Oční tvar make-up

Oční tvar make-up

Oči jsou zrcadlem duše. Často je na ně kladen důraz v make-upu, ale není to vždy vhodné. Současné trendy v make-upu zatlačily oči za pozadí, uvolnily prostor pro rty a zejména obočí, ale souhlasily s tím, že žádný make-up nemůže dělat bez práce na víčkách a řasách. Make-up ve tvaru očí vám umožní zdůraznit "zrcadlo" jakékoli duše a vizuálně opravit jeho nedostatky.

Jak určit tvar a polohu?

Vezměte zrcadlo a posaďte se. Posouzení tvaru, vlastností očí a nalezení dokonalého make-upu pro korekci vzhledu bude trvat několik minut.

 • Odhadněte vzdálenost očí (jejich vnitřní rohy). Pokud je menší než šířka jednoho oka, je místo, které má být blízko-sedící, pokud je více, je široce sedící. Pokud se vzdálenost mezi rohy přibližně shoduje se šířkou oka, pokračujte dalším krokem.
 • Posuďte oči z hlediska hloubky jejich přistání. Hluboko nasazený, jako by byl pohřben v paticích a mírně zastíněný oční víčko, které mimochodem malé a tmavé. Velké vypoulené oči mají široké víčko, jsou jako první vybledlé a viditelné. Pokud tato položka není o vás, doporučujeme, abyste pokračovali dalším krokem a určili část oka.
 • Porovnejte je s rty. Střední velikost se podobá tvaru a velikosti úst (může být o něco menší), má oválný tvar. Pro určení šikmých (úzkých) očí budou na první pohled úspěšné všechny dívky nebo muže - mají malou šířku a závěsné víčko. Make-up Mongoloidní oči se výrazně liší od potopených nebo rozložených. Teď pojďme mluvit o tvaru očí, protože je neméně důležité zvážit to při provádění make-upu.
 • Mono-tvarovaná forma - nejběžnější mezi Evropany. Vyznačuje se nepřítomností znatelného záhybu v horním víčku a poměrně široce otevřeného vzhledu (oceníte tvar v dobře osvětlené místnosti a v pravém úhlu, tj. Nikoli shora nebo dole, ale dívejte se přímo do zrcadla) Znovu otevřete oči a pozorujte, zda je záhyb viditelný na horním víčku. Pokud je viditelná, pak máte „kapuci“ - obvykle je osvětlena stíny a zvýšena pomocí stínů.
 • Vyhodnotit rohy očí a zda jsou sníženy nebo zvýšeny. K tomu stačí držet neviditelnou rovnoběžku nebo vzít tužku (jakýkoliv jiný tenký dlouhý předmět) a přivést ji do středu žáka. Pokud se rohy ukázaly být vyšší než rovnoběžka, pak rohy očí jsou zvednuté a „úsměv“, pokud je nižší, pak jsou sníženy (a „smutné“). Stává se, že jeden roh je vyvýšený (například externě), druhý je snížen, pak mluvíme o asymetrických očích a potřebě je opravit jednoduchou technikou v make-upu.
 • Hlavní dva tvary očí jsou kulaté a mandlovité. Podívejte se na svého žáka - pokud vidíte protein nad ním a pod ním, pak jsou vaše oči kulaté, pokud je protein jasně viditelný pouze z levé a pravé strany, pak se jedná o nejběžnější formu ve tvaru mandlí. Tvar oteklých, hlubokých, vzdálených očí, asymetrický, šikmý a další, může být opraven pomocí make-upu. Nebude možné ji změnit na 100% a je důležité zdůraznit - zcela reálné.

Jak změnit tvar?

To lze provést vizuálně pomocí kosmetiky - nejkratší a nejdostupnější způsob, jak změnit oči. Existují dvě hlavní formy očí - kulaté a mandlovité, ale i každý z nich vypadá jinak v závislosti na tvaru a velikosti obličeje a zbytku jeho částí. Ideální forma mandlí je elegantně protáhlá se zvýšenými rohy, a každá technika v make-upu oka má tendenci vytvořit.

Šipky pomáhají vizuálně měnit tvar očí - černá, hnědá, šedá - vyberte odstín dekorativních prostředků podle přirozené barvy očí a jejich velikosti.

 1. Pro korekci malých očí Začněte kreslit šipku od poloviny století - nejprve je nakreslena tenká čára, která se postupně rozšiřuje a stoupá nahoru. Nahradit černouhelné oční linky hnědým, zeleným, modrým, vyberte si řasenku, naopak tmavší as lesklým povrchem.
 2. Chcete-li širší a větší oči asijského typu, používejte kontrastní barvy. Předběžně nakreslete čáru s tmavou (šedou, hnědou) tužkou nad záhybem horního víčka - podívejte se před sebe a jednoduše opakujte obrys lehkým stisknutím tužky. Z vnějšího rohu nakreslete malou linii s vložkou nebo tužkou a připojte ji k prvnímu. Takže vytvoříte nový "otevřený" formulář. Pohyblivé oční víčko se zakrývá světlými stíny, nižší - tmavé. Nezapomeňte na vložku, můžete začít kreslit šipku jako z vnitřního rohu (s širokým nebo středním okem) nebo od poloviny století (pokud je úzký).
 3. Pro nastavení vypoulených očí stíny by měly být odloženy a místo toho použít vložku nebo vložku. Odstraňte úhlednou tenkou šipku a neovlivněte dolní víčko.

Make-up vám umožní přivést přirozený tvar oka do dokonalého tvaru mandle, takže pravý stín promění jakýkoliv vzhled.

Oprava pomocí vizáže

Malé oči

Pro malé oči Doporučuje se použít světlé odstíny s perleťovým povrchem nebo tekuté odstíny s lesklým povrchem - dodají vizuální objem. Na vnitřních rozích naneste kapku bílých nebo lehkých perlových stínů a smíchejte je se středem víček. Aplikujte stíny na vnější roh tmavší a smíchejte je s chrámy a do středu, vytvořte světlý opar a hladký přechod od světlého stínu stínů k tmavším. Můžete použít oční linky - začněte vést linku asi od poloviny století a kreslit jasnou šipku vzhůru, postupně zvyšující její šířku.

Je nutné vyloučit tmavé matné textury na celém pohybujícím se víčku - oči budou ještě menší.

Co přesně byste neměli dělat, je kroužit je černým obrysem a hlavně kreslit kajal - tato technika je učiní maličkými. Aby byly malé oči výraznější, natírejte pouze horní řasy tmavou řasenkou a nelakujte spodní.

"Těžké" víčko

S problémem "těžkého" století dokonce i mladé dívky asijského vzhledu nebo starší osoby čelí, a v každém věku ji lze řešit pomocí správného make-upu. Technika ztmavnutí vnějšího rohu vám umožní nastavit závěsné oční víčko - umístit na něj tmavé stíny, smíchat je a ztmavit horní ohyb - podívejte se před sebe do zrcadla a nakreslete tenkou čáru nad záhybem, všechny řádky dobře promíchejte. Všechny tahy s tužkou nebo stíny by měly směřovat nahoru - to bude vizuálně zvedat oteklé oční víčko. Maskérky doporučují dále prodloužit obočí a nesnižují jejich tipy dolů.

"Dolů" rohy

Dávají únavu celkovému výrazu obličeje a klesajícímu pohledunavzdory vysoké náladě. Při tvorbě make-upu je důležité, aby se oční linky nebo stíny dostaly až do spánků - tím se vizuálně zvednou „snížené“ vnější rohy. Dejte stínům s tímto sledem: světlo - ve vnějších rozích, tmavé - na vnější, něco mezi - ve středu. Ideální volbou pro dívky se „smutnými“ očima budou šípy, zatímco oni mohou být jasně chováni nebo peří jako Marilyn Monroe.

Kulaté oči

Je nutné vizuálně rozšířit rohy liniové vložky nebo použitím tmavých stínů, které přesahují vnější roh. Jedním slovem - vyberte šipky nebo odstín tužkou, stíny do chrámů a nezapomeňte na ztmavnutí vnějšího rohu. Dobře nalakujte na horní řasy a otočte je - vizuálně vytvoří mandlový tvar.

Hluboká sada

Uložení "zapuštěných" očí umožní jednoduchou techniku: naneste lehké stíny nebo korektor s perleťovým povrchem na pohyblivé oční víčko a směs kosmetiky poněkud překračujte. Vyberte vnitřní roh světlou, téměř bílou tužkou a výstupem šipku do chrámu. Důraz na rtech pomůže zbavit se potopených očí - ať se stanou „tváří obličeje“.

Nezapomeňte na obočí a nakreslete přirozenou širokou linii.

Vypouklé

Velké vypoulené oči také vyžadují opravu. Exkluzivně stíny na peru na mobilním víčku budou oči ještě objemnější, takže dávají přednost matným texturám s tmavým pigmentem. Nakreslete čáru obočí o něco dále za vnější roh oka. Podtrhněte ji vhodně bílou tužkou nebo malým množstvím světlých stínů.

Široká sada

Musíte se vizuálně přiblížit k sobě. a pozorovat hlavní pravidlo - zesvětlit vnější roh a ztmavit vnitřní. To je případ, kdy linka očních linek může začít na samém konci oka - vnitřní roh a dokonce přesahovat o 1-2 mm. Stínování pigmentů začíná od vnitřního rohu a je zastíněno až do poloviny století, na vnějším rohu jsou překryty světlé odstíny a jejich okraje jsou stíněny štětcem. Chcete-li vizuálně spojit oči, je nutné uspořádat obočí - nakreslit pár dalších tahů na jejich základně.

Zavřete sadu

Světlý majitel této formy - slavná hollywoodská diva Sarah Jessica Parker. Pokud dáváte pozor na její make-up, můžete vidět, že její vnitřní rohy očí jsou vždy zvýrazněny světlými stíny s perlou. V případě těsně nasazených očí můžete dokonale ztmavit horní víčko lesklým povrchem nebo zvolit matnou texturu v závislosti na velikosti očí. Všechny linky musí vést ke spánkům, stínům, vložce vytáhnou přirozenou linii bez fanatismu - to vizuálně zvedne pohled. Dalším důležitým tipem je začít liniovou linii a šipky přibližně od poloviny století.

Šikmé

Korekce šikmých očí je omezena na minimální použití kosmetiky v této oblasti. - Zaměřte se na rty a důkladně proveďte okraj. Zdůrazněte oči samými světlými světlými stíny a vyberte si řasenku s přirozeným zkroucením, práci na vnějších rozích a zkroucení malého řasinky v nich.

Jak si vybrat make-up?

V make-upu pevně zavedené techniky, které umožňují postupné a vizuální nastavení očí a zdůrazňují holistický vzhled.

 • Důležitou roli hraje barva očí. - pro oříškové barvy vyberte zlaté, bronzové a všechny hnědé odstíny stínů a očních víček, pro olivové barvy - fialová a fialová (poslední dvě - pro studený tón pleti) nebo univerzální barvy - zelená, hnědá. Pro modré oči zvolte klasické kontrastní odstíny - šedé, tmavě modré a neobvyklé barvy - oranžová, růžová, šedá - fialová, studená tyrkysová a modrá, světle šedá a hnědá.
 • Barevný typ Léto přijímá odstíny barvy moře a nebe - modrá, modrá, fialová a šedá, včetně hnědé, bílé, stříbrné pigmento. Hlavním pravidlem je, že se nacházejí v přírodě. Jaro je všechny teplé tóny od béžové a hnědé až zelené, zima je studená růžová (i na víčkach), šedá, modrá, podzim je červená, hnědé pigmenty a černá.
 • Dělat Fox Eyes zahrnuje odstranění dlouhé šipky téměř do chrámů. Tato technika je vhodná pro Asiaty a fair sex s malými na povaze očí (včetně široké a úzké sady). S pomocí tohoto je dosaženo efektu sníženého vnitřního rohu a vyvýšeného vnějšího rohu, a proto pro jeho přirozené ztělesnění stojí za to usilovat o to.

Tipy pro umělce

 • Ve snaze o dokonalou šíp využít radu: najít svůj tvar, zavřít oko a pokračovat v přirozené linii oka.Aby se čára vyčistila, přilepte k vnějšímu rohu kus skvrny a na něj nakreslete tužku nebo vložku;
 • Prakticky v každém make-upu tmavý vnější koutek oka a malá šipka jsou použity - to je cesta ven, pokud jste ještě nedokázali určit typ make-upu
 • Aby se pohled otevřela oči široké, umístěte bílou tečku s tužkou nebo stíny na vnitřní roh. Tato technika není vhodná pro ty, kteří mají dalekosáhlé oči;
 • Pokud jsou oči velké, malovat řasy na samém základu, je-li malý - nepokoušejte se trochu na kořeny vlasů, začít používat řasenku, mírně ustupující z kořenů;
 • Tenká linka na oční linky, od poloviny stěhujícího se století přemění jakýkoli oční make-up a upraví jejich tvar;
 • Zvyšte odolnost proti stínu nebo korektor pomůže použít speciální základní nátěr a jeho aplikaci na nepřipravené oční víčko;
 • Aby byl vzhled jasný, nakreslete čáru kajálu na sliznici bílou nebo tuhou tužkou a pak můžete „vyřezat“ jakýkoliv směr a styl, je důležité připravit základnu - ideální formu.

Jak určit tvar oka a provést jeho korekci - viz další video.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky