Opalovací mléko

Opalovací mléko

Ve dnech letních prázdnin opravdu chci strávit co nejvíce času na slunci, aby si pak přátelé, známí a příbuzní všimli pěkného zlatého opálení na kůži. Tady jen zákeřné slunce může spálit kůži. Namísto rovnoměrného opálení dostanete zapálenou, zarudlou kůži s puchýři.

Zpravidla se to stává, pokud nepoužíváte sluneční mléko, které chrání tělo před škodlivými účinky ultrafialového záření.

Mléko na opalování představuje kosmetické přípravky. Nezáleží na tom, jak paradoxně to může znít, to nejen přispívá k ochraně před škodlivým přímým slunečním zářením, ale může přilákat dostatek slunce, aby zajistilo rovnoměrné a krásné opálení. Může být určena nejen pro dospělé, ale i pro děti. Kůže dítěte je mnohem měkčí a může trpět více nadměrným slunečním zářením.

Vlastnosti

Sluneční paprsky obsahují asi deset procent ultrafialového záření, které je schopno působit na lidský organismus (především na kůži). Je nutný ultrafialový člověk, vitamín D je asimilován s ním, který „sdílí“ slunce. Pomáhá posilovat imunitní systém, zlepšuje krevní oběh. Sluneční paprsky však mohou mít negativní vliv. Nadbytek ultrafialového záření může vést k tvorbě aktivních forem kyslíku, které poškozují tkáň.

Nadměrné množství UV kolagenů se zhroutí, kůže se stává suchou, vrásčitou, vykazuje známky časného stárnutí.

Používání opalovacích krémů pomáhá vyhnout se nejen těmto, ale také řadě dalších problémů. Každé léto musí být nutně UV-ochranný prostředek. Mělo by být vybráno správně, protože druhy mléka jsou odlišné a také účinek. Mnoho žen se řídí módou - bledou kůží nebo výrazným opálením.

Takže mléko je vybráno. Je důležité pochopit, že nástroj není určen k prodloužení doby zdržení pod spalujícími paprsky, ale k ochraně epidermy před škodlivými účinky ultrafialového záření v určitém časovém období. Mléko má nejen ochranný, ale hydratační účinek.

Odrůdy

Nejčastěji jsou součástí tohoto prostředku následující složky: zinek, selen, vitamíny C a E, některé složky, které obsahují rostlinné bioflavonoidy. Obsahují také tzv. Chemické filtry, které absorbují ultrafialové světlo. Stupeň ochrany je zcela odlišný - záleží na značce, výrobci a pro koho je tento krém na opalování vytvořen - pro děti nebo pro dospělé.

Mezi složkami, které tvoří kvalitní výrobek, patří přírodní rostlinné oleje - olivový, avokádo, sezam, sója, kakao. Některé odrůdy jsou navrženy tak, aby se účinek opalování projevoval během UV ochrany. Tam je speciální tělové mléko, ale jen pro obličej.

K dispozici je kojenecké mléko, je zde ochranný krém a je zde speciálně navržená (pro problémovou a citlivou pokožku).

Trh s touto kosmetikou je dnes velmi široký a rozmanitý. V každém specializovaném obchodě vám kompetentní odborní poradci řeknou přesně, který lék má být zakoupen.

Jmenování mléka, ochrana před sluncem

Chcete-li použít mléko, které chrání před hořícími paprsky slunce, není nutný zvláštní předpis od lékaře. Zakoupené z nástroje úložiště obsahuje všechny potřebné pokyny.Mléko pro každý věk je účinné maximálně dvě hodiny, po kterém je nutné aplikovat na tělo novou vrstvu. V tomto případě by měla být kůže suchá a první vrstva se aplikuje nejméně dvacet minut před vyjetím.

Nejúčinnější opalovací krém by měl obsahovat alespoň dvě přísady na ochranu proti slunci. Výrobci berou v úvahu zájmy zákazníků s problematickou pokožkou nebo trpící různými kožními onemocněními. Měly by si koupit drogy pouze s nejpřirozenějším složením. Nezapomeňte, že po opálení se také používá krém na opalování. Aplikuje se na čistou, suchou pokožku tenkou vrstvou a je úhledně rozložena po celém prostoru, kde dopadají sluneční paprsky.

Jaký by měl být stupeň ochrany?

Spektrum účinku a ochrany kvalitního výrobku by mělo být od "UV-B" po "UV-A" a nemělo by se brát v úvahu data data expirace. Nepoužívejte kosmetiku vypršela. Mléko by mělo odpovídat individuálním vlastnostem typu pleti, odpovídat fototypu kůže.

Pro "I" dokonalé ochranné činidlo s SPF indexem padesáti jednotek. Pro „II“ - dvacet až třicet jednotek, pro „III“ - až dvacet jednotek. "VI" - dostačují čtyři jednotky.

SPF není nic jiného než faktor určující stupeň ultrafialového záření na kůži. Počet SPF je určen vzhledem pokožky - od zarudnutí, bez použití mléka až po zarudnutí. SPF 50 - UV ochrana až 98%. SPF 30 - přibližně 96-97%. V tomto případě se doporučuje použít první možnost pro citlivé oblasti: uši, nos, oční víčka, dekolt. Je také účinný v prvních dnech opalování.

Kosmetologové se domnívají, že nejvhodnější aplikací ochrany by bylo, kdyby byl faktor SPF kombinován se sekundárním pigmentačním faktorem. Kvalitní nástroj v takových případech na obalu má speciální značku (například SPF / PPD = 2/3). Pomocí ní si můžete být jisti, že ultrafialové světlo není hrozné a opálení se ukáže jako rovnoměrné a zlaté.

Složení

Zpravidla se mezi složkami nacházejí anorganické sloučeniny. To může být oxid železitý, oxid titaničitý. Často se používají v dekorativní kosmetice. Tyto látky nepronikají vrstvami epidermy a slouží jako „zrcadlo“ odrážející sluneční paprsky. Na povrchu tvoří reflexní film. Účinnost tohoto nástroje přichází třicet minut po aplikaci, což je důvod, proč kosmetologové doporučují používat nástroj ne přímo na pláži, ale před odchodem na to.

V některých případech výrobci doplňují složení vitamínového komplexu, posilují jeho účinek.

Pro péči o pleť a vyhlazování vrásek i při opalování můžete použít produkt s kyselinou hyaluronovou. K dispozici je také odstředěné mléko - má lehkou, jemnou strukturu, je rychle vstřebáváno a je ideální pro citlivé typy vrstev kůže. Může být ve formě spreje.

Populární výrobci

Dnes je řada produktů, které poskytují ochranu proti spálení sluncem, velmi různorodá. Přední kosmetické společnosti na světě a v Rusku nabízejí své produkty slibující vysokou kvalitu, spolehlivost a bezpečnost. Můžete jej koupit nejen ve specializovaných prodejnách, ale i v lékárnách. Kompetentní konzultanti řeknou rozdíl a podobnost jednotlivých produktů, vysvětlí přítomnost určitých složek, vysvětlí použití kosmetického mléka před činením nebo po něm.

Mezi těmi značkami, které jsou v neustálé poptávce od kupujících a jejichž produkty jsou zakoupeny pro děti i dospělé: Avene, Floresan, Garnier Ambre Solaire, Bubchen, Plazan, Babycoccole, Faberlic, Dove, Biosolis, Clean Line. Floresan je vhodný pro citlivou pokožku. Tento nástroj s vysokým stupněm ochrany za slušný poplatek. Biosolis se používá pro celou rodinu, ale velmi dobře se hodí pro dětskou pokožku.Výrobek obsahující pouze přírodní složky s přijatelnou cenou.

Proč uživatelé doporučují?

Správnou volbou této speciální kosmetiky můžete „zabít“ dva ptáky jedním kamenem: chránit se před spáleným sluncem a získat dokonalé opálení. Zpětná vazba od uživatelů vychází ze základních doporučení: mléko by mělo být vybíráno pouze pro osobní vlastnosti, mělo by být zohledněno složení a stupeň ochrany. Nekupujte levné padělky. Je nutné získat ochranu nejen dospělými, ale i dětmi!

Další tip na opalovací krémy je v následujícím videu:

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky