Jak se výživný krém liší od hydratačního přípravku?

Jak se výživný krém liší od hydratačního přípravku?

Mnoho dívek si myslí, že hydratační a výživný krém je jeden a stejný. Ve skutečnosti však každý z těchto nástrojů plní svou specifickou funkci a má speciální vlastnosti. Abychom pochopili, jak se výživný krém liší od hydratačního krému, je třeba podrobně zvážit účel a vlastnosti každého z nich.

Druhy

Výživné

Výživný krém se doporučuje pro zralou pleť - dívky do 25-30 let ji nemusí používat. Léčí pokožku obličeje a rukou před pupínky a desenzibilizací, regeneruje horní vrstvu epitelu, zaplňuje ji nezbytnými vitamíny a minerály. Doporučuje se pro mastnou, problémovou, vybledlou kůži.

Konzistence živiny je velmi hustá, podobně jako zakysaná smetana.

Doporučuje se používat na jaře av zimě - nástroj chrání před účinky studeného větru a v létě zabraňuje vysychání epitelu. Používá se v noci, kdy je pokožka nejvíce náchylná k absorpci prospěšných látek.

Další vlastnosti výživného krému:

 • chrání před chladem a vznikem trhlin;
 • zpomaluje stárnutí;
 • jsou vytvořeny na základ \ t
 • používá se jako obličejové masky.

O tom, jak si vybrat výživný krém na obličej, se dozvíte z videa.

Hydratační

Univerzální zvlhčovače - vhodné pro všechny typy pleti a jsou používány kdykoliv během dne. Hlavním úkolem je zvlhčit epitel, zabránit odlupování, zmírnit pocit suchosti a těsnosti.

Hlavními složkami zvlhčovače jsou kyselina hyaluronová a glycerin, jakož i vitamíny a minerály.

Na rozdíl od výživného hydratačního přípravku se doporučuje používat pro suchou, citlivou pokožku. Používá se během dne, v termálním počasí (nelze použít v chladném období) a také jako podklad pro aplikaci make-upu.

Na tom, jak si vybrat hydratační krém na obličej, se dozvíte z videa.

Rozdíl

Hydratační:

 • 70% se skládá z vody.
 • Hlavní funkcí je zabránit ztrátě vlhkosti.
 • Být katastrofální při teplotách pod nulou.
 • Vhodné pro jakoukoliv pleť v každém věku.

Výživné:

 • 60% tvoří rostlinný tuk.
 • Hlavní funkcí je výživa obličeje a rukou s vitamíny a minerály.
 • Vhodné pro teploty pod nulou.
 • Vhodné pro zralou pleť, kontraindikováno pro mladé.

Jak si vybrat

Hydratační a vyživující je to, co naše kůže potřebuje každý den. Proto je nutné rozhodnout, na co bude krém použit a v jakou dobu roku. Musíte také vzít v úvahu vlastnosti kůže, složení prostředků, věk ženy a individuální preference.

Různé známky

Existuje mnoho značek kosmetiky, které produkují produkty péče o různé odrůdy. Každá z firem má zpravidla svá specifika, vlastní zaměření. Například Nivea Z větší části uvolňuje živiny a Vichy - hydratační přípravky s kolagenem, které zabraňují stárnutí.

Značka Dao de mei Má nejen zvlhčující účinek, ale také léčivý, omlazující a antibakteriální účinek. Přírodní kosmetika Tiande omlazuje pokožku a vyplňuje ji minerály přírody.

Tam jsou také produkty s dodatečnou vlhkostí - například francouzská značka Yon-ka.

Dva v jednom

Mezi inovativními kosmetickými výrobky jsou také smíšené typy - například zlepšený hydratační omlazující výživný krém Mary Kay. Tento nástroj plní několik funkcí najednou: zvlhčuje a vyživuje dermis, vyživuje minerály a omlazuje, stává se základem pro použití make-upu.Charakteristickým rysem těchto výrobků je dobrá kvalita a pozitivní účinek na kůži, ale zároveň vysoké náklady na malé množství.

Navzdory tomu není poptávka po těchto výrobcích vyjmuta a zákazníci o nich zanechávají pozitivní zpětnou vazbu. Spotřebitelé zdůrazňují, že je důležité vybrat si produkt speciálně pro svou pleť - kombinovaný, suchý nebo mastný. Při hledání musíte vyzkoušet mnoho značek, než ho najdete.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky