Adidas tenisky modely

Adidas tenisky modely

Historie

Již několik desetiletí je Adidas jedním z předních světových sportovních a obuvnických výrobků a v průběhu let výrobky této společnosti nikdy nepřestávají ohromovat novými kolekcemi.

Jedním z produktů firmy jsou tenisky, které jsou prezentovány ve velkém sortimentu různých modelů, lišících se ve sportu, designu a dalších kritériích. V řadě tenisek si každý najde vhodnou obuv pro sport i aktivní životní styl.

Adidas začal svou historii již ve dvacátých letech minulého století v Německu, když bratři Dasslerové otevřeli obchod s obuví v mateřském prádle. Po nějaké době založili továrnu na boty a do roku 1936 převzaly výrobky společnosti standard pro sportovní obuv. Po válce musela být výroba od nuly a v roce 1948 ji bratři rozdělili na dvě části. Jeden z bratrů Dasslerů, Adolph, pojmenoval továrnu Adidas, zatímco druhý bratr dnes vytvořil stejně slavnou značku Puma.

Běžecké tenisky Adidas

Přes dlouhou historii společnosti, mnoho sbírek sportovní obuvi bylo produkováno, někteří se stali klasikou v průběhu doby a zůstal populární pro mnoho let, zatímco jiní neměli tolik úspěch a byl rychle zapomenutý.

1. Adidas Stan Smith. Tento model tenisek byl prvním vážným modelem určeným pro cvičení tenisu. Tenisky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní pravé kůže s dobrou podešví. Design tohoto modelu je minimalistický, takže jsou kombinovány s téměř jakýmkoliv oblečením. Kromě toho, Adidas stan je retro model, který bude stále vypadat moderní dnes.


2. Samba. Jedná se o fotbalové tenisky v klasickém černobílém designu, které po mnoho desetiletí neopustily regály a zůstaly populární. Speciálně vyvinutá podešev vytváří maximální pohodlí nohou během hry. Každý rok je tato linka naplněna všemi novými barvami, ale staré černé a bílé tenisky jsou vždy nejoblíbenější.


3. Gazelle. Tento model je známý mnoha a stále zůstává populární. Tyto tenisky byly navrženy a vyrobeny v roce 1968 a byly určeny pro běh, ale mnozí si vybrali tento model pro jiné sporty, takže model lze nazvat univerzálním. Obecně platí, že design této Gazelle se v průběhu let příliš nezměnil. Rozdíl Gazelle od jiných modelů je úzká elegantní podešev z vulkanizovaného kaučuku, velký jazyk, trojlístek na jazyku a patě. Zpravidla jsou tenisky vždy vyrobeny ze semiše, ale někdy můžete vidět modely kůže. Barevné schéma v klasické verzi je modrobílé, ale v dlouhé historii tohoto modelu bylo vyrobeno v různých barevných kombinacích, z nichž nejzářivější byly vždy obzvláště oblíbené.


5. Adidas 2000x. Mezi mnoha modely, které byly vydány v roce 2000, byl nezapomenutelný především Adidas Porsche, který byl výsledkem fúze dvou společností. Tento model byl výrazně odlišný od předchozích, a to nejen v designu, ale i v charakteristikách. Ve vzhledu to byly hladké a stylové tenisky, které dokonale zachovaly svůj tvar. Tenisky jsou vyrobeny z pravé kůže na textilní podšívce, dokonale absorbují vlhkost a poskytují pohodlí nohy. Podešev je velmi vysoká kvalita, téměř žádné opotřebení. Jediný rozdíl spočívá v tom, že je rozdělen na několik částí, kde je přední strana zodpovědná za stlačení, a to díky žebrovanému povrchu, a zadní strana, s pevnými pružinami a nýty, poskytuje odpružení a odpuzování.


Nejlepší tenisky Adidas 2015-2016 rok

Modely tenisek pro celou historii byly opakovaně upravovány a zlepšovány díky novým technologiím a materiálům.Všechny modely mají vysoký výkon a kvalitu. Obecně lze říci, že trend změn modelů směřuje k odlehčení jejich hmotnosti, zvýšení propustnosti vzduchu a dalších důležitých ukazatelů. Posledních několik ročních období jsou obzvláště jasné a znatelné následující modely.

1. Adidas Tubular. I přes černou barvu se tento model stal prominentním reprezentantem roku 2015 a získal čestné místo v žebříčku 10 nejlepších modelů roku 2015. Design tenisek je vyroben v retro stylu, mají vložky z nubuku a vlastnosti bot mají vynikající přilnavost k povrchu a přítomnost stabilizátoru pod patou.


2. NMD_RUNNER. Tento model je určen pro ženy. Design tenisek je velmi jasný, stylizovaný jako vzor hluku, který přitahuje pozornost. Sestava tohoto modelu nabízí pět barev - šedé, černé, růžové, žluté a červené tenisky.


3. Yeezy Boost 350. Tento model byl vydán v roce 2015 a již druhý rok neztratil svou popularitu. Tenisky se vyznačují odolnými a pružnými prodyšnými materiály a rozeznatelným skvrnitým vzorem. V letošním roce je model prezentován ve třech barvách a na každoroční výstavě obuvi získal titul "Tenisky roku".


Adidas Corporation neustále vylepšuje své produkty a zavádí do ní nové technologie, včetně elektronických. Je známo, že před rokem byly vytvořeny tenisky, které mohou nabíjet přístroje pomocí energie generované při pohybu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky