Fleecová bunda a její výhody

Fleecová bunda a její výhody

Jaký prvek šatníku je ideální pro definici sportu a každodenní? Bunda Fleece a její výhody dokazují, že se oblečení může stát nenahraditelným. Kombinace praktičnosti a reprezentativního vzhledu, fleece bunda se stala populární mezi zástupci naprosto všech věkových kategorií a pohlaví.

Co je to tak univerzální? Především jedinečné vlastnosti materiálu.

Fleece a jeho vlastnosti

Při pohledu do anglického slovníku se dozvíte, že slovo fleece se překládá jako vlna a rouno, a tyto dvě definice nejlépe vystihují hlavní rys materiálu. Fleece ohřívá tělo jako fleece fleece, ale je zcela umělé. Obsahuje několik syntetických vláken najednou a sestává z „vzduchových polštářů“, které umožňují udržet teplo i pod vlivem vlhkosti.

Díky jedinečným technologiím se vlákna chovají s ostrými jehlami, propláchnutými, nataženými, zpracovávanými, dávajícími látkám kvality, které se nemohou pochlubit přírodními vlákny.

Výhody a nevýhody tkaniny

Mezi nejvýraznější výhody fleece patří:

 1. Malá váha - tkanina je neuvěřitelně lehká, takže věci z ní nevyvolávají nepohodlí ani po dlouhodobém nošení.
 2. Pružnost - materiál je dobře natažený, ale zachovává si svůj původní tvar, takže efekt "klesajících loktů" s ním není hrozné.
 3. Ventilace - díky porézní struktuře tkanina dokonale cirkuluje vzduch a tělo v ní neprostupuje, jako v oděvech z jiných syntetických tkanin.
 4. Hygroskopičnost - materiál dokonale absorbuje vlhkost, takže věci z něj jsou ideální pro sport.
 5. Příjemný na dotek - měkkost. Co ještě potřebujete pro pocit úplného pohodlí?
 6. Odolnost proti opotřebení a trvanlivost - tkanina může být prát bez strachu v psacím stroji, rychle schne, nevyžaduje žehlení, je hypoalergenní a prakticky nezabíjí.

Vlastní defekty rouna byly úspěšně odstraněny díky speciální impregnaci, která se používá pro zpracování materiálu ve fázi výroby. Pokud však látka neprojde vhodným zpracováním, můžete pozorovat několik nepříjemných okamžiků:

 1. Tkanina se rychle vznítí: vysoce kvalitní fleece se taví pod vlivem ohně.
 2. Fleece může akumulovat statickou elektřinu, takže se na ní vše drží, což způsobuje určité nepříjemnosti v procesu nošení.
 3. Na levnější materiál může nakonec tvořit pelety, které jsou zvláště patrné na věcech světlých odstínů.
Pokud chcete, aby fleecová bunda sloužila velmi dlouho, kupte si nejen kvalitní, ale i praktické modely.

Jak si vybrat?

Při nákupu fleece bundy byste měli věnovat pozornost těmto prvkům:

 1. Hustota látky. Pokud potřebujete lehkou turistickou bundu, která chrání před větrem v chladném počasí, vyberte si materiál o tloušťce 100 g / m2. Pro banální ochranu před studeným materiálem vhodná hustota 200 - 300 g / m2. Ale pamatujte: čím silnější je rouno, tím méně je univerzální.
 2. Vrstva látky na ramenou. Mělo by být dvojité, protože to jsou ramena, která podléhají častému mechanickému namáhání v důsledku opotřebení sáčků.
 3. Obojek V rozložené poloze musí dojít k bradě, jinak bude izolační účinek ztracen.
 4. Spodní část bundy by měla být pevně utažena šňůrkou. Takže se můžete nejlépe chránit před větrem.
 5. Větruvzdorná podšívka v oblasti hrudníku učiní bundu tak teplou, jak je to jen možné.

A mějte na paměti přítomnost postranních kapes se sponami: jsou velmi užitečné pro ukládání malých, ale často používaných předmětů.

Populární modely

Moderní výrobci nabízejí fleece bundy v široké škále variant. Nejoblíbenější mezi spotřebiteli jsou tyto modely:

 1. S kapucí - podlouhlé modely mohou nahradit podzimní kabát nebo pláštěnku, a ty, které jsou kratší, mohou snadno jít nad rámec běžného větrovky.
 2. Šermované podšívky - bundy na izolaci, ideální pro nošení v podzimním a jarním období.
 3. Tenké bundy - ideální pro sport i pro každodenní nošení. Vypadají jako klasická mikina.
 4. Zimní bundy - obvykle fleece působí jako podšívka a horní část bundy je potažena hustým větruvzdorným materiálem, jako je membrána nebo nylon.
 5. Taktické bundy - vhodné pro všechny příležitosti. Vybaven velkým množstvím kapes, takže je často kupují turisté pro dlouhé výlety.

Fleece bundy lze zipovat, zapínat nebo dokonce tlačítka.

Stylové obrázky

Fleece bundy jsou univerzální a ideálně kombinované s každodenními oděvy:

 1. Dámské bundy vypadají dobře s džíny, stejně jako tenké roláky, trička a svetry. Neméně výhodné jsou v kombinaci se sportovními kalhotami nebo trikoty. Ale dokonalým doplňkem k obrázku jsou stylové tenisky nebo tenisky.
 2. Dětské fleece bundy ohromí s různými barvami. Modely pro dívky mohou vyzdobit různé květinové tisky.

Bundy pro chlapce jsou obvykle více omezené odstíny, ale mohou být úplně jiné.

Recenze

Pro většinu spotřebitelů, fleece bundy jsou dlouho nejoblíbenější. Jsou ceněny pro svou všestrannost, protože jsou vhodné pro procházky s dítětem, pro výlety na piknik a pro nákupy. Mnozí argumentují, že pokud si na obrázku vyberete model, můžete vypadat velmi módní a cítit se co nejpohodlněji.

Zvláštní pozornost si zaslouží tepelně izolační vlastnosti bund. Říká se, že pokud dáte spodní prádlo pod ně a položíte na sebe teplou větru odolnou vestu, ani 5 stupňů mrazu nebude děsivé.

A samozřejmě praktičnost. Podle většiny recenzí, mytí v delikátním režimu, v obyčejném nástroji bez bělidla, vrátí původní vzhled k bundě, za předpokladu, že to není zkroucené.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky