Kompresní punčochy

Kompresní punčochy

Kompresní punčochy a ponožky - to je jeden ze způsobů, jak vytvořit plnohodnotnou práci žilního systému, stejně jako systém svalových vláken. Vzhledem k tomu, že patří do kategorie zdravotnického spodního prádla, je třeba pečlivě zvážit volbu kompresních punčoch. V tomto článku se naučíte, jak si vybrat takové ponožky a punčochy a jak se o ně starat.

Vlastnosti a výhody

Hlavní výhodou kompresních punčoch je, jak ovlivňují naše tělo. Tyto punčochy mohou pomoci s problémem otoků nohou a dalších závažnějších problémů. Vnější tlak může výrazně snížit průměr dilatačních žil.

Kvalitní kompresní punčochy jsou vytvořeny tak, že tlak je právě na problémových oblastech. Komprese se postupně snižuje blíže k dásní, což znamená, že krev se pohybuje správným směrem, tj. Směrem k srdci.

Třídy komprese

Punčochy tohoto typu jsou rozděleny podle stupně stlačení do tří tříd. Nezapomeňte vybrat model se správnou třídou komprese, aby procedura léčby probíhala správným způsobem.

1 třída

Punčochy první třídy komprese, zpravidla se doporučuje nosit ti, kteří potřebují, aby se zabránilo jakékoli nemoci. Pokud jste geneticky náchylní k křečovým žilám, trávíte spoustu času za volantem auta nebo stolního počítače, pak byste měli zvážit nákup kompresních punčoch, které zabrání rozvoji jakýchkoli závažných onemocnění.

Aby bylo možné koupit kompresní punčochy, není nutné se poradit s lékařem. S prodávajícím se můžete poradit v lékárně, nebo zvolit vhodnou možnost sami.

2 třída

Kompresní punčochy druhé třídy se doporučuje nosit s křečovými žilami nebo žilní insuficiencí. Také takové punčochy se často doporučují koupit pro těhotné ženy, které se potýkají s otoky nohou.

Pokud hovoříme o punčochách druhého a třetího stupně komprese, neměly by být vybrány nezávisle. Je lepší se poradit s lékařem, abyste se nepoškodili.

Třída 3

Punčochy s třetím stupněm komprese jsou ty, kteří přežili komplexní operaci nebo otevřenou zlomeninu dolní končetiny.

Indikace a kontraindikace

S křečovými žilami

Nejčastěji se křečové žíly používají kompresní punčochy. Nedoporučuje se je vybírat sami, stejně jako samoléčba, ignorujíc jiné prostředky, jak se zbavit této nemoci.

Pro císařský řez

Před císařským řezem lékaři často doporučují svým pacientům koupit pár kompresních punčoch. Zabraňují tvorbě krevních sraženin během anestézie, takže jejich nákup rozhodně stojí za to.

Antiembolické

Další možností jsou antiembolické punčochy. Jsou vyrobeny z nemocničního úpletu. Účelem nošení takových punčoch je stabilizovat odtok krve. Nosit takové punčochy se doporučuje pro ty, kteří byli dlouhodobě imobilizováni. Například pacienti, kteří jsou v klidu déle než čtyři dny, pacienti na jednotce intenzivní péče nebo intenzivní péče.

Jak si vybrat

Jak určit velikost

Můžete si vybrat velikost punčochy měřením nohy v poloze na zádech. Je nutné měřit kotník, chodidlo, holeně, oblast v oblasti kolen a stehen. Je zpravidla nemožné to udělat sami, proto jej svěřte svým příbuzným nebo zdravotnickým pracovníkům.

Jak si vybrat kvalitní punčochy

Výběr kvalitních punčoch do značné míry závisí na materiálu, ze kterého jsou šity. Vysoce kvalitní kompresní punčochy jsou zpravidla drahé.Aby nedošlo k zbytečnému utrácení peněz, kupujte pouze produkty osvědčených značek, o nichž bude pojednáno později.

Jak se nosí a opotřebovává

Zařízení na oblékání

Vzhledem k vysokému procentu elastanů ve složení kompresních oděvů je velmi obtížné je nosit. Pro usnadnění procesu oblékání punčochy zakoupením speciálního zařízení zvaného Butler. To se používá k vytáhnout punčochu nebo golf na to a držet se tam. Poté, co vytáhnete sluhu, zůstane punčocha na vaší noze. Takové zařízení se doporučuje těm, kteří se kvůli nadváhy nebo zdravotním problémům nedokáží vyrovnat s oblékacími punčochami sami.

Jak se nosí

Nestačí však správně nosit punčochy, musíte také chodit správně. Tak, aby kompresní spodní prádlo nevytáhlo kolena, nedoporučuje se v něm hodně dřepnout. Ujistěte se, že střih nohou a nohou, takže žádné stopy se objeví na punčochách po kontaktu s manikúru. A aby se paty netrhaly, noste tenké ponožky přes punčochy.

Můžu spát

Kompresní prádlo se doporučuje nosit pouze během dne. Samozřejmě, pokud v něm usnete, nic se nestane. Podstatou prádla je však uvolnění chlopní žil z dodatečné zátěže, která chybí při klidném spánku.

To vše je však důležité pro punčochy první a druhé třídy komprese. Pokud máte závažnější onemocnění, pak je lepší tuto otázku prodiskutovat se svým lékařem. Často ošetřující lékař sám stanoví, že kompresní oděvy by měly být nošeny po celý den.

Jak se starat

Kompresní punčochy je třeba pravidelně měnit a prát. Kompresní úplet je velmi tenký, takže jej musí umýt pečlivě. Použijte šetřící prací prášek a opláchněte punčochy v čisté vodě. Po promytí není nutné stlačit nebo stlačit kompresní oděvy, protože to může poškodit jemnou strukturu vláken.

Délka

Kompresní punčochy a krátké podkolenky se liší délkou. Měly by být vybrány, samozřejmě, ne z důvodu jejich vizuální přitažlivosti, ale kvůli které části vaší nohy jsou příznaky vaší nemoci.

Stehna

Kompresní punčochy dosahují stehna a někdy se připevňují speciálním pásem v pase. Pokud jsou krevní sraženiny lokalizovány v horní části nohy, nemůžete dělat bez punčoch.

Na koleno

Ale pokud jsou problémové oblasti pod koleny, pak je možné se dostat na krátká golfová hřiště.

Přehled značek

Medi

Značka Copper - je jednou z největších společností zabývajících se vývojem kompresních punčoch. Značka Medi je skutečně zárukou kvality. Výrobky z mědi lze přičíst průměrné cenové kategorii. Zároveň jsou hodnocení zákazníků většinou pozitivní.

Venoteks

Levnější kompresní punčochy lze nalézt na americké značce Venotex. To však neznamená, že jsou nějak horší než jejich německé protějšky. Produkty této společnosti jsou certifikovány, což hovoří o její kvalitě.

Mediven

Vysoce kvalitní kompresní punčochy a vyrábí značku Mediven. Rozdíl v produktech této značky spočívá v tom, že v punčochách najdete přírodní lněná vlákna.

Relaxax

Čas od času testovala další společnost a spoustou spotřebitelů je Relaxax. Tato italská značka patří mezi tři nejoblíbenější výrobce kompresního prádla spolu s Copper a Venatex.

Ergoform

Ergoforma nabízí zákazníkům velký výběr punčoch a golfových hřišť různých barev a stupňů komprese. Dobrá kvalita a nízké ceny umožňují, aby tato značka byla oblíbená u široké škály spotřebitelů.

Kolik

Cena kompresních punčoch je obvykle poměrně vysoká. Ale protože to nestojí za záchranu na zdraví, je lepší zaplatit požadovanou částku za kvalitní položku, než dostat neefektivní padělek.Vysoká cena kompresního golfu a punčoch je zpravidla zárukou, že úplet bude opravdu dobrý. Aby nedošlo k utrácení peněz za špatnou kvalitu, podívejte se na výše popsané značky. V závislosti na společnosti, kvalitě a stupni komprese, nové punčochy vás bude stát ve výši jednoho tisíce až deseti nebo více tisíc rublů.

Recenze

Potřeba nakupovat kompresní punčochy je zpravidla zcela oprávněná. V kombinaci s jinými metodami léčby a prevence onemocnění pomáhá kompresní prádlo skutečně zvládnout mnoho problémů.

Kupující v praxi potvrzují, že je třeba věnovat pozornost maličkostem a vybrat si punčochy, které na vás budou dobře sedět a poskytovat požadovaný efekt. Těsné punčochové punčochy, jak ukazuje praxe, stojí za nákup spolu s komorníkem, což usnadní proces oblékání.

Zajímavé modely

V kompresních punčochách není důležitý jejich původní vzhled, ale funkčnost. Nejběžnější varianta - klasické punčochy. Jejich vzhled, prakticky se neliší od běžných pletených punčoch.

Existují také modely na silikonovém širokém elastickém pásku. Pružná guma, která se nachází na vnitřní straně punčoch, jim pomáhá při chůzi na nohou. Alternativou k těmto punčochám jsou výrobky připojené k pásu.

A pro lidi s velkou nohou, tvůrci kompresních punčoch opatrně vynalezli model, který má otevřený plášť.

Vyberte si vhodné punčochy podle doporučení odborníků a nezanedbávejte své zdraví.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky