Lyžařské kombinézy

Lyžařské kombinézy

Vlastnosti a výhody

Mnoho lidí spojuje zimu s aktivním sportem. Alpské lyžování je velmi oblíbený sport, který přináší spoustu pozitivních dojmů a pomáhá udržovat tvar. K praktikování tohoto druhu sportu je však třeba zvolit správné oblečení, takže se dnes podíváme na to, jak si vybrat a koupit lyžařské kombinézy. Jedná se o speciální oděv nebo vybavení určené k aktivnímu sportu. Je třeba mít na paměti, že při lyžování nejsou běžné zimní bundy a kalhoty vhodné, protože na to prostě nejsou určeny. Při lyžování se velmi rychle potíte a v důsledku toho zamrznete.

Materiál pro kvalitní lyžařský oblek je vytvořen v laboratořích, kde je mnohokrát testován a pouze po úspěšných testech odeslaných do výroby. Speciální technologie neustále zlepšují kvalitu tkaniny, stávají se stále pohodlnější a díky inovativním technologiím se objem výrobků významně snížil, aniž by ztratil své základní funkce, ale pouze nové.

Účel

Pro lyžování potřebujete speciální oblečení, které vás zahřeje, nedovolí vniknout vlhkost a zároveň má vynikající dýchací vlastnosti a zároveň je pohodlné a nedrží pohyby. Všechny tyto vlastnosti mají lyžařský oblek.

Závodní

Lyžařské závodní kombinézy jsou určeny především pro soutěže a školení v tomto sportu. Tyto obleky jsou vyrobeny z velmi odolných materiálů, které díky své pružnosti zajišťují úplný kontakt s tělem. Hlavní rozdíl mezi závodní kombinézou je v tom, že při výrobě nepoužívají nepromokavou tkaninu, protože hlavním kritériem pro tento oblek je rychlý odvod vlhkosti a účinná termoregulace.

Spoušť

Spoušť kombinéza je určena k účasti na různých soutěžích. Kombinézy jsou vybaveny speciálním střihem, který umožňuje zvýšit rychlost trasy. Tyto kostýmy jsou používány začínajícími sportovci, protože trenér vidí v nich, jak jsou umístěny paže a nohy, což vám umožňuje dát správnou techniku. Kombinézy mají navíc zvýšenou ochranu zad, předloktí a dolních končetin, což je v tomto sportu nezbytné.

Běh

Běžecký oblek je určen pro amatérské sportovce. Tento typ oděvu má volný střih, mírně ohřátý a je vyztužen speciální látkou odolnou proti větru. Běžecké kombinézy mají podobné kvality s tréninkem.

Chůze

Hlavním účelem rekreačních kombinéz je venkovní rekreace, například mimo město. Jsou to volné obleky, mají vynikající odolnost proti opotřebení a jsou také ohřívány, protože při procházkách se pohybujete mnohem pomaleji než na sjezdovce, proto je nutná další ochrana před chladem.

Školení

Tréninkové kombinézy jsou používány sportovci během tréninku nebo amatérští atleti si je často vybírají. Tato odezha je bunda, která je delší v zádech, což vytváří dodatečnou ochranu, spodní část její elastické. Rukávy bundy jsou široké, což nebrání pohybu. Zúžené kalhoty (mohou být na popruzích, jako semi-overaly), zpravidla má přední strana zvláštní dodatečnou ochranu před větrem a zadní materiál je dobře natažený pro volný pohyb a dobrou ventilaci.

Módní styly a modely

V poslední době, návrháři platili hodně pozornosti lyžařský oblek, protože tato věc získává na popularitě každý rok. Existují nové designy, modely se stávají stále více přizpůsobivými, protože kromě klasických pánských stylů a unisexů existují i ​​možnosti pro ženy.

Fused

Kombinované lyžařské kombinézy používají hlavně profesionální sportovci. Mají všechny vlastnosti, které vám umožní pohybovat se krásně, udržet se v teple a také mít speciální střih, díky kterému může sportovec zvýšit rychlost, což je velmi důležité v soutěžích. Jednodílná kombinéza nedovolí průniku vody, dokonale chrání před větrem, je v ní pohodlný a aktivní.

Oddělené

Samostatné kombinézy používají hlavně amatérští sportovci. Tyto obleky se skládají ze semi-overalů nebo kalhot na popruzích a bundách. Vzhledem k tomu, že se jedná o lyžařské oblečení, má všechny potřebné technologie, vytváří pohodlí a pohodlí. Pro každodenní život je samostatná sada pohodlnější než jediná souprava, kterou lze nosit nejen v horách, ale i ve městě.

Děti a dospívající modely

Dětské lyžařské oblečení má takové vlastnosti a vlastnosti jako dospělý. Je však třeba mít na paměti, že pro děti je lepší zvolit si saka a kalhoty, protože z montérek rychleji poroste, pro dítě je těžké jít na toaletu, což je důležitý faktor na úbočí hory. Samozřejmě nemluvíme o dětech - profesionálních sportovcích. Pro ně jsou kombinézy prosazovány stejným způsobem jako pro dospělé. Pokud se rozhodnete pro bundu a kalhoty, měli byste zvážit některé body.

Je lepší volit kalhoty na popruzích, s vysokým pasem, chrání pas před sněhem. Bunda by měla být delší, než je úroveň pasu kalhot, aby co nejvíce zakryla záda a nedovolila proniknutí sněhu dovnitř.

Barvy

Trh nabízí obrovské množství barev pro lyžařské kombinézy. Světlé monofonní, s geometrickými a fantasy vzory, klasické černé, modré barvy. Muži často volí tmavší, praktičtější tóny, ženy milují světlé barvy, které je odlišují od davu. Vše je navrženo tak, aby při lyžování nezůstalo bez povšimnutí. Nicméně volba barvy není prioritou při nákupu lyžařského obleku a to by mělo být zapamatováno.

Materiály a technologie

Nové technologie umožnily vytvářet membránové tkáně. V lyžařském obleku je nutně membránová vrstva. Tato tkanina má porézní strukturu, která vám umožní uvolňovat vlhkost, přičemž nedovolí proniknutí vody. V silných mrazech bude kombinéza s takovou tkaninou dokonale teplá. V současné době existují tři typy membrán: hydrofilní, parní, kombinované. V hydrofilních membránách se před odpařováním vlhkosti musí na povrchu tvořit kondenzát, proto je v kombinézách s takovou látkou často mokrý. Podstatou parních membrán je, že se dokonale propouštějí do páry a odpuzují vodu. Parní membrány fungují dobře ve velmi chladném počasí. Kombinované membrány kombinují vlastnosti dvou membrán, zpravidla nejlépe se vyrovnávají s úkoly odstraňování páry a odpuzování vody.

Moderní lyžařské oblečení se skládá nejméně ze tří vrstev různých tkanin, ve vysoce kvalitním oděvu je počet vrstev šest. Samozřejmě, že je to vnější vrstva, pak membrána, izolace, antiseptické, obložení, impregnace. Díky tomuto počtu vrstev si oděv zachovává tepelné funkce, odpuzuje vodu, zlepšuje propustnost par.

Jak si vybrat

Výběr lyžařského obleku, musíte jasně pochopit, jaké požadavky musí splňovat. Proto ponechte výběr barev na poslední chvíli. Mělo by být také zřejmé, že ne vždy jsou velmi drahé kombinézy dobré kvality.Pečlivě si přečtěte popis od výrobce, zpravidla vždy uvádějte všechny informace na štítcích nebo ve speciálních brožurkách pro každý typ výrobku.

Výběr správného lyžařského obleku, který potřebujete znát úroveň vodotěsnosti, to jsou milimetry vodního sloupce (mm století). Pokud tato sazba 10,000 mm v.st. a více, kombinéza má vynikající vodotěsné vlastnosti. Dále zjistit, jak dobře oblek prochází dvojice. To je velmi důležitý faktor, který vám umožní cítit se pohodlně v procesu bruslení a ne pocení. Úroveň propustnosti par určuje, kolik páry může metr čtvereční projít denně. Také zde pravidlo, že čím vyšší je poměr, tím lépe. Pro začátečníka a při minimálním zatížení by měl být koeficient okolo 5000 g / m2 / den; při středním zatížení přibližně 10.000 g / m2 / den; se silným a maximálním zatížením 20000 g / m2 / den.

Kvalitní a kvalitní lyžařské kombinézy, to není jen kombinéza nebo kalhoty a bunda, je to také správné termoprádlo. Bez něj koupí oblek přijde vniveč. Správné termální prádlo by na vás nemělo být volné, mělo by vám dobře sedět. Předpokladem pro kvalitní termální prádlo je jeho hypoalergennost a neměla by být bezproblémová. Jmenování termoprádlo - aby se zahřál a zbavit potu. Většina termického prádla je zpravidla vyrobena z polyesteru, ale lze ji také nalézt z ovčí vlny, což je praktičtější možnost.

Nelze zanedbávat izolaci, odděleně od lyžařských kombinéz. To vám umožní nepotí, bez ohledu na okolnosti. Vyberte si fleece, polartek nebo tinsuleyt izolaci. Tyto materiály dokonale zadržují teplo, odstraňují vlhkost a nebrání vašim pohybům. Stojí za to odmítnout od syntetických zimních a dolů ohřívačů, protože jejich nepraktičnost, objemnost a jsou velmi špatné ve vlhkosti, s takovými ohřívači vaše tělo bude vždy mokré.

Novinky značky

Samozřejmě, při výběru lyžařského obleku můžete začít od značek značek, které pevně posílily svou pověst v tomto sportu, což je důležitý faktor. Vynikající kvalita a styl vám umožní vybrat si pohodlné a pohodlné oblečení pro sport.

Adidas

Montérky Adidas (Adidas) dokonale odpuzují vodu, zadržují teplo a odvod vlhkosti pomocí několika vrstev materiálů v produktu. Výrobce používá různé zesilovače tkanin, kde je to zvláště nutné - před kalhotami, za pasem. Adidas materiály mají vynikající trvanlivost.

Salomon

Lyžařské kombinézy Salomon (Salomon) mají speciální třívrstvou izolaci, která je dobře chráněna před sněhem a vlhkostí a zároveň poskytuje vynikající ventilaci. Oděvy pohodlný, pohodlný, nedržte pohyby.

Fisher

Lyžařské oblečení rakouské firmy Fischer (Fisher) se vyznačuje výrobou oděvů pro profesionální sportovce. Tento oděv je dobře izolovaný, dobře se hodí k postavě, speciální anatomický střih nebrání pohybu. Společnost neustále vyvíjí a využívá pokročilé technologie, které nejsou určeny pro výrobu sportovního oblečení, ale i pro alpské lyže a doplňky.

Swix

Společnost Swix (Swix) vyvíjí oblečení pro aktivní sport s využitím moderních technologií. Zde oblečení nejen pro odborníky, ale i pro amatéry. Lyžařské kombinézy mají vynikající tepelné vlastnosti, odpuzují vodu a umožňují pokožce dýchat. Pro profesionály, společnost vyvíjí bezešvé kombinézy speciálně pro soutěže.

Wedze

Značka Wedze je poměrně mladá, objevila se asi před deseti lety, ale již se jí podařilo zvítězit a posílit silnou pozici kvalitního lyžařského oblečení. Wedze využívá inovativní metody při výrobě oblečení pro aktivní sportovce.Tkaniny mají vynikající vodoodpudivé a prodyšné vlastnosti, výrobky dokonale zadržují teplo, navíc mají vynikající odolnost proti opotřebení.

Odlo

Odlo kombinézy (Odlo) jsou výborné vodotěsné, díky dýchací membráně dokonale propustí páru. Rukávy jsou přizpůsobeny konkrétní technologii, která neumožňuje pohyb pohybovat. Lze nastavit manžety, límec, kapuci, spodní část bundy, kalhoty v oblasti kolen.

Stylové obrázky

Samozřejmě, že designéři vyvíjejí lyžařské obleky, a konkrétněji, tkaniny pro ně a barvy, aby obraz styl a exkluzivitu. Jedním z nejoblíbenějších trendů je tedy slovanský gželský styl, a ještě častěji v nových sbírkách najdete barokní vzory. Kromě toho, bundy a kalhoty jsou zdobeny zajímavou výšivkou a zvířecí tisky. Tato sezóna v lyžařské módě bílá barva je uznáván jako standard stylu. Bundy, zdobené kapucí z přírodní kožešiny lišky polární a lišky stříbrné, jsou jasnou individualitou.

Ale nezapomeňte, že při výběru lyžařského obleku není hlavním kritériem dodržování módy. Měli byste být pohodlný a útulný ve vybraném modelu a teprve pak krásný a stylový.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky