivné;
 • Na ulici. Tyto bundy jsou vhodné pro každodenní nošení. Pouze modely by měly mít přísnější styl. Zde je v první řadě otázka komfortu, tepla a bezpečí;
 • Na hrách ve sněhu. Pokud jste šli hrát s dětmi, šli jezdit z města na saních, nebo se prostě rozhodli vyzkoušet si snowboard v městských oblastech, speciální bunda by byla skvělým doplňkem.

Módní obrázky

Několik možností pro stylové snímky může tlačit na správné vytvoření vlastního luku.

Muži

Tmavé kalhoty a bunda v barvě, zředěné světlými vložkami, vás učiní jak mužným, tak přidáním poznámek o extrémních sportech.

Tmavě modrá bunda vypadá skvěle na pozadí šedých nebo světlých kalhot.

Po přidání zářivě červené bundy s černými kalhotami bude možné zároveň vytvořit světlý a stylový luk.

Světlé, vícebarevné bundy v kombinaci s ne méně veselými kalhotami budou vynikajícím řešením pro mladé, energické extrémní milovníky. Tímto způsobem určitě nezůstanete neznatelní. Ale pamatujte si, že se na vás dívají, a proto ukazují své maximum při lyžování nebo snowboardingu.

Ženy

Doplňte tento vzhled o modrou a bílou bundu a modré kalhoty s potiskem nebo vzory, abyste získali jemný zimní vzhled.

Bílou špičkou a černým dnem navždy zůstane klasika. Bunda, zředěná vložkami nebo výtisky, poskytne další efekt.

Mladé dívky jsou ideální světlé růžové, červené, kyselé odstíny. Nebudete tak ztrácet ze zřetele rodiče a budete moci upozornit na sebe.

Nebojte se experimentovat s barevnými bundami. Jediná podmínka - kalhoty musí být monotónní, aby obraz nepokazil.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky