Hydratační krém pro různé typy pleti

Hydratační krém pro různé typy pleti

Jedním z hlavních bodů péče o pleť je její zvlhčení, bez ohledu na typ. Mastná pleť potřebuje dodatečnou výživu, aby se předešlo odlupování a předčasnému stárnutí.

Snad jediný rozdíl spočívá pouze v intenzitě zvlhčovače. Tak například pro suchý typ je nutná hluboká výživa, pro normální - střední a pro tukové světlo. Chcete-li vybrat produkt, musíte správně určit typ pleti.

Určili jsme typ

Normální typ je u mladých lidí vlastní. Tato epidermis má poměrně plochý reliéf, mírně vlhký, nemá žádné viditelné vady. Nádoby a póry jsou sotva znatelné. Kůže nevyžaduje zvláštní péči.

Suchá kůže je provázena peelingem, podrážděním a výraznými cévami.. V důsledku nedostatečné vlhkosti se projevuje zákal a otupělost pokožky. Taková kůže obvykle není náchylná k výskytu akné a komedonů, protože póry jsou vždy zúžené. Pocit těsnosti lze pozorovat po celý den a mimické vrásky jsou výraznější než jiné typy.

Nedostatek vlhkosti ve vrstvách epidermis může způsobit mikrotrhliny a svědění kůže. Dehydratovaná pokožka obličeje díky snížené pružnosti má sklon k předčasnému stárnutí a je citlivější na účinky ultrafialového záření a studeného vzduchu.

Mastná pleť se vyznačuje mastným leskem a výskytem černých skvrn a černých teček. Koneckonců, epidermis přirozeně nezvládá zvýšenou sekreci kožního mazu. Protože je pak blokáda. Tento typ není náchylný k časnému vadnutí a obvetrivaniyu.

Snad nejběžnějším typem je combo.. Epidermis vytváří vzhled zdravé kůže, ale během dne je obsah T v zónách T (čelo, nos, brada). Právě tyto části obličeje jsou náchylné ke komedonům. Zde se však tváře a kůže kolem očí mohou odlupovat, zejména v chladném období. Tento typ je mírně vlhký a nemá výraznější cévy a póry.

Epidermis vyblednutí se vyznačuje částečnou ztrátou pružnosti. Nedostatečná hydratace přispívá k vzniku vrásek a tzv. „Floated“ kontur obličeje. Nádoby začnou svítit skrz kůži a objeví se pigmentové skvrny od slunečního světla.

Porucha průtoku krve související s věkem vyvolává edém, resp. Kůže se stává porézní a prohýbá, objevují se záhyby.

Zvláštní pozornost vyžaduje citlivý typ. Přecitlivělost a alergie mohou trpět jakýmkoliv typem epidermis. K závadám dochází v důsledku nesprávné péče nebo vystavení životnímu prostředí. Tato kůže je nejproblematičtější, protože je náchylnější ke vzniku komedonů a jiných kožních onemocnění.

Nejjednodušší způsob je stanovení hladiny epidermálního tuku. K tomu můžete použít speciální utěrky nebo běžné průhledné sklo.

Začněme tedy s čelo. Po dotyku s ubrouskem nebo sklem může zůstat stopa. Mírný tisk je normální kůže, příliš mastná kůže je tukový typ. Pokud nezůstanou žádné výtisky, je kůže suchá. Kombinovaný typ bude rozlišovat od mastných absenci známek na skle jako výsledek experimentu na tvářích.

Kromě toho kůže sama o sobě informuje o svých nedostatcích:

 • Suchý typ se odlupuje, je tu pocit těsnosti, matná barva.
 • Typ tuku přitahuje pozornost zvětšených pórů a odvážného lesku epidermis.
 • Kombinovaný typ vypadá nerovnoměrně, akné a mastný lesk se objevují v zónách T a tváře jsou náchylné k odlupování a zarudnutí.
 • Citlivý typ ukazuje nedostatky v závislosti na situaci.

V každém případě, s nedostatkem vlhkosti, jakýkoliv typ epidermis bude vypadat nezdravě, vytvoří efekt těsnosti a suchosti, objeví se komedony, zarudnutí a odlupování.

Přírodní záře zmizí. Mastná pleť je nejtěžší ze všech, protože začíná uvolňovat více mazu. Na rozdíl od přesvědčení by se neměla sušit, aby se situace nezhoršila.

Jak si vybrat

Před nákupem, měli byste být obeznámeni s hlavními složkami krému, jinak nástroj nepřinese požadovaný výsledek, nebo dokonce poškození.

 • Glycerin v kompozici tak přispívá k udržování obsahu vlhkosti epidermy po celý den. Udržuje vlhkost ve vrstvách epidermis. To vytváří ochrannou bariéru proti vysychání.
 • Přítomnost kyseliny hyaluronové má také příznivý vliv na udržení vodní rovnováhy. Tato složka kompenzuje ztrátu vlhkosti v buňkách a pomáhá vyhladit vrásky. Kyselina hyaluronová navíc zlepšuje strukturu kůže a zlepšuje turgor kůže. Mělo by být použito především pro typ blednutí.
 • Obsah kolagenu a elastinu je pro stárnutí pleti nepostradatelný. Zlepšují reliéf epidermy a kompenzují nedostatek přirozených složek kůže. Mladé dívky, které se do takových prostředků zapojují, se však nedoporučují kvůli návyku na kůži a porušování jejích přirozených procesů.
 • Panthenol má revitalizační, zvlhčující, uklidňující a léčivé účinky.
 • Rostlinné extrakty a složky přispívají k normálnímu fungování biologických procesů ve vrstvách epidermis. Zjemňuje a získává potřebnou vlhkost. Ochranné funkce kůže jsou posíleny, což ovlivňuje její úlevu a zdravou záři.
 • Typy problémů vyžadují další komponenty. splnění požadavků a vlastností pokožky.

Tučný typ vyžaduje zvláštní péči. Krém by měl být lehký, nekomedogenní, regulující tvorbu mazu, ale zároveň výživný. Protože výrobci často používají výtažky z léčivých rostlin:

 • Aloe. Normalizuje vodní bilanci, podporuje zvýšenou regeneraci hlubokých vrstev epidermy, odstraňuje podráždění a záněty, je antioxidant, zpomaluje proces stárnutí, zlepšuje pružnost a také intenzivně vyživuje pokožku.
 • Heřmánek. Eliminuje zánět a má uklidňující účinky, zvyšuje regenerační schopnost vrstev kůže, normalizuje přirozené procesy, vyrovnává reliéf a přirozenou barvu epidermy, má blahodárný vliv na mazové žlázy, zpomaluje stárnutí a odstraňuje edémy.
 • Dědictví. Je to silné antiseptikum, podporuje hojení mikrotrhlin a akné, normalizuje mazové žlázy a zpomaluje proces stárnutí kůže. Kromě toho série má silné čistící vlastnosti.
 • Měsíček. Má hojivé a antiseptické vlastnosti, zpevňuje póry a změkčuje pokožku. Má dobrý účinek proti stárnutí.

Také pro mastný typ je relevantní kyselina salicylová ve smetaně, protože zmírňuje záněty, mírně schne pokožku, napíná póry a neupchává je. Síra se hojí a dezinfikuje a pokožka se zvlhčuje bez mastného lesku. Můžete si vybrat výrobek, který vytvoří efekt matování.

Snad nejtěžší zajistit řádnou péči o smíšenou pleť. Konec konců, zvlhčovač musí splňovat požadavky všech typů. Výrobek musí mít nutriční vlastnosti, odstraňovat přebytečný maz, nesmí ucpávat póry a také hypoalergenní vlastnosti.

Mohou být tedy zahrnuty bylinné extrakty, kyseliny salicylové a kyseliny hyaluronové, vitamíny A a E, heřmánek, měsíčku, aloe, řetězové a rostlinné kosmetické oleje.

Pro normální typ dostatečného obohaceného složení a antioxidantů. Kyselina salicylová a aloe vera / heřmánek mohou být jediným doplňkem pro citlivou pokožku a alergii.

Takže, s vědomím, typ epidermis a jeho funkce, to je docela jednoduché najít potřebné hydratační. Konec konců, výrobce uvádí nezbytné informace o balení výrobku, jakož i hypoalergennost výrobku a jeho složení.

Ale nesmíte obejít univerzální krémy, které jsou vhodné pro všechny typy pleti. Koneckonců, kompozice může být vhodná jak pro suchý, tak pro kombinovaný typ epidermis. Nicméně, před nákupem, měli byste použít tester v obchodě pro kontrolu reakce kůže na krém.

Jak si vybrat zvlhčovač, viz následující video.

Vezměte v úvahu roční období

V létě je třeba pokožku ještě hydratovat, jen v menší míře než v zimě. Pokud je normální typ dostatek hydratační tekutiny, musí být suchý typ intenzivněji vyživován.

Tukový typ potřebuje mírnou výživu s matným efektem, protože spalující paprsky přispívají k revitalizaci mazových žláz. Kromě toho by hydratační krém neměl ucpávat póry a je také povinen poskytovat ochranu před UV zářením a bakteriemi v kožních buňkách.

Kombinovaný typ potřebuje současně výživu i matování. Suché oblasti by měly dostat maximální vlhkost a výživu, aby nevyvolávaly peeling a spálení sluncem. T-zóny vyžadují ochranu před nadbytečným mazem a bakteriemi vnikání do zvětšených pórů. Ochrana proti UV záření také nebude zbytečná.

Hlavním požadavkem v letním období bude použití výrobků s lehkou texturou a rychlou absorpcí, ale hlavní věcí není být horlivý s mastnými a těžkými krémy, které pokožce poskytnou dostatečné dýchání.

V zimě jsou věci mnohem snazší. Pro různé typy epidermis je nutná silná hydratace, která chrání jemný obal před povětrnostními vlivy. Jediné, co aplikuje krém, je méně než hodinu před odchodem.

Tvorba domů

Zakoupené hotové výrobky jsou pohodlné a snadno se používají, teprve nyní výrobce mlčí o obsahu konzervačních látek a jiných neužitečných látek. A pokud je kůže velmi citlivá nebo náchylná k alergiím, je nejlepší, aby se hydratační krém na ruce. Složky budou navíc 100% přirozené a recept může být zvolen tak, jak chcete.

Možnost kombinace kůže:

 • Polévková lžíce květů heřmánku ve 100 ml vroucí vody by měla být udržována ve vodní lázni po dobu asi 15 minut. Dále musí být vývar filtrován a smíchán v množství 4 lžíce s 1 lžičkou medu a 1 lžičkou glycerinu. Míchejte do hladka. Také ve vodní lázni, roztavit lžíci oliv a másla, cool. Pak přidejte poražený žloutek a lžíci gáforového oleje.

Směs se smíchá a smetana je připravena k použití.

Tukový krém:

 • Do 30 ml základního oleje se přidá 60 ml bazalkového bujónu, asi 5 ml zázvorového extraktu, asi 10 kapek esenciálního oleje z grapefruitu a 2 g stearátu sacharózy. Všechno promíchejte do hladka.

Možnost pro suchý typ:

 • Kombinujeme pomerančovou vodu a kosmetický avokádový olej v poměru 60 ml na 30. Přidejte 7 mililitrů vitamínu E, vosku a 10 kapek esenciálního oleje z pelargónie. Krém je vhodný pro odstranění peelingu.

Domácí krém na obličej tak přinese mnohem více výhod a pomůže napravit dermatologické problémy.

Podívejte se na video níže pro hydratační krém recept.

Hodnocení

Na kosmetickém trhu existuje mnoho zvlhčovačů pro různé typy pleti. Zde je jen to, na co se můžete spolehnout při výběru značky, takže produkt ospravedlní vynaložené peníze, pouze „testery“ vám pomohou odpovědět. K tomu můžete poslouchat rady od přátel nebo si přečíst recenze.

Na základě hodnocení spotřebitelů můžete identifikovat značky, které jsou v seznamu nejlepších hydratačních produktů:

 • Lumene nabízí spotřebiteli širokou škálu zvlhčovačů. "Lumene Arctic Aqua 24h" pro mastnou a kombinovanou pleť nezanechal lhostejnou nikoho, nástroj se s tímto účelem zcela vyrovná. Kromě toho jsou ve zvlhčovací linii přítomny denní a noční krémy, krémové gely. Výrobky se snadno nanášejí a rychle vstřebávají, aniž by vznikl filmový efekt. Epidermis je během dne intenzivně hydratována. Vhodné pro citlivou pokožku.
 • Korres. Značka poskytla několik prostředků pro obličej. Produkce se liší v přírodním složení - v objemu více než 85%. Konzistence krému se snadno vstřebává a je vhodná jako podklad pro make-up. Ženy si všimly okamžité sametové pleti a intenzivního zvlhčení. Řada představuje produkty pro normální a kombinovanou pleť, pro normální a mastné, pro normální a suché. Každý typ vybraných přírodních složek, včetně divoké růže, divoká růže, med a květy mandlí.
 • Uriage. Krém se vyrovná se suchostí pokožky a pocitem těsnosti, posiluje ochranné funkce pokožky a dodává jemnost a samet. Pozitivní výsledky byly pozorovány při použití na citlivou a alergicky citlivou pokožku.
 • Svatá země je lék na suchou a citlivou pokožku. Krémy mají kumulativní účinek, který je u kosmetických přípravků vzácný. Odstraňte suchost, loupání, podráždění a hluboké zvlhčení vrstev epidermy. Obsahuje přírodní složky.
 • Christina. Značka vyrábí produkty pro suchou, stálou a normální pleť. Členové fóra mají pozitivní vliv na epidermis, vyhlazení mimických vrásek a vysoce kvalitní zvlhčování. Dívky si také všimly dobrého výsledku při použití krémů s kombinovaným typem.
 • Natura Siberica. Z řady hydratačních krémů na obličej si můžete vybrat denní nebo noční krém. Kompozice obsahuje přírodní i syntetické složky, ale nezpůsobuje alergie. Výrobek zvládá uvedené vlastnosti a skutečně bojuje s výskytem prvních vrásek, suchosti a loupání. Kůže se stává hladší, pevnější a hydratovanější.
 • Clarins. Značka vydala řadu zvlhčovačů pro různé typy pleti. Pro suchou pokožku byla pozorována zlepšení normalizace rovnováhy lipidů a hydratace. Ale pro majitele problémové kůže, výrobce doporučuje používat krém pro kombinovanou pleť, protože to neupchává póry a je non-comedogenic.
8 foto

Takže výsledek přezkumu zvlhčovačů dokazuje, že ne všechny účinné produkty stojí za to báječné peníze. I když ve většině případů musíte zaplatit za kvalitu.

Dívky a ženy, které zažily značkové krémy, opět potvrzují, že přirozenost kompozice přímo ovlivňuje její účinnost.

Další přehled nejlepších prostředků pro zvlhčení pleti naleznete v následujícím videu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky