Prsten s onyxem

Prsten s onyxem

Onyx byl vždy připisován léčivým vlastnostem a obdařen magickými silami. Na prstech králů a císařů, králů a šlechticů se v filigránském rámu objevilo nádherné kouzlo - prsten s onyxem. Předpokládá se, že onyx chrání před negativní energií, zmírňuje stres a zlepšuje emocionální pozadí, pomáhá rozvíjet intuici, přitahuje pohodu, hodně štěstí, dává svému majiteli energii a sebevědomí. Dnes jsou prsteny s tímto polodrahokamem vybírány úspěšnými, účelnými, nezávislými lidmi s důstojností. Výrobky s onyxem jsou nedílnou součástí moderních módních kolekcí evropských klenotníků.

Vlastnosti a výhody

Charakteristickým rysem onyxu jsou barevné pruhy (bílá, červená, černá, hnědá, šedá) různé tloušťky. Tloušťka proužků ovlivňuje cenu kamene - čím je proužek tenčí, tím vyšší je cena.

Různé kombinace barevných pruhů pomáhají zvýraznit několik typů onyxu:

  • střídání bílých a hnědých pruhů vlastní sardonyxu;
  • onyx achát kombinuje šedé pruhy různých odstínů;
  • Arabský onyx bohaté černé barvy (proto se také nazývá černý onyx) s tenkými bílými čarami;
  • jasná kombinace bílých a červených pruhů je charakteristická pro karneol-onyx;
  • třívrstvý onyx kombinuje chladné modré, jasně červené a bílé čáry;
  • hnědé pruhy jsou kombinovány s bílou - znamení karnevalu;
  • Mléčně bílá, měkká růžová nebo máta je charakteristická pro bílý onyx.

Různé kombinace

Každý kámen má svůj vlastní jedinečný vzor, ​​který umožňuje s jistotou tvrdit, že jakýkoliv šperk s onyxem je jedinečný. A přirozená kombinace různých odstínů v jednom kameni přispívá k rafinovanosti a originalitě výrobku. Obvykle tvar šperků prsteny je poměrně jednoduchý, protože kámen sám má složitý vzor.

Klenotníci vytvářejí šperky s různými typy tohoto kamene, ale nejoblíbenější je černý onyx. Různé drahokamy jsou harmonicky kombinovány s ním: rubíny, diamanty, smaragdy, safíry, atd. Často, kubické zirkony jsou používány jako další šperky ornament s onyx. Kovový rám může být jakýkoliv - onyx dokonale ladí s jasným třpytem zlata as chladným klidem stříbra.

Vzhledem k různorodosti tvarů a odstínů je výběr prstenců s onyxem obrovský. Klenotníci vytvářejí jak pánské prsteny v konzervativním stylu, tak jemné jemné prsteny pro dívky nebo velké přísné prsteny pro obchodní ženy. Prsten s onyxem dokonale doplní jakýkoliv stylový vzhled.

Muž a žena

Prsten s onyxem není jednoduchá dekorace, je to talisman, který vám pomůže dostat se přes všechny překážky a dosáhnout svých cílů. Dnes stále více mužů získává prsteny a pečetě, aby zdůraznili jejich životaschopnost a pohodu. A onyx dokonale doplňuje design diskrétních šperků a je vhodný pro obchodní styl. V pánských špercích nejčastěji klenotníci používají ploché kameny v podobě talířů a v kamenných špercích dominují kulaté kameny.

Muž, který chce ukázat svou vysokou pozici ve společnosti, může věnovat pozornost zlatému prstenu s diamanty a přísné černé desce. Jednoduchý a stylový design ringu harmonicky doplňuje image úspěšného a úspěšného člověka.

S malým kroužkem s onyxem a granátem zdobeným diamanty, může dáma bezpečně doplnit večerní pohled na společenskou akci. Tento prsten je elegantní, elegantní, ale zároveň nenápadný, což naznačuje velký smysl pro styl jeho majitele.

Luxusní, slavnostní a drahý prsten červeného zlata s černým onyxem, zdůrazňující vysoký status jeho majitele.

Cena a rysy péče

Navzdory tomu, že černý onyx je zvláštním druhem tohoto kamene, jeho náklady se příliš neliší od nákladů jiných typů onyxu. Cena je ovlivněna kvalitou samotného kamene a tloušťkou pásů. Samo o sobě, tento kámen je odkazoval se na jako levné šperky materiály. Nicméně, náklady na produkty s onyx se velmi liší a může jít až na tisíce dolarů za jednotlivé šperky.

To je dáno tím, že cena většinou závisí na tom, který kov byl použit pro výrobu rámu, a také na tom, které drahé kameny produkt doplňují. Jednoduchý stříbrný prsten s onyxem lze zakoupit za 500-600 rublů, cena se dále zvyšuje, protože se používají další materiály a další šperky.

Navzdory relativně nízké ceně, onyx potřebuje neustálou péči. Jedná se o poněkud křehký minerál, takže je lepší odstranit prstence před fyzickou prací nebo sportovním tréninkem. To by mělo také chránit produkt před pádem a hrboly - to může vést k odštěpení kamene. Stačí prsteny očistit onyxem jednou za 2-3 měsíce se slabým mýdlovým roztokem a měkkým hadříkem. Při provádění takových jednoduchých pravidel péče vás kruh s onyxem potěší velmi dlouhou dobu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky