Trvalý make-up

Trvalý make-up

Sen ženy probudit se krásně se uskutečnil před 10 lety s příchodem permanentního make-upu. Dnes, mnoho z fair sex si vybrali pro sebe tuto metodu dlouhodobého make-upu.

Co je to?

Permanentní make-up je zavedení barvicích pigmentů v horních vrstvách epidermis. Barva se speciálním nástrojem proniká do hloubky necelé setiny milimetru. Líčení je odolné vůči vnějším vlivům, nevymývá se, zachovává si svůj původní odstín po velmi dlouhou dobu. Mělo by být jasné, že permanentní stále není tetování navždy, kresba bude vyžadovat opravu během několika let.

Takový make-up dobře provedený přístrojem vypadá co nejpřirozenější a prakticky se neliší od každodenního make-upu.

Kde se uplatňuje?

Žádosti o permanentní make-up: rty, oči, obočí, lícní kosti.

Hladký a jasný obrys rtů okamžitě změní jejich tvar, vizuálně ho učiní objemnějším, vytvoří svůdný otok.

Účinek očních linek, šípů, světelného obrysu očí je schopen co nejvíce otevřít oči, aby se otevřely, zvětšily oči, poskytly koketní mandlovité kočičí oko.

V poslední době takzvaná „obočí“ neztratila půdu. Dlouhou dobu jsou jakýmsi centrem obličeje a můžete si udělat bez make-upu, s dokonale zdobeným obočím. S pomocí možností permanentního permanentního make-upu je snadné „navléct“ chybějící chlupy, zesílit je, změnit jejich tvar a barvu.

Dlouhodobý červenatý obraz obnovuje obraz, činí ho "živým", dodává obličeji zdravou barvu.

Výhody a nevýhody

Výhody trvalého make-upu jsou nesporné:

 • Trvalý umožňuje nejen zdůraznit výhody, ale také skrýt i vážné vady - jizvy, nepravidelnosti a jiné nedokonalosti pleti;
 • Ať jste kdekoli, s dlouhým make-upem budete vždy vypadat skvěle. Nemůžete se obávat, že vaše oblíbené šipky budou rozmazány v bazénu nebo ve fitness centru a kontura rtů bude vymazána;
 • Make-up, se kterým se můžete již probudit krásné a dobře upravené, jistě vzbuzuje důvěru a zlepšuje sebeúctu;
 • Trvale šetří čas strávený každodenním líčením;
 • Trvalý make-up, vyrobený profesionálem, má dokonale hladké linie, které lze jen těžko opakovat s běžnou kosmetikou;
 • Všestrannost - díky moderní technologii je permanentní make-up vhodný jak pro dívky, tak pro ženy. S ním můžete dosáhnout různých variant, počínaje rysy obličeje;
 • Vynikající základ pro dekorativní kosmetiku - stačí natisknout rty třpytkami a profesionální make-up na rty je připraven.

Nevýhody tohoto způsobu líčení zahrnují bolest a možné důsledky práce bezohledného mistra.

Při přípravě na permanentní make-up je nejdůležitější volba profesionála. Měl by mít nejen lékařskou výchovu a znát anatomii obličeje, ale také dobrou estetickou chuť, porozumět módním trendům, abyste mohli snadno vytvořit make-up, který je pro vás to pravé.

Navíc Postup by měl být prováděn pouze sterilním přístrojem a vysoce kvalitním spotřebním materiálem. Tato nezbytná podmínka pomůže vyhnout se alergiím a závažnějším kožním reakcím, stejně jako různým změnám v konturách linií a barvě barvy nízké kvality.

Indikace a kontraindikace

Trvalý make-up je ukázán těm, kteří vždy chtějí být v jejich nejlepším.Samozřejmě pomůže těm, kteří používají rezistentní tvoří chce řešit estetické problémy - asymetrie rtů, jizvy, hluboké oči a další. Často, klienti, kteří vyhrají rakovinu a jsou v remisi na doporučení ošetřujícího lékaře, jsou nabídnuti mít tetování obočí - nakreslit chybějící chlupy, což pomáhá zvýšit životní potenciál rekonvalescenta.

Mezi kontraindikacemi postupu lze rozlišit absolutní a relativní. Absolutní jsou následující závažné zdravotní problémy:

 • Diabetes mellitus;
 • Problémy s srážením krve;
 • Novotvary různého původu a tendence k zjizvení;
 • Febrilní epilepsie;
 • Zánětlivé procesy v akutní fázi;
 • Duševní poruchy.

Přítomnost řady onemocnění a stavů, které mohou vést k negativním následkům po zákroku, se nazývá relativní kontraindikace. Patří mezi ně:

 • Hypertenze - Doporučuje se použít lék snižující tlak bezprostředně před tetováním;
 • Herpes v akutní fázi. V nepřítomnosti klinických projevů, naopak, permanentní make-up je dokonce ukázán jako způsob, jak snížit četnost vyrážek. S trvalým použitím rtěnky je volitelné, což znamená, že sliznice má menší podráždění a herpes je méně pravděpodobný;
 • Alergie - Je nutné informovat velitele o reakci na určité léky.

Odpověď na otázku, zda je možné udělat permanentní make-up pro těhotné ženy a ženy nebo kojené, rozhodně ne. Během procedury používejte léky proti bolesti, které mohou mít nepříznivý vliv na dítě.

Před postupem permanentního make-upu stojí za zvážení klady a zápory dlouhodobé krásy. Nejúčinnější odstranění odolného pigmentu je provedeno laserem v několika fázích, což není laciné.

Druhy

Nejoblíbenější typy tetování jsou následující techniky.

Vlasová technika

Aktivně používá při kreslení chybějících obočí obočí. Tento typ permanentní make-up pomáhá vizuálně, aby obočí tlustší, aby mu objem. Mistr provádí tetování vlasů ve východní nebo evropské technologii. První typ zahrnuje kreslení vlasů různých délek podél linie přirozeného růstu. V evropské technice, vlasy jsou kresleny ve stejné velikosti se stejnou roztečí mezi jednotkami.

Opeření

Vliv opeření je něco nejasně připomínajícího obočí tužky. Stín je vybrán co nejblíže k přirozené barvě nebo mírně tmavší. Tento postup je vhodný, když nemůžete pěstovat vlastní vlasy.

V kombinaci s permanentním konturovým make-upem se aplikují rty. To vám umožní zvýšit rty, aby jejich tón o něco jasnější než přirozený odstín.

Pro tetování očí vám technika stínování umožňuje vytvořit efekt stínů různých odstínů, v této technice se barva aktivně používá.

3D tetování a biotattoo 6D obočí

Tyto technologie umožňují znovu vytvořit obraz přirozeného obočí. Objemové tetování kombinuje vlasovou techniku ​​a opeření. Opeření se stává světlým odstínem a chlupy jsou nataženy tak jasně, jak je to možné - to dává efekt 3D. Rozdíl mezi efektem 3D a 6D zahrnuje vytvoření celého vzoru v druhém případě, přičemž se znovu vytvoří všechny jemné detaily růstu vlasů, jejich odstínu, tloušťky.

Intersticiální tetování

Kreslení mezhresnichek vhodné pro všechny typy osob, pomáhá, aby se vzhled výraznější. Mistr může znovu vytvořit efekt perové tužky nebo jasnější kresbu s vložkou.

Tetování horního víčka

Oblíbená procedura mnoha žen vám umožňuje upravit tvar oka pomocí šipky - vizuálně zvětšit oko, upravit věkové změny. Technika dokonale zdůrazňuje přirozený výraz vzhledu.

Pro změnu tvaru očí se používá permanentní make-up dolního víčka ve spojení s tetováním šipky.

Obrys rtů

Tato technika zahrnuje nastavení pouze obrysu rtů jasnějším tónem. Používá se k nápravě asymetrie rtů, rozmazání přirozeného kontury. Rty jsou okamžitě výraznější.

3D

Tato technika je velmi složitá v provádění a zahrnuje jemné šperky práce mistra. Je relevantní pro tenké rty, protože umožňuje dosáhnout požadovaného objemu. Procedura je aplikace dvou nebo více odstínů. Kombinace světla a přírodních barev vytváří efekt vlhkých rtů a nahých odstínů.

Trichopigmentace

Relativně nová metoda tetování vám umožní skrýt proces plešatosti s kresbou vlasů.

Oprava prsní bradavky

Stále populárnější postup pomáhá korigovat přirozenou barvu a tvar dvorce bradavky. Například, po plastické operaci změnit tvar prsu, jizvy zůstanou, a dvorce trvá na neestetický vzhled - tetování je vynikající řešení problému.

Maskování kožních defektů

S pomocí tetování můžete viditelně odlehčit jizvu, skvrny, pihy. Pro tuto technologii se používá několik barev.

Je možné nakreslit krtka s barvícími pigmenty, udělat pikantní mušku, a tak přidat obraz svůdnosti.

Oprava nekvalitní práce

Bohužel, pravděpodobnost špatné kvality tetování má vysoké procento. Mistři použili laser, speciální řešení, nové tetování na místě starého. Překrývání jako metoda korekce neúspěšné práce snižuje její pozici v důsledku zavedení dalších pigmentů, což je velmi nežádoucí.

Provádění postupu

Postup pro vytvoření permanentního make-upu se provádí pomocí sterilních nástrojů a použitím vysoce kvalitního spotřebního materiálu.

Barviva musí splňovat všechny normy kvality a mít osvědčení o shodě. Vlastnosti kvalitních pigmentů pro tetování jsou následující:

 • Jsou naprosto neškodné pro lidskou kůži a zdraví;
 • Barvy se nakonec přizpůsobí tělu. Stabilní barva v průměru trvá asi 5-6 let;
 • Rozmanitost barev i možnost míchání odstínů vám umožní vybrat si vhodné barvivo;
 • Barvivo v buňkách epidermis se nerozšíří, nepohybuje se, ale zůstává nezměněno.

Postup se provádí přístrojem dermograph, rychlost jehly je velmi vysoká. Rovnoměrnost barvení je také monitorována laserovým zařízením.

Přípravná fáze

Při první konzultaci s velitelem budou projednány podrobnosti o připravovaném postupu. Zde je třeba hovořit o chronických onemocněních a lécích.

Pokud jste náchylní k alergiím, kosmetička může navrhnout testování léku k určení reakce. Veliteli bude také přidělen antivirový lék, aby se zabránilo možným nežádoucím reakcím a komplikacím.

Na několik dní musíte přestat užívat léky, které podporují srážení krve. V předvečer postupu se vzdát alkoholu, cigaret, sportu a kávy.

Je optimální naplánovat tetování uprostřed cyklu, kdy je snížena citlivost na bolest.

Bezprostředně po zákroku a během prvního týdne po něm neplánujte důležité události, návštěvu solária a dovolenou v horkých zemích. To platí zejména pro permanentní líčidlo, kde je krycí povrch velký. V této době bude proces hojení.

Postup

Postup permanentního make-upu postupuje krok za krokem v několika fázích.

V první etapě jsou všechny detaily make-upu projednány s mistrem, je vhodné přivézt obrázky nebo fotografie vašich oblíbených děl. Pak kosmetička nakreslí kůži, předem ošetřenou antiseptickým roztokem, náčrtem budoucího tetování. Profesionál jej upraví, dokud se vám práce nebude líbit.

Dále je oblast aplikace barviva ošetřena anestetickým krémem nebo injekcí.

Poslední a nejdůležitější etapa - skica je naplněna barvivem.

Péče se provádí doma.

Stojí za to učinit rezervaci, že měsíc po zákroku je nutné provést opravu, po které je permanentní make-up považován za úplný.

Morbidita

Použití moderních zařízení v procesu vytváření udržitelného make-upu zabraňuje vzniku jizev - barva se vkládá přes nejmenší propíchnutí kůže. Anestézie významně blokuje bolest a bude muset být mimochodem pouze ve zvláště citlivých oblastech, ale v případě kontraindikace anestézie je nepřijatelná.

Léčení a péče

Léčení trvá 7-12 dní po zákroku. V této době se na povrchu kůže tvoří tenká kůra, která vyžaduje další péči. To samo o sobě zmizí, česání, snaha o jeho odstranění křovinami je přísně zakázáno.

Během hojení je permanentní make-up ošetřen peroxidem vodíku, je zakázáno používat krémy.

Mytí by měla být teplá voda bez přídavku tonikum, pěny, mýdla. Někteří mistři doporučují umýt obličej infuzí heřmánku nebo vlaku.

Neúspěšné tetování, prováděné neprofesionálním, je odstraněno remuverem nebo laserem v několika fázích, což vyžaduje další čas, maximální trpělivost a značné peníze.

Microblading

Získání hybnosti populární mikroblading obočí zastínila barvení hennou a permanentní make-up. Liší se od tetování tím, že se barvivo vstřikuje do kůže speciálním skalpelem nebo čepelí, což umožňuje jasně kreslit obočí na vlasy. Microblading se provádí v několika technikách - vlasy, poprášení, tvarování obočí. Make-up ve stejnou dobu se ukazuje, že je to nejpřirozenější.

Na rozdíl od tetování je mikrobliding bezbolestný postup. Navíc nevyžaduje opravu v prvním měsíci.

Trvalý make-up vyniká na odolnosti povlaku. Pokud jde o finanční stránku problému, mikrobladění je dražší, protože se jedná o modernější technologii. Majitelé světlých a vzácných obočí by měli raději dát přednost jí.

Kolik se drží?

Trvanlivost tetování přímo závisí na místě jeho použití. Nejvíce ponožka je obočí stálé - to bude trvat asi 5-6 roky. Oční víčko tetování potěší vás v průměru 4 roky. Trvalý make-up rtů je považován za méně perzistentní - jeho rezistence se mění v průběhu 3-4 let.

Plocha rtů je častěji vystavena různým vlivům - přicházejí do styku s potravinami, jejichž barviva mohou zničit pigmenty, kůže na tomto místě je často obnovována. Všechny tyto faktory přispívají k tomu, že tetování v této oblasti je méně odolné.

Důvody, proč tetování nedrží, možná několik:

 • Nesprávná péče po zákroku;
 • Nestandardní materiály. V tomto případě se možnost, při které pigmenty zmizí, stává menším zlem. Barvivo pochybné kvality může mít neočekávanou barvu - modrou, zelenou, růžovou. Takové tetování bude muset být odstraněno;
 • Odmítnutí barviva tělem - Vzácný případ, ale tam je místo, které má být;
 • Pozdní korekce. Do jednoho měsíce po zákroku tetování je nutné provést korekci. Faktem je, že barvivo bezprostředně po zavedení se jeví co nejjasněji - u většiny žen 70%, ale nejčastěji 50% vlastní barvy pigmentu. Pokud se na blondýnky tlumený odstín vypadá přirozeně, pak majitelé tmavé pleti potřebují, aby stíny jasnější.

Recenze

Recenze žen z efektu permanentního make-upu se velmi liší - od nadšených až po upřímně negativní.

Všechny dívky, které tento postup vyzkoušely, si jsou jisty jednou věcí - výsledek závisí na dovednosti mistra a spotřebního materiálu, který používá. Nebuďte líní a jděte do prvního salonu, musíte se zeptat, abyste objasnili všechny nuance postupu. Někdy to trvá rok, ale vaše krása stojí za to.

Moderní tetování je velmi odlišné od toho, který byl před 10 lety. Microblading obočí (mnozí to považují za trvalé) vypadá nejpřirozenější na světlých vlasech.

Dívky, které udělaly permanentní make-up jsou šťastné, že se ráno ráno probudí krásně, neztrácejí čas a peníze na kosmetiku, vždy mají úhledně zvýrazněné obrysy a odmítají v létě dělat make-up. nedokonalosti.

Pokud jde o bolest - vše individuálně. Někdo necítí nepohodlí z procedury, mnozí si všimnou bolesti, jednotek - nesnesitelné bolesti, které anestézie nezmírní. A to neznamená, že barva je nekvalitní nebo pán je špatný - není možné předpovědět reakci vašeho těla.

Je třeba poznamenat, že výsledek je do značné míry určen pravidly péče v prvním týdnu po zákroku.

Recenze žen, které několik let dělají permanentní make-up, jsou trochu šokující - dokonce i elitní tetování má negativní vliv na vlastní kůži těla. Brows nakonec začne aktivně vypadávat.

Navíc, jakmile uděláte permanentní make-up, buďte připraveni na to, že bude nutná korekce každých 3-5 let. A ano, lze tvrdit, že je to navždy.

Trvalý make-up je procedura primárně zaměřená na odstranění závažných závad ve vzhledu, takže byste se na ni neměli uchýlit od lenivosti.

V dalším videu se naučíte, jak dělat permanentní make-up.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky