Obočí permanentní make-up

Obočí permanentní make-up

Půvabné obočí, které má dobře zvolený tvar, barvu a ohyb, dokáže zkrášlit obličej, odvrátit pozornost od svých nedostatků a zdůraznit krásu a lesk očí. Pro korekci obočí v případě, že chybí výraznost, se používají různé techniky permanentního líčení.

Co je to?

Trvalý make-up je kosmetický postup, který pomáhá zlepšit vzhled existujících obočí. S jeho pomocí můžete drasticky upravit jejich obrys, malovat nad vzácným obočím, přidávat barvu a jas jasným, nevýrazným obočí a obecně eliminovat potřebu každodenní péče.

Tato oprava navíc může výrazně zvýšit sebeúctu lidí, kteří nemají přirozené obočí v důsledku nemoci, genetických problémů nebo lékařských postupů.

Základem všech technik používaných při aplikaci permanentního make-upu je pronikání barvicího pigmentu pod kůži, takže můžete tento postup určitě označit za typ klasického tetování.

Bolí to?

Jak víte, jakékoliv tetování se provádí s použitím jehel, které mají jinou tloušťku a dělají barvivo pod kůží klienta. Anestetikum se aplikuje na povrch kůže před injekcí, obvykle gel obsahující anestetikum (například lidokain).

Soudě podle recenzí dívek, které učinily permanentní make-up na obočí, je tento postup velmi bolestivý, stupeň nepohodlí závisí na zvolené technice a na individuálním prahu bolesti osoby.

Nejméně bolestivý je proces rozprašování prášku, což je dáno malou hloubkou propíchnutí a skutečností, že tato technika nevyžaduje husté vyplnění celého prostoru obočí pigmentem. Mínus takové techniky však lze nazvat mnohem kratším uchováním výsledku: práškové obočí bude trvat rok a půl. Nejbolestivější pocity jsou popsány klienty, kteří si udělali klasický tetovací postup navržený na dobu tří až pěti let.

Typy a metody

Kosmetické salony, které poskytují služby pro použití permanentního make-upu obočí, nazývají tento postup různými názvy. Metody použití tetování na povrchu obočí, které se v současné době používá, lze snížit na tři hlavní typy:

 • Tetování vlasů obočí, které může být klasické (evropské) nebo východní;
 • Microblading, také nazvaný 6D technologie, biotatutage, obočí HD linky, mikropigmentace obočí 6D;
 • Techniky postřikování obočí, které mají jiné názvy: tetování se stínováním, šití, sametové postřikování, akvarel, pixel, tečkovaný, stín, atd.

Co je jiné?

Chlupatý

Tato technika získala svůj název podle způsobu kreslení použitého mistrem. Při aplikaci pigmentu kreslí každý z imaginárních chlupů ve vzoru a vytváří jejich délku, tloušťku, směr růstu. Při použití techniky zvané evropské vlasy jsou nakreslené obočí přibližně stejné délky a leží ve směru růstu. Východní technika je složitější, vyžaduje, aby mistr napodobil přirozený průnik vlasů, které mají různou délku a stín, zatímco tetování vypadá přirozeněji.

Uložení pigmentu se provádí pomocí speciálního stroje. Účinek trvá tři až pět let.

Microblading

S tímto způsobem použití tetování, vlasy jsou kresleny jemněji, mají různé tloušťky, napodobuje jejich přirozené zakřivení a různé odstíny.V tomto případě dochází k pronikání barviva v menší hloubce epidermy, což znamená, že bolest z injekcí je méně citlivá a hojení je rychlejší.

Při provádění mikrobublinkování je aplikována rukojeť, která se liší od tetovacího stroje více benigním efektem. Aplikované obočí vyžaduje dodatečnou korekci, která se provádí po půl nebo dvou měsících. Účinek trvá asi tři roky.

Prášková technologie

Tento postup je vícevrstvý, konečný vzhled obočí, jejich sytost a doba, po kterou bude účinek trvat, závisí na počtu oprav. Při provádění této korekce hlavní zařízení, které vypadá jako fixka, rozprašuje nejmenší sprej pigmentu pod kůži a vytváří obrys obočí podle předem vybraného vzoru.

Trvání pigmentu je asi rok, životnost a sytost barev závisí na počtu oprav.

Zkušený mistr může klientovi doporučit, aby zkombinoval některé z těchto technik pro přirozenější efekt.

Jak?

Všechny typy permanentní korekce obočí prováděné v salonu.

Je velmi důležité vybrat zkušeného mistra s dobrým uměleckým vkusem, který je specialistou na permanentní oční make-up. Nezkušený technik může neúmyslně čerpat obočí ve velmi neočekávané podobě. Samozřejmě, v případě neúspěšného tetování může být rýžování odstraněno laserovým odstraněním, ale musíme si uvědomit, že to může vést k poškození vlasových folikulů a nakonec ke ztrátě stávajícího obočí.

Je důležité začít užívat léky na alergii ještě před návštěvou salonu, přibližně tři dny před předepsaným postupem. V den návštěvy byste si neměli nechat unést kávu nebo pít alkoholické nápoje, které mohou přispět k nadměrnému krvácení z propíchnutí, protože to také způsobí, že pigment bude vytékat spolu s jejich pachem, což neguje aplikaci nátěru.

Zpočátku klient společně s průvodcem vybere formulář - šablonu a techniku, ve které bude prováděn postup opravy. Tato fáze trvá poměrně dlouhou dobu, ne méně než hodinu, protože vzhled obočí bude záviset na dobře zvolené šabloně a souladu techniky provedení. Tvar šablony se aplikuje na povrch kůže kosmetickou tužkou.

Dobrý mistr určitě přesně vysvětlí, jak bude pigment aplikován na tetování, přírodní nebo syntetické. Také provede test na možné alergie.

Před zákrokem se na povrch kůže aplikuje anestetický gel, který přispívá k anestezii v této oblasti. V průběhu tetování je nutné použít jednorázové jehly, které mistr otevře bezprostředně před představením.

Výkres by měl být aplikován pouze v sedě klienta. Pokud mistr nabídne, že si lehne, hrozí nebezpečí obočí různé tloušťky.

Když aplikujete tetování vlasů, punkce jsou dělány do malé hloubky uvnitř epidermis, ale toto je dost přimět krev nebo lymph začít vyčnívat z ran. Microblading je více benigní technika. Nejméně traumatická bude prášková pernatost, která je považována za bezkrvnou proceduru, ve které je pigment stříkán do horní vrstvy epidermy.

Doba potřebná k tomu, aby master použil vzor, ​​se také bude měnit v závislosti na zvolené technice. V průměru trvá práce na každém obočí od půl hodiny do hodiny.

Nežádoucí účinky léčby mohou zahrnovat lokální podráždění, otok, bolest, zarudnutí a riziko infekce. Kromě toho se v aplikační oblasti může vyskytnout hematom. I když je riziko infekce velmi nízké, pokud se během procedury používají sterilní jehly, infekce může stále pronikat rány. Příznaky infekce mohou zahrnovat prudký otok, drenáž rány a horečku.Pokud dojde k infekci, antibiotika mohou být potřebná, aby se zabránilo komplikacím, jako je zjizvení, takže budete muset konzultovat lékaře.

Obvykle po skončení procedury mistr podrobně instruuje klienta, jak se chovat pro nejlepší hojení vytetovaných oblastí a vydává tubu protizánětlivé masti.

Kolik se drží?

Trvalý make-up obočí může trvat několik měsíců až pět let. Jak dlouho trvá krásný a dobře upravený okraj, závisí na několika faktorech:

 1. Vybraná aplikační technika;
 2. Použitý pigment;
 3. Počet oprav.

Obočí vytvořené ve vlasové technice vydrží nejdéle, mohou trvat déle než tři roky (maximálně pět let), zejména pokud barvivo obsahuje anorganické pigmenty. Zeleninové barvivo se rychleji zhroutí, zejména během loupání a jiných kosmetických postupů, spíše než minerálních. V žádném případě byste neměli vystavovat trvalé obočí podobným vlivům.

V žádném případě nelze použít tetování obočí se stejnými barvami, které se používají k provádění klasických tetování. V tomto případě bude obraz trvat celý život, zatímco získá modravý odstín.

Obočí provedené technikou mikrobladení bude vyžadovat povinnou korekci za měsíc a půl, protože pigment se aplikuje mělce pod kůži, a proto je tělo rychleji odmítáno. Důležitý je typ pleti klienta, protože na mastné a vysoce regenerující pokožce vzor rychleji zmizí. Pravděpodobně útržkovité vyblednutí obočí s včasnou korekcí v salonu pomůže situaci napravit.

Jak dlouho bude prášková barva trvat, závisí na počtu vrstev nátěru naneseného na kůži. Obvykle při jedné návštěvě v ateliéru můžete vytvořit jednu vrstvu postřiku, maximálně dvě. Navíc, účinek trval asi rok, budete potřebovat asi pět vrstev barviva. Tyto nuance by měly určitě jednat s mistrem při výběru techniky výkonu.

Porovnání před a po

Po použití permanentního make-upu na obočí, budou vypadat znatelně více dobře-upravený, jako by byly jen tónované kdykoliv během dne a za všech povětrnostních podmínek. Zvláště je účinně ukazován při odpočinku na moři nebo na výletě, v podmínkách, kdy není čas dělat make-up.

Po kreslení vlasů, obočí dostane jejich trvalý vzhled v asi 8-10 dny, ačkoli vy můžete vidět přibližný výsledek když vy opustíte salon. Barva získaná ihned po nanesení pigmentu bude jasnější a sytější, později najde svůj skutečný odstín. Tvar obočí zůstane stejný, jak ho kreslil mistr, i když se mu klientovi něco nelíbí, lze jej opravit, ale pouze ve směru zvětšení plochy.

Microblading vám také umožní vidět předběžný výsledek v prvních minutách po nakreslení vzoru, pak barva zmizí, částečně pigment bude tělem odmítnut, a proto bude po 40 nebo 45 dnech vyžadovat opravný nátěr.

Nejpůsobivější pohled bezprostředně po aplikaci obrysu make-upu obočí, vyrobený technikou práškového stříkání. Okamžitě jsou „živé“, spíše husté, krásně a jemně peří. Barva zmizí během jednoho měsíce, může dokonce úplně zmizet, což je způsobeno odmítnutím barviva pigmentem imunitního systému těla, takže byste neměli čekat na podobný výsledek, je lepší přijít na opravu brzy a udržet obrys obočí, který se vám líbí a seznámit se. Současně, pokud se zdálo, že design obočí během této doby klientovi není zcela úspěšný, může počkat, až se pigment vymyje a přepíše ho novou šablonou.

Péče po zákroku

Po dokončení práce musí mistr konzultovat klienta s tím, jak dlouho se tetování hojí a jak se v této době starat o obočí, aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku. První den v místě vpichu injekce, to brnění, některé dívky dokonce říkají, že musí brát léky proti bolesti. Obočí vypadají nepřirozeně jasně, může se objevit edém, musí být navlhčenou roztokem chlorhexinu každou hodinu, ošetřen mastí.Bepanten +". Na druhý den, zčervenání může projít, ale to je ještě nutné pokračovat v léčbě s dezinfekčními prostředky, ne mokrý obočí s vodou a ne jít ven, aby nedošlo k infekci. Po 2 dnech opuch ustupuje, ale barva obočí zůstává nadměrně nasycená; stále vyžaduje péči ve formě léčivé masti.

Po třech dnech se na obočí objevují kůrky, které hodně svědí, nemohou být odtrženy, protože pigment s nimi může odpadnout; musejí být ošetřeny léčivou mastí a vyčkávat, až se samy oddělí. Pátý a šestý den kůry se postupně odlupují a zanechávají světlejší obočí, které má téměř hotový vzhled. Konečná barva obočí se získá pouze za měsíc. Během celého období hojení nemůže obočí mokrý, jít do sauny nebo bazénu.

Smazání

V případě, že formulář, čáry nebo umístění trvalého make-upu obočí neodpovídá jejich majiteli, můžete odebrat nakreslené obrysy, ale to je spojeno s určitými obtížemi.

Nejjednodušší způsob, jak odstranit tetování, vyrobené s rostlinnými pigmenty. To platí pro všechny typy technik. Práškové lakování se také snadno vypere, protože se nanáší velmi mělce a epidermis, která se přirozeným způsobem aktualizuje, se zbaví barviva.

Omyjte nežádoucí odstín, zesvětlíte permanentní make-up s několika tóny, což může pomoci profesionálnímu bělícímu roztoku pro tetování nebo 3% roztoku peroxidu vodíku.

Aby se obraz zcela odstranil, musíte provést laserové odstranění make-upu. Pro perzistentní minerální barviva bude potřeba několik sezení.

Co je lepší - mikrobladění nebo tetování?

Otázka, že mnoho dívek se zeptat při výběru, která konkrétní technika použít pro trvalé obočí make-up může znít poněkud jinak. Stojí za to porovnat metodu vlasů s mikrobublinkami, protože mají podobné metody kreslení vlasů na obočí, rozdíl je pouze v otevřenosti linií. V tomto srovnání má technika mikrobladění bezpochyby výhodu, protože výkres je jemnější a přirozenější.

Výhody a nevýhody

Když se dívky rozhodnou vytvořit permanentní make-up, jsou si dobře vědomy toho, že tento postup má nesporné výhody i nevýhody.

Pozitivní body zahrnují:

 1. Trvalý make-up obočí zdobí obličej, takže je výraznější a dobře upravený;
 2. Pomáhá dívkám, které mají nevýrazné obočí, vypadat jasněji a efektněji;
 3. Toto je módní trend, který je na vrcholu popularity v této době;
 4. Tetování obočí šetří čas na vytvoření make-upu;
 5. Umožňuje být "plně připraven" na pláži nebo na pěší turistiku;
 6. Pokud by obočí mělo výrazné defekty (nerovnoměrný růst vlasů, plešatá místa, jizvy, skvrny), mohou být skryty.

Nevýhody permanentního líčení obočí jsou pochopitelné, pokud si vzpomínáme, že tento postup má trvalý účinek:

 1. Neúspěšně provedená kresba je obtížná a nákladná redukovat, zejména pokud je vyrobena z minerálního pigmentu za použití techniky pro kreslení vlasů;
 2. Tento postup je velmi bolestivý a vyžaduje několik dní na hojení ran (výjimkou je práškové lakování);
 3. S pravidelným permanentním make-upem můžete poškodit folikuly chloupků obočí a narušit jejich růst;
 4. Tetování vlasů nestojí za vyzkoušení pro dívky, které mají mastnou pleť, protože linie se následně rozšíří a budou ošklivé;
 5. Lynerhist (mistr permanentního make-upu) může dělat chyby, které na něj nemohou být obviňovány, ne příliš krásný ohyb obočí nebo špatně zvolený odstín.

Kontraindikace

V některých případech by neměly být prováděny postupy pro aplikaci permanentního make-upu. Úplná kontraindikace je přítomnost takových závažných onemocnění, jako jsou:

 1. Diabetes mellitus;
 2. Onkologická onemocnění;
 3. Epilepsie;
 4. HIV;
 5. Závažná kardiovaskulární patologie.

Částečné kontraindikace (až do uzdravení) budou takové, jako jsou:

 1. Konjunktivitida;
 2. Blefaritida;
 3. Katarální onemocnění;
 4. Škrábance a záněty v oblasti tetování;
 5. Měsíčně.

Je možné během těhotenství?

Těhotné ženy často chtějí vypadat dobře upravené a krásné v každé situaci. Proto se rozhodnou pro postup tvorby permanentního make-upu, ale mělo by být jasné, že všechny manipulace s tělem během tohoto období mohou ovlivnit zdraví nenarozeného dítěte.Kvalifikovaný tattoo umělec bude s největší pravděpodobností odradit ženu v „pozici“ od provádění tetování vlasů nebo mikrobladění, což naznačuje kompromis práškové lakování, které není tak bolestivé a nepřináší do těla značné množství pigmentu.

Kolik to je?

Náklady na permanentní make-up obočí v salonech se liší v závislosti na použité technice. Cena je také ovlivněna množství barvy, popularita salónu, úroveň profesionality mistra, náklady na úlevu od bolesti.

V průměru se ceny za počáteční aplikaci tetování ve vlasové technice nebo mikrobladění pohybují v rozmezí od 3 tisíc rublů do 7 tisíc. Korekce stojí dvakrát méně.

Práškové zařízení bude stát mnohem více - od 7 tisíc rublů. až 15 tisíc

Recenze

Dívky, které se rozhodly tetovat obočí, píšou v recenzi o všech druzích "nástrah", které se objevují podél cesty. Nejčastěji si stěžují na „krivorukské“ pány, kteří mohou zkazit tvar obočí, nesprávně si vybrat barvu pigmentu (každý může komunikovat s určitým typem pleti různými způsoby) nebo pracovat nerovnoměrně. Mnozí považují za obtížné snášet bolest během zákroku a během prvních dnů hojení. Tam jsou stížnosti, že v průběhu času takové obočí může změnit barvu na modrou nebo modrozelenou a obecně vypadají jako tetování.

Poradenství předložené v recenzích proto vychází z jedné věci: volba mistra je klíčem k úspěchu postupu a získání přesně obočí, které potěší klienta.

V dalším videu nTrvalý make-up obočí v technice "vlasy" s účinkem 3D.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky