Pearl Ring

Pearl Ring

Tento mystický minerál

Perly jsou tvrdý, přírodní perlově zbarvený minerál ve formě zrn, extrahovaný z mušlí některých měkkýšů. Tento kámen je tak ženský a romantický, že ho starověcí Římané věnovali Venuši.

Podle astrologie, perly jsou ideální pro ryby, rakoviny a Aquarius. Předpokládá se, že tento jedinečný minerál láká lásku, štěstí, chrání svého majitele před poškozením a zlým okem. Perly jsou vhodné pouze pro silné a silně odkázané dívky, a pokud nemají tyto vlastnosti, mohou přinést škody a neštěstí - magické vlastnosti Měsíce uzavřené v něm jsou schopny zničit slabého člověka.

Noste nebo ne?

Nosit perly by měly být vdané dívky a ženy, jeho další majitelé jsou odsouzeni k slzám. Ale možná, že toto předávání je způsobeno křehkostí samotného minerálu, průměrná životnost kamene nepřesahuje 90 let. Je tedy nepravděpodobné, že by perlové šperky byly vhodné pro roli rodinného dědictví, které se předává z generace na generaci. Kromě toho, perly jsou docela věku kámen, vhodnější pro dívky, které dosáhly věku osmnáct.

Pro každý vkus

Perly se rozlišují podle typu, barvy, tvaru a ceny. Klenotníci milují tento kámen pro jeho úplnost, protože perly nevyžadují řezání. Perly jsou nejčastěji rozlišovány podle původu:

Moře

Velmi krásné perly těží v jižních mořích. Je poměrně velký (některé exempláře dosahují hmotnosti až 5 kg), vyznačuje se krásným zlatým odstínem a má sametový lesk. Jakya moře perly těží podél břehů Japonska jsou považovány za nejideálnější. Překonává ostatní typy zaoblení ve tvaru a úžasnou brilanci. Cena perly Akoya je tedy mnohem vyšší než u jiných druhů, zejména v zemích západní Evropy.

Nejslavnější a cenné Tahitské perly, které mají velkou velikost a krásnou "černou" barvu. Zajímavostí je, že takzvané „černé“ perly v přírodě neexistují, jsou zde pouze tmavé odstíny fialové, fialové, modré, třešňové a tmavě hnědé. Navíc, ve všech nejrůznějších tmavých barvách je velmi obtížné vybrat perly pro set a cena takového produktu se zvyšuje.

Řeka

Sladkovodní perly jsou levnější než mořské. To je méně dokonalé ve formě, ale více obyčejný. Ve srovnání s mořem však mají říční perly nejjasnější paletu odstínů: růžová, stříbrná, bílá, zlatá, modrá. Různé barvy vám umožní vytvářet různé modely šperků.

Pěstováno

Tento typ perel se nachází nejčastěji, a to výrobky s tímto kamenem lze vidět v oknech šperky salonů. Takový kámen se pěstuje v podmínkách uměle vytvořených člověkem, což činí jeho cenu přijatelnější.

Barokní

To je věřil, že kulatější perla, tím dokonalejší je. Barokní typ perly, pojmenovaný pro svůj bizarní tvar: oválný, kapkovitý, hruškovitý, ve tvaru zvířat a ptáků, atd. Jeho původ se neliší od obyčejných perel: barokní perly se těží v mořích a sladkovodních vodních útvarech a jeho barva je z klasického mléčného šedá a modrá. Klenotníci obvykle používají středně velké barokní perly k vytvoření prstenů, náušnic, broží a přívěsků. Samotný tvar perly často říká tvůrci, kde ho použít.

Šperky Vlastnosti

Tradiční klenot s perlami je prsten. Prsten s velkými perlami je považován za symbol luxusu a příslušnosti šlechty.

Zlato

Zlato je považováno za klasické prostředí pro takový krásný kámen: je to teplý odstín tohoto kovu, který je navržen tak, aby byl lesk perly ještě rafinovanější. Nejčastěji existují modely červených zlatých a bílých perel - tato kombinace je nejvýhodnější. Perla v kruhu může být jedna nebo může být několik, kombinace perel a drahých kamenů (diamanty, kubické zirkony, safíry) zarámované v červených zlatých rámech je také populární. Nejen mléčně bílé perly lze kombinovat s červeným zlatem, prsteny s tmavě modrou, švestkou, třešničkou, čokoládovými perlami vypadají extravagantně.

Kombinace perel s bílým zlatem vypadá více zdrženlivě a rafinovaně. Nejčastěji používaná jedna perla (maximálně dvě) je klasická bílá barva uprostřed bez přidání dalších kamenů a zbytečných vzorů. Tento design dává kruhu větší lehkost.

Perly v kruhu žlutého zlata vypadají krásně. Perly různých barev - modrá, šedá, zlatá - jsou vhodné pro jemnější, spíše než červený, žlutý odstín. Prsten žlutého zlata s růžovou perlou vypadá něžně a romanticky.

Stříbro

Stříbrný prsten s perlou v tónu vypadá velmi harmonicky. Mnozí považují tento kov za skromnější ve srovnání se zlatem, ale s mléčnými perlami stříbro vypadá holčičky svěží. Neobvyklá kombinace stříbra a perly s modrým nebo fialovým odstínem, prsten v tomto stylu dodá obrazu určité kouzlo a tajemství.

Stříbro - kov není moc silný, časem může ztratit svůj lesk a zčernat. I když budete opatrně nosit stříbrný prsten s perlami, potěší vás více než jedno desetiletí.

Platina

Platina je velmi trvanlivý a drahý kov a výroba šperků z ní je pracný proces. Platinové prsteny jsou zpravidla zdobeny dražšími tahitskými perlami. Platinový prsten s diamanty s dokonalou perlou zralé třešně uprostřed je opravdovým mistrovským dílem šperkařského umění.

To je věřil, že prsten s perlami vypadá výhodněji v sadě - náušnice a prsten nebo prsten a přívěsek. Pokud si dáte na perlový set nebo jen preferujete prsten, záleží jen na vás.

Jak si vybrat

Pokud je pravost kovu určena továrním testem na něm, pak existuje celá řada způsobů, jak určit pravost perel. Zvažte některé z nich:

  • Hmotnost Váha prstenu se skutečnou perlou bude větší než s imitací. Můžete si dát šperky na ruku a pokusit se zjistit jejich hmotnost.
  • Povrch perly. Struktura minerálu je určena heterogenní strukturou. K tvorbě perlové vrstvy dochází postupně, proto budou mít skutečné perly porézní povrch. Umělé perly jsou hladké a rovnoměrné.
  • Síla odporu. Pokud jemně kousnete perlu mezi zuby, můžete cítit mírný "odpor", tzv. Pružnost. Existuje pocit, že se perla odrazí od skloviny zubů. Simulované perly nedávají takový "odpor", jsou více kluzké.

Jak udržet krásu kamene?

Perly jsou minerály přírodního původu a bohužel velmi citlivé na nepříznivé účinky životního prostředí.

Perly jsou kontraindikovány příliš vlhko, nebo naopak sušený vzduch. Je lepší skladovat šperky s tímto kamenem v zapečetěné krabici odděleně od ostatních šperků, aby se zabránilo poškrábání jemné perly. Parfémy, laky a spreje na vlasy mohou být pro něj katastrofální. Některé kosmetiky mohou také poškodit jemnou strukturu minerálu, takže byste měli nosit perly pouze 10-15 minut po použití make-upu.

Jak řekly naše babičky, pokud perla leží dlouho v krabici, může „umřít“. Proto stojí za to častěji nosit perlové šperky.

Než se sprchujete nebo si umyjete ruce, prsteny s perlami by měly být odstraněny, protože kámen nemá rád nadměrnou vlhkost.Použití brusiva pro čištění perel není dovoleno. Jednou za šest měsíců je nejlepší držet perlové šperky krátce v roztoku mořské soli, pak otřete do sucha měkkým hadříkem.

Perly jsou rozmarné v péči, ale stále s právem nosit šperky z tohoto kamene vás potěší po mnoho let, přináší štěstí, lásku a dávat obdivné pohledy.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky