Vycházkové tenisky - žebříčky nejlepších modelů

Vycházkové tenisky - žebříčky nejlepších modelů

Co, když ne tenisky, jsou nejpohodlnější boty? A nejen pro sport.

V moderním rytmu městského života pevně vstoupili do našeho šatníku a jsou dokonale spojeni s džíny, košile a dalšími nesportovními věcmi. Jsou ideální pro dlouhé procházky po celý den.

Jak si vybrat správné tenisky pro procházky a jaké možnosti maximálně kombinovat kvalitu, pohodlí a dobrou cenu?

Mezi hlavní přednosti tenisek patří:

 • Hodí se perfektně pěšky a jsou určeny výhradně pro pohodlí. Proto je vhodný pro každý den;
 • tenisky mohou opakovat anatomické rysy chodidla a pomáhat odstraňovat problémy;
 • vývojáři pracují na tom, aby zajistili, že tenisky vydrží velké zátěže a překonají vás na velké vzdálenosti;
 • vysoce kvalitní modely jsou nejodolnější a vydrží vám roky, a to i při aktivním použití.

Jaké jsou nejvhodnější modely

Před pokračováním v analýze modelů by bylo hezké rozhodnout a podle jakých kritérií hodnotit tenisky. Dobré modely chůze mají několik důležitých vlastností:

 • tvrdá pata. Kromě tuhosti musí být také vysoká, aby dobře upevnila nohu.
 • vysoké hrany. Jsou potřebné, aby kotník příliš dobře a pevně cítil v teniskách.
 • tlustá podešev. Je nutné dobře absorbovat a změkčit dopad nohy na povrch.
 • chránič. Důležitý detail, který vám poskytne dobrou přilnavost a maximální důvěru při chůzi.
 • materiály pro mezipodešev. Ne všechny, ale v některých modelech je silikonový gel. To hraje rozhodující roli v ochraně kolena a páteře. Gel je elastický odpružený materiál, který absorbuje celou zátěž.
 • podpora nártu Jedná se o měkký polštářek umístěný na mezipodešvi. Má také ochrannou funkci, chrání nohy před únavou a varuje ploché nohy.
 • horní tenisky. Hlavním požadavkem je schopnost projít vzduchem a vlhkostí tak, aby noha dýchala. Textil a kůže dobře zvládají tento úkol.
 • vložky. Jejich úkolem je absorbovat vlhkost. Měly by být snadno odstraněny a znovu vloženy pro pohodlnou péči o boty.
 • tkaničky. Dobré šněrování nemusí během chůze 10 krát navázat. Musí mít normální délku. V levných modelech jsou vyrobeny velmi krátké nebo zbytečně dlouhé.

Vezměte prosím na vědomí, že všechny vlastnosti podrážky se týkají tenisek pro aktivní chůzi, ale ne běžících modelů.

Jak si vybrat při nákupu

Chcete-li zvolit nejvhodnější variantu, musíte jasně pochopit, jaké požadavky jsou kladeny před tenisky, jaký druh chůze budou určeny. Pokud vezmete v úvahu toto vše, pak nebudete muset trpět a divit se, proč tenisky vrzají, když chodíte nebo proč vaše nohy bolí hodně. Po tom zbývá jen pečlivě se podívat na materiály, ze kterých jsou boty vyrobeny, a na jejich jednotlivé prvky. Během externí zkoušky věnujte pozornost:

 • Hmotnost Boty by měly být lehké, beztíže.
 • Vůně. Neměla by být velmi silná a nepříjemná pro výrobu syntetických látek.
 • Podrážka a běhounu. Běhoun je „dopředu a dozadu“, podešev je široká. Tyto modely jsou určeny pro chůzi.
 • Lepidlo. Neměla by vytvářet pruhy, být pečlivě aplikována.
 • Kvalitní modely jsou ploché a elegantní firmware, těsné linie.
 • Je žádoucí gumovou podložku na nosech tenisek, která chrání před poškozením.
 • Šněrování by mělo být vysoké a horní měkké.
 • Pokud má model, který hledáte, kotník s kotníkem. To pomůže vyhnout se tření.
 • Věnujte pozornost tomu, zda se jedná o nárt a zda je stélka odstraněna.

Kování na tenisky

Vzhledem k tomu, nosit tenisky by neměla způsobit žádné nepříjemnosti, musíte vždy vyzkoušet na boty, než si koupíte a ujistěte se, že leží dobře na nohou. Pokud tomu tak není, zajistíte si kuří oka, křečové žíly a dokonce i ploché nohy a problémy s páteří.

Montáž by měla být provedena s ponožkami stejné tloušťky, ve kterých je budete nosit. Je lepší vyzkoušet si obě nohy najednou.

Palec nesmí spočívat na přední stěně. Neměl by ji dostat asi 0,5 cm.

Známé rady. Tenisky, pánské nebo dámské, jako boty, je lepší vyzkoušet si večer, když je noha unavená během dne a mírně se zvětšuje.

Volba tenisky v závislosti na typu chůze

Chůze je jiná - sport, normální. Pro které z nich si chcete vybrat tenisky?

Tenisky pro každodenní nošení. Pokud se jedná o nejběžnější procházky a pobíhají po asfaltu ve městě, nejdůležitější věcí je, abyste byli v nových teniskách pohodlní a vaše noha dýchala. Zbývající požadavky mohou chybět.

Chůze z města je již jiná. Terén se bude lišit, i chodník bude nahrazen jámami, kameny a hrboly, takže zde musíte použít všechny znalosti, které jste se naučili o výběru obuvi. Veškerá pozornost je věnována chodidlu, která by se měla vyrovnat s ochranou chodidel před kameny a dalšími problémy. To je důležité zejména při dlouhé chůzi.

Pro nordic walking. Tento sport vyžaduje výběr speciálního modelu. Hlavním požadavkem je pružnost podešve, měkkých modelů, takže nic neudrží pohyb nohy. Druhým požadavkem je dobrý terén, aby byla přilnavost k zemi vynikající a zabránilo se možnému pádu.

Wellness procházky ve městě. K tomuto účelu je třeba zvolit tenisky flexibilní a měkké. Důležité je odpisy. Věnujte pozornost hmotnosti. Mělo by být co nejmenší, aby extra gramy nezpůsobovaly nepohodlí a nezpůsobovaly zbytečnou zátěž.

Wellness procházky v posilovně. Pro tento druh sportovních aktivit si také vyberte lehké modely, které jsou dobře prodyšné. Podešev v tomto případě není potřebná příliš silná. A ochránce může být mělký. Hlavní je, že boty jsou pružné a dobře fixované.

Hodnocení nejlepších modelů

Nike tenisky jsou na prvním místě. Oni jsou zaslouženě nejvíce pohodlné tenisky, stejně jako nejoblíbenější mezi sportovci různých úrovní, od profesionálů po amatéry. Během půlstoletí své existence nemá Nike v úmyslu ztrácet půdu a vyhrál až 35% trhu mezi mnoha sportovními firmami. Kvalita tenisky této společnosti vždy zůstává trvale vysoká a kupující si to mohou být jisti.

Řada Nike je neustále aktualizována a můžete najít pár libovolného stylu.

Druhé místo získal Adidas. Nike vytrvale následují a také potěší zákazníky kvalitními a promyšlenými botami.

Tenisky pro chůzi od Adidas jsou prezentovány v široké škále možností, ortopedické, retro nebo neo stylu.

Adidas je známý pro své jedinečné koncepty, jako je CLIMACOOL, které jsou úspěšně používány v obuvi a oděvu k vytvoření nejpohodlnějších věcí.

Materiály pro výrobu jsou přijímány pouze vysoce kvalitní a spolehlivé, což zajišťuje dobré opotřebení.

Na třetím místě je společnost New Balance. Asi před 100 lety začala vyrábět ortopedické boty a dnes je široce známá ve sportovním světě. Jejich tenisky pro chůzi jsou vždy světlé a stylové, vyrobené z dobrých materiálů a jsou velmi přijatelné.

Společnost věnuje velkou pozornost struktuře materiálů. Ty, které se používají pro podrážky, jsou dobře absorbovány pryžovou pěnou, takže byste ji měli nosit co nejpohodlněji, bez ohledu na to, jak dlouho jdete. Kupující jsou vždy spokojeni s teniskami New Balance.

Čtvrté místo obsadila „stará žena“ Reebok. Historie této značky začala před 120 lety. Ale během této doby neztratila žádnou kvalitu ani sortiment. Naopak, řada Reebok pestrá a zajímavá. A kvalita není v žádném případě horší než výše uvedené společnosti.

Design Reebok je neuvěřitelně bohatý: od ultramoderních až po retro modely, od skromných až po vzdorovitě módní.

Páté místo patří slavné německé značce Puma. To je známé pro jeho poseté modely, který se vyvíjel první mezi všemi. Puma se vyznačuje lehkým a pohodlným designem obuvi a na modelech starých kolekcí můžete vždy najít slušné slevy. Tenisky pro chůzi od Puma budou dokonale sedět na noze, pevně ji přiléhají.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky