Jaký je rozdíl mezi obličejovým sérem a krémem?

Jaký je rozdíl mezi obličejovým sérem a krémem?

Moderní kosmetika nestojí stále a neustále se objevují nové produkty určené pro péči o pleť. Mezi nimi patří sérum. V praxi ne každý ví, jak se sérum obličeje liší od krému a proč je považováno za účinnější. Podívejme se na tento problém, abyste se mohli sami rozhodnout, který produkt byste měli použít.

Co je sérum a krém

Chcete-li začít, je obrátit se na terminologii. Sérum je samoobslužný produkt, který má obzvláště vysokou koncentraci účinných látek. a intenzivně pracuje na řešení jednoho konkrétního problému.

Krém je také nazýván prostředkem komplexnější akce. Hluboce zvlhčuje a vyživuje pokožku, čímž je znatelně lepší.

Hlavní rozdíly

Jak vidíte, hlavní rozdíl je v tom, že syrovátka je koncentrovanější prostředek. Složení tohoto nástroje je mnohem aktivnější látky, takže funguje lépe než krém, řešení problému rychleji a aktivněji. Výsledkem jeho aktivního působení je mnohem rychlejší, protože všechny složky jsou tělem absorbovány mnohem snadněji.

Speciální složení séra ho činí propustnějším, takže zbytek složek v něm je snazší proniknout.

Vitamíny E a A, stejně jako užitečné minerály, pronikají hluboko, revitalizují pokožku a hydratují ji. Obecně se kůže stává znatelně lepší a konečný výsledek závisí zcela na tom, který produkt si vyberete.

Pokud se ale rozhodnete vybrat si sérum, které vyřeší problém související s dermisem, musíte si uvědomit, že tento produkt se stále nemůže stát univerzálním lékem. Vyberte si produkt výhradně pro váš typ pleti a váš problém. Naštěstí to není těžké udělat, protože jsou séra s účinkem vlhkosti, výživy a zvedání. Populární jsou také výrobky proti stárnutí a proti stresu, které řeší nejdůležitější problémy obyvatel moderního města.

Dalším důležitým znakem, který odlišuje sérum od krémů, je to, že nejsou vybrány podle typu pleti. Měly by být vybrány v závislosti na složení a specifickém problému. Tak například, pokud trpíte akné, pak budete potřebovat dobré seboregula. A pro zpřísnění pleti byste si měli vybrat vysoce kvalitní prostředek proti stárnutí s efektem zvedání.

Nezapomeňte, že špatné sérum vám pouze ublíží. Zvláště pokud máte citlivou pokožku. Taková epidermis bude reagovat na nevhodný produkt zcela neočekávaným způsobem - záněty, vyrážky.

Užitečné vlastnosti

Sérum však může mít pozitivní vliv na kůži.

Jejich aktivní složky mohou zlepšit krevní oběh, posílit krevní cévy, vyrovnat rovnováhu vlhkosti, učinit pleť mladší, dobře upravenou a tónovanou. Ale pro každou jednotlivou osobu vybral konkrétní produkt.

Ještě více o výhodách syrovátky, jak ji správně aplikovat - viz další video.

Druhy

Podívejme se na některé z nejoblíbenějších typů sérových obličejů, které stojí za to věnovat pozornost dívkám a ženám různého věku.

Anti-aging

Nejčastěji si dívky vybírají tekutinu pro omlazení a tvář. Faktem je, že pro dosažení znatelného efektu a odstranění vrásek potřebujete vysokou koncentraci kyseliny hyaluronové. Je jen obsažen v séru.Koncentrovaný produkt rychle aktivuje proces omlazení pleti a výsledek je zvenčí viditelný.

Součástí výrobku jsou také užitečné rostlinné extrakty a ovocné kyseliny. Pomáhají bojovat proti procesu stárnutí. A vzhledem k tomu, že kůže je více otevřená pronikání účinných látek, stává se lepší a živější.

Moisturizers

Dalším populárním produktem je hydratační sérum. Takový výrobek může být použit na velmi suché a náchylné k odlupování kůže. Sérum určené k řešení tohoto problému obsahuje složky, které si zachovávají potřebnou úroveň vlhkosti v epidermis.

Díky použití tohoto nástroje se pokožka stává hladší, hydratovanější a hladší.

Obnovení

Tento výrobek se často používá v pořádku k obnovení epidermis po použití nevhodné kosmetiky, použití čistících postupů, nebo jednoduše poté, co byla kůže vystavena silným UV paprskům.

Revitalizační sérum funguje dobře na kůži, snižuje znatelné zarudnutí, odstraňuje oteklost a zabraňuje zjizvení kůže. Všechny tyto účinky jsou dosaženy díky tomu, že složení séra je bohaté na kolagen, vitamíny, elastin a samozřejmě kyselinu hyaluronovou.

Kromě výše uvedených, poměrně běžné prostředky pro boj s akné a pigmentové skvrny. Antistresová séra mají na pokožku komplexnější účinek.

Jak používat

Sérum lze aplikovat několika způsoby. Lze jej použít místo krému nebo s ním.

V každém případě je třeba před použitím tohoto výrobku nejprve očistit pokožku. Pak můžete držet na obličej s bavlněnou podložkou namočenou v tonice. Kůže tak bude dokonale připravena pro další fázi.

Sérum, jak již bylo uvedeno, je velmi koncentrovaný produkt. Proto, aby se zlepšil stav obličeje, nebudete muset úplně namazat ji vrstvou tohoto výrobku.

Jednoduše položte na obličej několik kapiček a zatlačte je lehkými pohyby pod kůži.

Některá séra mohou být použita v kombinaci se smetanou od stejného výrobce. Mělo by být aplikováno po působení séra. To je za pár minut. Krém vám umožní vytvořit další ochrannou vrstvu na kůži. To umožní, aby nástroj pronikl co nejhlouběji a nevypařil se pod vlivem vnějšího prostředí. Kromě toho, odpovídající produkty zvyšují dopad všech komponent.

Používání séra ke zlepšení stavu kůže, stojí za to dělat to pravidelně. Přípravek by měl být aplikován na kůži každé ráno a večer. To by mělo být provedeno během několika týdnů. Trvání kurzu závisí na vlastnostech séra.

Nezapomeňte také, že pravidelné užívání séra by nemělo být jediným postupem péče o pleť. Nevylučujte očistu, tonizaci a další hydrataci obličeje.

Populární produkty

Chcete-li maximálně využít produkt, je vždy důležité vybrat si kvalitní výrobek. Sérum samozřejmě není výjimkou. Podívejme se na několik populárních výrobců, kteří si zaslouží vaši pozornost.

"Zářící mládež"

Štítek rozpočtu "Sto receptů krásy" příjemně potěší kupující s produkty, které jsou k dispozici pro každou dívku. Ale výhody produktů této značky nekončí. Má velmi lehkou texturu. To znamená, že nebudete mít žádné problémy s aplikací výrobku a po jeho použití bude kůže tak měkká, hladká a sametová, jak je to jen možné.

Tento nástroj lze použít místo nočního nebo denního krému.

Produkt bude velmi dobře fungovat na suché a vybledlé kůži. Dobrého výsledku je dosaženo díky správnému složení. Zahrnuje složky jako keratin, kolagen, jojobový olej a bylinné extrakty, jejichž vápnem je vápno, černý rybíz a dogrose.

"Zúžení pórů"

Pokud je vaše pokožka náchylná k tuku, měli byste věnovat pozornost výrobkům společnosti Natura Siberica. Výrobky z této značky jsou vždy příjemně potěšeny svým přirozeným složením a syrovátka není výjimkou. Složení určené k zúžení pórů jsou extrakty z bylin, jako je len, měsíček a heřmánek.

Proto má výrobek dobrý účinek na pokožku, tonizuje ji a čistí.

"Anti-akné"

Sérum Chocolatte, který pomáhá v boji s akné, je vynikající volbou pro problémovou pleť. Skládá se z kyseliny salicylové, hyaluronové a azelové, jakož i extrakčních rostlin. Přípravek čistí pokožku před vyrážkami a křečí. Výsledkem je, že obličej vypadá mnohem lépe a čistěji.

Kromě výše uvedených produktů byste měli věnovat pozornost také produktům Bielita "Perfect Skin" a sérové ​​linii Via Lata.

Ve videu níže Vám nabízíme hitparádu 15 sér.

Recenze

Obecně platí, že hodnocení používání séra jsou pozitivní jak pro běžné zákazníky, tak pro profesionální kosmetology. Správně zvolený produkt pomáhá řešit jakýkoliv problém mnohem rychleji a efektivněji. Vysoce kvalitní produkty pro péči o obličej, zpravidla jsou poměrně drahé, ale profesionální kosmetičky doporučují jejich výběr.

Vyzdvihněte osvědčené nástroje tak, aby měl výrobek skutečně takový účinek, jaký slibuje výrobce.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky