Korzet pro těhotné ženy a po těhotenství

Korzet pro těhotné ženy a po těhotenství

Čekáte na malý zázrak. S potěšením, zdvihněte stále rostoucí bříško a představte si své budoucí dítě. Pokud během dne začnete pociťovat bolest v bederní oblasti, pak byste měli přemýšlet o zařízeních, která sníží zatížení zad.

Co to je?

Korzet nebo obvaz pro těhotné ženy je elastický pás pro těhotné ženy, který vám umožní snížit zatížení zadních svalů a podpořit bříško.

Druhy

Existují různé typy korzetů pro těhotné ženy:

 1. Obvazové kalhotky - kalhotky se šitým širokým elastickým pásem, který zavírá bříško. Tento pás je dokonale napnut během růstu bříška. Správné nošení takového korzetu je jen vleže. Jeho hlavní nevýhodou je stálé mytí, takže se rychle opotřebovává. Obvykle těhotné ženy kupují několik kusů.
 2. Obvazový pás - elastický pás, který je pomocí suchého zipu upevněn pod břichem nebo stranou. Tento obvaz se nosí přes kalhotky nebo punčocháče. Stupeň obvodu lze nastavit pomocí bočního ventilu. Vyberte si široký bandážový pás, má skvělý podpůrný efekt. Tento korzet můžete nosit nebo ležet. To drží plod dobře v požadované poloze, zatímco ne tlačit na dělohu.
 3. Univerzální bandáž - takový korzet lze nosit před porodem a po porodu. Jedná se o pás se dvěma různými stranami - jedna strana je širší než druhá. Během těhotenství se takový korzet nosí na široké straně zad a úzký pod břichem. Po těhotenství je to naopak.

Proč potřebujete

Korzet pro těhotné ženy není poctou módy. Budoucí maminka během těhotenství by měla být obzvláště opatrná, pokud jde o její zdraví a zdraví budoucího dítěte.

Pro těhotné ženy potřebujete korzet, pokud:

 1. Pociťujete nepohodlí nebo bolest zad, nebo máte osteochondrózu.
 2. Vede aktivní životní styl a nemůže zpomalit stávající tempo, neustále na nohou.
 3. Máte křečové žíly nebo bolest nohou.
 4. Bojíte se vzhledu strie.
 5. Máte vícečetné těhotenství.
 6. Jste těhotná s druhým dítětem a břišní stěna je více napnutá než během prvního těhotenství.

Než si koupíte obvaz pro těhotné ženy, měli byste se určitě poradit se svým gynekologem, který vede těhotenství.

Kdy začít nosit

Začínat nosit korzet pro těhotné ženy, když vaše bříško začne aktivně růst. To je přibližně 22 až 25 týdnů (4 až 5 měsíců). Trvale nosit korzet nesmí být delší než 3 hodiny. Pokud stále nosíte korzet po celý den, nezapomeňte si každé 3 hodiny přestávku (čas bez korzetu) vzít. Přerušení bez korzetu by mělo trvat nejméně 30 minut. Nenoste korzet, když spíte.

Počínaje týdnem 39, bříško postupně klesá, brzy se vaše dítě narodí. Aby nedošlo k narušení tohoto, korzet pro těhotné ženy by měly být nošeny, jen když jdete na dlouhou procházku.

Jak si vybrat

Správně zvolený obvaz nevytlačí žaludek. Při výběru korzetu se řídí svými pocity. Měli byste být pohodlní, klidní a pohodlní.

Vyberte si korzet vyrobený z přírodních materiálů, který umožní vaší pokožce dýchat.

Podrobnosti o nasazení

Správně nosit korzet leží na zádech, po uvedení polštář pod zadek. V této poloze opatrně, ale pevně upevněte korzet.V této poloze se může plod bezpečně pohybovat dolů po břiše, břišní svaly se uvolní a na zádech nebude žádná zátěž.

Po upevnění korzetu se můžete převalit na sudy a pomalu se postavit.

Nosit korzet je přesně v této poloze, protože v těle dochází k redistribuci hmotnosti. Pokud si nasadíte korzet správně, měl by být v přední části pod bříškem, trochu uchopit stydké části a ležet na bocích.

Modely pro porod

Jak bylo uvedeno výše, po těhotenství můžete nosit univerzální korzet, na sobě široký díl na žaludku a úzký, s použitím na zádech.

Korzety po těhotenství jsou vyrobeny z odolného, ​​hustého materiálu. Tyto korzety utáhnout břicho a hýždě, nezdůrazňují pas.

Korzety po těhotenství mají několik typů:

 1. Kalhotky-grace - skrýt břicho s předním pruhem. Takový korzet je vyroben z odolného a elastického materiálu. Mohou být nošeny místo kalhotek pro jakékoli oblečení, protože nejsou viditelné pro ostatní. Takový obvaz navíc neklouže. Některé modely mají upevňovací prvky ve spodní části. Takové korzety vrátí svalový tonus, kvůli redistribuci tlaku na problémových oblastech. Snižují pas, takže žaludek je plochý.
 2. Bandage Bermuda - jejich délka dosahuje téměř kolena. Tento korzet skrývá kilá získané během těhotenství. Vyhlazuje strie. Korzet má boční zipy a upevňovací prvky na dně.

Co je lepší zvolit korzet, rozhodnete. Věřte své intuici, když nosíte korzet pro těhotné ženy. Správně zvolený korzet pro těhotné ženy odstraní zátěž pro záda a pomůže vám užívat si těhotenství. Správně zvolený korzet po těhotenství vám pomůže cítit radost z mateřství.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky