Ruční vosk

Ruční vosk

Kosmetika používaná pro každodenní péči o pleť je známa již dlouhou dobu. Je pozoruhodné, že v naší době jsou stále více nabízeny různé syntetické analogy, které přitahují svou dostupností a vysokou účinností. Stále více se však stává oblíbeným prostředkem s přírodními složkami a složením.

Například, výhody včelího vosku na kůži rukou hovoří i odborníci v oblasti medicíny. Není nic divného, ​​že můžete vidět různé krémy a masti s obsahem na regálech obchodů a se silným přáním si můžete udělat přírodní kosmetiku i doma.

Vlastnosti a jedinečné vlastnosti

Každý z nás od dětství ví, co je med a odkud pochází. Jen málo lidí si však myslí o vosku, i když tato látka je také velmi jedinečná v přírodě a jak se ukázalo, může být pro naše tělo velmi užitečné.

Vosk, stejně jako med, vyrábí výhradně mladé včely, jejichž věk nedosáhl 15 dnů. Živí se pylem a produkty jeho zpracování spolu se speciálními enzymy vstupují do speciálních žláz na břiše, kde se z nich později tvoří drobivý vosk. Jsou to enzymy mladých včel, které činí tuto látku pro nás tak jedinečnou.

Kromě toho má studený koncentrát takové látky nebo přírodní ruční vosk v krému příjemnou strukturu a vůni. Obvykle má lehkou květinovou vůni, má lehce nažloutlý odstín. Najdete zde také zelený vosk, který ukazuje vysoký obsah propolisu v něm.

Složení

Pokud mluvíme o výhodách vosku pro naši pokožku, měli byste věnovat pozornost složení této látky. Takovou neobvyklou efektivitu určuje její jedinečnost. Zahrnuje asi 50 různých biologicky aktivních látek, které nemají žádné analogy a jsou ve skutečnosti nepostradatelné v přírodě. Samozřejmě nebudeme všechny tyto seznamy uvádět. Hlavní složky však lze zaznamenat:

 • Přibližně 75% může být esterů. Tyto látky zajišťují čištění horních vrstev dermis díky své speciální atomové struktuře a jsou také dobrým vodičem pro ostatní složky. To je důvod, proč je vosk dobrým kosmetickým základem, který zvyšuje účinnost jakéhokoliv zvlhčujícího nebo výživného činidla;
 • Mastné kyseliny, z nichž většina je jedinečná. Tyto látky dodávají pokožce výživu a také aktivují některé procesy regenerace biologické tkáně. Proto je včelí vosk často předepisován pro ekzémy, popáleniny a některé další léze dermis;
 • Uhlovodíky, \ t zajištění vlhkosti a výživy tkání, jejich změkčení;
 • Kromě toho složení vosku také zahrnuje složky, které mají na těle baktericidní, celkové čištění a zklidňující účinek.

Kdy a jak aplikovat

V medicíně a kosmetologii se včelí vosk používá mnohem častěji, než si člověk myslí. Je považován za snad nejoblíbenější přírodní složku pro výrobu kosmetiky a bylinných přípravků.

Dokonce i běžný krém s voskem na kůži rukou lze použít pro různé zánětlivé a jiné patologické procesy:

 • Plesňové léze kůže na zápěstí, dlaních, rukou, prstech a mezizubních prostorech;
 • Dermatitida alergického i hormonálního původu;
 • Prevence a odstranění psoriázy;
 • Ekzém nebo Vitiligo;
 • Vzhled křečových žil v rukou;

Čistý vosk může být nejčastěji používán jako další složka, která zlepšuje propustnost jiných, závažnějších léků. Někdy také slouží jako základ masky nebo komprese. Pokud však mluvíme o kosmetické péči o ruce, pak v tomto případě je vosk sám o sobě velmi účinným prostředkem:

 • Obnovuje a udržuje normální rovnováhu vody a soli a tuku. Díky tomu je možné aplikovat taková činidla pro jakýkoliv typ kůže;
 • Rychlé hojení mikrotrhlin a jakékoli jiné ne příliš hluboké poškození dermis;
 • Zjemňuje pokožku na prstechzabraňuje vzniku otřepů, vyhlazuje povrch kůže;
 • Posiluje nehtová deska a zlepšuje její růst;
 • Eliminuje zánět a změkčí jejich projevy ve formě svědění, loupání, zarudnutí;
 • Kanály a hydratuje.

Nejčastěji, použití vosku na ruce s přidáním aktivních složek, v závislosti na tom, jaký druh účinku, který potřebujete. Voskovací produkty mohou být nejčastěji obohaceny o prvky, jako jsou:

 • Panthenol;
 • Vitaminy skupiny E, A, B, C;
 • Přírodní oleje a výtažky.

Panthenol s voskem je vhodnější, pokud potřebujete ošetřit ránu nebo praskliny, zatímco oleje a vitamíny zlepšují výživu, hydrataci a čištění všech vrstev kůže. Jednou z důležitých výhod těchto kosmetických přípravků je, že ve skutečnosti nezpůsobují žádné nežádoucí účinky nebo alergické procesy, a proto nemají žádné kontraindikace.

Populární výrobci

K dnešnímu dni mnoho výrobců kosmetiky věnovalo pozornost vosku jako ideální základ pro ruční krémy. Bohužel, mnoho značkových firem ztrácí ze zřetele původní přírodní ingredience, preferují čistou syntetiku. Nicméně, existuje dost spolehlivých výrobců, jejichž produkty byste měli věnovat pozornost.

Například krém na ruce s voskem z DNC Je to docela populární. Tento krémový koncentrát je vhodný zejména pro normální a suchou pokožku, protože má velmi výrazný výživný účinek. Směs kromě samotného včelího vosku obsahuje velké množství přírodních olejů, esterů, vitamínů skupiny E.

Pozitivní účinek je zaznamenán po 5-7 prvním použití. Kůže rukou se stává hladší, hedvábná, čistá, dostane měkkou sametovou strukturu.

Další populární výrobce, který obdrží pozitivní hodnocení - "Červená čára". Zvláště pozoruhodné Krém "Full Care", jehož hlavní část sestává z vitaminu E a včelího vosku. Na rozdíl od předchozího léku z DNC to není koncentrát. Jinými slovy, kompozice obsahuje vodu, která poskytuje dodatečnou vlhkost.

Takový nástroj může díky své dostupné ceně nahradit dva krémy - pro zvlhčování a výživu, což představuje ideální kombinaci těchto vlastností.

Jak vařit sami

Jedinečnost vosku jako prostředku péče o pokožku rukou je také v jeho dostupnosti. Na každém blízkém trhu můžete snadno najít přírodní včelí produkt, se kterým si můžete udělat domácí krém, který není nižší v jeho účinnosti na výrobek z obchodu. Recept na výrobu takového nástroje je velmi jednoduchý. Budete potřebovat:

 • 2 kusy jakéhokoliv přírodního oleje. Nejčastěji se používá běžná oliva, ale můžete si také vzít broskev, len nebo ricinu. Hlavní je, že všechny komponenty jsou čisté, čerstvé a vysoce kvalitní;
 • 1 díl jakéhokoliv kosmetického oleje. Kokos je doporučován, ale může být také nahrazen jojobou nebo arganem;
 • 1 díl včelí vosk. Můžete také vzít propolis vosk;
 • Vitamin E. Kapsle nebo ampule lze zakoupit v jakékoliv lékárně. 200 mg domácího krému bude potřebovat přibližně 5-6 ampulí;
 • Chcete-li ochucovat, vezměte si vše, co se vám líbí. esenciální olej.

Všechny složky se smísí a zahřívají po dobu 20 minut ve vodní lázni při teplotě asi 60 ° C. Horký krém se nalije do nádob, ochladí a uloží do chladničky.

Viz následující video, kde najdete recept na výrobu krémů na ruce na bázi vosku.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky