Jak udělat krém s vlastními rukama

Jak udělat krém s vlastními rukama

Kosmetický krém je nepostradatelným atributem ženského arzenálu krásy. Pomáhá prodloužit mladost a krásu pleti. Dnes není nutné kupovat pečující kosmetiku v drahých obchodech. Můžete si udělat krém s vlastními rukama doma.

Vlastnosti a výhody

Kůže potřebuje pravidelnou a řádnou péči. To jí udrží zdraví, zbaví se sucha, těsnosti, prasklin a jemných vrásek. Dobrý krém může zpomalit proces stárnutí pokožky, saturovat ji živinami a životodárnou vlhkostí.

Ctnosti

"Domácí" krém má mnoho výhod oproti nákupu produktů:

 • Bezpečnost. Lék, vyrobený ručně, obsahuje přírodní složky, které jsou prospěšné pro buňky epidermis. V tomto případě jsou složky vybrány s ohledem na vlastnosti kůže. Tento nástroj neobsahuje parabeny a jiné chemické složky, takže nezpůsobí alergickou reakci nebo podráždění kůže.
 • Demokratická cena. Domácí kosmetika - možnost rozpočtu s maximem užitečných vlastností. Je k dispozici, protože většina potřebných komponentů je vždy po ruce nebo je lze zakoupit za málo peněz.
 • Komponenty. Krém lze připravit podle cílů (pro hydrataci, výživu, léčbu), přidáním pouze správných složek. Produkty šetrné k životnímu prostředí mají příznivý vliv na pokožku.
 • Čerstvost. Domácí smetana se snadno připraví na pár minut. Je vždy čerstvý a můžete ho používat několik dní nebo dva až tři měsíce.
 • Odrůda. Tento proces je kreativní a fascinující. Velký výběr surovin a receptů vám umožní vytvořit doma celou řadu kosmetických přípravků na základě specifických potřeb pokožky.
 • Tento produkt má kumulativní účinek, ale nezpůsobuje závislost na kůži.

Nevýhody

Některé výrobky mají poměrně krátkou dobu použití, což je nevýhodou domácích krémů. Nejsou vždy vhodné pro dlouhé cesty, cestování, protože nemohou být po ruce ve správný čas. Častěji musí být uloženy v chladničce a včas, aby vytvořily novou porci. Tento výrobek neobsahuje konzervační látky a rychle se zhoršuje. Nemá smysl vařit ve velkých porcích.

V některých případech může být domácí krém drahý. Zvláště pokud jsou jeho složky exotické a drahé.

Příprava krému doma může vyžadovat speciální vybavení (nádoby pro ohřívání a tavení přísad, jejich bourání a skladování, mixér nebo metla). Samozřejmě, na začátku „kosmetické“ cesty to může stačit pro běžné kuchyňské potřeby. Pokud v budoucnu chcete mít potřebná zařízení, budete muset investovat do „vybavení“.

Druhy

Složení domácího kosmetického krému závisí na existujícím problému dermis, typu kůže a alergie na různé složky. Vytvořený lék bude mít určitý dopad. Nástroj by měl mít znatelný léčivý účinek a měl by být co nejužitečnější.

Nemíchejte vše najednou: ne všechny složky jsou vzájemně kombinovány, může poškodit kůži.

Taková kosmetika má směrový účinek. Chcete-li zvolit správné složení, musíte definovat úkol nástroje:

 • Hydratační. Tento výrobek je určen pro suchou, dehydratovanou a náchylnou k odlupování kůže. Jeho působení je zaměřeno na hydrataci buněk epidermis, proto je obvykle ve vodě přítomno velké množství vody.

Textura těchto výrobků je lehká, rychle se vstřebává bez zbytků, nenechávejte lepkavý film, hydratuje pokožku během dne.

 • Výživné. Prostředky pro nasycení buněk živinami. Od ostatních prostředků se liší tím, že základem krému je tuk, ne voda. Jeho struktura je hustší, není vhodná pro denní použití, protože se po dlouhou dobu vstřebává. Struktura této řady obsahuje mnoho užitečných komponentů, které dodávají pokožce zdraví a dobře upravený vzhled.

Přípravek se aplikuje přes noc a pro maximální účinek se používají rukavice. Kůže je vyhlazená, měkká a sametová.

 • Ochranné. Ochranná činidla se vyznačují přítomností tenkého filmu na povrchu dermis po aplikaci. Zabraňuje destrukci buněčné struktury působením agresivních chemikálií (nátěrových hmot, pryskyřic), domácích chemikálií (prací prášky, mýdlové výrobky) a nepříznivých podmínek prostředí (ultrafialové záření, mráz).

Do této kategorie patří kosmetika pro zimní a letní tělo péče o pleť.

Zimní krém je považován za nejintenzivnější, vyrovnává se s popraskanou a omrzlou kůží, zahřívá a oživuje, zakrývá ho mastným filmem. Opalovací krém chrání pokožku před spálením, pigmentací a stárnutím. Obsahuje filtry SPF.

 • Zmírnění a zotavení. Tyto výrobky jsou určeny pro denní i noční péči, jsou absorbovány o něco déle, ale bez účinku mastného filmu. Působení krému je zaměřeno na obnovu struktury pokožky: stává se měkkou, zbavuje se drobných trhlin spojených s přesušením nebo popraskáním, vypadá hladce a dobře upravených.
 • Lékařské. Účelem tohoto krému je zaměřit se na určité oblasti těla: zánět, zarudnutí, podráždění, mykózy, dermatitida, ekzémy, plísňové infekce.

Kompozice obvykle obsahuje látky, které ošetřují, zklidňují pokožku, odstraňují zánětlivé procesy. Prostředky se aplikují dvakrát nebo třikrát denně.

 • Anti-aging (proti stárnutí). Tato řada činí pokožku pružnou a elastickou, vyhlazuje záhyby a je jejich prevencí. Při pravidelné péči se pleť stává napjatější, mladší.

Textura takových prostředků je hustá, jsou absorbovány po dlouhou dobu, ale bez zbytků.

 • Proti pigmentaci kůže. Tato kosmetická linka je navržena tak, aby odpovídala tónu, snížila viditelnost skvrn a mělkých jizev. K tomu bylo patrné, budete potřebovat pravidelnou péči po dlouhou dobu.

Pokud při výrobě domácího krému přidáte k němu určité přísady, může mít kromě základních vlastností také oteplování, chlazení, antibakteriální účinek.

Materiály a komponenty

Kromě nádrží pro tavení součástí, kontejnerů pro bourání a skladování jsou potřebné i samotné komponenty.

Materiály pro domácí smetanu jsou:

 • tuhé oleje (kakao, mango, kokos, shi);
 • rostlinné oleje (avokádo, broskev, jojoba, mandle);
 • éterické oleje (pomeranč, citron);
 • čistá voda (filtrovaná, minerální, vařená) nebo bylinná odvar;
 • emulgátory (glycerin, lanolin, včelí vosk, lecitin);
 • olejové výtažky z vitaminů;
 • další látky (med, mateří kašička, propolis, mentol a další).
7 foto

Včelí vosk je jednou z populárních součástí domácí kosmetiky. Pomáhá posilovat strukturu nehtů, změkčuje a vyživuje buňky užitečnými látkami.

Vytvrzené oblasti těla (paže, nohy) mohou být pomocí zdraví a krásy poskytnuty vepřový tuk. Jeho činnost poskytuje mimořádnou pomoc při povětrnostních vlivech a omrzlinách.

Dobrá složka smetany je máslo: tato složka je schopna poskytnout pokožce jemnost a pružnost.

Chcete-li určit výběr dalších komponent, je třeba zvážit účel:

 • Pro zvlhčování Můžete přidat bylinné čaje a bylinné extrakty, glycerin a éterické oleje z myrhy, jasmínu a pačuli.
 • Jako nutriční složky Můžete použít obvyklé produkty (smetana, zakysaná smetana, med a vaječný žloutek), stejně jako oleje (avokádo, santalové dřevo, kokos, jojoba).
 • Pro bělení Do smetany lze přidávat citron a petržel.
 • Pokud potřebujete směs s léčivým účinkem, Měly by být doplněny mrkví semena, květy heřmánku, aloe vera, jarní, jitrocel.
 • Nemíchejte různé typy kyselin. (jejich kombinací může snížit účinnost krému).
 • Takže živiny lépe pronikají póry, můžete přidat do složení alkoholu v malém množství.

Proces vaření

Nástroj by měl mít léčivý účinek, léčit existující kožní problémy, působit na buněčné úrovni, odstraňovat kůži z mrtvých buněk, loupat, praskliny.

 • Nejprve potřebujete recept na specifickou péči. Je nutné měřit stejné množství složek: porušení proporcí složek změní plánovaný výsledek. Pevné komponenty by měly být rozdrceny nožem nebo vidličkou.
 • Nádrže potřebné v práci jsou sterilizovány vařící vodou nebo alkoholem. Pak na ně položte složky (olej, emulgátory a další složky).
 • Emulgátor se taví ve vodní lázni až do úplného rozpuštění, voda se zahřívá v konvici a bylinný odvar se zahřívá ve vodní lázni.
 • Po zahřátí se všechny složky spojí do měkké konzistence: Míchejte s metličkou a pak použijte mixér. Na konci míchání se přidají konzervační činidla (glycerin), ethery, potom se směs nalije do nádob a chladí. Hotový krém lze použít po dvou nebo třech dnech.

Recepty

Dobrý domácí krém dodá pleti mladost, pružnost a zdravý vzhled. Dnes existuje mnoho receptů na různé vlastnosti a potřeby buněk epidermis.

Pro zvlhčování

Pro zajištění buněk životodárnou vlhkostí a udržení vlhkosti po celý den funguje následující recept dobře.

Pro základ použitý infuzi heřmánku. K tomu, dvě polévkové lžíce sušených květin nalít 100 ml vody, přiveďte k varu a trvat na tom. Ve filtrovaném vývaru přidejte jednu lžičku bambuckého másla a jojoby, 4 kapky pomerančového oleje. Tato směs zachrání pokožku před silným suchem.

Pro hlubší zvlhčení můžete použít zelený čaj, který vaří jednu polévkovou lžíci na 100 mol vody. Pro tento recept je třeba bambucké máslo, včelí vosk, glycerin (jedna čajová lžička), 4 kapky esteru citronového oleje, 2 kapsle vitaminu Aevit (s antioxidačními a imunostimulačními vlastnostmi). Oleje se zahřívají ve vodní lázni, pak se smísí přidáním odvarů a esenciálního oleje. Směs se míchá až do homogenní struktury.

Recept na hydratační krém naleznete v následujícím videu.

Výživné

K obnovení tukové rovnováhy, resuscitaci pokožky, prevenci suchosti a loupání můžete vytvořit praktický recept s příjemnou čokoládovou příchutí. K tomu potřebujete kakaové máslo (1 lžička), mletou skořici (půl lžičky) a pomerančový esenciální olej (2 kapky). Po rozpuštění pevného oleje ve vodní lázni přidejte zbývající přísady, důkladně promíchejte a vyčistěte na chladném místě.

Jednoduchý recept se skládá z glycerinové báze (130 ml), cibulové šťávy (2 lžíce), citronu (3 lžíce) a jedné lžíce medu. Hotový výrobek může být uchováván v chladničce maximálně 5 dnů ve skleněné nádobě.

Recept na výživný krém viz následující video.

Anti-aging proti pigmentaci

Produkt vyžaduje šťávu ze dvou citronů, infuzi na kůži, jednu čajovou lžičku glycerinu a jojobový olej, dvě polévkové lžíce včelího vosku. Připravte si nářadí není těžké: kůra je drcená, nalije 50 ml vařící vody a infuzí po dobu jedné hodiny. Poté se smísí s vyhřívaným voskem a dalšími složkami.

Připravené prostředky dvakrát denně namazají pokožku: hydratují pokožku, vyhlazují, odstraňuje jemné vrásky, odstraňuje pigmentaci.

Recept na výrobu pigmentového bodového krému naleznete v následujícím videu.

S močovinou

Taková masti dokonale zbavuje pokožku sucha, činí ji měkkou a sametovou po několika procedurách, obnovuje rovnováhu vody a soli a vylučuje dermis z kožních infekcí a plísňových onemocnění.

Chcete-li udělat jednoduchý domácí lék, můžete si vzít pravidelný tukový krém (50 ml), smíchat s močovinou (2 g) a lecitinem (1 gram). Poté směs zahřejte ve vodní lázni, přidejte několik kapek citronového esenciálního oleje. Nástroj používejte lépe než před spaním.

Tučně

Udělejte si smetanový krém sami, je velmi jednoduchý. K tomu vezměte malou lžičku smetany a másla, zahřejte je ve vodní lázni a zamíchejte. Na konci míchání v hmotě je třeba přidat dvě nebo tři kapky citronové šťávy.

Pro posílení nehtů

Univerzální směsi připravené doma mohou mít dvojí účinek: starat se o pokožku rukou, nohou a nehtů. Výroba takového léku bude vyžadovat přítomnost včelího vosku (20 gramů), tekutého lecitinu a lanolinu (1,5 lžíce), meruňkového oleje (2 lžíce) a karite (lžička), 5-7 kapek citronové esence rostlinného původu, jedné kapsle vitamin E.

Vosk musí být roztavený a smíchaný s ostatními složkami, pak odložen na tmavém a chladném místě. Aplikujte přípravek je doporučeno ráno a večer. Má příznivý vliv na zdraví pokožky, posiluje nehtovou destičku a urychluje růst nehtů.

Ať je krémový recept jakýkoliv, je důležité si uvědomit, že kůže potřebuje neustálou péči. Komplexní péče poskytne ženě mladistvou, přirozenou krásu a sebedůvěru.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky