Make-up pro teenagery

Make-up pro teenagery

Vypadat krásně je sen každé dívky. Od dospívání v průběhu celého arzenálu kosmetiky. Typ make-upu mladých povah vypadá často odpudivě. Při použití make-upu stojí za to zvážit skutečnost, že make-up pro teenagery je samostatným tématem, které si zaslouží zvláštní pozornost.

Vlastnosti

Není nic špatného, ​​že chce být dospělý. Kvalitní make-up však znamená nejen zdůraznění rysů obličeje: je důležité, aby bylo možné skrýt nedostatky.

Teen make-up nemůže být jasný a honosný: dnes každá dívka ví, že je ošklivá a vypadá směšně. Bez nezbytných dovedností a pravidel pro aplikaci kosmetiky však výsledek nemůže být dokonalý.

Je důležité pochopit, že kosmetika je vybrána na základě věku. Pokud používáte arzenál kosmetiky mé matky, můžete poškodit zdraví kůže, způsobit alergie, podráždění edermy nebo svědění kůže.

První pravidlo kosmetiky - přirozenost. Make-up by měl být neviditelný a snadný. Je to roztomilý, přirozený vzhled, který vytvoří lepší dojem.

Druhé pravidlo make-upu - péče o pleť obličeje. Vzhledem ke změnám hormonálních hladin (na pozadí zrání těla) se během této doby kůže často potýká se zhoršením stavu. Pokud se dívka považuje za dospělého, musíte začít důkladnou péčí o pleť. V opačném případě můžete ztratit krásu a zdraví dermis, stejně jako stát se rukojmím svých vlastních komplexů.

Pokud ignorujete stav pokožky a aplikujete kosmetiku na neošetřenou a nemocnou pokožku, bude trpět nejen zdraví, ale i vzhled.

Zvláště zranitelná je kůže v období dospívání. Výběr první kosmetiky, musíte dát přednost vysoce kvalitní minerální produkty. Je žádoucí, aby léky byly hypoalergenní a vhodné pro velmi citlivou, jemnou pokožku. Pravidlo číslo tři - výběr kvalitní kosmetiky s uklidňujícím a léčivým účinkem.

Čtvrtým pravidlem je věkový přízvuk. Profesionální stylisté zdůrazňují, že účelem make-upu teenagerů je zdůraznit kouzlo mládí. V žádném případě není dovoleno hrubé rysy obličeje používat všechny dostupné kosmetické dělostřelectvo.

První kosmetická taška: doplňky a kosmetika

Vysoce kvalitní make-up zahrnuje použití speciálních nástrojů. Neměli by být moc: hlavní je, že jsou aplikovány správně:

 • velký kulatý kartáč - pro prášek;
 • malý kartáč - pro tvářenky;
 • dva malé (ploché a objemové) - pro opeřené stíny;
 • kulma řas;
 • malý štětec - pro protahování rtěnky.

Nezbytné make-up teenager patří:

 • baktericidní korektor;
 • sypký prášek;
 • základna ve stínu;
 • stíny;
 • řasenka tmavě šedá nebo hnědá;
 • rtěnka;
 • transparentní lesk na rty.

Mladé povahy se nedoporučují používat tužku nebo oční linky: to může změnit rysy obličeje pro horší, přidat věk. Pokud se nechcete vzdát tužky, musíte si koupit nástroj, který bude odpovídat barvě vlasů. A úkolem bude zajistit, aby tužka na obličeji nebyla vidět: musí být jemně zastíněna, aby se vytvořil efekt přirozenosti.

Je důležité pochopit, že žádný relevantní make-up není důvodem k prokázání celého existujícího arzenálu kosmetiky. Nenechte se rovnat dospělým ženám, make-upu, který křičí všemi kyselými barvami.

Bez ohledu na důvod make-upu (den, večer, každodenní, letní, školní), opravdovým uměním stylisty je aplikovat make-up, jako by nebyl na obličeji.Je nutné zdůraznit dokonalou pleť a ukázat krásu očí.

Barevná řešení

Volba odstínu prášku, ruměnec by měl usilovat o přirozené barvy, co nejblíže přirozenému tónu pleti. Povolené odstíny s přidáním broskví a narůžovělé subtone (v závislosti na typu pleti). Korektor by měl být o polovinu světlejší než přírodní pleť.

Stíny mohou mít dva nebo čtyři odstíny. To vytvoří přirozený efekt při stínění. Neměli byste kupovat kyselé, růžové nebo modré odstíny: chladné barvy vypadají ošklivě, růžově a načervenale, aby vaše oči vypadaly špatně a oteklé. Pokusy s agresivními tóny jsou nepřijatelné: přírodní krásu nelze zničit.

Barva rtěnky je ideálně transparentní. V dospívání se dívčí rty vyznačují přirozeným jasem. Můžete si koupit průhledný lesk. A pokud chcete malý přízvuk, pak byste se měli podívat na korálové, kávové, nahé a lehké terakotové odstíny. Je lepší upustit od perlete: tento efekt vyžaduje čistou kůži a bělost zubů.

Nežádoucí účinek vysokého lesku: tento typ rtěnky nevyhovuje teenagerům.

Oční stíny a tužka na obočí - samostatné téma. Zdá se, že teenageři, že příliš světlé a široké obočí jsou standardem krásy. Ve skutečnosti by neměly vyčnívat, jsou bez chuti a vypadají neslušné.

Nemůžeme dovolit, aby se na obličej objevilo moře akcentů: v tomto případě přestanou být akcenty, vytvářející z dívky obraz cikánky. V každém věku je důležité zdůraznit zdraví pokožky a výraznost vzhledu. Musíme ukázat jejich přirozenou krásu.

Perfektní barva obočí by proto měla být o jeden tón světlejší než barva vlasů.

Doporučení odborníků

Stylisté pracující v oblasti módy doporučují, aby dospívající začali používat kosmetiku ve stejnou dobu jako péče o pleť. Nenanášejte make-up na neošetřenou kůži. Kromě toho je nutné večer odstranit make-up: je nepřijatelné spát s make-upem na obličeji.

Mezi tipy patří i nesporná pravidla:

 • s bolestí a zraněnou kůží, make-up vypadá žalostně;
 • před použitím kosmetiky je důležité zvlhčit a připravit dermis;
 • výběr odstínů kosmetických přípravků by měl být v souladu s barvou očí, kůže a vlasů a také s ohledem na konkrétní případ (pro výuku, narozeniny, diskotéku);
 • nemůžete použít husté maskovací činidlo: vytvoří maskový efekt a zdůrazní léze vyrážky;
 • dramatický tón v make-upu by měl být minimalizován (méně tmavé barvy, které vytvářejí negativní efekt);
 • Nikdy byste neměli kopírovat něčí styl, napodobovat určitou osobu: je důležité zůstat sami, to vám umožní být individuální;
 • není třeba používat řasenku každý den: to může způsobit snížení počtu řas.

Jedním z hrozných trendů převládajících mezi školačkami je efekt "kachních rtů". Je třeba pochopit jednu věc: je krásné být přirozené. Dokonce ani po nasazení rtů není nutné zobrazovat kosmetiku a formu podobným způsobem.

Krásná dospívající make-up je sebevyjádření, zdánlivá jednoduchost, ale propracovaný obraz.

Co a kdy je vhodné?

Každý věk má svá omezení. To, co je dobré v 16 a 17 letech, je naprosto nevhodné na 12. Aby nedošlo k přemoci obličeje s přebytkem kosmetiky, měli byste věnovat pozornost věku dívky:

 • 12 let - Důraz na zdraví kůže, jemné stíny a transparentní lesk místo rtěnky. Alternativní varianta je vhodná jako řasenka (transparentní řasenka-gel s vitamíny A, E).
 • 13 let - složky pro čištění pleti, spojující korektor pro zakrytí nedokonalostí pleti, léčivé řasenky a průsvitné rtěnky broskvové barvy.
 • 14 let - lehký minerální prášek je přidáván do korektoru (k opravě nedokonalostí dermis). Make-up umožňuje lehké variace odstínů stínů, narůžovělou rtěnku lehké textury a vzhled řasenky pro řasy (1 vrstva).
 • 15 let - doba výskytu lehkého základu, oční linky a obočí. Řasenka se stále používá v minimálním množství, pečlivě se česne řasy a zabraňuje jejich přilepení. Rtěnka je trochu bohatší.
 • 16 let - Hone pracovat s oční linky a obočí, přirozená barva stínu s hladkým přechodem barev, minimum rtěnky. Make-up 16-rok-stará dívka vám umožní zdůraznit výraznost vzhledu.
 • 17 let - výběr make-upů pro určitý styl. Časově zaměřené experimenty. Je povolen korektor, prášek, korektor, hnědá tužka nebo gel na obočí, snadná textura rtěnky.

Do školy

Ve většině případů bude účel každodenního líčení spojen se školou:

 • Příležitostné. Školní make-up dívek podléhá přísnému oblékání jako dospělé ženy pracující v kanceláři. Světlé barvy nejsou povoleny - je to nevhodné. Neexistují žádné střelce a váhy: to je denní make-up, který je lehký a zdůrazňuje čerstvost obličeje. Hlavním zaměřením je zdraví kůže.
 • 1. září. Zvláštní den umožňuje nějakou slavnost. Nezapomeňte zvýraznit červenat, ukázat čerstvý, odpočatý tón obličeje. Posílit dobrý dojem lepší elegantní vlasy.
 • Na posledním zvonu. Třída 9 a 11 - přechodný čas. Dny rozloučení se školou jsou trochu smutné, ale zejména slavnostní. V těchto případech je povolena určitá svoboda líčení. Můžete zvýšit zaostření oka, zvolit více syté barvy stínů.

Kromě toho existují další případy použití dospívající kosmetiky:

 • Kruh, mimoškolní událost. Tradiční skromnost, minimum brilancí a moderování stínů. Pokud je to možné, bez tužky. To je případ, kdy třída není důležitá (6, 7, 9 atd.): Je důležité udělat dobrý dojem na ostatní.
 • Na narozeniny. Důvodem k diverzifikaci stylu, s důrazem na chuť. Můžete přidat růžovou rtěnku tón, tmavší hnědý odstín stínu a trochu třpyt pro oči.
 • Na diskotéku. Živé experimenty v rozumném smyslu. Matné rtěnky nahé tóny, černá řasenka a mírný výběr obočí jsou povoleny. Ve věku 16-17 let můžete zdůraznit pohled tenkým proužkem očních linek bez efektu "kočičích očí".
 • Fáze make-up. Intenzita závisí na specifickém charakteru. V některých případech, make-up vyžaduje pevné make-up s použitím tonální prostředky, korektor, oční linky a několik vrstev řasenky (pro účinek velkých očí).

Jak na to?

Make-up krásně sám o sobě není tak těžké, jak se zdá na první pohled. Dokončením všech kroků instrukce krok za krokem, můžete snadno zvládnout jednoduché triky teen make-up.

Základem je standardní technika. Pokud to neznamená použití tonálních prostředků (kůže je čistá a nepotřebuje ji), tento krok je vynechán.

 • Vylučování čistoty kůže. Před použitím kosmetiky je důležité pokožku umýt a opláchnout studenou vodou: tím se póry zúží.
 • Na vysušenou kůži se nanese suchý odlupující se základ, který se rozprostírá po ploše tvaru T, nosu, čela, brady a tváří.
 • Pro opeření použijte velký kartáč. Vrstva by měla být tenká, nepostřehnutelná.
 • Skrytí vad kůže, použití korektoru zbavit tmavé kruhy kolem očí, viditelné akné nebo zánět.
 • Konečným dotekem bezchybné pleti je lehká vrstva minerálního prášku, která se nanáší práškovým potahem.
 • S pomocí hnědé tužky obočí udělat trochu jasnější, načrtnout tvar a stínování to. Měly by být žádné viditelné vrstevnice: vše je co nejpřirozenější.
 • Na mobilním očním víčku dávají odstíny světlého odstínu. S pomocí stínů tmavého tónu vyzařuje vnější roh. Světlý tón prochází dolním víčkem (sotva znatelným).
 • Za účelem vizuálního zvětšení velikosti očí se podél linie řas provádí tenký, téměř neviditelný pruh s bílými odstíny.Totéž lze provést na spodním okraji.
 • Pokud bez tužky v žádném případě, kreslí měkké, tmavé linie podél růstu řas.
 • Pomocí řasenky natřete horní řasy do jedné vrstvy. Dno nemůže dotknout, ale pokud opravdu chcete, můžete sotva narovnat s inkoustem. Je důležité, aby řasy vypadaly přirozeně, takže po použití řasenky je třeba je česat.
 • Rtěnka je vybrána tak, aby odpovídala rtům. V tomto věku nemohou být žádné tahy tužkou. Stačí, když do středu rtů vložíte trochu pigmentu a štětcem natáhnete rtěnku na okraj. Chcete-li udržet vaše rty v suchu, můžete jít nahoru s průhledným leskem. Přebytek by však měl být vlhký papírovou ubrouskem.

Make-up pro dospívající zahrnuje pravidelnou péči nejen pro kůži, ale také příslušenství. Kartáče by měly být umývány dětským mýdlem, měly by být vždy čisté, aby nevyvolaly akné ani zánět.

Více informací o mladistvém make-upu naleznete na videu níže.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky