"Kouřové oči"

Kouřové oči

V moderním světě zůstávají ženy s obrovským výběrem make-upových stylů věrné klasikům, jejichž standardem je již dlouho make-up „kouřové oči“. V každé situaci je lakonický a zdůrazňuje krásu ženské tváře různých typů.

Co je to "kouřové oči"?

Na základě názvu, který se překládá z angličtiny jako „kouřový vzhled“, je živý důraz na oči nedílnou součástí tohoto stylu líčení. Díky speciální technice aplikace stínů vzniká efekt přitažlivého vzhledu. Přitahuje pozornost díky plynulému přechodu barev z klidného do bohatého tmavého nebo světlého odstínu. Světlé tóny zvýraznily oblasti vnitřního koutku oka a pod linií obočí. Zbytek vyplňuje sytější barvy vybrané palety.

Historie vzhledu

Styl kouřových očí se objevil v 20. letech XX. Století kvůli tichým filmům. V poválečných letech byl tento žánr populární v mnoha zemích. To bylo pak, že herečky začali dělat jasné oční make-up. Pomohla vyjádřit pocity a emoce postav, působila na diváka silným dojmem a vytvořila dramatickou atmosféru. Bohaté opeření kolem očí a červená rtěnka ve tvaru srdce se staly charakteristickým znakem desetiletí a původ tohoto stylu slavného mnoho let. Pro černobílé kino nebylo třeba používat červenat. Na vnějších okrajích byly obočí vytržené a snížené.

Po 30. letech XX. Století prošel make-up mnoha změnami. V 70. letech však společenské otřesy a vzestup feminismu přispěly k opakovanému kouřovému boomu. Dívky se prohlásily a ve svém extravagantním make-upu vyjádřily zvláštní výkřik duše významné části ženské populace neklidné éry. V těchto letech ho podporovali zástupci rockového průmyslu. Zavedli styl do každodenního života a popularizovali kouř jako módní verzi večerního make-upu.

V 21. století se tendence vrátila k zatčení pozornosti pomocí očí, nasycených stíny. Podívejte se, "zahalené v mlze" různých odstínů lze nyní vidět v mnoha hollywoodských hvězd, socialitů a módních ikon. Zbytek spravedlivého sexu však nezaostává za celebritami a aktivně aplikuje a zlepšuje techniku ​​make-upu "kouřové oči".

Vlastnosti a výhody

Hlavním rysem zakouřeného make-upu je opeření. Každá složka, počínaje tužkou a končící stíny, by měla být hladce rozložena po povrchu víčka, aby se zabránilo ostrým hranicím mezi odstíny. Měkké přechody jedné barvy do druhé - základ make-upu. Jsou potřebné k vytvoření efektu zákalu.

Make-up "kouřové oči" se provádí pomocí široké palety barev kromě šedé a černé. Základem jsou však vždy tři předem vybrané odstíny, které jsou v souladu s ostatními. Jsou vybrány v souladu s charakteristikami pleti, vlasů, struktury očí a dalších rysů obličeje. Například, béžové, zlaté a čokoládové tóny jsou perfektně kombinovány, vhodné pro dívky se světlou pletí a zelenýma očima. Pomocí "zakouřeného" stylu můžete vizuálně upravit tvar očních víček a velikost očí, čímž je barva duhovky hlubší a bohatší.

Spodní víčko by mělo být vyznačeno podél kontury. Nasycení stínované kosmetiky ve vnitřním koutku oka by mělo být mnohem menší než na vnější straně. Dvě nebo tři vrstvy tmavé řasenky jsou důležitou součástí večerního kouřového diva vzhledu. Výjimečným rysem make-upu je výměna červené, teplé růžové, korálové, oranžové rtěnky s pastely.Jako alternativa k rtěnce lze použít průhledný nebo lehký lesk na rty. Takový kontrast pomáhá zdůraznit oči a vyhnout se vulgárnosti obrazu.

Nespornou výhodou "kouřových očí" je schopnost skrýt baculaté tváře. S intenzivně zvýrazněnýma očima se objem obličeje vizuálně snižuje a stává se mnohem elegantnějším. Tato technika je příznivě využívána mnoha kouřovými make-up fanoušky.

Typy make-upu

Pro moderní dívku neexistují přísné předpisy o tom, že Smokey může být nošen pouze večer nebo slavnostně. Existují dva hlavní typy klasického zakouřeného make-upu - je to den a večer. Základem make-upu pro každý den jsou světlé, pastelové odstíny. Smoky v přírodních barvách dokonale doplňují obchodní image a v kombinaci s bledě růžovou červenatou barvou dokonale ozdobí jakýkoliv letní luk. Večerní verze zřeďuje styl bohatými barvami, intenzivně zvýrazněná víčka dávají podíl kouzla.

Kromě každodenního stylu, kouřové oči aktivně používají zástupci různých hudebních subkultur, počínaje emo a připraven a končí s grunge toku. Charakteristickým znakem gotické varianty je dominance černošedých barevných kombinací v make-upu. Zástupci kultury emo, kromě tmy, používají barevné varianty - zlaté, růžové nebo fialové odstíny. Světlý make-up se třpytkami a perlou je neodmyslitelný ve stylu glam. Zanedbatelné tahy make-upu jsou typické pro průmysl grunge.

Ale závislost na „kouřových očích“ je diktována nejen touhou po sebevyjádření. V závislosti na tvaru očí si dívky vybírají odstíny, které zakrývají nedostatky. S malým okem nebo mírně převislým víčkem se v „kouřových očích“ používají studené odstíny fialové nebo modré. Kromě toho můžete zdůraznit zónu růstu řas, kreslení elegantní šipky s oční linky. Pár vrstev jatečně upravených těl nakonec pomůže rozšířit oči a zakryje zavěšené víčko.

Samostatná umělecká forma moderního vzhledu je považována za "kouřové oči" pro svatbu. Hlavním cílem při vytváření obrazu nevěsty je zvýraznění kontrastu mezi hloubkou a bohatou barvou očí a jemnými šaty světlého tónu. Charakteristické barvy zde jsou béžová, káva, perleť. Obrysová tužka se na make-upu podílí naprosto málo, aby se zabránilo nadměrné tmavé barvě. Nevěsta, která si vybrala takový make-up, si může být jistá, že bude jen ozdobit její obraz a že ve všech svatebních fotografiích si její oči uchová výraznost a lesk.

Kdo je vhodný?

"Smoky eyes" je jedna z mála možností make-upu, která je určena téměř každému, bez ohledu na typ barvy, tvar a velikost obličeje, rysy národních vlastností a barvy pleti. Každá žena by však měla při výběru barev pro make-up vzít v úvahu specifika svého vzhledu. Je důležité, aby se vaše oči, aby se zaměřila na jejich barvu, aby to jas a výraznost.

Šedé oči jsou univerzální pro dekorativní kosmetiku všech odstínů. Uhlí a olověné stíny budou vypadat hlouběji. Tyto barvy jsou obzvláště výhodné v kombinaci s čokoládou nebo achátovými tóny řasenky. Hnědooké dívky jsou perfektní paletou tmavých stínů, včetně kávy a olivové barvy, je přípustné používat lila a lila odstíny. Zlaté a smaragdové barvy jsou dobrou volbou pro zvýraznění krásy zelených očí, zatímco modrooké barvy lépe vybírají teplé barvy.

Úprava velikosti očí je celé umění, které lze opakovaně oživovat pomocí „kouřových očí“. Majitelé malých očí by měli sliznici dolního víčka odstínit světlými odstíny. Dávají vzhled otevřenosti, zatímco tmavý - ještě více úzký řez. Studené a teplé barvy jsou vhodné pro asijský typ, ale je třeba se vyvarovat červených a úzkých tónů. Dávají očím účinek zánětu a slz.

Blondýnky při vytváření zakouřeného make-upu by měly používat černou velmi pečlivě nebo ji nahradit béžovou, hnědou nebo šedou barvou. Budou obraz přirozenější. Tmavovlasé dívky by se naopak neměly bát používat tmavé barvy a zdůrazňovat řasy řasenkou s efektem hlasitosti. V přítomnosti teplého stínu stínů v make-upu je přípustná rtěnka na rty chladné vínové barvy. Ginger dívky by měly dávat přednost hnědým odstínům, pokud jejich make-up je tmavý a vybrat si chladné odstíny pro kouřové barvy.

Firmy

Výrobci kosmetiky vyrábějí obrovské množství produktů určených speciálně pro make-up "kouřové oči". Konkurenční firmy jako Max Factor, Oriflame, Faberlic a jiní produkují celé řady kosmetických výrobků pro maximální pohodlí při vytváření kouřového make-upu: oční stíny, s ohledem na kompatibilitu barev, dekorativních štětců, maskar, tužek a očních linek, tonálních nástrojů a rtěnky pro každý vkus. Každá společnost má charakteristické rysy navrhovaných kosmetických prostředků.

Společnosti Bourjois a L'oreal Jsou známé pro široký výběr perleťových odstínů, které se výborně hodí pro večerní smokey-meyk. Charakteristika společnosti Artdeco - paleta dokonale matných odstínů pro kouřové oči, které jsou vhodné pro oči a obočí. Neinelle vytvořila paletu stínů v nenápadných tónech, ideální pro zakouřený každodenní make-up.

Společnost je obzvláště populární na kosmetickém trhu. Mary kay. Na internetových stránkách obchodu můžete vidět celý seznam nezbytných nástrojů pro vytvoření "kouřových očí" a doporučení pro použití každého produktu. Mezi stíny jsou nabízeny blikání a matné odstíny. Bohatá paleta umožňuje výběr stínů, které jsou vhodné pro jakýkoli typ pleti. S lehkou texturou zůstávají na víčkách po dlouhou dobu a nehýbají se dolů.

Jak se přihlásit?

Mezi mnoha možnostmi make-upu lze rozlišit 3 schémata: od světla po tmavé, šipky a „kouřové oči“. Všechny tyto možnosti lze vzájemně smíchat, ale vždy můžete pochopit, který algoritmus je základem. Volba ziskového schématu závisí zcela na struktuře očních víček. V umění vizáž make-up "kouřové oči" je nejvíce vítězný systém.

Než začnete používat kosmetiku, musíte prozkoumat, jak funguje víčko. Skládá se z horní a dolní části. Svršek obsahuje pohyblivé oční víčko, které je umístěno mezi obrysem řas a dělícím záhybem a stacionární, umístěným v oblasti od přehybu k obočí.

Při vytváření make-upu kouřových očí je třeba vzít v úvahu 3 hlavní kritéria - barvu vlasů, kůže a duhovky. Kombinace těchto faktorů je hlavní zásadou při výběru palety pro make-up. Když jste se rozhodli pro tóny, měli byste se ujistit, že máte všechny potřebné kosmetiky. Jejich seznam je následující:

 • stíny 3 odstíny Vy jste si vybrali;
 • řasenka s efektem zvýšení objemu řas;
 • prášek;
 • rouge;
 • tužku pro oči;
 • oční štětce (plochá, houbovitá, zkosená);
 • houba;
 • tonální krém;
 • velký štětec pro ruměnec;
 • korektor;
 • rtěnka nebo lesk pro rty zvoleného tónu;
 • základ pod stíny.

Pomocí pokynů krok za krokem můžete provádět make-up dokonce i doma postupným prováděním následujících kroků:

 1. Opatrně zbavte kůže obličeje od špíny, naneste a rozložte základ houby.
 2. Použijte korektor, skrýt ztmavnutí pod očima.
 3. Chcete-li vyrovnat pleť, naneste prášek na základ. Je důležité si uvědomit, že mezi odstínem nadace a přirozeným tónem pleti nejsou žádné významné rozdíly.
 4. Je nutná základna pod stínem pro sílu make-upu. Je nezbytné položit základ na mobilní víčko.
 5. Nakreslete širokou čáru tužkou podél horních řas.
 6. Pero tužkou až po ohyb mobilního očního víčka se zkoseným kartáčkem.
 7. Vytvořte měkký barevný gradient. poblíž vnějších hran století.
 8. Naneste plochým štětcem. podél čáry tužky, vrstvy tmavých stínů nebo jiné barvy podle vašeho výběru, čímž se vytvoří jednotný přechod mezi tužkou a stíny.
 9. Zbytek mobilního věku kryt se stíny. Na řasy, použít nejtmavší tón, a pod linií růstu obočí - nejvíce světla.
 10. Chcete-li vypadat zářivě, Vyberte si perleťové odstíny pro vnitřní koutek oka a oblast pod obočím.
 11. Kartáč jemně štětec. mezi stíny různých barev.
 12. Kruhová tužka sliznice dolní víčko a oblast mezi spodními řasami.
 13. Štětec podél dolního víčka naneste tenkou linii stínů, která nedosahuje vnitřního rohu.
 14. Kompletní oční make-up použití řasenky nebo falešných řas.
 15. Učiňte své rty rtěnka nebo lesk.
 16. V případě potřeby naneste na lícní kosti. malé množství rouge vybraného tónu.

Pokud jsou vaše oči umístěny blízko u sebe, mohou světelné stíny na vnitřním rohu oka vizuálně zvětšit vzdálenost mezi nimi. Tmavá tužka by naopak měla být aplikována pouze blíže k vnějšímu rohu.

Dívky s asijským vzhledem by měly odložit růžovou paletu prášku a červenat. Odstíny se zlatým nebo bronzovým odstínem jsou mnohem vhodnější.

V počátečních fázích studia vlastností Smokey Make-upu můžete udělat několik běžných chyb. Nadměrné množství modřiny modré, modré nebo levandule v očích může způsobit, že oči vypadají bolestivě. Podobným efektem může být nadbytek rubínových a korálových tónů. Příliš tlustá linie černé tužky nebo oční linky může vést k "panda efektu". V důsledku kontaktu s tonální základnou mohou černé stíny dále rozmazat, což celý obraz zatemní.

Důležitým doplňkem k make-upu Smokey jsou elegantní obočí s jasně zvýrazněným tvarem. Neměly by být příliš lehké nebo tenké. Dokonce i když máte blond vlasy, doporučujeme, aby byl obočí alespoň stín tmavší. Každá dívka může rychle a snadno změnit barvu obočí pomocí matných stínů nebo speciální tužkou požadovaného odstínu.

Doplnění obrazu umělými řasami je nejvýznamnější při slavnostních příležitostech. Pro denní make-up, tato volba přetěžuje oči a vypadá neharmonicky s klidnými tóny celého make-upu. Nezapomeňte, že úspěch výsledku závisí na kvalitě použité kosmetiky.

V souladu se základními principy a doporučeními se naučíte, jak vytvořit dokonalé "kouřové oči" pro různé příležitosti a objevte možnost nekonečných experimentů s různými barvami - od klasických černých až po výstřední a světlé odstíny.

Makeup umělci tipy

Chcete-li získat ruku ve výkonu kouřové oči make-up, měli byste zdokonalovat techniku ​​postupně. Na mnoha workshopech pořádaných profesionálními vizážistkami je prezentováno mnoho tipů pro začátečníky a postupné vytváření krásného make-upu "kouřové oči".

Někteří umělci make-upu doporučují diverzifikovat make-up použitím šipek podél linie růstu řas s barevnou tužkou (zelená, tyrkysová, fialová) namísto klasické černé. Doporučuje se zbavit přebytečné kosmetiky na víčka malým množstvím prášku.

Odborníci v oblasti líčení dodržují princip povinného zaměření na linii růstu řas. Orientální "kouřové oči" je považováno za vítězství, když se ztmavnutí vyskytuje pouze na horních pohyblivých a dolních pohyblivých očních víčkách. Tento typ make-upu lze vidět ve hvězdách Nicole Scherzinger, Cameron Diaz, Aishwarya Rai.

Mistři zdůrazňují první krok - důkladnou přípravu kůže pro aplikaci make-upu. Doporučují použití zvedací masky, která zajišťuje úplné vyčištění obličeje. Pro dodávání magnetismu do oka se doporučuje malovat spodní řasenku řasenkou a pro přesnost tohoto procesu použít šablonu.

Většina stylistů a vizážistů dodržuje klasická pravidla o barvě rtěnky a doporučuje vám vybrat si klidné, světlé odstíny. S přihlédnutím k názorům mistrů a pravidelnému samostatnému cvičení si můžete vytvořit svůj vlastní jedinečný styl make-upu "kouřové oči", vždy se cítit sebejistě a dokonce vytvořit nový trend v módě.

Pokud jsou oči zrcadlem duše, pak „kouřové oči“ jsou druhem ráfku. Představuje váš pohled v nejpříznivějším světle, zdůrazňuje důstojnost a dovedně skrývá nedostatky. Ve vašich rukou máte možnost modelovat rám tak, aby zrcadlo duše vždy svítilo.

V dalším videu - lekce o make-upu "kouřové oči".

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky